Litoměřice – Havířov 1:5 (kon.) | Třebíč – Poruba 2011 2:4 (kon.) | Benátky n/J – Motor ČB 5:4 (3:2 po s.n.)
Sokolov – Frýdek-M. 4:2 (kon.) | Prostějov – Vsetín 3:1 (kon.) | Kadaň – Chomutov 3:4 (0:3 po s.n.)
Ústí n/L – Přerov 1:7 (kon.) | Slavia – Jihlava 2:1 (kon.)
HC Baník Sokolov
4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
HC Frýdek-Místek
Středa 18.09.2019, 18:00Chance liga • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Celek Sokolova se zápornou bilancí branek (6–12) stále čeká na své první body. Po třech odehraných zápasech náleží Baníku předposlední místo.

Nejblíže k vítězství byl Sokolov právě v jediném dosud odehraném domácím utkání, ve kterém vyzval Porubu. Po dvougólové ztrátě Baník zavelel k otočce, když se třemi brankami dostal do vedení 3:2. Posledních sedm minut ale patřilo Porubě, která domácím nasázela rychlé tři góly a zvítězila 3:5.

Zapíše si Sokolov po druhém představení doma první body?

Frýdečtí zatím hájí sedmé místo tabulky s pěti body. Branková bilance (8–7).

Všechny tři utkání Frýdku byly rozhodnuty až v nastaveném čase. Ve Vsetíne 3:4 po prodloužení, porážka 3:2 v Litoměřicích na samostatné nájezdy a poslední utkání s Havířovem výhra 2:1 rovněž po nájezdech.

HC Baník Sokolov: Bednář (Fečo) – Přindiš, Vodička, J. Tomeček, Kadeřávek, A. Rulík, Michálek – Stříbrný, Kverka, Švec – Osmík, M. Zadražil, Kuběna – Kovařík, T. Rohan, Vracovský – Bečvář, Vrána, Čurda.

HC Frýdek-Místek: Malík (L. Daneček) – Kudla, L. Kovář, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek, D. Stránský, Jenáček – Motloch, Mikulík, Kaukič – Martynek, Klimša, D. Květoň – Flok, Stuchlík, Kvasnica – Geidl, Przybyla, Havránek.

Rozhodčí: Grech, Jechoutek – Belko, Kokrment.

00:01

00:44
    Květoň průnikovou přihrávkou našel na pravém kruhu rozjetého Martynka, proti kterému musel zasahovat Bednář.

01:11
    Individuální střelou to zkusil po přejetí útočné modré Osmík, ale kotouč byl pouze sražen do levého rohu.

01:38
    Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho! Bednár se na levou tyč dokázal rychle přemístit a Flok tak zkusil ještě posunout puk na protější stranu.

02:06
    Ihned po vhazování to zkusil z vrchu kruhu Greidl, jehož pokus zastavila lapačka Bednáře.

04:07
    Sokolovští se díky dobrému napadání mohli dostat do zakončení z bezprostřední blízkosti, ale Vracovský rychlý puk nezpracoval.

04:58
    Stříbrný z pravého křídla zkoušel obhodit bránícího protihráče, ale marně. Hra se přesouvá do střední třetiny.

05:34
    Do protiútoku se vydal Przybyla, ale Bednář jeho střelu z pravého kruhu úspěšně vytěsnil.

07:41
    Domácí útok se prohnal brankovištěm soupeř a Malík ve zmatcích vůbec nevěděl, kde se nachází kotouč.

08:36
    Hostující Flok se uvolnil na levém kruhu, ale prudký pas mu přeskočil čepel hole.

09:59
    Z bezprostřední blízkosti se dostal k řadě dorážek Przybyla, ale Bednář uhájil bezbrankový stav.

10:14
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Milan Mikulík – 2 min., hákování).

10:29
    Osmík po odevzdání puku dobře clonil před Malíkem, který pak vůbec nemohl vidět nahození Zadražila.

10:39
    Obránce Vodička dokázal stáhnout hru na sebe, ale jeho diagonální přihrávka na najíždějícího Zadražila byla zablokovaná.

11:14
    Frýdecká čtyřka se po minutě v obranné třetině dokázala osvobodit.

12:14
    Hosté hrají v plném počtu hráčů.

12:37
    Po řadě odrazů mohl hrát Švec, který ale mezi kruhy nestihl zpracovat puk.

14:05
    Pokus o rychlou rozehrávku skončil pouze na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude po levici Bednáře.

15:03
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Josef Stříbrný – 2 min., podrážení).

15:37
    Mikulík šikovnou přihrávkou našel volného Kováře, který měl kolem sebe hodně prostoru. Jeho střelu ovšem vyrazil zaměstnaný Bednář.

16:05
    V oslabení to zkusil z útočného výletu Osmík, jenž mířil těsně za vzdálenější tyč.

16:50
    Sražený puk se dostal přímo na Klimšu před brankou, který bekhendem pouze prověřil pevnost Bednářovy výstroje.

17:22
    Vracovský podpořil útok Sokolova a skvěle taženou střelou lehce přestřelil horní tyč.

18:11
    Baník právě vstřelil branku!
    Domácí jdou po ubráněné přesilovce do vedení. Hra se díky Martinu Osmíkovi rychle přesunula na polovinu Frýdku, kde pokračoval v útoku z pravého křídla Pavel Kuběna. Ten na levé straně našel MATĚJE ZADRAŽILA, kterému se podařilo přesným zakončením překonat Nicka Malíka. Asistence: Pavel Kuběna a Martin Osmík.
    18:11 Matěj ZADRAŽIL - 1:0

19:29
    Sokolovští osvěžení úvodní brankou okamžitě napadají hluboko v pásmu, kde se snaží aktivitou vstřelit druhou branku.

20:00

V první části si oba celky vyzkoušely možnost přesilové hry, leč bez využití. O první branku se postaral po dobře založeném protiútoku Matěj Zadražil.

20:01

21:21
    Dvoubrankového vedení se ujímá domácí celek. Pavel Kuběna před obranou Frýdku postrčil puk MARTINU OSMÍKOVI, který taženou střelou trefil místo v pravém růžku. Asistence: Pavel Kuběna a Patrik Kadeřávek.
    21:21 Martin OSMÍK - 2:0

22:34
    Frýdečtí se snaží odpovědět, ale Sokolov drží hru v bezpečné vzdálenosti.

23:08
    Stříbrný společně s Švecem doráželi kotouč před brankou zuby nehty, ale Malík udržel hru před brankovou čarou!

23:36
    Nahozený puk dojel sám Stuchlík, ale po krátkém souboji Frýdek ztratil útočné pásmo.

24:14
    Za pukem spěchal společně s Klimšou domácí Kovařík, který neudržel rovnováhu a spadl na hrazení. Po oklepání už je ale na střídačce.

24:56
    Mezi kruhy dostal rychlou přihrávku Vracovský a Malík si musel rychle vyjet z branky. Nakonec střelu k levé tyči vytěsnil vyrážečkou.

25:12
    Sokolovští se opět dostali do šance po špatné rozehrávce. Z levé strany se přiřítil ještě Čurda, ale ten dostal puk příliš za sebe a jeho střela neměla potřebnou razanci.

26:23
    Švec posunul puk na Stříbrného, který nechal hru stáhnout na sebe a poté poslal pas skrz brankoviště na pravou tyč, kam si sjížděl Kverka. Ten ovšem nedokázal sklepnout kotouč za Malíkova záda.

26:57
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Lukáš Motloch – 2 min., krosček).

28:57
    Motlochovi se otevřely vrátka trestné lavice a hosté mohou pokračovat s plným počtem hráčů.

30:16
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Hosté vstřelují kontaktní branku. David Květoň z levé strany nahodil puk do betonů Bednáře, od něhož se kotouč odrazil přímo před branku, kde už byl pohotově dorážející ROSTISLAV MARTYNEK. Asistence: David Květoň a Kryštof Stuchlík.
    30:16 Rostislav MARTYNEK - 2:1

31:47
    Před brankou domácích se motal Motloch, čehož si všiml Kaukič, který se záhy rozhodl nahodit puk na Bednáře.

32:10
    Rychle založený protiútok koordinoval vytažený Švec, který zadovkou přenechal puk Kverkovi. Ten se dokázal natlačit mezi dvojici soupeře a prověřit Malíka.

33:12
    Těsný průnik přes modrou zakončil Bečvár rychlou střelou mezi betony Malíka, jenž svou výstroj rychle přiložil k ledu.

33:17
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Lukáš Motloch – 2 min., vysoká hůl).

33:44
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Pavel Kuběna – 2 min., hákování).

34:41
    Frýdecka čtyřka se usadila v útočné třetině, kde se Sokolovu nedaří získat kotouč.

35:13
    Hosté se s končícím trestem opět provinili. Následuje ponechaná výhoda.

35:28
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Patrick Kudla – 2 min., sekání).

35:44
    Právě začala zkrácená přesilovka domácích.

36:00
    Přihrávka na levý kruh sice prošla, ale bohužel pro domácí byl adresát nedostižen.

36:29
    Frýdek dokázal vytlačit Sokolov za modrou čáru a nyní šetří drahocenné vteřiny z Kudlova trestu.

36:59
    Průnikovou přihrávku na levé křídlo vystihl Mikulík, který bez váhání znova vyhazuje.

37:22
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jakub Adámek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

37:28
    Na sekundu s končícím trestem domácí využívají přesilovou hru. Vodička po vyhrané buly naznačil střelu, načež přihrál na uvolněnou levou stranu Zadražilovi, po jehož střele došlo k několika dorážkám z hranice brankoviště, kde se úspěšně prosadil MARTIN OSMÍK. Asistence: Matěj Zadražil a Petr Vodička.
    37:28 Martin OSMÍK - 3:1

39:28
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Jaromír Kverka – 2 min., nedovolené bránění).

39:43
    Martynek poslal puk šikovně před levou tyč, kde se hned dvě hole Frýdku snažili sklepnout puk za brankovou čáru.

40:00

Ve druhém dějství Sokolov nejprve odskočil na rozdíl dvou branek, ale Frýdečtí dokázali snížit, když se prosadil Martynek z předbrankového prostoru. Poslední slovo měl ale Baník, když se z přesilové hry dostal k dorážce Osmík.

40:01

41:51
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Lukáš Kovář – 2 min., podrážení).

43:03
    Ve vlastním oslabení vystihl přihrávku Sokolova Martynek, který okamžitě vyrazil do rychlé protiakce. Domácí se stihli vrátit a přes těsnou obranu se Martynek do koncovky nedostal.

43:51
    Frýdečtí jsou již v plném počtu hráčů.

45:03
    Sokolov se opět nastěhoval do útočné třetiny, kde kombinuje.

45:24
    Už se zdálo, že Frýdek rozehraje, ale záhy jeden z domácích získal kotouč a poslal jej přímo před branku, kde zůstal naprosto osamocený kapitán Rohan. Ten se snažil o rychlé zakončení forhendem, ale Malík skvěle zasáhl betony.

46:33
    Přes trojici domácích se Martynkovi na modré čáře přejít nepodařilo. Zasahovat musel naopak opět Malík, na něhož šla střela po sokolovském protiútoku.

47:05
    Před brankou si najížděl Kaukič, ale ten dostal přihrávku příliš za sebe.

47:14
    Stav pro Frýdek začíná být velmi nepříznivý. JAN BEČVÁŘ se zmocnil kotouče v obranné třetině a přes pravé křídlo s ním vyrazil do útoku, odkud vyslal taženou střelu po ledě přes bránícího hráče přímo na vzdálenější tyč. Asistence: Marek Švec.
    47:14 Jan BEČVÁŘ - 4:1

48:47
    Rychlou a prudkou rozehrávku dostal Květoň až na útočnou modrou. Po přejetí na střed levého kruhu přišla tvrdá rána, kterou Bednář vyrazil za svou branku.

50:20
    Frýdek se dokázal usadit v obranné třetině Sokolova, ale domácí hráči nepouští svého soupeře k mnoha střelám.

52:29
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Květoň – 2 min., napadení).

52:44
    Hostům se podařilo vyhodit, načež reagoval rychlou rozehrávkou Bednář. Po zakázaném uvolnění se vrátí hra právě před brankáře domácích.

53:41
    Vodičkovi se otevřel prostor na modré čáře, odkud z jejího středu prověřil Malíka rychlou střelou k levé tyči.

54:13
    Po chybě Vodičky se málem dostal šance Stuchlík, ale tomu Vodička těsně před střelou dokázal vypíchnout puk.

55:17
    Z levého kruhu se měl ke střeleckému pokusu Kvasnica, ale Bednář svou pravou tyč dostatečně zabetonoval.

56:54
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Petr Vodička – 2 min., krosček).

57:36
    Využitá přesilovka a Frýdek snižuje ztrátu na rozdíl dvou branek. Po přihrávce na vrch levého kruhu si Mikulík připravil kotouč ke střele z nápřahu, kterou před brankou tečoval LUKÁŠ MOTLOCH. Asistence: Milan Mikulík a Lukáš Kovář.
    57:36 Lukáš MOTLOCH - 4:2

58:00
    Hosté odvolali brankáře a zkouší to se šesti hráči.

Oddechový čas pro HC Frýdek-Místek.

59:03
    Soubojem ve střední třetině Sokolovští prodloužili puk za branku soupeře, která zůstává odkrytá.

59:41
    Michálek už střílel do prázdné branky, ale trefil pouze dva protihráče.

HC Baník Sokolov ve čtvrtém kole ligy a druhém domácím utkání bere první body, když přehrál Frýdek-Místek poměrem 4:2.

Brankový účet otevřel na konci první třetiny Matěj Zadražil, když ho přihrávkou na levou tyč našel Pavel Kuběna. Vedení o dvě branky poté zařídil přestnou trefou Martin Osmík. Frýdečtí zásluhou Rostislava Martynka snížili, ale ještě před druhou přestávkou vrátil dvoubrankové vedení Sokolovu svou druhou trefou v utkání Martin Osmík. Domácí koncovku potvrdil ve třetí třetině Jan Bečvář skvěle skrytou střelou. Plamínek naděje ještě vykřesal po teči Lukáš Motloch, ale to bylo z Frýdecké strany vše. (20:52:44)

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 19. M. Zadražil (Kuběna, Osmík), 22. Osmík (Kuběna, Kadeřávek), 38. Osmík (M. Zadražil, Vodička), 48. Bečvář (Švec) – 31. Martynek (D. Květoň, Stuchlík), 58. Motloch (Mikulík, L. Kovář)

HC Frýdek-Místek: Malík (L. Daneček) – Kudla, L. Kovář, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek, D. Stránský – Motloch, Mikulík, Kaukič – Martynek, Klimša, D. Květoň – Flok, Stuchlík, Kvasnica – Geidl, Przybyla, Havránek.