Chabarovsk – Vladivostok 4:3 (2:1 po s.n.) | Mountfield HK – Znojmo 5:3 (kon.) | Pardubice – Košice 3:5 (kon.)
po s.n. (2:1)
Amur Chabarovsk
4:3 (1:3, 1:0, 1:0 - 0:0)
Admiral Vladivostok
Pátek 16.08.2019, 15:00 • ČSOB Pojišťovna ARENA • Memoriál Zbyňka Kusého

Tohle je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost. (17:49:03)

Je dobojováno! Po nájezdech vítězí Amur Chabarovsk a končí na třetím místě. Zápas dnes byl vyrovnaný, oba celky měly lepší i horší pasáže. Radoval se ten šťastnější, kterým byl tým s více Čechy v sestavě.

Vladislav UŠENIN - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Amur Chabarovsk.
    Autorem vítězné branky je VLADISLAV UŠENIN.

5. série
    2:1
    Petrov gól nedává a o vítězi je rozhodnuto!

4. série
    2:1
    To se nestává, Rudenkov na brankáře soupeře nevyzrál.

4. série
    2:1
    Glazačev nedává, pokud tedy hráč Chabarovsku promění, je rozhodnuto.

3. série
    2:1
    Vladislav Ušenin "vykoupal" brankáře a poslal puk nad jeho beton.

3. série
    1:1
    Ljungh předvedl bekhendový blafák, načež zavěsil pod břevno.

2. série
    1:0
    Tomáš Zohorna se svou střelou neuspěl.

2. série
    1:0
    Bakoš hledal skulinku mezi betony, Alikin je ale dal včas k sobě.

1. série
    1:0
    Golubev udělal kličku brankáři Admiralu a bez problému skóroval.

1. série
    0:0
    Lomako to udělal hezky, puk však přes beton brankáře nedostal.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:18
    Tomáš Zohorna obkroužil bránu a nahrával na modrou čáru, kde se nenacházel žádný z jeho spoluhráčů.

63:42
    Domácí hokejista prokličkoval obranou soupeře a zakončil, projektil neměl gólové parametry.

62:50
    Byli jsme svědky dvou přečíslení dva na jednoho, v obou situacích se zaskvěli brankáři!

61:32
    I druhou střelu v prodloužení měl na svědomí domácí hráč, i tentokrát byl finský brankář pozorný.

60:50
    Rudnekov se natlačil z levé strany do střelecké pozice a vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře.

60:01

Dnešní utkání sleduje 650 diváků.

Základní část nám vítěze neurčila, bude se tedy hrát prodloužení tři na tři, které začne za pár okamžiků.

60:00

59:45
    Střela domácího hokejisty minula zadní tyč, bude se tedy hrát prodloužení.

58:43

58:22
    Golubev se ve vlastním oslabení dostal do brejkové situace, kterou dokázal zakončit.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:43
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Rudenkov – 2 min., vysoká hůl).

56:21
    Oddechový čas pro domácí.

55:14
    Nahození Korobova od modré čáry kryje hostující brankář, následuje vhazování před jeho svatyní.

53:53
    V posledních minutách se nic moc neděje. Amur se snaží probít skrz skálopevnou obranu soupeře, ani bych se nedivil, kdyby nás čekalo prodloužení.

52:00
    Tomáš Zohorna našel na druhé straně najíždějícího spoluhráče, který trochu nepochopitelně ještě vymýšlel, kudy by mohl nahrát.

50:43
    Velká skrumáž před hostující bránou gólem nekončí! Na brankáře Admiralu se to sypalo ze všech stran, počínal si ovšem fantasticky!

50:09
    Ruský útočník odjíždí na střídačku po svých, rozhodně ale bude potřeba trochu ledování.

50:09
    Jazkov byl nepříjemně dohrán u rohu kluziště a momentálně je v péči zdravotníků.

49:54
    Bekhendový pokus kryje Alikin, bude se vhazovat po jeho levé ruce.

48:39
    Tohle je docela rána pro Admiral, který byl do této doby jasně lepším celkem. Nyní se karta otáčí, Chabarovsk je na koni.
    47:27 GOLUBEV - 3:3

47:27
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Je srovnáno! Z nenápadné akce se prosazuje DENIS GOLUBEV, avšak netuším, kudy finskému brankáři kotouč mohl proletět. Asistence: Alexander Gorškov a Ondřej Vitásek

46:27
    Probíhá komerční přestávka, která je využita k úpravě ledu.

45:32
    Nic zajímavějšího se na hrací ploše neděje. Admiral tlačí na bránu soupeře, do zakončení se ale dostává zřídka.

43:51
    Djakov se prosmýkl kolem dvou obránců a zavezl kotouč do rohu kluziště, odkud domácí hráč vyhodil přes všechny čáry.

43:04
    Petrov se pokusil dorážet, domácí obrana mu však dala jasně najevo, že takhle to nepůjde.

42:26
    Olkinuora si musel dávat velký pozor, aby náhodou napadající hráč neprocpal odražený kotouč skrz jeho betony.

42:05
    Zakázané uvolnění, hra se přesune před bránu Chabarovsku.

41:32
    Vladivostok se snaží uklidnit hru, momentálně jeden z obránců drží kotouč za vlastní bránou.

40:52
    Gorškov se snažil přejít přes obranný val soupeře, což se mu nepovedlo.

40:18
    Admiral Vladivostok je v plném počtu.

40:01

Druhá třetina nám nabídla plno zajímavých momentů, většina se však odehrála v samém závěru, kdy se vylučovalo jako na běžícím páse. Admiral se vlastní hloupostí dostal do obtížné situace, ze které vzešla kontaktní branka, kterou měli na svědomí bratři Zohornové.

Další třetina začne přibližně v 16:50.

40:00

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
    38:30 Zohorna H. - 2:3

38:30
    Dlouhou přesilovou hru domácí přece jen využívají! Po střele Tomáše Zohorny dorážel jeho bratr HYNEK ZOHORNA, jenž se již nemýlil. Asistence: Tomáš Zohorna

38:08
    Tomáš Zohorna se snažil najít před bránou stojícího spoluhráče, přihrávka však neprošla.

36:15
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Ibatullin – 2 min., podrážení).
    35:50 Trestné střílení

35:50
    Po faulu Kalašnikova měl Chabarovsk k dispozici trestné střílení, které ovšem nevyužil!

35:18
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Strelcov V. – 5 min. + osobní trest do konce utkání, faul kolenem). Trest odpyká Ostrovsky.
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Ušenin Vy. – 2 min. + 10 min. osobní trest, hrubost). Trest odpyká Alexandrov.

35:18
    K menší roztržce došlo u střídačky hostujícího celku, tady se bude určitě vylučovat.

34:45
    Amur Chabarovsk se osvobozuje, tohle oslabení zatím zvládá o mnoho lépe.

33:41
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vitásek – 2 min., krosček).

33:02
    Hosté jsou jasně lepší, Amur absolutně nestíhá s hráči v modrých dresech bruslit.

31:33

31:28
    Hostům se daří přesilová hra daleko více. Častěji se dostávají do zakončení, se kterým si však vždy poradil brankář Chabarovsku.

30:48
    Po krátké kombinaci se odhodlal ke střele jeden z obránců Vladivostoku, Alikin si připsal rutinní zákrok.

29:33
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Alexandrov – 2 min., nedovolené bránění).

28:41
    To se změnilo nyní, když dva hokejisté v bílých dresech šli do přečíslení dva na jednoho. Jeden z nich to vzal na sebe, jenže se dostal z ideálního střeleckého úhlu.

28:16
    Hraje se ze strany na stranu. Hodně se chybuje, takže větší šance nevidíme.

27:10
    Střelu z ostrého úhlu kryje ruský gólman, stále však musí být v pozoru, u kotouče je soupeř.

26:54
    Zakázané uvolnění Chabarovsku bylo odpískáno v čase, kdy již hraje Admiral v plném počtu.

26:38
    Naprosto otřesně sehraná dvojnásobná přesilovka. Amur se prakticky k ničemu nedostal.

25:17
    První střelu finský brankář kryje, následuje vhazování po jeho pravici.

25:05
    Skvělá příležitost pro Amur ke srovnání. Uvidíme, jak s ní naloží.

24:47
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Kozlovsky – 2 min., hákování).

23:38
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vicharev – 2 min., podrážení).

23:38
    Rudenkov se parádně uvolnil a vymíchal si i brankáře, v důležitém momentu však byl faulován.

22:44
    Začátek první a druhé třetiny je takřka totožný. I nyní jsou to domácí, kteří jsou jasně lepší.

21:49
    Zakázané uvolnění, hra se přesune znova před bránu Admiralu.

21:42
    Vjačeslav Ušenin střílel nad lapačku finského gólmana, jenž byl v pozoru.

20:24
    To byla šance! Tomáš Zohorna našel krásnou přihrávkou před bránou stojícího spoluhráče, který z bekhendu Olkinuora nedokázal překonat.

20:10
    Okamžitě po vhazování zaútočil z levé strany Bakoš a pořádně vylekal Alikina.

20:01

První třetině je u konce! V ní jsme viděli spoustu branek, o které se postarali hlavně hostující hokejisté. Těm sice začátek dvacetiminutovky příliš nevyšel, přesto se dokázali zvednout a zásluhou první lajny si vytvořit pohodlný náskok.

Další třetina začne přibližně v 15:54.

20:00

19:22

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:16
    Hynek Zohorna pálil z dobré pozice na protější tyč, kterou o několik čísel minul.

17:22
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Djakov – 2 min., nedovolené bránění).

17:22
    Do útočné třetině proplul Lazarev a vynutil si faul.

17:03
    Hosté stále drží kotouč na hokejkách a snaží se utkání rozhodnout v první třetině.

16:51
    Probíhá komerční přestávka.
    16:15 LALONDE - 1:3

16:15
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Chabarovsk je v totálním rozkladu! Střelu Bakoše zablokoval jeden z obránců domácího celku, k odraženému kotouči se však dostal SHAWN LALONDE a dělovou ránou rozvlnil síť. Asistence: Martin Bakoš a Kiril Voronin
    14:41 VORONIN - 1:2

14:41
    Hosté otáčejí průběh první třetiny! Od modré čáry vypálil Kalašnikov, jehož pokus tečoval KIRIL VORONIN, čímž byl Alikin dokonale zaskočen. Asistence: Stanislav Kalašnikov

13:46
    Zakázané uvolnění, hra se přesune před brankáře Admiralu Vladivostok.

12:47
    Přihrávka na Bakoše byla nepřesná, hosté pak museli spěchat do obrany, aby je nezaskočil zapomenutý Vitásek.

11:42
    Glazačev se natahoval po nahrávce spoluhráče, dokonce se mu povedlo vystřelit, ale nepřesně.

11:06

10:55
    Nahození hostující hráče vyrazil Alikin do bezpečí, s kotoučem hraje Amur.

10:49
    10:15 BAKOŠ - 1:1

10:15
    Je srovnáno! Přečíslení dva na jednoho na sebe vzal MARTIN BAKOŠ a přesně mířenou střelou skóroval. Asistence: Shawn Lalonde

09:56
    Působení Golubeva za bránou Admiralu nadělalo hostujícím obráncům pořádné potíže, které musel hasit až Olkinuora.

09:06
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Glazačev – 2 min., nesportovní chování).

08:49
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Jordán – 2 min., nesportovní chování).

08:49
    Přečíslení tři na dva v podání Chabarovsku bylo zakončeno pokusem do ochranné sítě.

08:25
    Po zhruba polovině první třetiny se role prohodily, nyní jsou tu hosté, kteří udávají tempo utkání.

07:40
    Alexander Strelvoc hledal pod sebou stojícího spoluhráče, místo toho však trefil brusle soupeře. Moc ho to mrzet nemusí, jeho tým je stále u kotouče.

07:01

06:30
    V tomto případě se to povedlo. Na lapačku finského brankáře pálil Gorškov.

05:52
    A to se opakuje i o pár okamžiků poté. Když to nejde kombinací, hráči v bílých dresech to zkouší individuálně.

05:34
    Ani druhá přesilovka v utkání nezačíná pro Amur zrovna ideálně, hosté se okamžitě osvobodili.

05:01
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Konnov – 2 min., faul loktem).

04:25

03:52
    Vladislav Ušenin nahodil puk na brankáře Admiralu, ani z tohoto pokusu nepřišlo usazení Amoru v útočném pásmu.

03:42
    Ofsajd zastavuje akci Chabarovsku, který přesilovku těžce nezvládá.

03:23
    Vladivostoku se podařilo osvobodit se, následně ještě hráči v modrých dresech pošetřili v útočném pásmu nějaké ty vteřinky navíc.

02:25
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Lisin – 2 min., pozdní dohrání).
    00:52 GOLUBEV - 1:0

00:52
    Tohle bylo rychlé! Nahození Korjagina od modré čáry tečoval DENIS GOLUBEV a překonal bezmocného brankáře soupeře. Asistence: Gleb Korjagin a Dmitrij Korobov

00:25
    Chabarovsk tlačí na bránu soupeře, dokonce již vyprodukoval jednu zablokovanou střelu.

00:01

Amur Chabarovsk: Alikin (Kiseljov) – Vitásek, Jordán, Korobov, Korjagin, Turbin, Kondratjev, Alexandrov, Šulenin – Zohorna H., Zohorna T., Faizullin – Rudenkov, Golubev, Gorškov – Lazarev, Ušenin Vy., Ušenin Vl – Jazkov, Kapiturov, Veličkin

Admiral Vladivostok: Olkinuora (Veremčuk) – Almquist, Lalonde, Ugolnikov, Ibatullin, Djakov, Kalašnikov, Kozlovsky, Ostrovsky – Bakoš, Ljungh, Vicharev – Strelcov A., Strelcov V., Lomako – Voronin, Mereskin, Glazačev – Lisin, Petrov, Konnov.

Tým z východního cípu Ruska porazil v úvodním duelu Znojmo 4:1, když se blýskla dvěma góly první lajna v čele se Slovákem Martinem Bakošem, který do Admiralu přestoupil ze Soči.
    Následně přišla překvapivá prohra s Košicemi 4:5, kterou čekal opravdu málokdo. Hattrickem se prezentoval za Košice Marcel Haščák, tedy hokejista, jenž dříve v KHL působil.

Chabarovsk začal turnaj ostudnou porážkou s Hradcem Králové 0:7, kdy po deseti minutách byl v brankovišti střídán Marek Langhamer. Celkově Amur sem nepřijel z "béčkém", tým je zde tvořen z velkých jmen, mezi které patří také Češi Michal Jordán, Ondřej Vitásek a bratři Zohornové.
    Sílu svého celku aspoň trochu prokázal Chabarovsk v zápase s Pardubicemi, kdy zvítězil přesvědčivě 6:3.

Vítám vás u utkání o třetí místo na pardubickém Memoriálu Zbyňka Kusého, ve kterém proti sobě nastoupí výběry Amur Chabarovsk a Admiral Vladivostok. To, jak tento zápas dvou týmů z nejvyšší ruské soutěže dopadne, budeme moct sledovat zítra od 15:00.

Michal Hladký

Branky a nahrávky: 1. Golubev (Koryagin, Korobov), 39. Zohorna H. (Zohorna T.), 48. Golubev (Gorškov, Vitásek), rozh. náj. Vladislav Ušenin – 11. Bakoš (Lalonde), 15. Voronin (Kalašnikov), 17. Lalonde (Bakoš, Vicharev)