Kanada – Austrálie 92:108 (kon.) | Nový Zéland – Brazílie 94:102 (kon.) | Turecko – Japonsko 86:67 (kon.)
Domin. republika – Jordánsko 80:76 (kon.) | Senegal – Litva 47:101 (kon.) | Řecko – Černá Hora 85:60 (kon.)
Česko – USA 67:88 (kon.) | Francie – Německo 78:74 (kon.)
Kanada
92:108 (20:29, 40:52, 77:76)
Austrálie
Neděle 01.09.2019, 09:30 • Dongguan Basketball Center, Tung-kuan • Mistrovství světa

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (11:29:43)

Utkání je u konce a i když to po třetí čtvrtině vypadalo, že by se Kanada mohla dočkat výhry, tak v závěrečné čtvrtině Australané předvedli velký nápor a ve spojení se slabou střelbou soupeře dotáhli utkání do pohodlného konce. Výsledek poslední čtvrtiny 15:32 mluví za vše... Austrálie tak potvrdila svou roli favorita a udělala první krok k postupu ze základní skupiny.

Nejvíce bodů: Birch 18 – Dellavedova 24
    Nejvíce doskoků: Ejim 6 – Bogut 9
    Nejvíce asistencí: Pangos 8 – Ingles 10

Konec zápasu. (92:108)

39:59
    Heslip se trefil z pravého křídla a tohle už bude poslední koš utkání. (92:108)

39:56
    Nic Kay proměnil dva trestné hody. (90:108)

39:35
    Klassen snížil trojkou, už je to ale jen mírné snížení. Tahle čtvrtina Kanadě vůbec nevyšla. (90:106)

39:26
    Austrálie už zcela prostřídala kádr, na palubovce se objevili i Gliddon a Sobey. (87:106)

38:54
    Creek sice neproměnil dva trestné hody, jeden ze spoluhráčů však poté dopíchl jeho neúspěšný pokus a dva body z toho nakonec byly. (85:106)

Ejim proměnil oba dva trestné hody a alespoň kosmeticky upravil výsledek. (85:104)

38:52
    Ještě jeden faul na straně Austrálie, Chris Goulding právě připsal pátou osobní chybu a utkání pro něj končí. (83:104)

38:44
    Mills si prohlédl situaci, od trojky pronikl pod koš a střelou o desku přidal dva body. (83:104)

38:15
    Austrálie se už baví individuálními akcemi, o vítězi je rozhodnuto. (83:102)

37:39
    Dellavedova přidal další trojku, Austrálie se dostala přes stovku. (83:102)

37:04
    Ingles naznačil střelu, tím se uvolnil a pak sám zakončil trojkou. (83:99)

36:30
    Další přihrávka pod koš na Kaye, a ten se opět zblízka nemýlil. (83:96)

36:05
    P. Scrubb netrefil střelu z šestky, zcela minul obroučku. (83:94)

35:27
    Nic Kay dostal přihrávku do běhu a snadno po dvojtaktu navýšil skóre. (83:94)

34:10
    Birch po dopíchnutí snížil. (81:92)

33:59
    Parádní Inglesův blok, P. Scrubb neměl vůbec šanci něco udělat, australský hráč totiž do akce přilétl za jeho zády. (79:92)

33:36
    No a po dalším rychlém přechodu do útoku se obloučkem trefil Ingles. Je tu další oddechový čas Kanady. (79:92)

Aleš Pur

Kanada: Pangos, Ejim, Heslip, Joseph, Kajami-Keane, Nembhard, Morgan, Klassen, T. Scrubb, P. Scrubb, Birch, Wiltjer.
    Austrálie: Sobey, Gliddon, Goulding, Mills, Bogut, Ingles, Dellavedova, Kay, Baynes, Barlow, Landale, Creek.

Rozhodčí: Jorge Vazquez (PUR), Alexis Mercado Pacheco (PUR), Gentian Cici (ALB)