Spartak – CSKA Moskva 2:1 (kon.)
FK Spartak Moskva
2:1 (0:0)
CSKA Moskva
Pondělí 19.08.2019, 19:00 • Otkrytie Arena, Moskva (RUS) • Ruská Premier Liga • 6. kolo

Od nás je to pro tuto chvíli vše. Děkujeme za pozornost a přejeme krásný zbytek večera. Na viděnou. (21:10:04)

V dalším kole zajíždí fotbalisté Spartaku na hřiště Samary, CSKA bude hostit Achmat.

Spartak si výhrou v tabulce Premier Ligy polepšil s jedenácti body na čtvrtou pozici. CSKA má o bod méně a je šesté.

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 6:5. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:17.

Po bezbrankovém prvním poločase se v tom druhém začaly dít věci! Domácí šli po hlavičce Gigota do vedení, CSKA ale poměrně rychle odpovědělo přesnou pumelicí Fernandese. Pak se však jedenáct minut před koncem řádné hrací doby prosadil podruhé v utkání obránce Gigot, který nasměroval Spartak za třemi body. CSKA mělo v závěru dobré šance na vyrovnání, domácí zase hrozili z rychlých brejků. Stav už se však nezměnil, a tak se z vítězství v moskevském derby raduje Spartak.

90+8

90+7
    Pečetit výhru Spartaku mohl Schürrle, svou střelu ale nasměroval pouze do Akinfejeva!

90+7
    Vlašič si žádal rohový kop, rozhodčí ale správně rozhodl, že se bude kopat od domácí brány.

90+6
    Na levém kraji vápna si připravil míč na střelu střídající Mirzov, jeho přízemní pokus ale minul vzdálenější tyč.

90+5
    Spartak se hnal do dalšího brejku, který hasil Nanabkin pouze za cenu faulu na Schürrleho a žluté karty.

90+4
    Vypadá to, že Gigot dohraje vyhrocené moskevské derby až do konce. Již je na hrací ploše.

90+3
    Akinfejev vyslal své spoluhráče vpřed, jeho dlouhý nákop se ale snesl za autovou čáru.

90+2
    Autora obou domácích tref Gigota trápí křeče, a tak se momentálně nehraje. K obránci Spartaku již míří klubový lékař.

90+1
    Vzdušný míč si stáhl do rukavic pozorný Akinfejev. Ten má se svými spoluhráči ještě sedm minut na to, aby s výsledkem něco udělal.

90
    Prudkou přihrávku Lucase srazili hosté na rohový kop.

89
    Spartaku se rýsovala možnost rychlého brejku, akci ale zastavil na poslední chvíli Magnússon.

88
    Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Zelimchan Bakajev, přichází Lorenzo Melgarejo.

87
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Takuma Nišimura, přichází Jaka Bijol.

86
    Na hřišti dále planou emoce. Tentokrát musel rozhodčí krotit vášně krátce před tím, než rozehrál Spartak rohový kop.