Mountfield HK – Vienna Capitals 5:1 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 1:4 (kon.) | K. Vary – Soči 2:1 (po pr.)
Třebíč – Jihlava 2:3 (0:1 po s.n.) | Chomutov – Kadaň 6:0 (kon.) | Kladno – Plzeň 2:8 (kon.)
Havlíčkův Brod – Šumperk 6:3 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Žďár n/S 0:0 (zruš.) | Jablonec n/N – Vrchlabí 1:4 (kon.)
Kolín – Nová Paka 5:7 (kon.) | Havířov – Vsetín 5:1 (kon.) | Frýdek-M. – Jastrzębie 3:7 (kon.)
Benátky n/J – Drážďany 2:6 (nedohr.) | Zlín – Olomouc 2:3 (po pr.) | Kometa Brno – Třinec 3:6 (kon.)
Martin – Žilina 0:0 (zruš.) | Mor. Budějovice – Tábor 5:8 (kon.)
HC Frýdek-Místek
3:7 (0:3, 2:1, 1:3)
JKH GKS Jastrzębie
Úterý 20.08.2019, 18:00 • hala Polárka, Frýdek-Místek • Přípravné zápasy

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:17:32)

Je konec. Dnešní utkání nám nabídlo hned deset branek, kdy Jastrzębie zvítězilo na ledě Frýdku-Místku 7:3.
    Vstup Frýdku-Místku do tohoto utkání byl naprosto tragický a už po třiceti jedna vteřinách se prosadil Dominik Paś. Polský celek pokračoval v tlaku a ve 4. minutě zvýšil náskok Artem Iossafov. O šest minut později se v přesilové hře prosadil znovu Artem Iossafov a Jastrzębie vedlo 3:0. Následně se už do zápasu dostali hráči Frýdku-Místku, ovšem ani jednou nedokázali překonat gólmana David Marka, jenž předvedl několik excelentních zákroků.
    Ve 26. minutě rozveselil poloprázdnou halu Polárku David Klimša, ovšem radost netrvalo dlouho, protože o čtyřicet tři vteřin později se trefil hostující Jan Soltys. Frýdeckomístečtí ale předváděli lepší hru, než v první periodě a byli odměněni druhou branku, když se ve 34. minutě prosadil Motloch, jenž tečoval střelu Michálka.
    Třetí periodu začali domácí parádně, protože ve 42. minutě trefil Michálek. Ve 49. minutě ale zkompletoval hattrick Iossafov a poslal Jastrzębie do vedení 5:3. V 57. minutě vše potvrdil Soltys a osm vteřin před koncem přidal ještě jednu branku Jaborník.

59:52
    Jastrzębie právě vstřelilo branku!
    Hostům se ještě nakonec podařilo posedmé prosadit a to osm vteřin před koncem. Střela HENRICHA JABORNÍKA prostřela Švancarovi mezi betony a skončil ve frýdeckomístecké svatyni. Asistence: Jesse Rohtla.

59:17
    Nához domácích skončil opět pouze v moci gólmana Marka, který dnes předvedl skvělý výkon.

58:41
    Po delší době se dostali dopředu Frýdeckomístečtí, ale střela Mikulíka z pravé strany našla pouze lapačku Davida Marka.

58:01
    Nyní se Jastrzębie dopustilo zakázaného uvolnění a následuje buly před bránou Marka.

57:36
    Radzieńciak zkusil své štěstí střelou z pravé strany, ale tentokrát byl Švancara připraven a chytil puk.

56:04
    Je rozhodnuto! Hosté totiž dávají další branku a vedou už 6:3. JAN SOLTYS se dostal do zakončení sám před brankářem, kterého nakonec překonal, když se kotouč dostal celým objemem za brankovou čárou před jeho odpálením domácím obráncem. Asistence: Kamil Górny.

55:57

55:41

55:20
    Opět musel být ve střehu domácí gólman Patrik Švancara, který si poradil se střelou soupeře.

54:46
    Domácí se ve hře 4 na 4 dostali dopředu po pravé straně, ale nakonec z toho střela na branku nebyla.

53:57
    Vyloučení v týmu JKH GKS Jastrzębie (Rohtla – 2 min., podrážení).

53:41
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Mikulík – 2 min., sekání).

53:40
    Krátce po buly přišla rána Michalowského z levé strany, ovšem domácí brankář byl připraven a chytil puk do lapačky.

53:36
    Pokus hostujícího hráče byl zblokován pouze do ochranné sítě a následuje vhazování před gólmanem Švancarou.

53:08
    Frýdeckomístečtí si vypracovali další šanci vstřelit branku, ale i tentokrát se ve zmatku před brankovištěm nejlépe zorientoval gólman Marek, který chytil puk do své lapačky.

52:57
    Nepřesná přihrávka hostujícího hráče ze své poloviny končí pouze vedle brány soupeře a je z toho zakázané uvolnění.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 26. Klimša (Martynek), 34. Motloch (Michálek, Mikulík), 42. Michálek (Klimša, Kalus) – 1. Paś (Walega), 4. Iossafov (Soltys), 10. Iossafov (Soltys), 26. Soltys (Jass), 49. Iossafov (Matusik), 57. Soltys (Górny), 60. Jaborník (Rohtla)

HC Frýdek-Místek: Daneček (21. Švancara) – Kudla, Michálek, Zahradníček, Rufer, Stránský, Adámek J. – Klimša (C), Mikulík (A), Konečný, Przybyla, Havránek, Motloch, Kaukič, Kalus, Flok, Čmiel, Peterek, Martynek (A)
    JKH GKS Jastrzębie: Marek (Raszka) – Górny (A), Jaborník, Kostek, Jass, Michalowski, Gimiński, Radzieńciak, Chorazyczewski – Urbanowicz (C), Walega, Paś, Iossafov, Rohtla, Soltys, Nalewajka L., Jarosz, Pelaczyk, Nalewajka R. (A), Wróbel, Matusik