Luleå – Liberec 4:1 (kon.) | Färjestad – Ambri-Piotta 2:1 (kon.) | Mnichov – Banská Bystrica 3:0 (kon.)
Zug – Hämeenlinna 3:4 (0:2 po s.n.) | Plzeň – Rungsted Seier Capital 9:3 (kon.) | EC-KAC – Frisk Asker 3:0 (kon.)
Biel – Tappara 1:0 (kon.) | Belfast Giants – Augsburg 2:3 (po pr.)
KAC Klagenfurt
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Frisk Asker
Sobota 31.08.2019, 19:30 • Eissportzentrum Klagenfurt • Hokejová Liga mistrů • Skupina A

Máme za sebou utkání hokejové Ligy mistrů, v němž Klagenfurt porazil na domácím lede norský Frisk Asker 3:0. O dvě branky se postarali svěřenci trenéra Matikainena hned v první dvacetiminutovce, v osmé minutě poslal domácí do vedení Manuel Ganahl, o sedm minut později vedení navýšil Matthew Neal. Stejný hráč vstřelil i třetí gól v utkání a dal tak stavu jeho konečnou podobu. Klagenfurt vstoupil do Ligy mistrů skvěle, připsal si druhé vítězství. To Frisk Asker zůstává na nule.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (22:08:49)

59:48
    Do kolonky střelců se snažil zapsat i obránce David Fischer, zápěstím však těsně minul levou tyč. Kotouč následně vyjel do středního pásma.

59:00
    Právě se rozbělo posledních šedesát vteřin zápasu. Klagenfurt ho dohraje v početní výhodě, pokud tedy ještě nevstřelí čtvrtou branku.

58:19
    Vyloučení v týmu Frisk Asker (Viktor Granholm – 2 min., sekání).
    58:19 Matthew NEAL - 3:0

58:19
    Klagenfurt právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Petersen si položil gólmana, avšak kotouč za jeho záda zasunout nedokázal. Nemusel ale dlouho smutnit, puku se totiž chopil MATT NEAL, jenž bez potíží trefil odkrytou bránu a zaznamenal tak svůj druhý zásah v utkání. Asistence: Nicholas Petersen a Andrew Kozek.

57:46
    Svěřenci trenéra Matikainena drží pásmo, ještě chtějí dopřát fanouškům alespoň jednu gólovou radost.

57:15
    Situaci svému týmu výrazně zkomplikoval , který najel do protihráče a za trest si jde odpočinout na dvě minuty za katr.

56:51
    Do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes tři minuty. Čas Frisku se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Můžeme očekávat i odvolání gólmana.

56:10
    Po nedorozumění v domácí obraně dostal dobrou příležitost ke skórování Groshaug, jenže ani on nejpsíše nepočítal, že by se k němu kotouč mohl dostat. Lehkou střelu Haugen vyrazil.

55:36
    Velmi důležitý zásah Dahlberga, jenž si poradil s ránou Geiera. Ještě důležitější ovšem bylo, že brankářovi puk nevypadl, ale zůstal ve výstroji.

55:14
    Velmi chytrým způsobem vybojoval Mikael Dokken vhazování v útočném pásmu. Touš sice přejel, na posleldní chvíli ji ale patičkou dokázal přikopnout k Gaugenovi, který puk podržel.

54:18
    Švédský brankář se v posledních minutách rozhodně nenudí. Další úspěšný zákrok si připsal po střele Kozeka k levé tyči.

54:00
    Mathew Neal pěkně obtočil bránu, avšak vzápětí nedokázal dostatečně natočit hokejku, aby puk usměrnila do sítě.

53:21
    Tak možná se to podaří po komerční přestávce. Ta byla nařízena po úspěšném zákroku Dahlberga proti ráně Comrieho od modré čáry.

53:09
    Klagenfurt se drží v útočné třetině, na dramatizaci zápasu to vůbec nevypadá, hosté se z tlaku nedokáží vymanit.

52:46
    Thomas Hundertpfund si na modré potáhl kotouč a poté rychlým švihem těsně přepálil svatyni soupeře. Mezitím se do hry vrátil potrestaný Ødegaard.

52:11
    Nicklas Dahlberg si našel dobré místo, odkud dobře viděl na nahození Lavoeiho, jež v klidu ukryl v lapačce.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 8. Ganahl (Obersteiner, Petersen), 15. Neal (Ganahl, Unterveger), 59. Neal (Petersen, Kozek)

KAC Klagenfurt: Haugen (Madlener) – Comrie, Fischer, Harand, Schumnig, Strong, Unterweger, Schnetzer – Kozek, Koch, Neal – Petersen, Obersteiner, Ganahl – Bischofberger, Hundertpfund, Geier – Witting, Liivik, Geier – Richter
    Frisk Asker: Dahlberg (Vestavik) – Bovim, Ødegaard, Krogdahl, Björkung, Kåsastul, Andresen, Thomassen – Granholm, Bastiansen, Lavoie – Johansen, Gustafsson, Christiansen – Dokken, Frøshaug, Medby – Geheb, Kristiansen, Jensen

Rozhodčí: Stano (SVK), Nikolić (AUT) – Schauer (AUT), Pardatscher (ITA)