W. Brémy – Düsseldorf 1:3 (kon.) | Dortmund – Augsburg 5:1 (kon.) | Freiburg – Mohuč 3:0 (kon.)
Leverkusen – Paderborn 3:2 (kon.) | Wolfsburg – Kolín nad Rýnem 2:1 (kon.) | Mönchengladbach – Schalke 0:0 (kon.)
Borussia Dortmund
5:1 (1:1)
FC Augsburg
Sobota 17.08.2019, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Německá Bundesliga • 1. kolo

Držení míče: 78 % : 22 %.
    Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 10:3. Rohy: 10:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:6. (17:27:24)

Rozhodčí Willenborg v druhém poločasu vůbec nenastavoval a s uplynutím devadesáté minuty utkání okamžitě ukončil.

Borussia sice úvodní ligový zápas nové sezóny začala proti Augsburgu katastrofálně, když inkasovala už po půlminutě hry, pak ale svého soupeře dominantně přejela.

Na úvodní branku Niederlechnera dokázal velmi brzy odpovědět Paco Alcácer a byť do přestávky domácí už další gól i přes dominantní převahu nepřidaly, tak ve druhém poločasu už se s góly roztrhl pytel a Tomáš Koubek po změně stran lovil míč ze své sítě ještě čtyřikrát.

Bundesligová premiéra Koubka s Markem Suchým tak nedopadla dobře, Augsburg prohrál v Dortmundu 1:5, ovšem nutno podotknout, že podobně může na trávníku Borussie dopadnout podstatně více týmů.

90

90
    Axel Witsel by se také rád zapsal do střelecké listiny, také ránou z dálky ale branku netrefil.

88
    Götzeho centr si v pokutovém území zpracoval nikým nehlídaný Axel Witsel, pak ale levačkou trefil míč holení a už jej nedokázal nasměrovat na Koubkovu branku.

87
    Domácí už zase kontrolují hru a bez potíží si přihrávají na útočné polovině, Augsburg brání ve statickém bloku.

85
    Po dalším rohu hlavičkoval Mats Hummels, v záklonu ale mířil výrazně mimo augsburgskou branku.

85
    Domácí rozehráli roh po zemi a Götze měl dobrou příležitost, při přízemní střele k bližší tyči ale hosty zachránil dobře postavený Valentin, jenž odehrál míč vedle branky.

84
    Jadon Sancho v anglickém souboji přešel přes Reece Oxforda, pak jej ale úspěšně zakřižoval Marek Suchý a odehrál míč na rohový kop.

83
    Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Fredrik Jensen.
    82. Julian BRANDT - 5:1

82
    Dortmund právě vstřelil branku!
    Kanonáda pokračuje! Axel Witsel perfektním pasem za hostující obranu našel osamoceného JULIANA BRANDTA, jenž z voleje překonal Tomáše Koubka a skóruje při svém ligovém debutu za Borussii.

81
    Borussia už zase kombinuje na útočné polovině, pokračuje dobývání pokutového území Augsburgu.

79
    Kapitánskou pásku po Reusovi navlékl navrátilec do Borussie Mats Hummels.

78
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Mario Götze.

77
    Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Reece Oxford.

Velmi defenzivně laděné střídání, hosté asi chtějí odjet domů bez debaklu.

76
    Hra už se zase přesunula k pokutovému území Augsburgu, domácí tam hrají se soupeři bago při krátkých přihrávkách.

74
    Po centru do pokutového území se odraženého míče ujal Richter, jeho sražená střela doskákala k Marvinu Hitzovi. Možná se to do statistik zapíše jako první úspěšný zákrok Ritze v tomto utkání.

73
    Niederlechnera u postranní čáry fauloval Hakimi, možnost standardní situace pro Augsburg.

Tomáš Kohlmann

Branky: 3. Alcácer, 51. Sancho, 57. Reus (Alcácer), 59. Alcácer (Sancho), 82. Brandt (Witsel) – 1. Niederlechner (Valentin)

Borussia Dortmund: Hitz – Ł. Piszczek (68. Hakimí), Akanji, Hummels, N. Schulz – Weigl, Witsel – Sancho, Reus (C) (78. M. Götze), T. Hazard (68. Brandt) – Alcácer.
    Náhradníci: Bruun Larsen, Brandt, Dahoud, Delaney, M. Götze, Hakimí, Schmelzer, Zagadou.

FC Augsburg: Koubek – Teigl, R. Khedira, Suchý, Valentin – Gruezo, Baier (C) – Hahn (60. Richter), Vargas (83. Jensen) – Niederlechner, Gregoritsch (77. Oxford).
    Náhradníci: Luthe – Oxford, Rieder, Jensen, Malone, Richter, Stanić, Russo.

Rozhodčí: Willenborg – Aarnink, Kleve