Vsetín – Slavia 7:5 (kon.) | Přerov – Zlín 4:1 (kon.)
konec
VHK ROBE Vsetín
7:5 (4:2, 1:3, 2:0)
HC Slavia Praha
Čtvrtek 15.08.2019, 17:00 • Zimní stadion Na Lapači • Zubr Cup
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Ode mě je to pro dnešek vše, ze vsetínského Lapače Vám přeji příjemný zbytek večera. (19:30:48)
   
  Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni za Vsetín Martin Procházka, za Slavii Tomáš Šmerha.
   
  Po skončení základní hrací doby proběhlo ještě pět sérií samostatných nájezdů. Také v této disciplíně byli úspěšnější domácí a zvítězili v ní poměrem 3:1.
  Za domácí svůj nájezd proměnili Vít Jonák, Antonín Pechanec a David Vítek. Jediným úspěšným na straně Slavie pak byl Aleš Furch.
   
  Do třetí třetiny se vstupovalo za nerozhodného stavu 5:5. Poslední dějství vyšlo opět lépe domácím, za které se v 53. minutě prosadil Karafiát. Domácí tento stav a své vedení o jeden gól kontrolovali po celý zbytek zápasu, přičemž Procházka vítězství domácí celku ještě dvě minuty před koncem základní hrací doby definitivně pojistil.
   
  Konec zápasu.
   
  59:30
  Slavii se nepovedlo zahájit kombinaci a o kotouč se bojuje v rohu kluziště.
   
  59:13
  Oddechový čas pro hosty. Michajlov zůstává na střídačce.
   
  59:13
  Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Teper – 2 min., podrážení).
   
  59:04
  Z otočky v mezikruží pálil Doležal. Jeho pokus končí vedle vsetínské branky.
   
  57:58
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Sedmá branka Vsetína je přeci jen na světe. Postaral se o ní MARTIN PROCHÁZKA, který u levé tyčky zvedl kotouč nad beton gólmana Michajlova. Asistence: Branislav Rehuš, Radek Jeřábek.
   
  57:32
  Zajistit Vsetínu dvougólový náskok dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby mohl Březina. Hostující branku však z pravého kruhu přestřelil.
   
  57:10
  Hosté se nahrnuli do útočného pásma a ženou se za vyrovnáním. Valík dostal puk na modrou čáru, kde si ho taky zpracoval, ale zakončení se mu přes vsetínskou obranu nepovedlo. Puk končí vedle Bláhovy brány.
   
  56:33
  Domácí v plném počtu.
   
  56:14
  Hořava ze středního pásma pouze nahazuje na branku. Bláha ukrývá kotouč v lapačce a urychleně rozehrává.
   
  55:11
  Hosté v plném počtu. Začíná zkrácená přesilová hra Slavie.
   
  55:02
  Březina už si najížděl ke střele z mezikruží, ale nepovedlo se mu vymanit ze Šťastného sevření. Slavia tak vyváží kotouč mezi modré čáry.
   
  54:33
  Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Rehuš – 2 min., sekání).
   
  54:03
  Valaši se tlačí do branky a Dostálek už po střele a dorážce mezi betony zvedal ruce nad hlavu. Puk ale za brankovou čarou neskončil.
   
  53:28
  Teperův pokus z pravého kruhu tečoval Duda nad branku. Vsetín zůstává v útočném pásmu.

  Helena Hegeďová

  Branky a nahrávky: 5. Ondračka (Volf, Klímek), 6. Procházka (Březina, Rehuš), 15. Březina (Rehuš, Procházka), 17. Hořanský (Drtina, Ondračka), 26. Dudáš (Rehuš, Jonák), 53. Karafiát (Volf, Jeřábek), 58. Procházka (Rehuš, Jeřábek) – 9. Šteiner (Ondráček), 18. Hovsepyan (Duda, Brož), 26. Šmerha (Šmíd, Všetečka), 27. Furch (Hovsepyan), 35. Ryzák (Ondráček)


  VHK ROBE Vsetín: Bláha (Gába) – Teper, Slováček, Hryciow, Dudáš, Ondračka, Drtina, Holomek, Jeřábek – Dostálek, Pechanec, Jonák – Procházka, Rehuš, Březina – Klímek, Volf, Karafiát – Vítek, Šilhavý, Hořanský.
  HC Slavia Praha: Šorf (17. Michajlov) – Hořava, Šmíd, Duda, Hejda, Ryzák, Valík, Barák – Brož, Hovsepyan, Šťastný, Šteiner, Všetečka, Vrdlovec, Martínek, Šagát, Ondráček, Furch, Šmerha, Doležal, Vlček.

  Rozhodčí: Kovařčík, Škrobák – Kurtin, Horažďovský