Znojmo – Moser Medical Graz 99ers 3:6 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
3:6 (0:3, 0:2, 3:1)
Moser Medical Graz 99ers
Neděle 15.09.2019, 17:30 • Nevoga aréna • bet-at-home ICE Hockey League • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Přeji hezký podvečer!
    Máme tu 2.kolo mezinárodní soutěže EBEL. Proti sobě se postaví domácí Orli Znojmo a hosté Moser Medical Graz 99ers.

Orli Znojmo

Umístění minulou sezónu: 8. místo po základní části, prohra ve čtvrtfinále PO 0:4 na zápasy s Vídní

Forma v přípravě: V, P, P, V, V

Znojemští Orli vstupují do deváté sezóny v EBEL. Kádr se po minulé sezóně velmi obměnil, odešlo mnoho hráčů. Naopak se ale podařilo udržet Anthony Lucianiho (25g + 29a ve 44 zápasech), který i v následující sezóně by měl patřit mezi klíčové hráče kádru Orlů. V brankovišti bude i nadále působit jednička Teemu Lassila, který minulou sezónu odchytal převážnou část utkání. V přípravě Orli odehráli 6 zápasů s bilancí 3 výhry a 3 porážky. Výhry si připsali nad Košicemi (5:4), Budapeští (5:1) a Drážďany (4:1). Naopak prohráli s Vladivostokem (1:4), Hradcem Králové (3:5) a Vítkovicemi (3:7).

Bilance se soupeřem:
    Znojmo 1:4 Graz
    Graz 3:4 Znojmo
    Znojmo 0:4 Graz
    Graz 7:6 pp Znojmo
    Graz 4:3 pp Znojmo

Umístění minulou sezónu: 1. místo po základní části, prohra v semifinále PO 0:4 na zápasy s Klagenfurtem

Forma v přípravě a Lize mistrů: V, V, P, P, P

Graz se díky dobré minulé sezóně kvalifikoval do hokejové Ligy mistrů. V té zpočátku začal solidně, když po prodloužení porazil na jejich stadionu Frolundu (trojnásobného mistra Ligy mistrů) po nájezdech 6:5. Poté ale prohrál s Cardiffem 3:4 po nájezdech, doma s Frolundou 1:5 a doma s Cardiffem 2:5. Graz budou ještě čekat zajímavé zápasy s Hradcem Králové. Grazu se podařilo udržet ex Orla Coltona Yellow Horna (26g + 38a v 61 zápasech), který se tak stal nejlepším hráčem týmu. V přípravě odehráli 4 zápasy s bilancí 2 výhry a 2 porážky. Výhry si připsali nad Kolínem n. R. (5:4 sn) a Stavangerem (3:1). Naopak prohráli s Rogle (2:3) a Langnau (2:5). V 1.kole EBEL (13.9. 2019) porazili na domácím ledě soupeře z Vídně poměrem 2:1 po prodloužení.

Moser Medical Graz 99ers: Nihlstorp (Höneckl) – Johansson, Weihager, Kirchschläger, Hamilton, Egger, Lindner, Färber – King, Garbowsky, Grafenthin – Squires, Hillding, Aslin – Oberkofler, Oleksuk, Ograjensek – Kainz, Moderer, Zusevics

Rozhodčí: Ofner, Siegel – Nagy, Soos.

Hráči vstupují na ledovou plochu.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrávají domácí Orli.

00:40
    Orli se dostali ihned do zajímavé příležitosti! Dvakrát prověřili Nihlstorpa, poprvé Berisha v přečíslení dva na jednoho a potom ještě z dorážky Luciani.

01:30
    Střela Svobody z pravého kruhu proletěla mimo, Orli jsou ale stále v útočném pásmu.

02:15
    Poprvé se do pásma také dostal Graz, ale zblokovaná střela letěla daleko od Lassily.

02:59
    McRaeovi střela z prostřed kruhů sjela z čepele. Poté se ve velké šanci ocitl Stehlík, toho ale Nihlstorp výborným zákrokem lapačkou vychytal.

04:00
    Lassila kryje puk ve své lapačky a bude se vhazovat po jeho pravici. Buly vyhráli hosté, kteří o puk přišli.

04:50
    Píská se zakázané uvolnění Grazu, hra se tedy přesune do útočného pásma Orlů.

05:17
    Sedlák dostal těžkou přihrávku na modré čáře, kterou dokázal zpracovat ale poté nepřihrál přesně a k puku se dostávají hosté.

05:55
    Graz právě vstřelil branku!

GREGORY SQUIRES se po pravé straně natlačil před Lassilu a puk mu prostrčil mezi betony. Asistence: Peter Weihager.

07:29

Střela z pravého boku od DWITH KINGA propadla Lassilovi u tyče a hosté vedou už o dvě branky. Asistence: Trevor Hamilton, Karl Johansson.

08:59
    Orli nyní ubrali na aktivitě a na puku se více ocitají hráči Grazu.

09:09
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Petr Beránek – 2 min., držení).

09:40
    Graz je nastěhován v pásmu Orlů, střelu z modré Lassila chytá do náruče a hra se přerušuje.

10:10
    Bude se znovu vylučovat na straně Orlů.

10:29
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Patrik Novák – 2 min., podrážení).

10:59
    Pro Orli se to velmi komplikuje, když nyní hrají ve třech proti pěti. Jsou zamčeni pod tlakem Grazu.

11:09

Těsně před koncem trestu Beránka střílí Graz třetí branku. Po souhře se před brankou objevil nikým nehlídaný MATT GARBOWSKY a ten proměňuje. Asistence: David Aslin.

12:30

12:40
    Do útoku se hnal Bartoš s Beránkem, druhý jmenovaný pálil pouze do hrudi Nihlstorpa.

13:20
    Orli prohráli buly, ale v rohu kluziště stále bojují o puk. Ten se jim ale nakonec nepodařilo získat.

14:20
    Kombinace Lucianiho s McRaem skončila na brankové konstrukci. Luciani vypálil a McRae puk tečoval těsně před brankářem.

14:54
    Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Peter Weihager – 2 min., hákování).

15:30
    Orli byli usazeni v pásmu, kde vystřelili, puk poté Graz vyhodil.

16:10
    Domácí jsou znovu v pásmu, kde kombinovali ale žádnou příležitost si vytvořit nedokázali.

16:54

17:30
    Střela Lucianiho z levé strany končí jen zákrokem betonem Nihlstorpa.

18:34
    Znojemský hráč byl v rohu kluziště sražen k zemi, faul se nepískal a tak hosté mohli vyrazit do útoku.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:01
    Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Lukas Kainz – 2 min., podrážení).

19:31
    Domácí byli dobře rozestavěni v útočném pásmu, jenže obrana Grazu všechny střely zblokovala a nebo domácí nepustila do větší šance.

20:00

Orli výborně vstoupili do první třetiny, když si ihned na začátku vytvořili zajímavé příležitosti ke skórování, jenže Graz domácí srazil dvěma rychlými góly. Třetí branku přidali v přesilové hře 5 na 3, těsně před vypršením trestu Petra Beránka. Graz tedy vede o tři branky a uvidíme jak Orli na nepříznivý stav zareagují.Orli vstoupí do druhé třetiny s minutovou přesilovkou 5 na 4.

20:01

20:01
    Buly vyhrávají domácí Orli.

20:30
    Domácí byli vyhnání až za svou branku, ale již se jim podařilo dostat do útočného pásma.

21:02

22:01
    Aslin se prokličkoval do útočného pásma, jenže pak ho zastavil obránce Znojma.

22:58
    Mikliš pálil z modré pouze do připraveného Nihlstorpa.

23:45
    Kainz se dostal k odraženému puku na pravé levé straně, ale z velkého úhlu překonat Lassilu nedokázal.

24:40
    Znojmo ještě zachytilo puk na modré čáře, ale nijak jim to stejně nepomohlo. Do žádné střely se nedostali.

25:59
    Z modré střílel Weihager, ale obrana Znojma střelu zblokovala.

26:35
    Lassila puk přikryl do lapačky, bude se vhazovat po jeho pravici.

27:00
    Buly vyhrálo Znojmo, ale ze svého obraného pásma se nedostávalo snadno.

27:44
    Na obou stranách se vyskytují velké chyby a ani jeden z týmů si netvoří příležitost ke střele.

28:47
    Po přihrávce střílel Aleš Sova, jeho střela skončila mimo branku.

29:15

Kevin Tansey nedokázal vyhodit puk z obranného pásma, tam ho na modré čáře zachytil jeden z hostů, který přihrál DOMINIKOVI GRAFENTHINOVI a ten překonává Lassilu zprostřed kruhů. Asistence: Dwight King, Philipp Lindner.

31:00
    Orli získali zpět puk v útočném pásmu, jenže ho pak opět ztratili a do útoku se hnal Graz.

32:24
    Domácí se snaží rozvíjet akci od svého pásma, ale přihrávka byla nepřesná a tak rozhodčí píská zakázané uvolnění.

33:22
    Grafenthinova přihrávka na pravou stranu nikoho nenašla, jelikož jeho spoluhráči jeli střídat.

34:14
    Ve velké příležitosti se opět ocitli hosté, ale Lassila s pomocí obrany odolal.

35:14
    Za brankou bojoval Mikliš, který s pomocí McRaeho dokázal vyhodit puk z obranného pásma ven.

35:50

Orli propadli v obraně. Hosté se hnali tři na jednoho a po přihrávce se prosazuje z mezikruží DWIGHT KING. Asistence: Trevor Hamilton.

35:50
    Střídání v týmu Orli Znojmo: ze hřiště odchází Teemu Lassila, přichází Dominik Groh.

37:20
    Groh si připisuje svůj první zákrok v zápase a zároveň první start v EBEL.

38:15
    Češík po dalším zákroku Groha vyhazuje puk z pásma Znojma.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:29
    Bořuta z modré vystřelil, Nihlstorp zasahuje a puk končí v ochranné síti. Vhazování vyhráli domácí a následně vybojovali faul.

39:33
    Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Peter Weihager – 2 min., vysoká hůl).

40:00

Máme za sebou druhou třetinu, ve které hosté z Grazu přidali další dvě branky. Výkon obou týmů nebyl nijak oslnivý, ale své šance přece jen dokázali hosté lépe využít. Na konci třetiny opět hosté faulovali a tak Orli budou do třetí třetiny vstupovat přesilovkou 5 na 4.

40:01

40:01
    Vhazování vyhrávají domácí.

40:58
    Domácí Orli krouží ve svém pásmu, až nyní se dostávají do útočného pásma.

41:20
    Jenže z něj jsou opět vyhozeni a musí začít od Groha.

41:34

42:28
    Další nepřesnost od Znojma končí až u branky Nihlstorpa a rozhodčí píská zakázané uvolnění.

43:10
    Sova nahodil puk do útočného pásma, jenže tam ho nikdo ze znojemských hráčů nesebral.

44:01
    Vhazování před Grohem vyhrál Graz, ale Linderova přihrávka byla zblokovaná a puk mají Orli.

44:29
    Orli právě vstřelili branku!

Máme tu první branku Orlů! Po přečíslení dva na jednoho Luciani přihrál přesně na hůl AARONU BERISHOVI a ten do poloodkryté branky dává gól na 1:5. Asistence: Anthony Luciani.

45:17

Je tu další rychlá branka! Situace byla jako přes kopírák s předchozí brankou, tentokrát v podání třetí formace Orlů. Do poloodkryté branky střílí gól PETR BERÁNEK. Asistence: David Bartoš, Ondřej Mikliš.

45:17
    Oddechový čas pro hosty.

46:42
    Domácí Orli přece jen udělali radost znojemským fanouškům a to hned ve dvou gólové podobě!

46:54
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Dominik Groh – 2 min., zdržování hry).

48:54

49:26
    Orli dokázali úspěšně ubránit přesilovku Grazu, když hosty nepustili do žádné velké šance.

50:00
    Nihlstorp přikryl puk svojí lapačkou a tak se bude vhazovat po jeho levici.

Dnešní utkání sleduje 2347 diváků.

50:44
    Přihrávka Stehlíka z pásma Orlů byla zblokována prvním projíždějícím hráčem, ale přece jen se Orli k puku dostali.

51:22
    Střela po vyhraném buly Grazu skončila v ochranné síti. Rozhodčí rozhodl, že blok byl od domácích a tak se znovu vhazuje.

51:27

Po vhazování dostal přihrávku před branku PETER WEIHAGER a ten opět zvyšuje náskok svého týmu na čtyři góly. Asistence: Ken Ograjensek.

53:29
    Domácí Orli, konkrétně Bartoš bojoval v rohu o puk, ale i s pomocí svého spoluhráče puk získat nedokázal.

54:17
    Sova od modré střílel mimo tyče branky Nihlstorpa.

55:47
    Hráči Grazu sjel puk z čepele a tak domácí mohli zaútočit, jenže přihrávka do jízdy na Svobodu neprošla.

56:30
    Zakázané uvolnění Znojma, hra se přesune před brankáře Groha. Vhazování vyhráli domácí, do útoku se snažil dostat Beránek, ale již neměl tolik sil.

57:25
    Orli hrají v šesti, bude se vylučovat na straně Grazu.

57:36
    Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Daniel Oberkofler – 2 min., podrážení).

58:24
    Orli jsou usazeni v útočném pásmu. Střelu Nihlstorp kryje.

58:27
    Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Karl Johansson – 2 min., sekání).

58:50
    Domácí Znojmo dostává příležitost hry 5 na 3.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:11

Znojmo přece jen využívá přesilovku 5 na 3! Po pěkné kombinaci a přihrávce Svobody střílí z úhlu branku PARKER BOWLES. Asistence: Tomáš Svoboda.

59:50
    Orli ještě bojují v útočném pásmu a obstřelují Nihlstorpa.

Máme tu konec prvního zápasu Orlů v nové sezóně EBEL. Domácí dobře začali, jenže poté dostali studenou sprchu v podobě branek Grazu z které se oklepávali pomalu až do druhé třetiny. V první třetině dostali tři branky, v druhé třetině padli dvě branky a proběhlo na domácí straně střídání brankářů. Do třetí třetiny Orli vlétli výborně, když dokázali vstřelit dvě branky a donutili Graz vzít si timeout. Poté oba týmy ještě jednou skórovaly, ale třetí třetina vyšla lépe Znojmu v poměru 3:1. Přeji krásný zbytek večera! (19:48:07)

Jaroslav Hejlek

Branky a nahrávky: 45. Berisha (Luciani), 46. Beránek (Bartoš, Mikliš), 60. Bowles (Svoboda) – 6. Squires (Weihager), 8. King (Hamilton, Johansson), 12. Garbowsky (Aslin), 30. Grafenthin (King, Lindner), 36. King (Hamilton), 52. Weihager (Ograjensek)

HC LERAM Orli Znojmo: Lassila (Groh) – Tansey, Sedlák, Bořuta, Stehlík, Sova, Mikliš, Jonáš, Kosnar – Luciani, McRae, Berisha – Svoboda, Matuš (C), Bowles – Novák, Bartoš, Beránek – Oščádal, Češík, Gago
    Moser Medical Graz 99ers: Nihlstorp (Höneckl) – Johansson, Weihager (C), Kirchschläger, Hamilton, Egger, Lindner, Färber – King, Garbowsky, Grafenthin – Squires, Hillding, Aslin – Oberkofler, Oleksuk, Ograjensek – Kainz, Moderer, Zusevics

Rozhodčí: Ofner, Siegel – Nagy, Soos