Třinec – Kladno 6:2 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 4:1 (kon.)
Vítkovice – Olomouc 1:2 (po pr.) | K. Vary – Zlín 2:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Berani Zlín
Pátek 13.09.2019, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 1. kolo

59:46
    Střídání v týmu PSG Berani Zlín: ze hřiště odchází Libor Kašík, přichází Daniel Huf.

58:54
    Gríger míjí prázdnou bránu!

55:50
    Beránek (KVA) se provinil napadením, odsedí si dvě minuty.

54:44
    K přesilové hře skoro nedošlo. Novotný totiž zakročil na druhé straně, když puk byl ale úplně volný přímo před ním. Na poslední chvíli si ho jeden z energetiků všiml a poslal jej pryč. Na trestnou lavici se během komerční přestávky posadil Nicolas Hlava (KVA), který získal 2+10 za vražení na hrazení. Trest odpyká Dávid Gríger.

51:18
    Pavel Sedláček (ZLN) se provinil sekáním a získal od sudích dvě minuty odpočinku.
    45:38 Petr KOBLASA - 2:1

45:38
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Šály nad hlavami téměř všech fanoušků, lidé stojí a další dávka euforie pro karlovarské diváky. Po pravé straně kluziště ujížděl s pukem Vondráček, před branku najížděl PETR KOBLASA, který jednoduše poslal nahraný puk za záda Libora Kašíka. Asistence: Tomáš Vondráček.

44:38
    Šlahař se pokoušel dopravit puk za záda Novotného střelou z těsné blízkosti, brankář Karlových Varů zasáhl včas.

41:38
    Tomáš Žižka (ZLN) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za hákování.

37:32
    Famózním zákrokem se vyšvihl na druhé straně Filip Novotný proti střele Szturce.
    32:39 Ondřej BERÁNEK - 1:1

32:39
    To vám byl gól. Neuvěřitelná atmosféra! Celá hala pískala, křičela a motivovala hlasitě ke střele. Karlovarští bombardovali Kašíka střelami, zkoušeli to. Nakonec Graňák nabil na ONDŘEJE BERÁNKA, který propálil Kašíka a spustil neuvěřitelnou lavinu euforie v karlovarské hale! Asistence: Dominik Graňák, Tomáš Mikúš.

30:59
    Palmberg (ZLN) si vysloužil další dvě minuty na trestné lavici, tentokrát za držení.

28:19
    Karlovy Vary si zahrají přesilovou hru. Rickard Palmberg (ZLN) se usadil na trestnou lavici, když se provinil podrážením.

25:32
    Kohout ujel s pukem, ujížděl podél střídaček, rozhodl se pro nahrávku na Hlavu, k tomu se kotouč ani nedostal, jelikož Palmberg se do přihrávky vložil, poté hlavou naboural do tyčky Kašíkovy svatyně. Sám se zvedá a odjíždí na střídačku.

25:12
    Kotouč doběhl Ondřej Beránek a na dvakrát se mu nepodařilo zasunout puk za záda Kašíka.

24:15
    Novotný se pořádně zapotil. Rachůnek nahrál na Kubiš, jeho střelu na poprvé brankář Energie vyrazil betonem, následovala další šance jednoho z Beranů, s tou se Novotný také porval.

20:34
    Palmberg zachytil nepřesně rozehraný puk energetiků. Střelu z těsné blízkosti stačil Novotný zastavit.
    17:45 David NOSEK - 0:1

17:45
    Zlín právě vstřelil branku!
    Beranům stačilo jedenáct sekund z dvojité přesilové hry. DAVID NOSEK dostal nahrávku nad kruhy, odkud vší silou propálil Novotného, který se za střelou ani neohlédl. Asistence: Roman Szturc, Antonín Honejsek.

17:34
    A Energii čeká dlouhé utrpení. Ke Skuhravému se připojuje Branislav Kubka (KVA) za podrážení.

17:03
    Václav Skuhravý (KVA) po čtyřech měsících znovu usedá na trestnou lavici. Provinil se držením soupeře.

15:03
    Neuvěřitelná šance na hokejkách Zlína! Šlahař se objevil sám před Novotným, naznačil střelu, nahrál do mezikruží na Hermana, jemu střela ale nevyšla. Přijížděl na pomoc další zlínský hráč, ale nakonec do poslední rány padl jeden z karlovarských hokejistů a tlak Beranů zastavil!

09:28
    Z přesilové hry uběhlo teprve několik vteřin a Kašík má plné betony práce.

09:09
    Faul na Rachůnka je po zásluze potrestán. Na dvě minuty si odchází odpočinout Jakub Herman (ZLN) za hákování.

08:17
    Kapitán Skuhravý vzal zodpovědnost na sebe. Když se nikdo ke střele neměl, Václav Skuhravý vypálil rovnou dvakrát. Kašíka přesto nepřekonal.

06:05
    Jakub Flek rozezvučil betony Kašíka tvrdou střelou, kterou brankář Zlína schoval mezi betony. Po tvrdé střele přichází komerční přestávka a úprava ledu.

00:59
    Ihned velká šance na straně Zlína. Antonín Honejsek unikl karlovarské obraně, od gólu ho oddělil zákrok maskovaného muže v bráně energetiků.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 33. O. Beránek (Graňák, T. Mikúš), 46. Koblasa (Vondráček) – 18. Nosek (Szturc, Honejsek)

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Bednář) – Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák (A), Eminger, M. Rohan, Kubka – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – T. Mikúš, Raška I, O. Beránek – Hlava, T. Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý (C), Vondráček.
    Berani Zlín: Kašík (60. Huf) – Žižka (C), Nosek (A), Freibergs, Gazda, Řezníček, Buchta, Ferenc – Köhler, P. Sedláček, Szturc – Kubiš (A), Herman, Šlahař – Honejsek, Palmberg, Okál – Fryšara, Popelka, Š. Kratochvil.

Rozhodčí: Pražák, Šindel – Gerát, Hynek