Mountfield HK – Vienna Capitals 5:1 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 1:4 (kon.) | K. Vary – Soči 2:1 (po pr.)
Třebíč – Jihlava 2:3 (0:1 po s.n.) | Chomutov – Kadaň 6:0 (kon.) | Kladno – Plzeň 2:8 (kon.)
Havlíčkův Brod – Šumperk 6:3 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Žďár n/S 0:0 (zruš.) | Jablonec n/N – Vrchlabí 1:4 (kon.)
Kolín – Nová Paka 5:7 (kon.) | Havířov – Vsetín 5:1 (kon.) | Frýdek-M. – Jastrzębie 3:7 (kon.)
Benátky n/J – Drážďany 2:6 (nedohr.) | Zlín – Olomouc 2:3 (po pr.) | Kometa Brno – Třinec 3:6 (kon.)
Martin – Žilina 0:0 (zruš.) | Mor. Budějovice – Tábor 5:8 (kon.)
Berani Zlín
2:3 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
HC Olomouc
Úterý 20.08.2019, 18:00 • Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fandy hokejové přípravy. Na Zimním stadionu Luďka Čajky dnes budeme svědky souboje dvou extraligových týmů, domácí Zlín vyzve Olomouc. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.

PSG Berani Zlín
    Berani začali s přípravnou teprve před týdnem, takže je pochopitelné, že stihli odehrát jen dva přípravné zápasy, oba byly v rámci Zubr Cupu. Ani jeden se však ševcům moc nepovedl. Nejprve sice porazili Slavii 3:2, ale rozhodující gól padl jen patnáct sekund před koncem, a to když se prosadila staronová posila Bedřich Köhler. Následovala utkání s Přerovem, které už dopadlo úplně katastrofálně. Zlín v něm nestačil na druholigový Přerov, kterému podlehl 1:4. Jediný gól si připsal centr druhé formace Antonín Honejsek. Uvidíme, jestli se dnes poprvé ve zlínském dresu prosadí posily Rickard Palmberg či Roman Szturc.

Odehrané přípravné utkání
    Přerov vs. Zlín – 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
    Zlín vs. Slavia – 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

HC Olomouc
    Kohouti zahájili přípravu již na začátku srpna, proto stihli odehrát čtyři přípravné zápasy. Dnešní hosté nejprve narazili na kazašský Kokšetau, kterému podlehli po samostatných nájezdech. Následovalo utkání s Jihlavou, která v Olomouci schytala výprask 2:5. O pět dní později přijel slovenský Trenčín, který dostal dokonce šest gólů, zatímco skóroval jen třikrát. Poté Olomouc zahájila venkovní přípravu, kde se zatím představila jen v Brně. Tam se kohouti ani jednou neprosadili, prohráli 0:2. Následuje tedy zápas ve Zlíně, které bude hodně pikantní zejména pro Tomáše Valentu, který do mory přestoupil právě ze Zlína. Uvidíme, jak tedy toto předsezónní derby dopadne.

Kometa vs. Olomouc – 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
    Olomouc vs. Trenčín – 6:2 (1:0, 3:1, 2:2)
    Olomouc vs. Jihlava – 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
    Olomouc vs. Kokšetau – 2:3sn (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0 – 0:1)

PSG Berani Zlín: Kořének (Huf) – Freibergs, Gazda, Řezníček, Buchta, Žižka (C), Nosek, Ferenc – Šlahař, Fořt, Herman – Okál, Sedláček, Szturc – Dufek, Honejsek, Köhler – Fryšara, Popelka, Kubiš.

HC Olomouc: Lukáš (Mokrý) – Ondrušek, Jaroměřský, Švrček (C), Škůrek, Valenta, Rutar – Ostřížek, Knotek, Irgl – Strapáč, Kolouch, Klimek – Burian, Nahodil, Kořenek – Laš, Handl, Hecl.

Rozhodčí: Fiala, Koziol – Tošenovjan, Rožánek.

00:01

00:30
    Zlín právě vstřelil branku!
    Berani využívají první větší šanci a jdou do vedení! Freibergs našel přesnou přihrávkou TOMÁŠE FOŘTA, který nedal Lukášovi sebemenší šanci. Asistence: Ralfs Freibergs.

01:20
    Zlín je i po úvodní brance pořád aktivnější, do dalšího zakončení se tlačil Nosek, ale brankář kohoutů tentokrát úspěšně zasáhl.

01:54
    Olomouc se úspěšně ubránila a ihned se vydala do protiútoku. Ten vedl Hecl, ale přes zlínského beka se nedostal k zakončení.

02:18
    Na puk si poprvé sáhl také Kořének, který však neměl s olomouckým nahozením moc práce.

02:48
    Nyní už zlínský juniorský brankář zasahovat musel a bude se tak vhazovat po jeho levé ruce.

03:19
    Szturc získal prostor na levé straně klužiště, takže alespoň vyvezl kotouč do útočné třetiny.

03:48
    Při ponechané výhodě pálil Köhler, ale jeho střela z mezikruží Lukáše nepřekvapila.

03:55
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Petr Strapáč – 2 min., držení).

04:08
    Olomouc vyhrála buly ve svém pásmu, díky čemuž mohla jít do útoku, tam však kohouty zastavil ofsajd.

04:53
    Po přihrávce Szturce kotouč chvíli poskakoval před odkrytou hostující klecí, ale žádný domácí hráč ho tam nedokázal doklepnout.

05:28
    Mora drží v klidu kotouč ve svém pásmu a kráčí si za prvním ubráněným oslabením zápasu.

06:16
    Po konci přesilovky domácí ještě chvíli hráli v útočném pásmu, avšak nakonec se nedostali ani ke střele.

06:32
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Pavel Sedláček – 2 min., nedovolené bránění).

06:46
    Přesilovka se ihned pokusil využít Strapáč, ale jeho ránu Kořének vyrazil vyrážečkou.

07:20
    Jeden z olomouckých hráčů hrál puk vysokou holí, takže se bude vhazovat ve středním pásmu, blíže k Lukášovi.

07:50
    Berani chytře získávají čas napadaním. Také si jdou za první ubráněnou početní nevýhodou.

08:43
    Po nepovedené střele Škůrka Fryšara nahazuje kotouč tak, aby to nebylo zakázané uvolnění. Oba celky střídají.

09:14
    Proti domácím se píská těsný ofsajd, vhazovat se bude po levici brankáře Beranů.

09:21
    Kořének si vysloužil aplaus pěkným zákrokem lapačkou, takže se opět bude vhazovat před ním.

09:39
    Kotouč je sražen mimo hrací plochu, následovat bude buly ve střední třetině.

09:57
    Útok kohoutů je zastaven postranním sudím, který píská postavení mimo hru.

10:12
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (David Škůrek – 2 min., podrážení).

10:33
    Ševci rozehráli hrozně špatně, kvůli čemuž se hosté dostali do přečíslení tři na jednoho. To musel zachraňovat skvělým zákrokem zlínský gólman.

11:24
    Berani se stále nemohou usadit v útočném pásmu. Mají za sebou už půlku přesilové hry.

12:01
    Mora díky aktivnímu napadání vybojovala buly v útočné třetině, protože rozehra Kořénka byla tečována mimo hrací plochu.

12:35
    Irgl mířil na pravého horního růžku domácí branky, ale brankář Beranů ránu zastavil lapačkou!

12:49
    Fořt se dostal přes dva hostující obránce a vystřelil, ale střela neměla dostatečnou razanci, takže Lukáš v klidu zasáhl.

13:37
    Přes domácí defenziva se nyní dostal Nahodil, Kořének se tak musel blýsknout dalším dobrým zásahem.

14:12
    Berani jsou nyní pod velkým tlakem. Mora si jde za vyrovnávacím gólem, bude ho moci dosáhnout po vhazování v útočné třetině.

14:36
    Kořének se při své premiéře ve zlínské brance rozhodně nenudí, připisuje si další zákrok lapačkou.

15:06
    Irgl sice našel v mezikruží Ostřížka, ale ten nedokázal pod tlakem zakončit. Alespoň udržel kotouč pod kontrolou.

15:45
    Do dalšího zakončení se mohl dostat Strapáč, ale v rozhodující chvíli mu puk přeskočil hokejku.

16:21
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Pavel Sedláček – 2 min., sekání).

16:35
    Žižka vyhazuje kotouč až na Lukáše, který se v poslední době poměrně nudí.

17:23
    Škůrkovi přeskočil puk čepel, takže kotouč skončil až ve střední třetině. Oba celky tak střídají.

18:02
    O další individuální průnik se pokoušel bývalý zlínský hráč Valenta, ale domácí obrana ho tentokrát včas zastavila.

18:30
    O chvíli později však už musel Kořének zasahovat. Zlínský junior si v brance zatím počíná velmi dobře.

19:02
    Mladý brankář drží domácí tým dalším skvělým zákrokem, opět zasahoval svou rukavicí.

19:33
    Oba týmy si v závěru první části vytvořily menší šanci, ale ani jeden nedokázal vystřelit.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:50.

Zápas začal lépe domácí tým, který byl zpočátku aktivnější, z čehož vytěžil úvodní branku. Po přihrávce Freibergse se prosadil loňský nejproduktivnější zlínský hráč Tomáš Fořt. Poté se karta pomalu začala obracet, Olomouc byla čím dál víc aktivnější, ale vyrovnanání se zatím nedočkala. Kořének podává velmi dobrý výkon a v první dvacetiminutovce nepustil za svá záda ani jeden puk.

20:01

20:13
    Domácí začínají skvěle i druhé dějství! Nahození Fořta se od Hermana odrazila šťastně k JAKUBU ŠLAHAŘOVI, který okamžitě překvapil zaskočeného Lukáše. Asistence: Jakub Herman a Tomáš Fořt.
    20:13 Jakub ŠLAHAŘ - 2:0

21:16
    Ševci pokračují v tlaku, olomoucký gólmam musel vytahovat další zákrok.

21:50
    Další střela si připisuje Nosek, ale Lukáš měl dobrý výhled a bez problémů puk vyrazil lapačkou.

22:28
    Poprvé ve druhé třetině musel být pozorný také Kořenék, který v klidu pokryl nahozený kotouč.

22:43
    Irgl si rychle přehodil kotouč a vypálil, ale zlínský gólman se zaskočit nenechal a pohotově zasáhl svou rukavicí.

23:23
    Ostřížek se individuálně protlačil až k zakončení, ale Kořének se opět nenechal překvapit.

24:04
    Kohouti už zase začínají být aktivnějším týmem. Po delší době chtěl něco vymyslet také Zlín, ale je zastaven ofsajdem.

24:39
    Další střelu zapisuje Kořenek, ale kotouč se mu svezl po hokejce, takže puk skončil mimo tři tyče.

25:32
    Berani mají nemalé problémy s rozehrou, ale nakonec kotouč vyvezli aspoň do střední třetiny.

26:24
    Po úspěšném napadání se mohl ke střele dostat Ferenc, ale střílel z velkého úhlu, takže pro Lukáše to nebyl složitý zákrok.

27:09
    Hraje se už dlouho bez přerušení, což vyhovuje víceméně oběma týmům, protože se střídají v útočném snažení.

28:03
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Matěj Kořenek – 2 min., hákování).

28:03
    Honejsek byl při zakončení zahákován, ale i přesto dokázal zakončit. Lukáš jen tak tak stihl vykopnout puk z brankové čáry.

28:28
    Freibergs sice od modré vypálil tvrdě, ale mimo hostující bránu. Puk se navíc odrazil od zadního mantinelu do středního pásma.

29:06
    Další nepřesná střela končí mimo útočné pásmo, Olomouc tak okamžitě střídá obrannou čtveřici.

29:34
    Jeden z hostujících hráčů se dostával do úniku, Kořének proto zamířil proti puku, což se mu málem vymstilo. Zachránil ho až jeho spoluhráč.

30:44
    Hra se skoro vůbec nepřerušuje, což už více vyhovuje hostům, který tráví většinu času v útočném pásmu.

31:16
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Petr Strapáč – 2 min., podrážení).

31:33
    Herman se chtěl před brankou otočit a zakončit, ale hostující obrana mu to nedovolila.

32:14
    Okál málem skóroval, jeho střelu totiž padající Lukáš vyrazil jen těsně mimo branku.

32:56
    Kohouti asi ustojí i toto oslabení. Zlín si sice vytvořil nějaké šance, třetí branku však nepřidal.

33:30
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Dalibor Řezníček – 2 min., podrážení).

33:39
    Olomouckou přesilovku zahájil střelou Kolouch, ale hostující obránce nemířil přesně.

34:08
    Berani byli pod velkým tlakem, ale nakonec to ustáli a osvobodili se.

35:10
    Blízko ke gólu byl tentokrát Ostřížek, ale ani on nedokázal trefit puk mezi tři tyče.

35:21

36:02
    Do puku se tvrdě opřel Honejsek, ale Lukáš si střelu pohlídal, protože ji velmi dobře viděl.

36:37
    Fořt se sám prodral až k zakončení, ale mířil hodně nepřesně.

37:21
    Dufek na Fořta, Fořt zpět na Dufka a ihned tvrdá rána, kterou musel brankář kohoutů zastavovat maskou.

37:56
    O chvíli později za Lukášem dokonce zvoní branková konstrukce!

38:33
    Kořének v klidu kryje slabé nahození. Mladý gólman se v posledních chvílích docela nudí.

39:04
    Bude se vhazovat před hostující klecí, obránce Olomouce totiž kotouč vyhazuje až za domácí branku.

39:16
    Freibergs šikovně protečoval střelu Honejska, ale puk skončil těsně vedle pravé tyče.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:39.

Druhá třetina měla dost podobný scénář jako ta první. Berani ihned skórovali, a to když se po šťastné teči Hermana prosadil Jakub Šlahař. Poté byli opět o trochu lepší kohouti, ale narozdíl od první části hrál v závěru druhého dějství mnohem lépe Zlín. Ten se dokonce mohl prosadit potřetí, avšak Lukáš skvělými zákroky ještě udržel naději na návrat do zápasu.

40:01

40:17
    Hned na v úvodu třetí části byl v šanci Fořt. Po střele totiž kotouč poskakoval před Lukášem, ale zlínský centr se k dorážce nekonec nedostal.

41:04
    Hostující gólman musí opět zasahovat, bude se tak vhazovat po jeho pravé ruce.

41:52
    Kohouti se snaží něco vymyslet pomocí přihrávek do mezikruží, ale tu už dvakrát zblokoval jeden ze zlínských hráčů.

42:51
    Tvrdá rána Popelky je sražena do ochranné sítě, vhazovat se tak bude před Lukášem.

43:17
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (David Škůrek – 2 min., nedovolené bránění).

43:52
    Zlínu se v přesilovkách zatím vůbec nedaří. Toto pravidla platí i teď, ševci se nemohou usadit ani v útočném pásmu.

44:46
    Dlouhá domácí přihrávka končí až za brankovou čárou, takže se píská zakázané uvolnění.

45:04
    Ševci se v této přesilovce dost pravděpodobně neprosadí, snaha o útok je totiž zastavena ofsajdem.

45:48
    Zlín už se pomalu začíná jenom bránit, aktuální výsledek už by chtěl klidně udržet.

46:23
    První střela se Řezníčkovi povedla, ale Lukáš zasáhl. Následující rána už zlínskému bekovi vůbec nesedla, protože zlomil hůl.

46:45
    Střela Švrčka byla protečována těsně nad domácí branku. Kořének by nezasáhl, sotva se ohlédl.

47:29
    Švrček nedokázal zpracovat přihrávku na modrou a rychle se proto musí stahovat do svého pásma.

48:04
    Pozornost Kořénka nyní prověřil Klimek, zlínský brankář opět obstál.

48:40
    Rozehra Beranů je nepřesná, kotouč končí až za olomockou brankou, takže se píská další icing.

49:08
    Okál zachytil přihrávku soupeře, díky čemuž mohl o chvíli později pálit Žižka. Lukáš se nenechal překvapit.

49:45
    Zlín zatlačil soupeře a chtěl by si pojistit výhru třetí brankou. Mora zatím odolává.

50:54
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti se snížení nakonec dočkali a ještě se mohou pokusit o vyrovnání! Kolouch se v levém kruhu otočil a vystřelil. Ránu skvěle tečoval PETR STRAPÁČ, který poslal puk pod horní tyč. Asistence: Petr Kolouch.
    50:54 Petr STRAPÁČ - 2:1

51:08
    Šlahař chtěl individuálně zajistit třetí zlínský gól, ale střílel z moc velkého úhlu, takže Lukáš se zákrokem moc problémů neměl.

51:50
    Kořének vyrazil nahození jen před sebe. Tam byl olomoucký útočník, který naštěstí pro zlínského brankáře nezvládl zakončit.

53:03
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Jan Dufek – 2 min., podrážení).

53:55
    Berani zatím drží hru daleko od své brány. Olomouci mezitím zbývá už jen necelá minuta přesilové hry.

54:39
    Irglovi se vůbec nepovedla střela, puk skončil jen u Okála, který ale vyhodit nedokázal.

54:58
    Až teď se to povedlo Sedláčkovi, oba týmy okamžitě střídají.

55:33
    Ferenc si udělal útočný výlet, který zakončil nebezpečnou střelou. Lukáš se ale nenechal zaskočit.

56:00
    Nebýt Lukáše, kohouti už nemohou myslet na výhru. Hostující gólman si připisuje další důležitý zásah.

56:13
    Střelu Noska Lukáš chytá do lapačka a následně velmi rychle rozehrává.

56:30
    Také Kořének vytáhl skvělý zákrok, takže stále platí těsný jednobrankový náskok Zlína.

57:09
    Moře dochází čas na vyrovnání. Nyní sice střílel Kolouch, ale ránou do středu branky nemohl zlínského brankáře překvapit.

57:33
    Je vyrovnáno, asi půjdeme do prodloužení! Hosté se opět prosadili pomocí teče, DAVID OSTŘÍŽEK tečoval střelu Knotka do protipohybu Kořénka. Asistence: Jan Knotek a Jan Jaroměřský.
    57:33 David OSTŘÍŽEK - 2:2

58:34
    Olomouc se pokouší ještě o jednu branku, ale domácí už rozhodně nechtějí inkasovat.

59:22
    Šanci si ještě vytvořili také ševci, ale Lukáš si se zmatkem před svou brankou poradil.

60:00

Třetí třetina byla jednoznačně v režii Olomouce. Ta byla čím dál víc aktivnější, až nakonec vytěžila snížení, a to když střelu Koloucha skvěle tečoval Petr Strapáč. Tlak se každým okamžikem stupňoval, až nakonec padla i vyrovnávací branka. Bylo to opět pomocí teče, tentokrát střílel Knotek a tečoval David Ostřížek. Ve Zlíně tak uvidíme pětiminutové prodloužení, které se bude hrát tři proti třem.

60:01

60:22
    V prodloužení je zatím mnohem lepší mora, Kořének už musel vytahovat dva nelehké zákroky.

60:56
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Bedřich Köhler – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Jan Dufek.

61:21
    V přesilovce velmi nebezpečně střílel Ostřížek, ale jeho střelecký pokus se nakonec mezi tři tyče nevešel.

62:03
    Mora otáčí průběh zápasu a slaví třetí výhru v přípravě! DAVID ŠKŮREK se mocně napřáhl na modré čáře a kotouč poslal k levé tyči. Kořének nestačil zareagovat. Asistence: Petr Strapáč.
    62:03 David ŠKŮREK - 2:3

I přesto, že domácí Zlín měl skvěle rozjetý zápas, v 50. minutě vedl o dvě branky, ale výhru nakonec neslaví. Olomouc v poslední desetiminutovce vyrovnal a v prodloužení o výhře rozhodl přesnou střelu David Škůrek. Zlín tak zaznamenává druhou prohru v řadě, naopak kohouti napravili zaváhání proti Kometě.

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný úterní večer. (20:28:30)

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 1. Fořt (Freibergs), 21. Šlahař (Herman, Fořt) – 51. Strapáč (Kolouch), 58. Ostřížek (Knotek, Jaroměřský), 63. Škůrek (Strapáč)

Rozhodčí: Fiala, Koziol – Tošenovjan, Rožánek