Jekatěrinburg – Petrohrad 5:2 (kon.) | Magnitogorsk – Viťaz 0:2 (kon.) | Jaroslavl – N.Novgorod 3:4 (kon.)
CSKA Moskva – Nižněkamsk 3:2 (po pr.) | Dynamo Moskva – Spartak Moskva 3:2 (po pr.) | Omsk – Čerepovec 1:5 (kon.)
Soči – Minsk 5:4 (kon.)
po s.n. (0:2)
Mountfield HK
3:4 (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
HC Olomouc
Pátek 06.09.2019, 17:00 • Malá hala ČPP Arény, Hradec Králové • turnaj O Pohár DHL • 1. kolo

To je z dnešního zápasu už definitivně vše, děkuji za pozornost a zase někdy příště na počtenou. (19:56:09)

Juniory Mountfieldu čeká hned zítra další zápas; hradečtí mladíci se představí znovu v Malé hale ČPP Arény, tentokrát v pravé poledne proti Zlínu. To Olomoučtí už vyhlíží další utkání v Pardubicích, hrané rovněž v sobotu.

Do zápasu vstoupili lépe domácí hráči, kteří se také dostali do vedení zásluhou Petra Poppela. Zkraje druhé třetiny ale Olomouc zvýšila aktivitu a vyrovnala zásluhou Daniela Ministra. Hanákům ale ani ne o minutu později sebral vítr z plachet Matěj Morong, který poslal svůj tým podruhé v utkání do vedení. Těsně před druhou sirénou však za hosty ještě stihl skórovat znovu Ministr. Ani poslední dvacetiminutovka ale nerozhodla; v ní se totiž postupně prosadili David Vosátko a za domácí tři minuty před koncem Matyáš Budina. Hráče tak čekalo prodloužení hrané 3 na 3. Během pěti minut ale gól nepadl a utkání dospělo do nájezdů, ve kterých byli úspěšnější Hanáci, ti dvakrát proměnili, a z Hradce Králové si tak odvážejí o jeden bod navíc.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc.
    Rozhodující nájezd nakonec proměnil MATĚJ TOMAJKO. O bod navíc z dnešního zápasu tak berou Hanáci.

4. série
    0:2
    Pinkas se svou střelou neuspěl, je rozhodnuto!

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo, na řadu přijdou po krátké úpravě ledové plochy samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:32
    Hradečtí se ještě pokusili o závěrečný nátlak, Pinkas ale namířil svou střelu jen do gólmana.

63:35
    Po projektilu Váchala dorážel před ležícím brankářem Morong, defenzíva Hanáků ale předvedla velkou obětavost a do pokusu se mu položila.

62:37
    Olomoučtí se s pukem dostali až do útočného pásma, kde o něj zásluhou domácí obrany přišli.

61:31
    Kučerův pokus jen prolétl kolem pravé tyče hradecké branky.

60:29
    Hanáci teď provětrali domácí defenzívu.

60:17
    Hra je přerušena z důvodu posunuté brány.

60:11
    Síla okamžitě hledal před brankou spoluhráče.

60:01

Poslední třetina přinesla vyrovnaný hokej, znovu se prosadily oba týmy. A protože třetí perioda nerozhodla, čeká nás pětiminutové prodloužení.

60:00

59:55
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Kořenek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Ďuriš – 2 min., sekání).

59:54
    Ke slibné střele se ale přeci jen dostal Ďuriš, který se řítil sám na gólmana a z dobré pozice mohl rozhodnout dnešní zápas.

59:43
    Závěrečný hradecký tlak Olomouc přečkala.

58:36
    Hlaváč chytře vyvezl puk až k soupeřově brance, kde s ním nadále operovali jeho spoluhráči.

56:03
    Hradec právě vstřelil branku!
    Pinkas nahrával z levého kruhu MATYÁŠI BUDINOVI, ten šikovně využil přesouvání brankáře a snadno dopravil puk do sítě. Asistence: Tadeáš Pinkas, Jakub Naar.

55:40

55:40

55:31
    Domácí obrana si chytře poradila s napadáním, Lvi vyvezli kotouč a dostali se i ke střele, kterou pokryl Mokrý.

55:04
    Hradečtí zkouší hru po pravém křídle.

54:22
    Hanáci získali puk za vlastní brankou a hned se s ním řítili na soupeřovu svatyni.

54:10
    Padající Pírek inkasoval při hře 4 na 4 tvrdou ránu do obličeje od Moronga, který se snažil o nahrávku před bránu. Na ledě je i krev.

53:40
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (T. Pinkas – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Ministr – 2 min., hrubost).

53:30
    Pinkas adresoval z rohu přihrávku Sílovi, ten však z dobré pozice netrefil poloodkrytou branku.

53:03
    Síla se tvrdě probil k puku u hrazení, ale byl nakonec přetlačen soupeřovou obranou.

52:39
    Pokus jednoho z hradeckých od modré bez obtíží lapil Mokrý.

52:11
    Domácí vyhazují kotouč.

50:53
    Dalibor Ďuriš naznačil střelu, potáhl puk k pravé tyči a vystřelil, gólman se však proti puku stihl přesunout. A polapil také dorážku Petra Moravce.

50:15
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci využívají přesilovou hru, DAVID VOSÁTKO se dostal nehlídaný ke střele z levého kruhu. Ševců toho moc neviděl, a puk proto končí za jeho zády. Asistence: Patrik Tarnoczy, Tobiáš Handl.

49:12
    Po hezké kombinaci mohl zakončovat volný Krupa, hrací předmět ale netrefil vůbec dobře.

48:34
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Morong – 2 min., nedovolené bránění).

47:54
    Po vyhraném vhazování směřoval Morong svou přihrávku na spoluhráče před brankou, ten ale i kvůli teči netrefil dle představ.

47:46
    Zakázané uvolnění hostů.

47:10
    Rosecký se dostal k nadějné příležitosti, ale radost mu opět zkazil pozorný gólman Lvů.

47:00

46:30
    Po šikovné kombinaci se dostal k ráně Kučera, Ševců rychle zasáhl pravým betonem.

45:51
    Za pukem mířícím k hradecké brance spěchal hostující David Kalač.

45:21
    Hanáci táhli další útok po levém křídle, nakonec musel zasahovat Ševců, který přikryl puk pod lapačku.

44:59
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Lang – 2 min., vysoká hůl).

44:21
    Pírkovi se otevřel volný prostor, kterého šikovně využil a kličkou se pokusil zmást domácího brankáře, ten si v pádu poradil.

43:43
    Hanáci vybojovali touš u hrazení a už si to mířili do útoku.

43:15
    Hrací předmět se ocitl na střídačce.

42:54
    Lvi měli na konstruktivní rozehru dostatek času, ale soupeřovo napadání přineslo ovoce a Východočeši ztratili kotouč.

41:56
    Olomoučtí měli problém s rozehrávkou a nakonec o puk přišli ve středním pásmu.

41:25
    Střela Langa se jen těsně mihla kolem levé tyče.

40:46
    Hradecká obrana sebrala svému soupeři puk a sama se řítila dopředu.

40:16
    Hanáci mohou začít s rozehrávkou od gólmana.

40:01

Oba týmy potřetí v dnešním zápase přichází na kluziště, hráči ještě jedou pozdravit brankáře.

Další třetina začne přibližně v 18:34.

Do druhé třetiny vstoupili Hanáci aktivně, za což byli hned po necelých pěti minutách odměněni gólem Daniela Ministra. Hradec sice o chvíli později znovu dostal do jednobrankového vedení Matěj Morong, Olomoučtí ale neskládali zbraně a naopak se opět na svého soupeře dotáhli, když se prosadil podruhé v prostřední dvacetiminutovce útočník Ministr. Do posledního dějství se tak vstupuje za vyrovnaného stavu 2:2.

40:00

39:32
    Hanáci využívají dvojnásobnou přesilovku. První střela od modré čáry sice skončila jen na tyči, následná dorážka DANIELA MINISTRA se už ale do branky vešla. Olomoucký forvard dorazil puk za záda bezmocného gólmana Hradce. Asistence: Adam Rutar, Matúš Hlaváč.

39:05
    S dělovkou Rutara od modré čáry si poradil Ševců.

38:19
    Handl si to namířil s pukem po pravém křídle, obtočil se kolem gólmana, ale zakončit už v pádu nestihl. Fauloval ho totiž Pěnčík, který musí na trestnou lavici za podrážení. Olomouc bude hrát přesilovku 5 na 3.

37:37
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Ďuriš – 2 min., podrážení).

37:20
    Ďuriš si píchl puk dopředu a pokusil se zaměstnat olomouckou defenzívu.

36:43
    Úmysl Hanáků překazil jeden z hradeckých obránců, který svého soka vytlačil pryč ze střelecké pozice.

36:26

35:56
    Olomoučtí se vysvobodili ze sevření v obranném pásmu a i oni se pokusili o založení útočné akce.

34:48
    Pokus volného Pírka reflexivně vyrazil Ševců.

34:03
    Hanáci se pokusili o útok po levém křídle, hradecká defenziva jim ale jejich plány zhatila.

33:05
    Velkou šanci měl tváří v tvář brankáři Moravec, kterému šikovně nahrál Janoušek.

32:30
    Olomoucká obrana teď vypíchla puk unikajícímu Poppelovi.

31:49

31:26
    Střelu Pinkase vyrazil Mokrý levým betonem.

30:57
    Hostující brankář se teď musel mít opět na pozoru při dalším soupeřovu pokusu zblízka.

30:28
    Hanáci jen vyhazují kotouč směrem k domácí brance.

29:59
    Lvi teď kombinují v útočném pásmu, střelu Poppela po křížné nahrávce zachytil Mokrý.

29:48
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Kalač – 2 min., pozdní dohrání).

28:55
    Hradecká obrana teď vypíchla puk unikajícímu forvardovi z řad soupeře.

28:13
    V plném počtu jsou už také domácí hráči.

27:46

27:34
    Maderovu střelu z levého kruhu bez větších obtíží lapil Ševců.

27:04
    Morong vybojoval puk u hrazení a hned ho adresoval spoluhráčům do útoku.

26:10
    Poměr sil na ledě se nyní vyrovnal; David Váchal byl následně vyloučen za sekání.

25:43
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Groch – 2 min., napadení).

25:14
    Mountfield si bere náskok ihned zpět! Tvrdý pokus MATĚJE MORONGA poměrně z úhlu z levé strany se vešel mezi bližší tyč a tělo brankáře. Asistence: Petr Poppel.

24:48
    Hanáci si chytře přihráli puk zpoza branky před gólmana a DANIEL MINISTR střelou z první zakončil pod horní tyčku. Asistence: David Vosátko.

24:10
    Kalač přihrával z leva Krupovi, ten ale nedokázal vystřelit.

23:13
    Janda pohledně zamíchal s pukem a probil se olomouckou obranou, na jeho adresovanou přihrávku ale spoluhráč o kousek nedosáhl.

22:34
    Moravec se v mezikruží dostal k touši a vypálil, brankář jeho střelu vyrazil mimo.

21:59
    Domácí nyní chytře zakombinovali v obraně a pokusili se vyvézt puk.

21:32
    Střelou od modré čáry se předvedl Naar, gólman kotouč šikovně polapil.

20:44
    Voňka v obraně skvěle zasáhl a nebezpečný kotouč zastavil.

20:01
    Úvodní buly získávají hráči Olomouce.

20:01

Oba týmy už znovu vstupují na led, druhá třetina začne za pár okamžiků.

Další třetina začne přibližně v 17:50.

Diváci v Malé hale ČPP Arény měli v úvodní periodě možnost vidět poměrně vyrovnaný hokej. Do zápasu lépe vstoupili hráči Mountfieldu, kteří si vytvořili i první střelecké příležitosti. Domácí měli během úvodní dvacetiminutovky hned dvakrát možnost hry 5 na 3, kterou ale nevyužili. Později se osmělila i Olomouc a také ukázala něco ze svého střeleckého umění. I když se hra poněkud vybalancovala, do vedení přesto šli Lvi, a to zásluhou Petra Poppela. Hanáci mohli brzy srovnat, ale branka jim po hře rukou pochopitelně nemohla být uznána, proto po první třetině platí stav 1:0.

20:00

19:59
    První třetinu zakončila snaha Mountfieldu o zisk kotouče, hostující obrana si ale s ostrým napadáním bez větších obtíží poradila.

19:37
    Puk je mimo hřiště, bude se vhazovat.

19:05

18:58
    Šance na druhé straně. Střelou z pravého kruhu se prezentoval jeden z Olomouckých, Ševců si i s obtížemi poradil.

18:29
    O zisk puku se tvrdě bojuje u hrazení. Hradečtí ho nakonec jen vyhazují.

17:33
    Martin Janda zaútočil v oslabení a jeho šanci jednoruč moc nescházelo k tomu, aby zaplula k delší tyči.

17:05
    Hosté hráli v ponechané výhodě a dokonce i vstřelili gól, který ale nemohl být uznán, jelikož Tobiáš Handl puk do branky dopravil rukou. Síla jde na trestnou lavici, Olomouc bude mít možnost přesilovky.

16:10
    Kotouč se odrazil na levý kruh PETRU POPPELOVI, který se nerozpakoval a vystřelil. Rána se odrazila od výstroje gólmana a zapadla do branky. Asistence: Matěj Morong, Marco Lukačka.

15:58
    Velké šance na obou stranách! Na jedné střílel hostující Vosátko, Ševců skvěle zasáhl. Druhou branku ohrozil Budina střelou z levého kruhu.

15:13
    Hradečtí se teď vymanili z tlaku soupeře a sami chtěli ohrozit soupeřovu branku, jejich střela však letěla hodně vedle.

14:50

14:25
    Hanáci teď skvěle prosvištěli domácí obranou, radost jim ale opět zkazil brankář Ševců.

13:49
    Hradecký Ševců ukryl střelu Hlaváče bezpečně do své lapačky.

12:55
    Hosté uzmuli puk v útočném pásmu a pokusili se o vypracování střelecké příležitosti.

12:50
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Perička – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Daniel Šedivý.

12:15
    Domácí v ofsajdu.

12:04
    Síla nedosáhl na nahrávku, a proto se musí pískat další zakázané uvolnění Východočechů.

11:18
    Lvi si šikovně vyměnili puk ve středním pásmu a mířili si to na olomouckou branku, Rutar však v obraně zasáhl.

10:21
    Domácí vyhazují jen na zakázané uvolnění.

09:42
    Pěknou individuální akcí se nyní předvedli Hanáci, nicméně hradecká obrana neponechala nic náhodě a pokus soupeře zastavila.

09:19
    Mokrý zastavil hru, když ukryl kotouč pod svou lapačku.

08:33
    Hráči Mountfieldu pokračují ve vysoké aktivitě a nedávají soupeři vydechnout.

07:53
    Po vysoké holi domácího hráče byla hra na chvíli pozastavena.

07:24
    O puk se nyní urputně bojuje u pravého mantinelu.

06:32
    Pokus hradeckého Moravce jen těsně minul pravou tyč Mokrého branky.

05:54

05:25
    Hosté už jsou ve čtyřech a vyhazují puk z obranného pásma.

04:49
    Další velkou šanci aktivních Lvů měl Morong, gólman Olomouce ale opět skvěle zasáhl.

04:09
    Domácí Martin Pěnčík vyzkoušel pozornost Mokrého střelou z levého kruhu.

03:54
    Hosté už byli ve čtyřech, ale po dalším faulu jdou znovu do tří! Šimon Groch se provinil hákováním.

03:22
    Mountfield čeká přesilovka 5 na 3, která bude trvat 23 vteřin. Olomoucký Hlaváč totiž vystřelil puk mimo hřiště.

03:22
    O první vážnější střelu se postaral domácí Jakub Váchal.

03:12
    Kotouč je mimo hřiště.

02:33
    Hradci se zatím nedaří usadit v útočném pásmu, Hanáci velmi dobře brání.

01:45
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Pírek – 2 min., hákování).

01:29
    Hradečtí zamířili s pukem do útočného pásma a postarali se o první závar před brankou soupeře.

00:33
    Lvi okamžitě ostře napadají olomouckou rozehrávku.

00:01
    Úvodní buly získali domácí hráči.

00:01

Tým HC Olomouc už je na ledě, v závěsu za nimi přicházejí na plochu i borci z Hradce Králové.

Mountfield HK: Ševců (Vacek) – Naar, Perička, Voňka, Janoušek, Pěnčík, Váchal – Daniel Šedivý, Síla "A", Tecl, Moravec, Lang, Budina, Lukačka, Janda "A", Ďuriš, Morong, T. Pinkas, Poppel "C". Trenér: David Kočí.

HC Olomouc: Mokrý (Špunar) – Mader "C", Groch, Hlaváč, Vosátko, Rutar, Pírek – Kalač "A", Handl, Krupa, Rosecký, Tomajko, Horký, Štědrý, Kořenek "A", O. Tichý, Kučera, Ministr, Tarnoczy. Trenér: Karel Beran.

Rozhodčí: Doležal – Špringl, Roischel.

Mladí Hanáci završili minulou sezónu extraligy juniorů na 20. místě. To stvrdili až závěrečnou výhrou 4:1 nad Mladou Boleslaví. Zmíněnou pozici budou chtít Olomoučtí v novém ročníku určitě vylepšit.

Několik přátelských duelů sehráli i Hanáci. Do přípravy však nevstoupili podle vlastního očekávání a po dvou prohrách v řadě si chtěli proti Zlínu zapsat první skalp. V úvodní třetině si ale soupeř utvořil pohodlný čtyřgólový náskok, který už Olomouc nedohnala a nakonec padla 3:7. Svěřenci trenéra Karla Berana tak měli v zápase s Vítkovicemi o motivaci postaráno. – Junioři bojovali statečně, nakonec však ostravskému soupeři nešťastně podlehli v prodloužení poměrem 3:4.

Pro oba celky se jedná o ostrou premiéru v novém ročníku. Lvi i Hanáci pochopitelně absolvovali předsezónní přípravu.

Východočeši během ní sehráli celkem rovných deset zápasů. Nejprve na domácím ledě v divokém utkání porazili Pardubice 7:4, poté ale přišla série tří porážek v řadě; tým zpod Bílé věže podlehl Liberci 3:4p, následně nestačil na pražskou Slavii 1:2p a do třetice padl i s Mladou Boleslaví 3:4. Hradečtí junioři si však v dalších prověrkách spravili chuť; na turnaji v Karlových Varech nejprve smetli Adler Mannheim vysoko 10:2, potom si poradili s tamější Energií poměrem 5:4sn a pro celkové prvenství na turnaji si došli výhrou 4:1 nad Kölnerem Haie.

Mladí Lvi následně podruhé v přípravě porazili Dynamo, tentokrát na jeho ledě 3:1. Ze stejného výsledku se mohli potom junioři radovat i v úspěšné odvetě proti sešívaným. Generálka na ligu ale Východočechům nevyšla; s Chomutovem padli na závěr doma 1:3.

Příjemné páteční odpoledne z Hradce Králové. Vítám vás v Malé hale ČPP Arény, kde se v rámci zápasu turnaje O pohár DHL střetnou domácí Mountfield HK a tým HC Olomouc.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jan Brůna

Branky a nahrávky: 17. Poppel (Morong, Lukačka), 26. Morong (Poppel), 57. Budina (T. Pinkas, Naar) – 25. Ministr (Vosátko), 40. Ministr (Rutar, Hlaváč), 51. Vosátko (Tarnoczy, Handl), rozh. náj. Tomajko