Chabarovsk – Čeljabinsk 1:2 (po pr.) | Novosibirsk – Ufa 1:3 (kon.) | Jokerit – Riga 7:2 (kon.)
Soči – Kazaň 3:6 (kon.)
Amur Chabarovsk
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Traktor Čeljabinsk
Sobota 07.09.2019, 09:00 • Platinum Arena • KHL

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (12:00:55)

Dnešní utkání sledovalo 7 009 diváků.

Ve velmi zajímavém utkání zvítězil Traktor Čeljabinsk na ledě Amuru Chabarovsku 2:1 po prodloužení. Hosté se dostali do vedení těsně před koncem druhé třetiny, když v přesilové hře Langhamera propálil zápěstím Anton Glinkin. Vyrovnání přišlo ve 47. minutě, z kombinace bratří Zohornů gólově těžil Danil Fajzullin. Zápas následně dospěl až do prodloužení, v němž nejprve Amur neuspěl v přečíslení dva na jednoho a z následného brejku rozhodl o bodu navíc pro Čeljabinsk Alexej Kručinin. Pro Traktor se jedná o první vítězství v sezóně, Chabarovsk zase získal premiérový bod.

61:34 Alexej KRUČININ - 1:2

61:34
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Bod navíc si odveze Čeljabinsk! Zpoza brány přihrál Popov Karpuchinovi, který nezazmatkoval a ještě předal do lepší pozice ALEXEJI KRUČININOVI, proti jehož střele se Langhamer přesunoval marně. Asistence: Andrej Popov a Ilja Karpuchin.

61:10
    Domácí se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, Kapiturov ale poslal nepřesnou nahrávku Ruděnkovovi.

60:31
    Tomáš Zohorna využil pasivně bránícího soupeře k nájezdu do mezikruží a bekhendové střele, kterou ramenem vyrazil Fedotov.

60:05
    Prodloužení se hraje ve třech na obou stranách, můžeme se tak těšit na hru nahoru dolů.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:50
    V dnešním utkání budeme svědky prodloužení! Poslední útočnou akci domácích vystihl Sergej Těreščenko.

59:11
    Do ohně přihrával Valerij Vasiljev, jehož pobídku se nepovedlo zpracovat Tomáši Zohornovi, touš končí opět v moci brankáře.

58:32
    Danil Fajzullin přebruslil pomalejšího beka a z levého kruhu vyzkoušel střelu zápěstím, Ivan Fedotov si prostor u bližší tyčky pohlídal.

58:17
    A znovu musel být rodák z Moravské Třebové v akci poté, co se ho od pravého mantinelu snažil marně překvapit Marsel Šolochov.

57:51
    Rána zápěstím v podání Virtanena šla vysoko nad bránu, Langhamer si pro puk ale sáhl a zachytil ho v lapačce.

57:43
    Přerušení se hodilo hlavně domácím, ofsajdem se provinil příliš rychlý Tomáš Hyka.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 47. Fajzullin (T. Zohorna, H. Zohorna) – 39. Glinkin (Kalinin, Karpuchin), 62. Kručinin (An. Popov, Karpuchin)

Amur Chabarovsk: Langhamer (Alikin) – Jordán, Vitásek, V. Vasiljev, Korobov, Kondratěv (C), Korjagin, Alexandrov – Fajzullin (A), T. Zohorna, H. Zohorna – Gorškov, Kapiturov (A), Ruděnkov – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, A. Lazarev – Železkov, A. Kuzněcov, Kacuba.
    Traktor Čeljabinsk: Fedotov (Děmčenko) – S. Těreščenko, Virtanen, Karpuchin, Menšikov (A), Kalinin (C), Žiljakov, Sergijenko – Calof, Sedlák, Hyka – Kručinin, An. Popov, Babenko – Glinkin, Malychin (A), Šolochov – Kosov, Karlin, Fatějev – Grišakov.

Rozhodčí: Gusev, Kulakov – Šalagin, Šišlo

Diváci: 7 009