Finsko – Česko 5:4 (po pr.)
po prodl.
Finsko
5:4 (2:0, 0:2, 2:2 - 1:0)
Česko
Čtvrtek 15.08.2019, 16:00 • Vierumäki Sport Institute • Reprezentace do 16 let
Partner:
   
  To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního dne a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (18:16:45)
   
  Dnešní utkání sledovalo 90 diváků.
   
  Střely na branku: 24 – 53
   
  Je dobojováno. Češi v závěru třetí třetiny sahali po vítězství, ale soupeř dokázal srovnat a minutu a půl před koncem prodloužení pak rozhodl o výhře, když se pěkně z bekhendu trefil Jani Nyman. V pátek čeká české mladíky druhý zápas nad stejným soupeřem a budou se snažit porážku soupeři oplatit.
   
  Konec zápasu.
  63:28 Jani NYMAN - 5:4
   
  63:28
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Je konec. V prodloužení rozhodují Finové a berou tak první výhru v dvojduelu s Českem. JANI NYMAN převzal kotouč, najel si do mezikruží. Poté si stáhl puk na bekhend a u levé tyče z pohledu Vopravila ho zasunul za jeho záda – 5:4. Asistence: Kasper Kolonummi a Topi Rönni.
   
  62:50
  Puk mají Češi a od vlastní branky zakládají svůj další útok. Trojice Finů se tak rychle vrací zpět před vlastní branku, aby pomohla Leinonenovi.
   
  61:56
  Laakso dojel puk ve středním pásmu a dostal ho před branku českého výběru. Nikdo z jeho spoluhráčů ale nedokázal kotouč zachytit.
   
  60:59
  Na druhé straně nezakončil jeden z Finů před Vopravilem a český celek tak otáčí hru zase na opačnou stranu kluziště.
   
  60:26
  Češi v rohu finského pásma vybojovali puk, poté střílel Tomáš Hamara, ale jeho pokus srazila obrana Finů do bezpečí.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Prodloužení se bude hrát pět minut ve třech hráčích na obou stranách.
   
  Je to tak. Na vyrovnávací trefu Finů už nikdo nezareagoval a uvidíme tak prodloužení. Pokud se nerozhodne, na řadu přijdou samostatné nájezdy.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:40
  Zatím to už vypadá, že zápas nenajde vítěze v základní hrací době a půjde do prodloužení. Češi jsou u puku a kombinují před finskou klecí.
   
  58:24
  Po nepřesné střele Finů mohli jít do přečíslení Češi, ale beci domácích dokázali včas zakročit a český tým tak ke střele nepustili.
   
  58:00
  Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:10
  Češi nyní přispěchali s dalším útokem na druhé straně, mezi třemi tyčemi byl pozorný Topias Leinonen.

  Vendula Zdražilová

  Branky a nahrávky: 1. Lassila (Keihäs, Sulku), 18. Männistö (Jokinen, Konidaris), 47. Kaskimäki (Maurola, Jokinen), 55. Laakso, 64. Nyman (Kolonummi, Rönni) – 29. Hrabík (Cibulka, Hodinář), 36. Přibyl (Hrabík), 49. Hrabík (Bareš, Přibyl), 52. Bareš (Hamara, Přibyl)


  Finsko: Leinonen (Kokko) – Hintikka, Kulonummi (C), Laakso (A), Salin, Jokinen, Konidaris, Grönlund, Mönkkönen – Hokkanen, Rönni (A), Nyman – Keihäs, Lassila, Sulku – Männistö, Lukkari, Skog – Maurlola, Kaskimäki, Hynninen – Bau
  Česko: Vopravil (Bizoň) – Hamara (C), Hrdlička, Alscher, Hodinář, Kareš, Cibulka, Čech – Sapoušek, Šapovaliv (A), Trunda – Slavíček, Hujer (A), Formánek – Šmajda, Jungwirth, Rymon – Přibyl, Hrabík, Bareš – Kulich

  Rozhodčí: Riku Brander – Antti Torvinen, Rami Ruohonen

  Diváci: 90