Kärpät – Grenoble 3:1 (kon.) | Frölunda – Moser Medical Graz 99ers 5:6 (2:3 po s.n.) | Skellefteå – Bern 3:2 (1:0 po s.n.)
Junosť Minsk – Lausanne 3:2 (po pr.) | Pelicans Lahti – Třinec 1:0 (kon.) | Vienna Capitals – Mannheim 1:6 (kon.)
Tychy – Djurgården 2:6 (kon.) | Cardiff – Mountfield HK 3:2 (kon.)
Pelicans Lahti
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 30.08.2019, 18:00 • ISKU Arena, Lahti • Hokejová Liga mistrů • Skupina D

Páteční smolný den se blíží ke svému závěru. Z finského Lahti vám přeji krásný víkend a s úsměvem do nedělního zápasu. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka. (20:52:41)

Oceláři se loučí se svými fanoušky. Opět se shledají zítra na letišti v Helsinkách, odkud pocestují k nedělnímu duelu do Minsku. Domácí přivítají v Lahti švýcarské Lausanne.

Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen brankář Lahti Pelicans Tomi Karhunen.

Domácí při své premiéře v Lize mistrů slaví tříbodové vítězství. Oceláře udolali gólem Björninena v přesilové hře 1:0. Třinečtí si po celé utkání vytvářeli šance, ale jak se říká, bez gólu se nevyhrává.

59:58
    Oceláři zcela zamkli svého soupeře před vlastní bránou, jenže střely od modré v podání Kundrátka neohrozily Karhunena v bráně, stejně jako závěrečný pokus Chmielewského z levého kruhu.

58:54
    Brankář Bartošák zamířil na střídačku, Třinečtí budou hrát následující sekundy s šesti hráči v poli.

58:54
    Trenér Varaďa si vzal oddechový čas.

58:54
    Střela Stránského z pravého kruhu skončila v lapačce brankáře Karhunena.

58:39
    Marcinko už je na ledě a Oceláři se mohou pokusit o vyrovnání.

58:07
    Poslední dvě minuty do konce třetí třetiny a Třineští vyhazují puk přes všechny čáry.

57:11
    Po křížné přihrávce Aaltonena pálil z první Tanus, Bartošák jeho pokus vyrazil.

56:31
    Blížil se vrchol třetí třetiny, očekávali jsme snahu o vyrovnání, místo toho přišel trest za nedovolené bránění pro Tomáše Marcinka, který nejspíš trefil v brankovišti domácího gólmana.

55:29
    Závar před Karhunenovou brankou, Chmielewski s Ondřejem Kovařčíkem se snažili dorazit puk za brankovou čáru po přihrávce Draveckého, ale neuspěli.

53:47
    Po střele Musila od modré čáry zazvonila pravá tyč domácí branky.

53:29
    Hladonik z ničeho nic poslal kotouč zpoza branky na Karhunena, ten měl co dělat, aby mu puk nespadl za brankovou čáru, ale nakonec ho udržel ve výstroji.