Plzeň – Hämeenlinna 5:4 (po pr.) | Färjestad – Banská Bystrica 6:1 (kon.) | Luleå – Augsburg 2:3 (1:2 po s.n.)
Mnichov – Ambri-Piotta 3:0 (kon.) | EC-KAC – Tappara 3:2 (kon.) | Zug – Rungsted Seier Capital 5:2 (kon.)
Biel – Frisk Asker 2:1 (kon.) | Belfast Giants – Liberec 5:4 (kon.)
EHC Biel-Bienne
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Frisk Asker
Čtvrtek 29.08.2019, 19:45 • Tissot Arena, Biel • Hokejová Liga mistrů • Skupina A

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek večera! (22:02:46)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 45:15
    Zblokované střely – 10:6
    Vyhraná vhazování – 22:26
    Trestné minuty – 6:14

Hokejisté Bielu nakonec potvrdili roli favorita zápasu a zdolali norský Frisk Asker 2:1. Hostům ale vycházela defenzivní hra, kterou podpořil výtečným výkonem brankář Dahlberg a dlouho tak mohli myslet na body.

Skóre zápasu otevřel na konci první části v přesilovce domácí obránce Yannick Rathgeb, ovšem v polovině utkání srovnal Nicolay Andresen. Domácí poté bušili do obrany soupeře a v 52. minutě se nakonec dočkali. Rychlý protiútok dobře sehráli Gustafsson s Tonim Rajajou a druhé jmenovaný střílel do poloodkryté branky. Hosté si pak už nedokázali vytvořit větší závěrečný tlak. Nepomohla ani minutová hra bez brankáře.

59:57
    Zakázané uvolnění hostí! Na světelné tabuli svítí údaj 2,6 sekundy do konce. Dahlberg musí zpátky do své branky. Hosté už nemohou nic stihnout.

59:35
    Puk směřoval do opuštěné hostující svatyně, ale bránící hráči si s tím dokázali u brankoviště poradit! Konkrétně Gustafsson se pro kotouč natáhl a jeho kolega ho následně odehrál pryč.

58:51
    Teď už ale je jejich branka prázdná!

58:35
    Čas nadále ubíhá a hosté působí bezradně.

57:53
    Domácí však soupeře zatím nepouštějí do útočného pásma, což je pro to základní předpoklad.

56:59
    Do konce zápasu scházejí tři minuty. Brzy bychom se mohli dočkat hostující power-play.

55:31
    Peter Schneider mohl přiblížit domácí k vítězství! Proti jeho zakončení do poloodkryté branky se však stačil přesunout Dahlberg.

54:12
    Domácí chtějí hájit vedení aktivní hrou, ale teď za sebou nechali Sebastiana Johansena, který dostal přesný pas do jízdy. Paupeho však neprostřelil!

53:28
    Střela Jana Neuenschwandera byla sražena do ochranné sítě za brankou hostí.

52:48
    Dalhberg svým zákrokem přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

52:11
    Uvidíme, s čím teď přijdou hosté. Jen tuhá defenziva už stačit nebude.
    51:11 Toni RAJALA - 2:1

51:11
    Biel právě vstřelil branku!
    Velká radost v Tissot Areně! Domácí se konečně prosazují a podruhé v zápase vedou! V situaci 2 na 2 si TONI RAJALA šikovně odbruslil od obránce a dostal přihrávku od Antona Gustafssona, kterou zužitkoval střelou z první. Brankář Dahlberg se musel proti střelci přesouvat a nestihl to včas. Asistence: Anton Gustafsson a Mathieu Tschantré.

50:40
    Hra je přerušena a nastal tak čas pro komerční přestávku.

50:34
    Stefan Umer na modré trefil jen bránícího hráče a musí se tak rychle vracet za kotoučem.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 19. Rathgeb (Rajala, Kreis), 52. Rajala (Gustafsson, Tschantré) – 31. Andresen (Bastiansen)

EHC Biel-Bienne: Paupe (Hiller) – Moser, Kreis, Fey, Salmela, Rathgeb, Forster, Ulmer, Sataric – Tschantré, Gustafsson, Rajala – Kohler, Cunti, Künzle – Riat, Fuchs, Schneider – Karaffa, Neuenschwander, Luthi.
    Frisk Asker: Dahlberg (Vestavik) – Ödegaard, Bovim, Krogdahl, Björkung, Andresen, Käsastul, Thomassen – Lavoie, Bastiansen, Granholm – Christiansen, Gustafsson, Johansen – Medby, Fröshaug, Dokken – Geheb, Kristiansen, Jensen.

Rozhodčí: Holm (SWE), Urban (SUI) – Fuchs (SUI), Kaderli (SUI)