Nashville – Florida 6:3 (kon.) | Washington – Chicago 4:3 (po pr.) | Montreal – New Jersey 4:2 (kon.)
New Jersey – Boston 4:3 (po pr.) | Philadelphia – NY Islanders 1:3 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 5:4 (po pr.)
Dallas – St. Louis 0:2 (kon.) | Nashville – Florida 1:0 (kon.) | Calgary – Vancouver 2:3 (po pr.)
Edmonton – Winnipeg 2:0 (kon.) | Vancouver – Calgary 3:4 (kon.) | Toronto – Ottawa 1:3 (kon.)
Toronto Maple Leafs
1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Ottawa Senators
Úterý 17.09.2019, 23:40 • Scotiabank Arena, Toronto • Příprava NHL

Máme za sebou přípravné utkání na novou sezónu zámořské NHL, v němž Ottawa zvítězila na ledě Toronta 3:1. Hosty dostal do vedení v 8. minutě Max Lajoie, jenž našel mezírku mezi betony Andersena. Od druhé třetiny domácí přitlačili na pilu, ale prosadili se až v té třetí, vyrovnání zařídil ránou z první Kasperi Kapanen. Toronto bylo i nadále aktivnější, jenže neobrátilo stav ve svůj prospěch, naopak podruhé inkasovalo, když se po individuální chybě Marnera trefil Tristan Scherwey. V závěru ještě svěřenci kouče Babcocka zkusili hru v šesti, během níž Anthony Duclair stvrdil vítězství Ottawy.

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Přeju vám úspěšný start do nového dne a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (02:16:37)

59:40
    Zápas už se pouze dohrává. Senátoři drží touš v obranném pásmu a domácí hokejisté už se ani nesnaží napadat rozehrávku soupeře.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
    58:17 Anthony DUCLAIR - 1:3

58:17
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Vítězství Ottawy stvrdil bekhendovou střelou do prázdné brány ANTHONY DUCLAIR. Dvoubrankovou ztrátu už Toronto nemá šanci dohnat. Asistence: Chris Tierney a Jean-Christophe Beaudin.

57:50
    Mike Babcock se rozhodl zariskovat a dvě minuty před koncem základní hrací doby odvolává gólmana!

57:21
    Buly v útočném pásmu Mark Kastelic sice zvládl, jenže vyhrál tak nešikovným způsobem, že kotouč vyjel mezi oběma obránci z pásma pryč.

56:57
    V předbrankovém prostoru švdéského fantoma se strhla bitva o puk, z níž nakonec vyšel vítězně bránící Dylan DeMelo.

56:21
    Tavares se odvážně vrhl do dvojice protihráčů, o kotouč však v nerovném souboji přišel. Od vlastní brány rozjíždí další akci Barrie.

55:48
    Čas se Torontu pomalu, ale jistě krátí. Už zbývá jen něco málo přes čtyři minuty, a to už opravdu není moc prostoru.

55:05
    Ihend po buly vypálil do přehuštěného prostoru Englund. Finský gólman zasáhl levým betonem, sám ale nejspíše ani nevěděl jak.

54:58
    Pořádně se nyní musel Kasimir Kaskisuo ohánět proti projektilům soupeře. Nejprve si poradil se střelou Rodewalda a následně i s dorážkou Norrise.

54:12
    Naopak častěji drží černou gumu na hokejkách a snaží se zasadit rozhodující úder soupeři.

53:36
    Mužstvo z hlavního kanadského města drží vedení vcelku s klidem. Soupeře nepouští do tolika šancí, jako tomu bylo ještě před několika minutami.

53:04
    Přesilovka uběhla jako voda, Pageau je zpátky na ledě. Okamžitě se zapojil do obranné činnosti a nakonec to byl právě on, kdo vydoloval touš u pravého mantinelu.

52:49
    Hosté brání oslabení výborně. O třetí vyhození v krátkém časovém sledu se postaral americký obránce Dylan DeMelo.

52:28
    Mitchell Marner si věřil na souboj jeden proti jednomu, jenže neuspěl. Toronto bude muset znovu zakládat útok od vlastní svatyně.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 44. Kapanen (Marner) – 9. Lajoie (Scherwey), 51. Scherwey, 59. Duclair (Tierney, Beaudin)

Toronto Maple Leafs: Andersen (41. Kaskisuo) – Baptiste, Barrie, Bracco, Brooks, Duszak, Elynuik, Engvall, Gauthier, Gravel, Holl, Kapanen, Korškov, Lindgren, Marchment, Marinčin, Marner, Moore, Muzzin, Schmaltz, Spezza, Tavares, Timašov
    Ottawa Senators: Nilsson (41. Högberg) – Abramov, Balcers, Batherson, Beaudin, Brännström, DeMelo, Duclair, Ebert, Englund, Formenton, Goloubef, Guenette, Kastelic, Kelly, Klimchuk, Labrie, Lajoie, Norris, Pageau, Rodewald, Scherwey, Tierney