Kölner Haie – Chomutov 7:3 (kon.) | Jungadler Mannheim – K. Vary 5:6 (kon.)
7:3 (2:2, 3:0, 2:1)
Piráti Chomutov
Čtvrtek 15.08.2019, 15:00O pohár hejtmana Karlovarského kraje

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Karlovarská arena hostí od čtvrtka 15. do neděle 18. srpna tradiční turnaj O pohár hejtmanky karlovarského kraje.

Turnaj odstartuje souboj Pirátů Chomutov s německým Kölnerem.

Kölner Haie: Lunemann (Fuss) – Korus, Sennhenn, Aichinger, Munzenberger, Wallek, Glotzl, Geuss, Schmidt – Hodi, Reuss, Chrobot, Van Den Ven, Peters, Petersen, Seidel, Martinovic, Uffing, Bruch, Kohler, Calster

Piráti Chomutov: Bajgar (Petržílka) – Holec, Jungvirt, Ludvík, Matějka, Petrásek, Poschl, Vaněk, Šuráň – Baier, Benda, Berčík, Dani, Janeček, Jaroš Lobodowski, Prokop, Pech, Švec

Rozhodčí: Červenka – Mráz, Hanák.

00:01

00:17
    První se do útočného pásma dostal Köln.

00:46
    První střelu zápasu vyslal útočník Miroslav Dani.

01:10
    Chomutov posílá puk na zakázané uvolnění.

01:22
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Dani – 2 min., krosček).

01:59
    Reuss ohrozil branáře první přesilovkovou střelu turnaje.

02:30
    Kolín právě vstřelil branku!
    Sennhem poslal puk na modrou čáru na obránce Geusse a ten posunul touš na ÜFFINGA, který vyslal dělovou ránu do protipohybu chomutovského brankáře Bajgara. Asistence: Geuss, Sennhenn.

03:26
    Na druhé straně se o vyrovnání pokoušeli Chomutovští, od modré pálil Dani.

05:38
    Chomutov po inkasovaném gólu zavaží puk do útočného pásma.

06:43
    Luis Üffing nádhernou individuální akcí se dostal až k chomutovské bráně, avšak šanci neproměnil.

08:01
    Piráti právě vstřelili branku!
    Jan Prokop za bránou nahrál puk na čepel Martinovi Pöschlovi, který nabídl puk JAKUBU JAROŠOVI na modrou čáru, který se nemýlil. Asistence Jan Prokop, Martin Pöschl.

10:23
    Chrobot zkouší ohrozit Bajgara.

11:49
    Vsn Der Ven kličkoval až mu puk sebral Matějka.

12:34
    Aichinger prověři Bajgara.

13:06
    Vaněk protečoval puk ze svého obraného pásma.

13:20
    HC Köln je zatím lepším týmem.

13:33
    Vyloučení v týmu Kölner Haie (Reuss – 2 min., držení).

13:33
    Chomutov má šanci se dostat do vedení.

14:26
    Po přesilovkovém tlaku Patrik Pech poslal puk na Martina Pöschla, ten nezazmatkoval a našel volného JAKUBA JAROŠE a ten přihrávku do brány jen protečoval. Asistence: Pöschl Pech

15:48
    Chomutov dostal chuť vstřelit ještě jednu branku před koncem první třetiny.

16:23
    Julian Chrobot se jako beran zkoušel prodrat přes střední pásmo, ale zvedl hlavu a našel na na křídle LUISE ÜFFINGA, ten se nebál natlačit před bránu a puk dostat za záda Matyáše Bajgara. Asistence: Chrobot

17:49
    Na buly se staví Patrik Pech.

18:16
    Vyloučení v týmu Kölner Haie (Sennhenn – 2 min.).

18:38
    Kolínský tým se dostal v oslabení do přečíslení dva na jednoho. Svojí šanci ale neproměnil.

19:00
    Do konce třetiny zbýva jedna minuta.

19:43
    Janeček poslal ránu na Fusse.

20:00

V úvodní dvacetiminutovce jsme viděli vyrovnaný hokej. Německý tým přijel namotivovaný a v prvních minutách byl aktivnější. Ale postupem zápasu se Chomutov vyrovnal svému německému protivníkovi. Skóre 2:2 je pro oba týmy po první třetině velmi zasloužené. Druhá třetina začne přibližně v 15:49.

20:01

20:29
    Jungvirt vypáli od modré.

20:54
    Bajgar drží puk bude se vhazovat po jeho pravici.

Glötzl dvakrát vystřelil na Bajgara.

21:39
    Claster Robin vybojoval puk a poslal ho Glötzlovi, který se podíval a našel volného BRUCHA DANIELA, ten se nemýlil. Asistence Claster a Glötzl.

22:57
    Martinovic rozehrává kolínský útok.

23:12
    Geuss nahozením od modré ohrozil Bajgara více než publikum čekalo.

24:01
    Bajgar přerušuje hru.

24:01
    Vyloučení v týmu Kölner Haie (Sennhenn – 2 min., podrážení).

24:34
    Chomutov dostává HC Köln pod tlak.

24:55
    Ludvík vyslal první přesilovkovou střelu této třetiny.

25:23
    Chomutovský útok od vlastní branky zakládá Šuráň.

26:00
    Šuráň zakončil přesilovku střelou od modré.

26:35
    Üffing při přečíslení se rozhodl zakončit sám.

27:11
    Jungvirt střelou z první netrefuje bránu.

27:32
    HC Köln se dostává do offsidu.

27:46
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Baier Jakub – 2 min., hákování).

28:19
    Van Der Ven zakládá útočnou akci.

28:58
    Chomutov se osvobozuje.

29:27
    Aichinger prověřil střelou od modré Bajgara.

29:49
    Luis Uffing po skončení přesilovky ujel do brejku, který ovšem neproměnil.

30:00
    V polovině zápasu vede HC Köln 3:2.

31:53
    Po dlouhé pasáži hry ve středním pásmu prověřil Bajgara Sennhenn.

32:00

32:51
    Chomutov neproměnil přečíslení dva na jednoho.

33:59
    To byla nádhera. V oslabení se dostal k touši Reuss a nahrál Aichingerovi, který zavezl puk za modrou čáru a vybídl dnešního hrdinu LUISE ÜFFINGA ke střele a ten se trefil. Asistence: Aichinger a Reuss

36:02
    Chomutov teď zažívá kruté chvíle, inkasoval dvě branky za sebou kombinaci ve stylu ťuk-ťuk zakončil MALTE HODI. Asistence: Korus, Petersen.

37:25
    Ohrožení Fusse se ujal po dvou inkasovaných gólech Miroslav Dani.

38:25
    Lobodowski se nedostal k zakončení.

38:57
    Chomutovská brankářská jednička drží puk.

39:16
    Vyloučení v týmu Kölner Haie (Glötzl – 2 min., držení).

39:44
    Obránce Chomutova Jakub Šuráň prověřil Fusse.

40:00

Ve druhé třetině byl lepším celkem tým z Německa HC Köln, který vstřelil tři branky. Hrdinou dnešního prvního turnajového zápasu je Luis Üffing, ten už vstřelil hattrick. A uvidíme, přidá dnes ještě branku nebo zůstane na třech gólech?

40:01

40:16
    Peter Lobodowski zakončil samostatný únik bekendem, ovšem Bajgar mě betony na ledě.

41:18
    HC Köln hraje v plném počtu.

42:03
    Michal Janeček ujel. Dostával se do kličky a Justin Fuss se mu do kličky položil a puk mu vypíchl.

44:08
    Miroslav Dani našel volného Petera Lobodowského a ten zvedl hlavu a vyslal černou gumu na JAKUBA BAIERA. Ten neěl se zakončením problém a doklepl puk do prázdné brány.

45:25
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Berčík – 2 min., hákování).

47:10
    Kolín se nemůže usadit v útočném pásmu a Chomutov opět vyhazuje puk.

47:46
    Aichinger střelou zápěstím prověřil chomutovského brankáře Matyáše Bajgara, ten ale jeho pokus zneškodnil.

49:00
    Jakub Baier si obhodil Petersena, ale po kličce nedokázal zakončit.

49:52
    Opět Jakub Baier střílí, ale jeho střela byla zblokována Wallekem.

50:16
    MAXMILLIAN GLÖTZL se natlačil vší silou před ochránce chomutovské klece a puk protlačil až za brankovou čáru. Bezmocně přihlížející chomutovští spoluhráči Matyáše Bajgara jen bezmocně kroutili hlavami a nevěřícně přihlíželi na to, jak rozhodčí uznává branku. Vypadá to, že o utkání je už rozhodnuto. Nikdy neříkej nikdy, do konce zápasu zbývá 9 minut a zápas není ještě z daleka ukončený. Bez Asistence.

52:02
    Jan Prokop se snaží střelou golfem snížit skóre.

53:49
    Opět Jan Prokop se natlačuje pře Fusse, ten ale přitiskl beton k pravé tyči a neumožnil mu procpat puk za brankovou čáru.

55:27
    Malte Hodi mohl střelou z levého kruhu navýšit dnešní brankovou nadílku o další gól.

56:18
    Patrik Pech bekendem vůbec nepřekvapil Justina Fusse.

56:24
    Vyloučení v týmu Kölner Haie (Aichinher – 2 min., držení hole).

57:03
    Chomutovu zbývají necelé tři minuty, k tomu má ještě přesilovou hru, ale zatím vyslal jen jednu střelu.

58:00
    Do konce zápasu zbývají dvě minuty.

58:13
    Vypadá to, že o dnešním zápase je rozhodnutu. HC Köln se dokázal dostat do útočného pásma.

58:29
    Bude následovat trestné střílení, které pojede Dani.

58:29
    Miroslav Dani nedokázal proměnit trestné střílení, výborným zákrokem se vytáhl Justin Fuss.

59:21
    Znovu Justin Fuss.

59:33
    Na ledě leží otřesený Reuss Lars. Ale s pomocí spoluhráčů odjel na střídačku.

59:59
    Vteřinu před hrdina dnšního dne Luis Üffing vyslal do brejku JULIANA CHROBOTA, který s ledovým klidem prostřelil Matyáše Bajgara. O vítězi je rozhodnuto. Asistence Luis Üffing

Utkání skončilo jasným výsledkem 7:3 pro tým z německého velkoměsta HC Köln. Dnešní zápas probíhal v klidném tempu, padlo hodně branek, celkem deset. Na datum 15.8.2019 zřejmě nezapomene Luis Üffing, který vstřelil hattrick a k tomu přidal jednu asistenci.

Přeji příjemný zbytek dne. (17:15:34)

Matěj Hodoval

Jan Rozhon

Branky a nahrávky: 3. Üffing (Geuss, Sennhenn), 17. Üffing (Chrobot), 22. Bruch (Glötzl, Claster), 34. Üffing (Aichinger, Reuss), 37. Hodi (Korus, Petersen), 51. Glötzl, 60. Chrobot (Üffing) – 9. Jaroš (Pöschl, Prokop), 15. Jaroš (Pöschl, Pech), 45. Jakub (Peter, Dani)

Kölner Haie: Fuss (Lunemann)– Korus, Sennhenn, Aichinger, Munzenberger, Wallek, Glotzl, Geuss, Schmidt – Hodi, Reuss, Chrobot, Van Den Ven, Peters, Petersen, Seidel, Martinovic, Uffing, Bruch, Kohler, Calster

Rozhodčí: Červenka – Mráz, Hanák