Liberec – Technika Brno 10:0 (kon.) | PZ Kladno – Kobra 0:3 (kon.) | Zlín – Poruba 11:1 (kon.)
Plzeň – Sparta 6:2 (kon.) | Vítkovice – Přerov 4:1 (kon.) | Jihlava – Tábor 2:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Mountfield HK 3:4 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 5:3 (kon.) | Třinec – HK MD Šumperk 1:4 (kon.)
Havířov – Vsetín 2:1 (kon.) | Pardubice – Č. Budějovice 9:0 (kon.) | K. Vary – Hvězda Praha 8:0 (kon.)
Olomouc – Kometa Brno 4:5 (kon.) | Havlíčkův Brod – Slavia 2:4 (kon.)
AZ Havířov
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
VHK ROBE Vsetín
Čtvrtek 12.09.2019, 17:45 • Gascontrol Aréna, Havířov • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Ode mne je to pro dnešek vše, napočtenou u dalších onlajnů. (19:55:51)

Ve třetí třetině nejprve domácí zvýšili na 2:0 a i když pak Valaši snížili, tři body nakonec zůstaly v Havířově.

59:35
    Horváth se dostal do zakončení sám mezi kruhy ale prudkou střelu poslal nad.

58:58
    Hosté se svou akcí nedostali do útočného pásma, na tahu je AZ.

58:30
    Kubík se dostal ke střele z mezikruží a jen těsně minul hostující branku.

57:53
    Nešpůrek musel na hrudi podržet nahozený kotouč ze středního pásma před dotírajícími protihráči.

57:12

57:01
    Teď Zlatnický podržel svůj tým. Neprve vyrazil střelu Kunsta a pak pokryl i dorážku Krajčíka.

56:20
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

55:58
    AZ se osvobozuje.

55:12
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Makovec – 2 min., vysoká hůl).

55:06
    Havířovští v přečíslení 3 na 1, Urbančík na přihrávku z křídla těsně nedosáhl.

54:30
    Krajčík se dostal k nebezpečné střele přes obránce, Zlatnický puk vyráží.

54:03
    Kubíček projel krásně s pukem na hokejce skororo přes celé kluziště, ale za vsetínskou brankou o něj přišel.

53:12
    Buly před hostující brankou.

52:16
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Hosté snižují na 1:2, když FILIP KRAJČÍK střelou od modré čáry přesně k levé tyči překonal Zlatnického. Asistence Stanislav Kunst a Matyáš Dědek.

51:56
    Icing AZetu.

50:30
    Urbančík trefuje prudkou střelou tyč vsetínské branky!

50:00
    Havířov právě vstřelil branku!
    AZ z rychlé protiakce zvyšuje na 2:0. MARTIN KUBÍK dostal přihrávku do úniku a střelou mezi betony procpal puk za brankovou čáru. Asistence Martin Pavlačka a Petr Kubíček..

49:50
    Kunst se tlačil na havířovském brankovišti za pukem, ale na poslední chvíli byl zablokován.

49:13
    Hra se rychle přelévá ze strany na stranu, ale bez šancí.

47:50
    Becher si jako první dojel prudké vyhození z havířovského pásma a bombou prověřil Nešpůrka.

45:45
    Chyba AZetu v rozehře, následně se musel Zlatnický u své pravé tyče zapřít proti dvojici protihráčů.

44:05
    Kubíkova bomba hned po buly míří těsně mimo.

43:50
    A ještě jedno, po icingu Valachů.

43:27
    Buly před vsetínskou brankou.

42:51
    Pavlačka se dostal do zakončení na levém kruhu, Nešpůrek má puk v lapačce.

41:12
    Horváth se prosmýkl přes modrou a dvojici protihráčů do mezikruží, ale zakončení mu znemožnil poslední vsetínský bek, následně hosté posílají puk na icing.

40:39
    Kusak spadl do vsetínského brankoviště, hra přerušena.

40:01

Druhá třetina byla místy vyrovnanější než ta první, ale v jejím závěru už to byl opět AZ, kdo tahal v ofenzívě za delší konec. Branku jsme nicméně neviděli žádnou. Znamená to, že do třetí třetiny jde AZ stále s hubeným vedením 1:0, které zdaleka nic neříká o tom jak zápas dopadne.
    Rozhodnutí tak přinese až třetí třetina, která začne v cca 19:23.

40:00

39:02
    Na druhé straně zakončoval kombinaci AZetzu Puzoň, další úspěšný zákrok předvedl Nešpůrek.

38:41
    Kuchařík je po delší době prvním Valachem, který donutil Zlatnického k zákroku.

38:18
    Hosté se téměř nemohou dostat k puku, teď na chvíli domácí zastavuje jejich ofsajd.

37:29
    V závěru třetiny je opět aktivnější AZ. Kombinaci v útočném pásmu zakončoval bekhendem Kolat, ale to pro Nešpůrka nebyla těžká situace.

35:45
    Makovec vyzval Kubíka k zakončení v dobré pozici, ten ale Nešpůrka nepropálil.

35:29
    Ofsajd AZetu.

34:48

34:08
    Tak tohle je divoká pasáž utkání. Hosté se nemohou dostat do útočné třetiny, zato domácí už meli nedotažené přečíslení 3 na 1 a pak se do samostatného zakončení dostal Bárta. Ani on ale neuspěl.

33:20
    AZ se osvobodil, hosté musejí založit nový útok až od vlastní branky.

32:48
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Kremnický – 2 min., podrážení).

32:36
    Bárta se prosmýkl kolem dvou protihráčů až do zakončení, ale Nešpůrek byl na místě.

32:05
    Druhá třetina je už opticky vyrovnanější, hra se přelévá ze strany na stranu.

31:19

30:47
    Havířovští jsou usazeni v útočném pásmu, ale bez větších střeleckých příležitostí.

29:56
    AZ už je v plném počtu. Puzoň se procpal do útočného pásma Valachů, ale následně akci AZetu zastavuje ofsajd.

29:48
    Hrajeme 4 na 4. Jurkův nájezd do domácího brankoviště vede k menší rozmíšce. Ale po chvilce je vše uklidněno.

29:19
    Přesilovka Vsetína končí. Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Kočí – 2 min., podrážení).

28:20
    AZ se osvobozuje, následně se domácí hráči dopustili ofsajdu.

27:53
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Zmarzlák – 2 min., držení).

26:55
    Na druhé straně se sám před Zlatnickým zjevil Babeliak, ale ani na dvakrát za něj kotouč nedostal.

26:09
    Pavlačka se prosmýkl ve středním pásmu mezi dvěma protihráči a rázem z toho byla situace 2 na 1 pro AZ. Následně přihrál spoluhráči Zmarzlákovi, ale ten zcela sám před Nešpůrkem neuspěl.

24:02
    Adámek střílel hned po buly v havířovském pásmu, jeho střela je ale zblokována.

23:10
    Wlodara pálil od modré po ledě, Nešpůrek s přehledem vyráží do rohu.

21:09
    Druhou třetinu začali velmi aktivně Valaši a tlačí se do zakončení. Zlatnický už musel předvést několik zákroků.

20:01

V první třetině jsme viděli svižný hokej. Domácí byli aktivnější a asi po zásluze tak vedou 1:0.
    Druhá třetina začne v cca 18:33.

20:00

19:19
    Icing Azetu.

19:05
    Babeliak s Jurkem prověřili pozornost Zlatnického, ten spolehlivými zákroky podržel svůj tým.

18:32
    Opět je tu se střelou aktivní domácí bek Kubíček, tentokrát našel Nešpůrek puk v lapačce.

17:09
    Autor střely Kuchařík dostal vzápětí hit a zůstal ležet na ledě. Ale po krátké chvíli sám odjíždí na střídačku do péče lékařky.

16:55
    Hosté šli 3 na 1, Zlatnický ale střelu ze střední vzdálenosti vyráží do rohu.

16:40
    Kubíček ve dvou šancích před vsetínskou brankou, ale tentokrát neuspěl.

16:03
    Další zákrok hostujícího gólmana, následuje buly před vsetínskou brankou.

15:43
    Vojkůvka si počkal při střídání hostujícího týmu na útočné modré, dostal dobrou přihrávku, vnikl do pásma a prudce vypálil švihem. Nešpůrek předvedl pěkný zákrok lapačkou.

14:21
    Na druhé straně to zkusil střelou z poza obránce Babeliak, ale minul havířovskou branku.

13:36
    Další útočná aktivita AZetu je zastavena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

12:20
    AZ je v útočném náporu, hosté se nemohou dostat z vlastního pásma.

11:50
    Horváth prošel středem přes tři protihráče a ještě stihl nebezpečně vystřelit.

11:10
    Kolat pálil tvrdě, ale těsně vedle tyče.

10:45
    Hosté na chvíli v útočném pásmu, ale už je tu další útok AZeztu.

10:15
    Kubík tečuje Pavlačkovo nahození, ale nad vsetínskou branku.

09:50
    Pavlačka se bleskově dostal na druhou stranu hrací plochy do zakončení, ale sám před Nešpůrkem neuspěl.

09:40
    Hra přerušena, vhazování před Zlatnickým.

09:15
    Babeliak tečoval Kunstovu střelu od modré čáry, ale mimo havířovskou branku.

08:58
    Icing hostů.

08:18
    Další zákrok hostujícího gólmana po náporu domácích.

07:30
    Havířovští šli 2 na 1, Horváth vzal zakončení na sebe, ale Nešpůrka nepropálil.

06:50
    Na druhé straně Zlatnický ramenem vyráží střelu Adámka.

06:32
    Obránce AZetu PETR KUBÍČEK otevírá skóre utkání, když po levé straně vnikl do útočné třetiny, stahovačkou na střed se zbavil obránce a pak prudkou střelou poslal puk ke vzdálenější tyči – 1:0. Bez asistence.

05:28
    Buly před Zlatnickým po dalším icingu AZetu.

04:40
    Makovec objel s pukem na hokejce hostující branku a zkusil střelu z otočky. Nešpůrkovo rameno puk vyráží mimo branku.

04:30

04:08
    A teď je dokonce domácím v přesilovce pískán icing.

03:59
    A ještě jeden.

03:51
    Ofsajd Havířova.

03:36
    AZetu se zatím přesilovka nedaří, po zákroku Nešpůrka se bude vhazovat před vsetínskou brankou.

02:30
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Bednařík – 2 min., pozdní dohrání).

01:48
    V úvodu mají puk více na hokejkách domácí.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu utkání 1. kola ELIOD extraligy dorostu mezi AZ RESIDOMO Havířov a VHK ROBE Vsetín.

AZ RESIDOMO Havířov
    Havířovští mladíci jsou loňští vítězové východní skupiny a čtvrtfinalisté soutěže. A účast v play-off si chtějí zopakovat i letos. V přípravě se jim velmi dařilo. V klasických přípravných utkáních mají bilanci 5 výher a 2 porážky. Mj. se 2x střetli i se svým dnešním soupeřem. Ve Vsetíně vyhráli 3:1 a doma pak vysoko 9:2. V posledním utkání vyhrali 3:2 v Třinci.

Mladí Valaši loni do vyřazovacích bojů nazasáhli, ale na druhou stranu neměli žádné problémy se záchranou. Letos by jistě chtěli svou pozici vylepšit. V přípravě se vsetínským dařilo, vyhráli 7 z 10 utkání. Také oni v posledním přípravném utkání 4. 9. porazili Oceláře 3:2.

Utkání začíná v 17:45. Sledujete jej s námi a uvidíte, kdo začne sezonu lépe.

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 7. Kubíček, 50. Kubík (Pavlačka, Kubíček) – 53. Krajčík (Kunst, Dědek)

AZ Havířov: Zlatnický (Nowak) – Wlodara, Bílek, Kremnickáý, Kubíček P., Křivohlávek, Puzoň, Zmarzlák – Pavlačka, Kubík, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Kusak M., Bárta, Horváth, Belan.
    VHK ROBE Vsetín: Nešpůrek (Vilém) – Šedlbauer, Velikovský, Kočí, Mikula, Krajčík, Kunst – Bednařík, Rybár, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Čajanová, Babeliak, Jurek.

Rozhodčí: Šutara – Janoško, Hranoš