Třinec – Olomouc 2:3 (po pr.) | Ústí n/L – Benátky n/J 7:4 (kon.) | Klatovy – Plzeň 1:11 (kon.)
Třebíč – Prostějov 2:4 (po pr.) | Slavia – Briançon 3:1 (kon.) | Liberec – Chabarovsk 4:1 (kon.)
Detva – Bratislava Capitals 4:2 (kon.) | Šumperk – Vrchlabí 7:1 (kon.) | Kolín – Havlíčkův Brod 6:4 (kon.)
Havířov – Trenčín 2:3 (kon.) | Litoměřice – Chomutov 4:3 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Jablonec n/N 9:7 (kon.)
Mostečtí Lvi – Děčín 4:8 (kon.) | Písek – Milevsko 4:3 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 1:2 (kon.)
K. Vary – Kladno 7:1 (kon.) | Znojmo – Vítkovice 3:7 (kon.) | Martin – Jastrzębie 5:4 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
HC Olomouc
Čtvrtek 22.08.2019, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Přípravné zápasy

Děkuji za pozornost. Z Třince se přihlásíme opět 6. září, kdy nabídneme online textový přenos ze zápasu CHL proti týmu Pelicans Lahti. (19:15:56)

Prvních deset minut závěrečné třetiny nenabídla moc situací, které by měly nějak zásadně pohnout s historii tohoto přípravného zápasu. První větší šanci měl na svědomí v deváté minutě třetí třetiny Hecl, který povedenou střelou z první při přesilovce donutil Bartošáka k dobrému zákroku. Devět minut před koncem mohl srovnat Chmielewski. Ten se ocitl v situaci dva na jednoho s Ondřejem Kovařčíkem, nezakončoval však pohotově a Konrád situaci zvládl. Šest a půl minuty před koncem tentokrát při přesilovce Třince hledal křížně zpoza branky skrz brankoviště Draveckého Kundrátek. Střela třineckého univerzála ale pouze orazítkovala tyč. Oceláři pak nevyužili přesilovku po vyloučení Knotka, ale dali gól až pár sekund po jejím skončení. Novotného nahození dorážel nakonec úspěšně Patrik Hrehorčák. Zápas dospěl do prodloužení i přes aktivní závěr domácích hokejistů, kteří skoro celé poslední dvě minuty strávili v pásmu před Konrádem. V prodloužení rozhodl samostatný nájezd Petra Strapáče, který puk procedil pod Bartošákem za brankovou čáru. Olomouc tedy zpod Javorového veze vítězství v poměru 3:2 v prodloužení.

61:14 STRAPÁČ - 2:3

61:14
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Do samostatného úniku se dostal PETR STRAPÁČ, puk mu do nájezdu posunul ve středním pásmu Kolouch. Strapáč puk s trochou štěstí procedil pod třineckým brankářem, hosté tedy vezou z Třince vítězství v poměru 3:2 v prodloužení. Asistence: Petr Kolouch. Konečný stav utkání 2:3.

61:05
    Slovenská akce dva na jednoho mohla rozhodnout utkání! Dravecký dal Gernátovi, jeho střela ale mířila nad!

60:42
    Zatím se na puku drží olomoucká trojka.

60:09
    První střelu mezi tři tyče má na svědomí Klimek. Jeho pokus protáhl Bartošáka a zlomil Klimkovi hůl.

60:01

60:00

59:59
    Ještě Douderovo nahození mohlo skončit za brankovou čárou Konráda. Třinečtí prakticky celých zbývajících sto dvacet sekund po gólu na 2:2 strávili v útočném pásmu.

59:42
    Hrehorčák byl po vyrovnávacím gólu při chuti a po objetí branky těsně minul prostor vymezený třemi tyčemi.

59:09
    Doudera našel na ose Matěje Stránského, ten si potáhl puk a těsně minul Konrádovu branku. To byla dobrá pozice!

58:40
    Třinečtí jsou v útočném pásmu a snaží se vymyslet rozhodující branku. Douderovo nahození tento zápas ale nerozhodne.
    57:56 HREHORČÁK - 2:2

57:56
    Třinec právě vstřelil branku!
    Přesilovka Třince již skončila, ale přesto je tu vyrovnávací branka. Novotný obkroužil Konrádovu branku, spíš tak na náhodu poslal puk na slovenského brankáře. Vyražený kotouč urputně dorážel PATRIK HREHORČÁK, až se mu podařilo poslat jej do horních pater olomoucké branky. Asistence: Štěpán Novotný. Stav utkání 2:2.

57:11
    Až zhruba po minutě se domácí dostali do pásma, ale zakončení série přihrávek v podobě střely Gernáta z první opět skončilo na prvním hráči. Bolestivě Gernátův projektil vyrazil Burian.

56:23
    Třinečtí mají problém se prokombinovat do útočného pásma. Hosté drží modrou čáru jako zeď.

55:47
    Další dvě minuty dostal Jan Knotek. Ten je vyloučen za sekání, trefil svou holí ujíždějícího Galvinše v předchozí situaci, zlomil o něj dokonce hokejku, ale zabránit v akci mu nedokázal.

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 35. Novotný (Chmielewski), 58. Hrehorčák (Novotný) – 17. Klimek (Nahodil), 32. Knotek (Burian), 62. Strapáč (Kolouch)

HC Oceláři Třinec: Bartošák (Kváča) – Kundrátek, M. Doudera, D. Musil, Galvinš, Hrachovský, Gernát – M. Stránský, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Dravecký, Hladonik, Hrehorčák – Kvasnica, Š. Novotný, D. Kofroň
    HC Olomouc: Konrád (Mokrý) – Jaroměřský, Vyrůbalík, Dujsík, M. Hlaváč, Rašner, Valenta – Handl, J. Knotek, Laš – Klimek, Kolouch, Strapáč – Hecl, Nahodil, Burian – Kořenek

Diváci: 2 083