Třinec – Kladno 6:2 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 4:1 (kon.)
Vítkovice – Olomouc 1:2 (po pr.) | K. Vary – Zlín 2:1 (kon.)
Piráti Chomutov
2:3 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Mountfield HK
Pátek 13.09.2019, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • turnaj O Pohár DHL • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý podvečer, vítejte u třetího kola turnaje O pohár DHL. V Chomutovské ROCKNET aréně dnes uvidíte souboj mezi domácími Piráty Chomutov a hostujícím Mountfieldem HK.

Mountfield HK má po dvou kolech na kontě jediný bod, a to za prohru v prodloužení v prvním utkání s Olomoucí. V zatím posledním kole hráli hradečtí na domácí půdě proti Beranům ze Zlína, kterým podlehli těsně 5:6.

Piráti Chomutov mají za sebou také dvě odehraná kola, ale na kontě mají čtyři body. V úvodním kole vyhráli Chomutovští na ledě pražské Slavie, hned o den později se střetli s druhým pražským celkem, tedy Spartou, se kterou padli až v prodloužení 3:4.

Piráti Chomutov: Běhula (Bajgar) – Zeman D., Ludvík, Ferbas, Vaněk – Švec, Dani, Benda, Prokop, Jaroš, Veselý, Berčík, Janeček, Koláček, Lobodowski, Pech

Mountfield HK: Sajdl (Ševců) – Houdek, Váchal, Voňka, Naar, Janoušek, Perička, Pěnčík – Lukačka, Ďuriš, Pinkas, Síla, Jušta, Lang, Janda, Šedivý, Morong, Poppel

Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Kokrment.

Ještě jednou dobrý páteční podvečer, vítám Vás u onlajn přenosu ze zimního stadionu v Chomutově.

Domácí Piráti to dnes budou mít zřejmě hodně těžké, jelikož hrají pouze se čtyřmi obránci.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, utkání za okamžik začne.

00:01

00:21
    Domácí brankář Běhula se dostal do úzkých, a tak raději přikryl kotouč.

00:56
    Prokop to zkoušel z pravé strany, ale Sajdl byl pozorný.

01:12
    Zakázané uvolnění domácích.

01:52
    Veselý vypálil z ostrého úhlu, ale Sajdl si svou tyčku pohlídal.

02:29
    Výhodná pozice pro Langa mezi kruhy, jeho střela byla ale ztečována do ochranné sítě.

02:57
    Ve velké šanci se ocitl Naar, ale Běhula se roztáhl na brankové čáře a kotouč nepropustil.

03:56
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Váchal – 2 min., krosček).

04:02
    Hosté rychle vyhazují.

04:55
    Ferbas z pozice mezi kruhy trefuje pouze Sajdla.

05:47
    Dani si hledal pozici ke střele, ta ale nakonec byla zblokována a hosté vyhodili.

06:51
    Voňka to zkoušel bekhendem mezi kruhy, ale neuspěl.

07:41
    O kotouč se bojuje ve středním pásmu, zatím vidíme spíše bojovný hokej než pohledné akce.

08:18
    Jaroš se obtočil kolem protihráče, ale bekhendem mířil nad bránu.

08:32
    Na druhé straně neuspěl Lukačka.

09:04
    Obrovskou minelu předvedl jeden z domácích obránců, který nechal kotouč před svou bránou přímo před Sílou, kterého ale krásným zákrokem lapačkou vychytal Běhula.

10:01
    Hosté potřebovali vystřídat, a tak pouze nahodili kotouč za Běhulu.

10:28
    Ofsajd Hradce Králové.

11:25
    Síla tečoval střelu přímo před Běhulou, ten byl ale pozorný.

Nyní ještě probíhá úprava ledu, jelikož se na něm objevila krev jednoho z domácích hráčů.

11:36
    Prokop se tak tlačil do zakončení, až sám skončil v hostující bráně.

11:53
    Veselého střelu od modré Sajdl bez problémů vyráží.

12:31
    Síla byl opět ve velké šanci, tu mu ale svým lehnutím překazil jeden z domácích obránců.

13:31
    Domácí se ženou do útoku, ale hostující obrana je zatím dobře sehraná.

14:33
    Janeček dorážel v těsné blízkosti Sajdla, ale kotouč do branky neprocedil.

15:19
    Hra je nyní hodně nepřesná na obou stranách, týmy spíše jen honí kotouč po rozích.

16:15
    Šedivý se hezky procpal mezi obránce, ale neuspěl.

16:27
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Ďuriš – 2 min., faul kolenem).

16:50
    Zemanova střela letí vysoko nad bránu.

17:32
    Berčíkova dorážka si cestu do brány nenašla.

18:15
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

18:43
    Piráti právě vstřelili branku!
    Domácí se nakonec přeci dočkávají branky. Kotouč se dostal na modrou čáru k DOMINIKU VAŇKOVI, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Bez asistence.
    18:43 VANĚK - 1:0

19:18
    Hezká Pinkasova rána letí mimo tři tyče.

19:32
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Zeman – 2 min., držení hole).

19:44
    Lukačka nadvakrát nepropálil Běhulu z těsné blízkosti.

20:00

V první třetině jsme viděli bojovný hokej. Více ze hry ale měli spíše domácí Piráti, kteří se také dostali do vedení. Na konci třetiny se kotouč dostal na modrou čáru k Vaňkovi, který skóroval. Piráti tak vedou 1:0. Druhá třetina začne přibližně v 18:20.

20:01

20:52
    Lukačka z těsné blízkosti nepropálil Běhulu.

21:31

22:05
    Dani se prodral do zakončení, které ale nemělo potřebnou razanci.

22:47
    Hostující hráči nyní odešli střídat a domácí byli čtyři v útočném pásmu, Sajdl tak raději přikryl kotouč.

23:50
    Janouškova střela od modré nedoputovala k bráně.

24:51
    Poppel sám mezi kruhy přestřeluje.

25:41
    Naar trefuje pouze boční síťku branky.

25:57
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Pinkas – 2 min.).

26:36
    Piráti se sami dostávají z útočné třetiny.

29:07
    Hosté přebírají tempo zápasu a dostávají se častěji ke kotouči.

30:06
    Vaněk pálí hodně mimo.

30:24
    Ofsajd Pirátů.

31:19
    Domácí se snaží prodrat k zakončení, ale hosté dobře brání.

32:17
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Švec – 2 min., nedovolené bránění).

32:30
    Poppelovu střelu Běhula chytá.

32:45
    Váchal trefuje tyč.

33:30
    Hosté se tlačí do zakončení, ale nedaří se jim prostřelit Běhulu.

33:37

34:12
    Naar se snažil protlačit kotouč pod Běhulou, ten byl ale na led přilepený.

34:19
    Šedivý trefuje další tyč.

34:50
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hosté se dočkávají vyrovnání, nutno však dodat, že s pořádnou dávkou štěstí. Ďuriš vypálil a kotouč se od Běhuly dostal k DANIELU ŠEDIVÉMU, který v pádu poslal kotouč do brány. Asistence: Dalibor Ďuriš, Marco Lukačka.
    34:50 ŠEDIVÝ - 1:1

35:54
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Koláček – 2 min., nedovolené bránění).

36:02
    Pěnčík si vybruslil do výhodnější pozice, ale trefil pouze bránícího hráče.

37:09
    Váchalovu střelu od modré kryje Běhula.

37:43
    Další střela Váchala, tentokrát končí v ochranné síti nad brankou.

37:54

38:42
    Na Piráty zřejmě doléhá únava a méně bruslí.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:39
    Hosté ujeli ve třech na jednoho. Střela Poppela v bráně neskončila, VOJTĚCH SÍLA se ale již prosadil. Asistence: Petr Poppel, Matěj Morong.
    39:39 SÍLA - 1:2

40:00

Hosté z Hradce Králové ve druhé třetině otočili stav utkání. Nejprve se ve 35. minutě prosadil z dorážky do prázdné brány Šedivý, 21 vteřin před koncem pak propálil Běhulu Síla. Třetí třetina začne přibližně v 19:07.

40:01

40:57
    Piráti bojují o kotouč za hostující brankou.

41:29
    Ofsajd domácích.

41:54
    Běhula nepustil za svá záda tři střely Jandy.

42:11
    Další ofsajd Pirátů.

43:06
    Hodně nepřesností na obou stranách, hosté nyní pouze vyhodili na zakázané uvolnění.

43:41
    Janeček nyní střílel ze záporného úhlu, ale alespoň vybojoval pro Piráty buly v útočném pásmu.

43:59
    Jandova střela míří mimo tři tyče.

44:58
    Vhazovat se bude před Richardem Běhulou.

45:37
    Těsný ofsajd hostů. Domácí lavička se burcuje k vyrovnání.

46:21
    Vaněk měl již těžké nohy, i tak ale v lehu překazil přihrávku před prázdnou bránu.

46:42
    Obrovská šance Pirátů. Ti se probili až před Sajdla, který ale dvě dobrými zákroky nedovolil vyrovnat.

47:22
    Naarova střela nemířila na bránu.

48:08
    Za hostující brankou se vytvořil chumel hráčů bojujících o kotouč, ten nakonec získávají Hradečtí.

48:53
    Piráti vyrovnávají na 2:2. Kotouč se dostal na modrou čáru k volnému Vaňkovi, jehož střelu ještě tečoval LIBOR ŠVEC za záda Sajdla. Asistence: Dominik Vaněk, Josef Koláček.
    48:53 ŠVEC - 2:2

49:32
    Zemanova střela byla zblokována do ochranné sítě.

50:07
    Nyní rozhodčí neviděl evidentní sekání, kterého se dopustil jeden z domácích hráčů.