Piast Gliwice – Wisła Pł. 1:0 (kon.) | Legia – Zagłębie 1:0 (kon.) | Raków – Gdańsk 2:1 (kon.)
Legia Varšava
1:0 (1:0)
Zagłębie Lubin
Neděle 18.08.2019, 17:30 • Stadion Wojska Polskiego, Varšava • Polská Ekstraklasa • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Legia Varšava: Majecki – Stolarski, Lewczuk, Jędrzejczyk (C), Luís Rocha – A. Martins, Cafú – Vešović, Gvilija, Luquinhas – Kulenović.
    Náhradníci: Cierzniak – Wieteska, Jodłowiec, D. Nagy, Praszelik, Carlitos, Niezgoda.

Zagłębie Lubin: Forenc – Kopacz, M. Dąbrowski, Guldan (C), Balić – Poręba, Tosik – Czerwiński, Starzyński, Živec – Szysz.
    Náhradníci: Bieszczad, Hładun – Jończy, Oko, Slisz, Mucha, Bohar, Sirk, Tuszyński..

1

2
    Po úvodní rozehrávce se míče zmocnila Legia.

4
    Domácí teď vytvořili zajímavý kontr, při kterém došlo i na střelu, kterou kryje pozorný gólman Forenc.

5
    Na zemi zůstává ležit hráč hostů, který zřejmě schytal ostrou střelu Cafua do rozkroku.

7
    Po menším přerušení si tlak vytvořila domácí Legia, která zahrozila střelou z před vápna. Nyní Varšava znovu pokračuje v držení míče.

8
    Hosté se dokázali vymanit z obležení soupeře a nyní mají autové vhazování.

10
    Legia se nastěhovala do útočného pásma soupeře, kde byla faulována. Domácí si vyzkouší volný kop.

12
    Defenzíva Zaglebie zatím funguje dobře a nenechává ve svém vápně žádný prostor pro soupeře.

13
    Útočný faul hostů. Provinil se Starzynski, který tak věnuje míč oponentovi.

14
    Výborný presink domácích, který předvedli když hosté vhazovali.

16
    Zaglebie Lubin se snažilo vytvořit si kontr, ale ihned po zisku míče jej zase ztratili.

19
    Legia Varšava právě vstřelila branku!
    GÓÓL! Legia Varšava si vyzkoušela první rohový kop v zápase, který taktéž dokázala ihned proměnit! Střelcem gólu je MARKO VEŠOVIČ, který si naskočil na centr a hlavičkou poslal míč za záda gólmana Forence!
    18. Marko Vešović (LEG) - 1:0

20
    Hosté uklidňují situaci na hřišti kombinací na své polovině se svým gólmanem.

21
    Na balónu teď chvíli setrvali hosté, kteří nastoupili do zápasu v oranžových dresech. Jejich oponenti zvolili barvu zelenou.

23
    Hosté se po obdrženém gólu trochu vzchopili a začali více útočit.

25
    Nyní se s míčem po delší době seznamuje také gólman Majecki, který zatím nemá vůbec žádnou práci.

26
    Na trávníku leží po hlavičkovém souboji autor dnešního úvodního gólu Vešovič. Poležel si pár sekund, ale už je zpět na nohách.

27
    Zalgebie vyslalo svého hráče dobře myšleným centrem na pravé křídlo, ale vzdušná přihrávka byla příliš dlouhá a razantní.

30
    Domácí Legia si vytvořila kontr po levé straně, kde stál volný Rocha. Ten si s míčem popošel k hranici vápna a přihrával spoluhráči před bránou. Bohužel pro jeho tým pas zachytila defenzíva Zaglebie.

32
    Teď to vypadalo s útočnou akci hostů poměrně dobře, ale finální přihrávka před bránu nenašla svého adresáta.

33
    Poté se do protiútoku hnali také varšavští, ale svou možnost také zazdili. Následně se míče chopili oranžoví a svojí předešlou akci zkoušeli zopakovat. To se ale také nepodařilo.

34
    Útočník Zaglebie Živec si našel dobrou pozici, z které vyslal nepříjemnou přesnou střelu, s kterou si brankář Majecki dokázal poradit.

36
    Při dalším z útoků domácích byl z levé strany přihráván míč na jednoho z útočníků, který smolně orazítkoval levou tyč!

38
    Běží nám zhruba posledních 8 minut tohoto poločasu a statistiky aktivity a držení míče hovoří v prospěch Zaglebie Lubin.

40
    Gólman hostů Forenc musel proti střele jednoho z hráčů Legie vytáhnout u pravé tyče zákrok. Míč tak vyrazil do zázemí, takže se bude zahrávat rohový kop.

42
    Oranžoví získali míč a už zase začínají kombinovat na polovině svého soupeře.

43
    Odkop od brány varšavského celku.

44
    Domácí trio hráčů teď krásně zakombinovalo při přechodu napříč šestnáctkou soupeře. Následně hostům nezbylo nic než jen faulovat, takže má Legia dobrou šanci z přímáku.

45
    Přímý kop si vzal na starost útočník Gvilia, který hezkou střelou trefil vnější síť.

45+1
    Nastavuje se 1 minuta.

45
    První poločas skončil. Nastavenou minutku strávili domácí na půli hřiště, kde však další útok nevymysleli.

Máme za sebou první půli, ve které jsme mohli vidět jedinou branku. Připsal si jí domácí hráč Vešovič, který dokázal vyprodukovat z rohového kopu branku, když si na vyskočil na míč a uklidil jej hlavičkou do levé strany brány. Brankář Forenc neměl šanci zareagovat. Po vsítěné brance převzali otěže v aktivitě hosté, ale nic vážného si nevypracovali.

Druhý poločas začne za přibližně 10 minut.

46

46
    Střídání v týmu Zagłębie Lubin: ze hřiště odchází Saša Živec, přichází Patryk Tuszyński.
    Střídání v týmu Zagłębie Lubin: ze hřiště odchází Łukasz Poręba, přichází Bartosz Slisz.

47
    Hosté se po rozehrávce hnali do útoku, ale jedna z přihrávek byla natolik dlouhá, že aby zůstal míč ještě v poli, zahrál ji útočník Szysz do autu.

48
    Faul na domácího Luquinhase přináší Legii zajímavou standartku.

49
    Standartní situace vypadala slibně, ale obrana Zaglebie dokázala nebezpečí uhasit odhlavičkováním míče do bezepečí.

51
    Jeden z hráčů Varšavy se s míčem dostal do šestnáctky, kde předvedl kličku a pálil na bránu. Bohužel pro něj byla střela blokována, takže bránu vůbec neohrozila.

53
    Útočník Starzynski si vyzkoušel dnešní první střelu ze střední vzdálenosti, která končí pár desítek centimetrů nad břevnem!

54
    Luquinhas byl opět faulován před šestnáctkou a domácí mají další přímý kop! Využijí ho?

55
    Bohužel střela byla příliš vysoká a neměla parametry ohrozit svatyni Forence.

56
    Další velká šance pro Legii! Nyní to byl André Martins, který se dostal k odraženému balónu, neváhal a vystřelil. Defenzíva Zaglebie odvádí dobrou práci, neboť míč opět zblokovala.

57
    Následný rohový kop od levého praporku nepřinesl žádné nebezpečí.

58
    Legia nastoupila do druhé půle velmi dobrou aktivitou.

59
    Zajímavý kontr, který připravil na pravé straně Czerwinski, jenž zároveň nacentroval míč na naskakujícího Szysze. Ten chtěl stejně jako domácí v prvním poločase vsítit gól hlavičkou, tu ale poslal vysoko nad bránu.

60
    Je za námi 60 minut zápasu. Aktuální počet střel jde v prospěch Legii 10:3 (2:1 na bránu)

61
    Domácí si zkusili další standartku, tentokrát z pravého křídla, která ale zužitkovaná nebude. Míč doletěl do chumlu hráčů, následně se odrazil před vápno, odkud střílel jeden z útočníku Varšavy, jenž bránu neohrozil.

63
    Po neúspěšném útoku zelených přichází odkop od brány Forence.

65
    Obránce domácích Stolarski vymyslel dobře myšlenou střílenou přihrávku na nabíhajícího parťáka, ale pas byl příliš dlouhý.

66
    Stejně jako před pár minutami na jedné straně probíhá na opačném konci hřiště odkop od brány.

68
    Hrotový útočník Szysz vsítil hezký gól, ale domácí hráči ihned reklamují, že byl střelec branky v ofsajdu.
    68.

69
    Pozor. Rozhodčí ještě celou akci prošetřuje a čeká na výrok videorozhodčích.

70
    VAR prošetřil celou akci a rozhodčí gestikulací ukazuje, že byl Szysz v ofsajdu. Branka neplatí!

73
    Hráči Zaglebie se dlouho z branky neradovali. Mají však téměř 20 minut na to celou akci zopakovat, tentokrát však bez postavení v ofsajdu.

74
    Domácí tým neuznaný gól trochu nakopl a ihned se schylovalo ke gólu na druhé straně. Autor jediného gólu Vešovič přihrál ve vápně chytrým pasem Gvilliovi, který se snažil míč nohou tečovat a nasměrovat do brány.

75
    Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Marko Vešović, přichází Dominik Nagy.

76
    Dnešní utkání sleduje 16262 diváků.

76
    Hosté jdou zahrávat rohový kop.

77
    Dlouhý centr od praporku skončil na opačné straně hřiště v autu.

78
    Obránce hostů teď nedovoleně držel domácího útočníka, který chtěl přejít do útoku. Sudí píská faul, ale žlutou kartu, která by se klidně dala udělit nechává schovanou.

79
    Zaglebie teď zahrozilo v hloubi vápna po dlouhém autu Baliče. Sudí nakonec píská útočný faul, míč jde Legii.

80
    Tentokrát již hříšník Balič žlutou dostane. Provinil se ve vzdušném souboji, kde zezadu trefil soupeře do hlavy.

80
    Střídání v týmu Zagłębie Lubin: ze hřiště odchází Jakub Tosik, přichází Damjan Bohar.

82
    Velká možnost domácích rozhodnout toto utkání! Když Legia zachytila nepřesný pas soupeře a pronikla do protiútoku, vzal si na starost střelu Cafu, která se nepříjemně odrazila od blokujícího hráče. Brankář Forenc ukázal vynikající zákrok, když tuto střelu dokázal vykrýt.

82
    Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Sandro Kulenović, přichází Mateusz Wieteska.

85
    Za trávě zůstává ležet v bolestech Gvilia, která utržil kop do nohy.

86
    Opět se konal dlouhý aut Zaglebie a málem hosté překvapili.

87
    Tentokrát to byl Cafu, který se stal provinilcem. Fauloval soupeře na jeho vlastní půli a tomu se vůbec nechtělo na nohy.

88
    Střela Starzynskiho od hranice vápna chytá do náruče gólman Majecki. Míč nepříjemně poskakoval, takže to neměl brankář vůbec jednoduché.

90
    Obrovská možnost rozhodnout tohle utkání! Domácí se dostali do přečíslení tři na jednoho, ale nedokázali jej využít. Po malém nedorozumění se k míči dostal Martins, jenž měl před sebou hodně prostoru, vylepšil si pozici a vypálil. Míč ale bránu o centrimetry netrefil, takže jsou hosté stále ve hře!

90
    Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Cafú, přichází Tomasz Jodłowiec.

90+1
    Sudí nastavuje 6 minut nad rámec hrací doby!

90+2
    Domácí obrana si s hrozivým centrem dobře poradila a balón odkopla daleko od své brány.

90+3
    Tak tohle bude hosty mrzet! Dostali se totiž po centru k hlavičce, která byla stoprocentní! Velkou tutovku hosté neproměnili zejména díky famóznímu zákroku gólmana Majeckiho!

90+4
    Zaglebie předvádí mohutný tlak na tým domácích. Ten se však zuby nehty drží a inkasovat pro ně nepřipadá v úvahu.

90+5
    Nyní přišla z hloubi vápna hlavička jednoho z hráčů v oranžových dresech. Míč byl trefen do země a poté se nepříjemně odrazil, že se musel brankář domácích pořádně natáhnout a chytit jej před překročením brankové čáry.

90+5
    Žlutá karta pro Guldana.

90+6
    Obránce Legie předvedl před vlastním vápnem vynikající skluz, kterým obral soupeře o balón. Hodně riskantní, ale povedlo se.

90+7
    A to je konec. Hosté předvedli v závěru utkání výborný výkon, ale chyběl tomu gól.

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 12:3. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 15:23.

Utkání končí! Domácí si odnášejí velmi cenné body a že to nebylo nic jednoduchého.

V zápase jsme mohli vidět gól již v 19. minutě. Postaral se o něj útočník Vešovič, který si naskočil před bránou soupeře na roh svého týmu a hlavičkou uklidil míč do levé části brány. V 68. minutě přišel pro domácí mužstvo šok. Hosté využili ztrátu míče domácích, s balónem na kopačkách postupoval stále blíže šestnáctce Szysz, který v momentě, kdy si našel dobrou pozici vystřelil a překonal brankáře Majeckiho. Jenže mělo to háček. Hráči Legie ihned reklamovali, že byl střelec branky v ofsajdovém postavení. Sudí si tak pro jistotu celou akci nechal prošetřit svými kolegy u videa. Následnou gestikulací ukázal na bránu domácích a branku pro ofsajd neuznal. Zaglebie si ve zbytku utkání tvořilo velky tlak, zejména v nastavení, kdy mohli několikrát skórovat. Varšava se však bránila co to šlo a vyšlo jí to. Z utkání nakonec vychází vítězstvím 1:0!

To je ode mě vše, děkuji za pozornost. (19:33:23)