Michalovce – Lipt. Mikuláš 5:1 (kon.) | Nitra – MAC Budapešť 3:2 (kon.) | Miskolc – Zvolen 2:1 (kon.)
Poprad – Banská Bystrica 2:3 (kon.) | Detva – Trenčín 1:2 (kon.)
HK Detva
1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
HK DUKLA Trenčín
sk Pátek 13.09.2019, 18:00 • Zimný štadión Detva • Tipos Extraliga (SR) • 1. kolo

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (21:22:01)

Dukla Trenčín predviedla v tretej tretine výborný výkon a otočila zápas, ktorý sa pre ňu nevyvíjal dobre, vo svoj prospech. V niektorých fázach tretieho dejstva mali hostia veľký tlak, ktorý napokon korunovali gólmi Valach a Chromiak. Domáci sa dostávali k útočným akciám veľmi ťažko a nedokázali sa dostať ani len k poriadnemu záverečnému tlaku. Prvé tri body si tak z tohto zápasu berú hostia.

59:59
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Andrew Radjenovic – 5 min., pästný súboj, hrubosť + osobný trest do konca zápasu, pästný súboj, hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Ján Sýkora – 5 min., pästný súboj, hrubosť + osobný trest do konca zápasu, pästný súboj, hrubosť).

59:59
    Gachulincovo nahodenie skončilo za bránkou Michala Valenta, kde hostia držia puk. Pri ňom sa strhla ďalšia mela, v ktorej bola najaktívnejšia predovšetkým dvojica Sýkora – Radjenovic.

59:37
    Detva má teraz veľký tlak. Trenčania zrazili strely Gachulinca, Zuzina i Sýkoru.

59:13
    Šimko opúšťa svoju bránku, Detva hrá so šesticou korčuliarov!

58:49
    Domáci hneď po vyhranom buly nahodili puk na zadný mantinel, hráči Dukly ho ale dokázali dostať z vlastnej tretiny.

58:11
    Detve sa nedarí dostať sa do záverečného tlaku. Nahodenie Frederika Fekiača skončilo ofsajdom jeho spoluhráča.

57:21
    Alderson sa dostal s Lapšanským do prečíslenia 2 proti 1, ktoré zakončil z pravého kruhu práve Alderson. Gólman Detvy opäť skvele zareagoval a betónom strelu vyrazil.

57:06
    Trenčín v plnom počte.

57:03
    Král bol úplne voľný v pravom kruhu a z ľavej strany dostal prihrávku na korčule. Kým sa domáci útočník dostal do streleckého postavenia, tak sa na jeho stranu presunul brankár Valent a jeho strelu chytil.

56:31
    Presilovkovú kombináciu Detvy ukončil Švec, ktorý získal puk a hneď ho odpálil za Šimkovu bránku.

55:56
    Bokroš trafil svojim pokusom o vyhodenie puku z vlastnej tretiny jedného z detvianskych hráčov, hrací predmet sa ale našťastie odrazil k Michalovi Valentovi, ktorý ho pohotovo pokryl lapačkou.

55:39
    Chovan sa pokúsil rýchlo zakončiť nový útok Detvy od modrej, pripravený Michal Valent ale dokázal jeho strelu zlikvidovať.