Košice – Michalovce 4:0 (kon.) | Prostějov – Vítkovice 2:4 (nedohr.) | Kopřivnice – MŠK Púchov 8:2 (kon.)
Řisuty – Kobra 4:7 (kon.) | Kadaň – Crimmitschau 6:2 (kon.) | Bolzano – Kladno 7:3 (kon.)
nedohráno
LHK Jestřábi Prostějov
2:4 (0:1, 2:0, 0:3)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 30.08.2019, 17:30Přípravné zápasy

59:03
    A zápas končí! Vítkovičtí hráči zareagovali na pokřik "cikáne!" odchodem do šaten.
    59:03 LAKATOŠ - 2:4

59:03
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Je rozhodnuto. DOMINIK LAKATOŠ se dostal k puku u mantinelu a poslal puk do odkryté klece. Následně se dostal do šťouchanice s Novotným.

58:24
    Prostějov to zkouší v šesti!

58:09
    Třetí bitka dnešního zápasu. Mallet se popral s Bergerem, který je nakonec úspěšnější: soka povalil na led.

57:50
    Time-out pro domácí.

57:50
    Neužil teď zachránil Prostějov! Vyrazil skvělým zákrokem lapačkou střelu z první do protipohybu a následně si poradil i s dorážkou!

55:21
    Prostějov si zahraje dvojnásobnou přesilovku. Na trestnou míří Peter Trška (VIT).

54:45
    Chlán mohl po křižné nahrávce zametat do prázdné brány. Ale byl vyrušen.

53:37
    Jan Bernovský (VIT) bránil Krejčímu v pohybu tak urputně, až jsou z toho dvě minuty za držení.

52:52
    Žálčík přebruslil obránce, ale tísněn střílí jen do zadního mantinelu!

51:43
    Březák poslal vyhozením o mantinel na zteč Hrníčka. Ten šel do nájezdu, ale zakončil jen do betonu.

50:34
    Jakub Husa (PRO) dostává dvě minuty za sekání.
    50:26 KVASNIČKA - 2:3

50:26
    Stránský napadal rozehrávku a po chybě domácích se dostal k puku. Na Neužila ještě nevyzrál, i když mu u tyčky pořádně zatopil. Obrana Jestřábů ale vyhodila v nouzi jen na modrou, kde byl připravený David Kvasnička.
    Asistence: Jan Výtisk.

48:52
    Pěkná kombinace, kdy si třikrát CHlán vyměnil se spoluhráči puk. V samém závěru už byl za obranou a zkusil vymíchat brankáře. Ovšem neúspěšně.

48:02
    Přesilovka Vítkovic končí, znovu totiž faulují. Za katr putuje Tomáš Guman (VIT), dvě minuty, vyoká hůl. 42 vteřin se bude hrát ve čtyřech, pak začíná přesilovka Prostějova.
    43:52 MALLET - 2:2

43:52
    Dneska to bude slušné peklo. Vítkovice se záhy prosazují, pískot a nadávky směrem k rozhodčím sílí. Nicméně zpět ke gólu: Na hraně kruhu se dostal ke střele ALEXANDER MALLET, který se k bližší tyči nemýlil.
    Asistence: Martin Ryšavý.

43:44
    Tak změna! Jakub Muška (PRO) nakonec dostává 5 minut plus do konce utkání. Takže velká šance pro Vítkovice na srovnání. A starost pro trenéra Vykoukala, zbylo mu jen šest beků.

43:43
    Muška (PRO) dostává trest 2+10 za úder do oblasti hlavy a krku. Menší trest odpyká Ouřada.

38:56
    Šňůra vyloučení nekončí. Tentokrát padla na Matěje Nováka (PRO), sekání.
    38:33 LUŇÁK - 2:1

38:33
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Ale tvrdě podcenily tuto situaci. Jestřábi zdánlivě uspali své soupeře. Pěkná akce slaví úspěch. Na jejím konci byla křižná nahrávka pásmem Meidla na LUKÁŠE LUŇÁKA, který z první trefuje přesně k tyči.
    Asistence: Václav Meidl, Tomáš Jandus.

36:20
    Další dvouminutovka. tentokrát pro Daniela Kurovského (VIT), vysoká hůl.

34:07
    Další trest, dneska kolorit. Mrázek (PRO) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
    32:55 ŽÁLČÍK - 1:1

32:55
    To byl nálet! Jestřábi se v přesilovce radují, rozebrali totiž obranu a navrch dali gól. Na ose se dočkal nahrávky z pravého kruhu LUKÁŠ ŽÁLČÍK, který střelou k pravé tyči nedal Dolejšovi šanci. Pěkný ťukec.
    Asistence: Petr Chlán, Jan Berger.

31:28
    Šarvátky se nám množí, kdo by si to o přípravě pomyslel. Pěsti teď létaly mezi Březákem a Krenželokem. ten dokonce shodil rukavice. Regulérní pěstní souboj skončil hůře pro domácího borce, který skončil na ledě první.

31:19
    Hosté měli velkou šanci. Pomohlo jim podklouznutí Mušky. Následně totiž měl více prostoru Kvasnička, který z osy vyslal ostrý projektil. Neužil na místě.

30:04
    Dvě minuty pro Alexandra Malleta (VIT), dopustil se faulu vysokou holí.

29:53
    Zároveň tu máme ale vyloučení. Lukáš Krejčík fauloval loktem.

28:37
    Nouza poslal před bránu Vítkovic pěknou nabídku na střelu z hranice brankoviště. O puk se zde rvali Matěj Novák a Hrníčko, ani jeden ale neuspěl.

25:44
    Po Vítkovicích si ve druhé třetině přesilovku zkusí i Prostějov. Ryšavý (VIT) jde za držení hole na trestnou.

22:11
    Tomáš Černý (VIT) dostává dvě minuty za faul na Březáka.

18:27
    Dvě minuty pro Jaroslava Mrázka (PRO) za sekání.
    15:27 KRENŽELOK - 0:1

15:27
    A hosté se krátce po té, co se dostali do plného počtu, udeřili. DANIEL KRENŽELOK si najel po pravém křídle až do kruhu, odkud rychlou střelou překonal Neužila.

Bez asistence.

13:20
    Ne na dlouho jsou Vítkovice kompletní. Alexander Mallet (VIT) putuje na dvě minuty na trestnou.

10:51
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Kvasnička – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).

07:13
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Stránský – 2 min., držení).

Michal Sobecký

Branky a nahrávky: 33. Žálčík (Chlán, Berger), 39. Luňák (Meidl, Jandus) – 16. Krenželok, 44. Mallet (Ryšavý), 51. Kvasnička (Výtisk), 60. Lakatoš

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Dvořák) – Husa, Krejčí, Novotný, Březák, Mrázek, Muška, Brančík – Meidl, Krejčík, Hrníčko, Luňák, Žálčík, Račuk, Nouza, Ouřada, Chlán, Jandus, Novák, Berger.
    HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Svoboda) – Gregorc, Trška, Šidlík, Krenželok, Výtisk, Kvasnička, Černý – Lakatoš, Stránský, Bernovský, Dej, Mallet, Ryšavý, Kurovsaký, Werbik, Guman.