Třinec – Kladno 6:2 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 4:1 (kon.)
Vítkovice – Olomouc 1:2 (po pr.) | K. Vary – Zlín 2:1 (kon.)
HC Kometa Brno
6:2 (2:0, 3:2, 1:0)
HC Slavia Praha
Pátek 13.09.2019, 18:15 • DRFG arena • turnaj O Pohár DHL • 3. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný páteční večer. (20:28:15)

Ačkoli se v závěru druhé periody Slavia zvedla, ve třetí třetině už v tom pokračovat nedokázala a žádnou další branku nepřidala. Naopak Kometě dnešní tříbodové vítězství pojistil Dominick Vašíček, když upravil skóre na konečných 6:2 pro domácí.

59:11
    Furch se napřahoval na modré, ale minul kotouč.

58:54
    Necelé dvě minuty do konce zápasu, Kometa se stále drží v útočném pásmu.

57:58
    Brabenec dostal dobrou přihrávku k pravé tyči, ale nedokázal si včas zpracovat puk. Než se dostal k zakončení, Pánek se stihl přesunout.

56:32
    Puk se mezi holemi hokejistů obou týmů dostal až Štrombachovi, kterému ale střela nesedla a minul Kubíkovu bránu.

55:28
    Kuncovo nahození Pánek chytá.

54:10
    Hovorkův pokus byl ztečován mimo tři tyče brněnské brány.

53:01
    Ivo Sedláček to zkoušel z mezikruží, střelou mezi betony ale neuspěl.

51:29
    Martiška si vybojoval střeleckou pozici, kotouč z jeho hole ale přeletěl hostující svatyni.

50:20

49:15
    Kometa nepouští soupeře k zakončení.

48:20
    Slavia byla až moc důrazná před Kubíkovou bránou, v následující šarvátce se hrubosti dopustil Stanislav Svozil. Hosté tak mají příležitost odpovědět na inkasovaný gól.

47:29
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brňané se nakonec dočkali a po vytrvalém tlaku se jim daří skórovat i ve třetí třetině. Holemý nahazoval kotouč na bránu, ono nahození mezi Pánkovy betony usměrnil DOMINICK VAŠÍČEK. Asistence: Jan Holemý, Marcel Martiška.

47:21
    Marcel Martiška se podél tyče pokoušel procpat kotouč za Pánka, ani on ale nebyl úspěšný.

46:33
    Kunc se pokoušel o třetí gól, ale hostující gólman mu v tom dokázal zabránit.

45:41
    Kotouč se dostal ke Svozilovi na modrou, ten ale svojí střelou Pánka nepřekonal.

44:42
    Po Kubíkově zákroku vyletěl puk mimo hrací plochu.

Adéla Hrabálková

Branky a nahrávky: 15. Kunc (Kowalczyk), 18. Svozil (Svoboda), 21. Svoboda (Kunc, Brabenec), 32. Svoboda (Kunc, Brabenec), 36. Kunc (Dufek, Brabenec), 48. Vašíček (Holemý, Martiška) – 37. Petrák (Hovorka), 39. Havrda (Hovorka, Němeček)

HC Kometa Brno: Kubík (Rachůnek) – Kowalczyk (C), Sedláček J., Svozil, Vašíček, Holemý, Fajmon, Furch – Svoboda, Brabenec, Kunc, Sedláček I., Malý, Stránský, Martiška, Vašíček, Bartes, Popelka, Dufek.
    HC Slavia Praha: Pánek (Kufa) – Štíbr, Hovorka, Němeček, Fiala, Bureš, Klatt, Srdínko – Havrda, Petrák (C), Křenek, Stupka, Labuzík, Turek, Kižlin, Ribarovski, Štrombach, Míšek.

Rozhodčí: Obadal – Novák, Měkýš