Kunlun – Ufa 0:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Viťaz 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Čerepovec 4:2 (kon.)
Čeljabinsk – Petrohrad 3:4 (po pr.) | Jaroslavl – Spartak Moskva 2:5 (kon.) | Riga – N.Novgorod 3:0 (kon.)
Dynamo Moskva – Minsk 3:2 (kon.) | Soči – Nižněkamsk 3:2 (kon.)
Red Star Kunlun
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Salavat Julajev Ufa
Středa 04.09.2019, 13:30 • LeSports Center • KHL

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (16:19:16)

Vyhraná vhazování: 7-10

Je za námi i druhý vzájemný zápas mezi Kunlunem i Ufou během dvou dní. Tentokráte byli úspěšní hosté, kteří o svém vítězství rozhodli dvěma brankami. Obrovskou zásluhu na výhře má také brankář Metsola, který za svá záda nepustil ani jednu střelu. Čínský tým dohrával v podstatě bez šance na nějaký zvrat, pět minut před koncem byl Andrej Šustr vyloučen na pět minut, navíc s osobním trestem do konce utkání. Premiéru si odbyl také Šimon Hrubec, který dvakrát inkasoval, jinak předvedl velmi slušný výkon.

59:22
    Do konce utkání zbývá necelá minuta, o vítězi je rozhodnuto. Čínský celek totiž dohrává zápas o jednoho hráče v poli méně.

58:39
    Závar před Hrubcem, který ležel na zemi. Hostům se nakonec nepodařilo dotlačit puk za záda českého brankáře!

58:01
    Ohlášeny byly poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté už jsou zase nastěhovaní v obranném pásmu soupeře.

57:30
    Kunlun vyhodil kotouč přes všechny čáry a ve dvou hráčích se pustil do útoku. Proti přesile soupeře však neměl žádnou šanci.

56:58
    Hartikainen dělá obraně soupeře obrovské problémy. Finský hráč ve službách Ufy i nadále zůstává na ledě.

56:11
    Z pravého kruhu zakončoval Hartikainen, který s největší pravděpodobností mířil do brankové konstrukce. Rozhodčí pouze rozpažil!

55:33
    Na nějaký obrat to už nevypadá. Hosté chytře kombinují v útočné třetině, do zakončení se příliš netlačí. Domácí se snaží získat kotouč.

54:44
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Andrej Šustr – 5 min., zásah do hlavy nebo krku).
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Andrej Šustr – osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku).

54:44
    Kotouč poskakoval před hostující brankou. Rozhodčí přerušil hru, Andrej Šustr vzápětí hodně ostře atakoval hráč Ufy a vypadá to, že dnes dohrál!

54:25
    Právě Hartikainen teď kombinoval s krajanem Manninenem, jenže hosté nakonec o puk přišli a musí se rychle vracet.

53:59
    Velmi chytře to dělá Hartikainen. Finský hokejista teď drží kotouč za brankou soupeře a rozhodně nikam nepospíchá.

53:19
    To už budou mít domácí hodně složité. Hosté teď pouze nahazují puky do útočné třetiny, na nějaký zvrat to zatím nevypadá.
    52:50 Maxim MAJOROV - 0:2

52:50
    Ufa právě vstřelila branku!
    Hostům dnes přesilovky vůbec nevycházely, jenže z jedné takové teď navyšují svůj náskok. Dlouho si přihrávali, ke střele se nakonec odhodlal Sošnikov. Hrubec puk vyrazil před brankoviště. Přesně na hůl MAXIMA MAJOROVA, který bez větších problémů trefil odkrytou branku! Asistence: Nikita Sošnikov a Alexandr Burmistrov.

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 8. Pašnin (Hartikainen, V. Žarkov), 53. M. Majorov (Sošnikov, Burmistrov)

Red Star Kunlun: Hrubec (J. Smith) – T. Murphy, Maione, Šustr (A), Chelios, Fram, Bartley – Yip (C), Brulé, Wolski – Palola, Cracknell (A), DeFazio – Foo, Kane, Wong – Werek, Lockhart, Hunt.
    Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Panin (C), Ar. Sergejev, Koledov, S. Garejev, Pašnin, Muchamadullin, A. Semjonov – Hartikainen, Manninen, Omark (A) – Kugryšev, Burmistrov, Sošnikov – V. Žarkov (A), Kadějkin, Gimatov – M. Majorov, Chochrjakov, Amirov.

Rozhodčí: Gusev, Kulakov – Šalagin, Šišlo