Carolina – Tampa 2:0 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 3:4 (kon.) | Washington – St. Louis 3:2 (kon.)
Montreal – Florida 4:3 (kon.) | Ottawa – Toronto 4:3 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 4:1 (kon.)
Chicago – Detroit 2:1 (kon.) | Calgary – San Jose 6:4 (kon.)
Montreal Canadiens
4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Florida Panthers
Čtvrtek 19.09.2019, 01:15 • K. C. Irving Regional Centre, Bathurst, New Brunswick • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Hokejisté Montrealu a Floridy pokračují ve své přípravě na novou sezonu NHL vzájemným duelem, který bude hostit kanadské město Montreal.

Hrát se bude v K. C. Irving Regional Centre, provincii New Brunswick, tedy ne přímo v Montrealu.

Pravděpodobné sestavy:

Montreal Canadiens: Lindgren (McNiven) – Chiarot, Petry, Reilly, Folin, Leskinen, Fleury, Lamarche – Tatar, Danault, Drouin – Hudon, Kotkaniemi, Armia – Cousins, Poehling, Barber – Peca, Vejdemo, Belzile

Florida Panthers: Driedger (Bednard) – Matheson, Ekblad, Stillman, Pysyk, Cross, Schemitsch – Huberdeau, Barkov, Dadonov – Hoffman, Borgstrom, Malgin – Hunt, Toninato, Tippett – Roy, Abols, Thompson.

Renous se stal vítězem kanadské části soutěže Kraft Hockeyville, kterou sponzorují Kraft Heinz, NHL a NHLPA a v níž komunity menších měst soutěží, aby ukázaly svůj zápal pro lední hokej. Vítěz obdrží nejen finanční podporu na vylepšení své hokejové arény, ale také možnost hostit jeden z přípravných zápasů.

Po hymnách obou států následuje ještě slavnostní vhození kotouče.

00:01

01:15
    Hra začala plynout hodně rychle, oba týmy se střídají v držení puku, ale ohrozit brankáře jednoho či druhého týmu se zatím nepodařilo.

02:30
    Jak dlouhé bylo čekání na úvodní buly, tak hokejisté obou týmů v úvodu hrají dlouho bez přerušení. První zákrok si připsal Driedger v brance Floridy.

04:00
    Stále se hraje, stále bez výraznějších šancí. Převážně se týmy snaží nahodit puk a poté ho vybojovat u mantinelu za brankou. Neúspěšně.

04:34
    Tippett vjel do postavení mimo hru. První přerušení.

05:08
    Folin tvrdě zasáhl u mentinelu projíždějícího Hunta a nedovolil mu vjet s pukem do útočného pásma.

05:47
    Montreal právě vstřelil branku!
    Domácí tým se ujímá vedení! Belzile přijal přihrávku na pravé straně brankoviště a rychle přihrál na levou stranu volnému MATTHEW PECOVI, který měl před sebou otevřenou klec. Asistence: Alex Belzile, Jake Evans.
    05:47 Matthew PECA - 1:0

06:40
    Lindgren v brance Montrealu si připisuje první zákrok v utkání a přerušuje hru. Komerční přestávka.

07:36
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Kotkaniemi – 2 min., sekání).

08:23
    Lindgren si počíhal na střelu od modré, na níž měl dobrý výhled a bez problémů ji ukryl do lapačky.

08:45
    Canadiens dostali puk ze svého pásma a nechtějí pustit soupeře zpátky.

09:30
    Huberdeau příliš dlouho držel puk v levém kruhu a nechal se soupeřem obrat.

09:36

10:16
    Do postavení mimo hru vjel Tomáš Tatar. Komerční pauza.

10:35
    Další postavení mimo hru, jehož se tentokrát dopustil Montreal.

11:35
    Zatím se rozhodně nejedná o zápas s nějakou ofenzivní smrští. Naopak, všehovšudy prozatím registrujeme pět střel na branku. Florida vede 3-2. Na góly ovšem prohrává.

12:15
    Hodně ostrý zákrok jednoho z obránců Montrealu za vlastní brankou. Píšťalka rozhodčího ovšem mlčí.

12:59
    Zakázané uvolnění Floridy.

13:36
    Leskinen pálil od modré, Driedger puk chytá a přerušuje hru. Na střelu měl dobrý výhled, chyběla clona.

13:42
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Drouin – 2 min., nedovolené bránění).

13:52
    Rychlé vyhození Montrealu, za pukem spěchá Ekblad, aby rychle vrátil Floridu do útočného pásma.

14:26
    Udržet útočné pásmo se nedaří, Armia vyhazuje.

15:05
    A další vyhození Montrealu. S tím nemůže být trenér Floridy, Joel Quenneville, spokojen.

15:45
    Po skončení přesilovky je tu ale tlak. Barkov a Huberdeau ohrožují Lindgrena.

15:55
    Florida právě vstřelila branku!
    A nakonec se Floridě daří tohoto tlaku využít! Huberdeau v pádu před brankovištěm dokázal zadovkou najít volného JEVGENIJE DADONOVA, který poslal kotouč za záda skákajícího Lindgrena, jenž střelu nezachytil ani rybičkou. Asistence: Jonathan Huberdeau, Aaron Ekblad.
    15:55 Jevgenij DADONOV - 1:1

16:28
    Montreal se dostal do postavení mimo hru. Komerční pauza.

17:16
    Diedger ukryl výpad Joela Armii do lapačky a přerušil hru. Teprve čtvrtá střela Montrealu.

17:47
    Tippett na útočné modré zachytil vyhození soupeře. Rychlou střelou z nápřahu ovšem orazítkoval jen zadní mantinel.

18:40
    Na ledě je zatím zcela neviditelný Ryan Poehling, který při svém debutu v NHL 6. dubna dal tři góly Torontu.

18:59
    Canadiens byli zastaveni postavením mimo hru.

19:56
    Reilly výborně přihrával před branku Floridy, ale adresát nedokázal kotouč zpracovat a ohrozit Driedgera.

20:00

Úvodní třetina nepřinesla žádnou útočnou smršť. Dohromady bylo k vidění jen 10 střel, ale hned dva góly. Postarali se o ně v 6. minutě Matthew Peca a v 16. minutě Jevgenij Dadonov.

Další třetina začne přibližně v 02:11.

20:01

20:43
    Útok domácího celku byl zastaven postavením mimo hru.

21:10
    Driedger zachytil nahození od modré do lapačky a přerušil hru před najíždějícími hráči v červených dresech.

21:14
    Barber se hned po vhazování dostal na střed mezi kruhy a švihem prověřil připravenost Driedgera.

21:45
    Zakázané uvolnění Montrealu.

23:14
    Barkov přijal přiklepnutí Huberdeaua a z pravé strany od mantinelu vyslal prudkou střelu na Lindgrena, který zastavil puk na rameni.

23:50
    Canadiens se před brankou soupeře dostali nečekaně do šance po chybě Floridy v rozehrávce. Obrana Panthers zabránila hrozící dorážce.

24:38
    JEFF PETRY parádní ránou od modré čáry vrací Montreal do vedení! Puk byl ještě tečován bránícím hráčem Floridy. Asistence: Matthew Peca, Riley Barber.
    24:38 Jeff PETRY - 2:1

26:50
    Přečíslení Montrealu dvou proti jednomu nic nepřineslo. Kotkaniemi svou přihrávku na levou stranu poslal do brusle bránícího hráče Floridy.

27:34
    Hrubka Floridy v rozehrávce, která málem pustila Montreal do úniku. Situaci hasil Ekblad, který se ale dopustil hákování.

27:34
    Komerční přestávka.

28:09
    Florida vystihla přihrávku soupeře za kruhy a vyrazila do útoku. Dokonce se i dostala ke střele, ale mimo Lindgrenovu klec.

29:04
    Potřetí v tomto oslabení se Panthers osvobozují.

29:28
    Tečovaná střela Montrealu od modré neměla dostatečnou razanci a byla jednoduše odehrána.

29:34

29:58
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Peca – 2 min., hákování).

30:05
    Montreal rychle vyhazuje kotouč ze svého pásma.

30:44
    Barkov se snažil přenést hru na pravou stranu, přihrávka ovšem byla protečována a přizvednuta.

30:57
    Teď už se Barkovovi pas na pravý kruh k MIKU HOFFMANOVI povedl a Hoffman ránou z první využil přesilovou hru Floridy! Asistence: Aleksander Barkov, Aaron Ekblad.
    30:57 Mike HOFFMAN - 2:2

31:50
    Leskinen nadvakrát nedokázal propálit obranu Floridy a dostat puk na Driedgera.

33:23
    Driedger drží puk v lapačce a přerušuje hru. Komerční přestávka.

33:36
    Rychlý útok Floridy nakonec tak rychlý nebyl, vedl k postavení mimo hru.

34:20
    Matheson chtěl najít Dadonova před brankovištěm, jenže se mu trefil na patu brusle.

35:24
    Reillyho střela zpoza levého kruhu se odrazila clonícímu Belzilovi od brusle až do ochranné sítě. Komerční pauza.

36:01
    Dobrá akce hostů, jejichž výpad zastavil až Lindgren svým ramenem. Střelu z levého křídla odrazil mimo.

36:13
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Hunt – 2 min., vražení na hrazení).

36:42
    Florida vyváží puk ze svého pásma a trochu šetří čas v oslabení.

37:12
    Znovu Florida vyrazila ze svého pásma a dokonce se po přihrávce Barkova dostal na středu do šance Huberdeau. Tísněn obráncem se ovšem dostal z ideálního úhlu a brankář Lindgren si vleže situaci pohlídal.

37:44
    Reillyho rána se odrazila od zadního mantinelu před branku Driedgera, kde se ovšem domácím nepodařilo dorážet.

38:13

38:55
    Kotouč byl sražen při útoku Floridy do ochranné sítě. Při hře pěti proti pěti se zdá být Florida nebezpečnějším týmem, alespoň v posledních minutách.

39:26
    Pokus Canadiens o přečíslení tři na dva neslavilo úspěch. Nejen, že byla obrana Floridy doplněna, ale ještě byla přihrávka zblokována.

39:43
    Zakázané uvolnění Panthers.

40:00

I ve druhé třetině jsme viděli dvě branky. Montreal se dostal do vedení 2:1 po trefě Petryho, ale v 31. minutě srovnal v přesilovce Hoffman. Stále ovšem nesledujeme ani zdaleka ofenzivní smršť, byť branky padají. Na střely je to 12-12.

Další třetina začne přibližně v 03:05.

40:01

41:48
    Poslední třetina začal hodně zvolna. Pomalejší tempo nijak nevyburcoval ani zákrok Driedgera, který bez problémů zachytil slabou střelu z pravé strany.

42:23
    Další dvě střely už byly o něčem jiném a Driedger se prezentoval solidními zákroky.

42:58
    Peca z bezprostřední blízkosti těsně minul branku Driedgera.

44:01
    Huberdeau svou střelou orazítkoval jen zadní mantinel za Lindgrenem.

44:41
    Dlouhý úsek bez přerušení ukončilo postavení mimo hru Montrealu.

46:10
    Ve hře obou týmů jsou k vidění nepřesnosti, které znemožňují vymyslet dobrou útočnou akci. Vedou totiž ke ztrátám puku.

46:33
    Bude se vylučovat, Florida má výhodu.

46:48
    K vyloučení nakonec nedojde. Florida totiž svou výhodu využila, když JONATHAN HUBERDEAU z prostoru v pravém kruhu trefil horní část Lindgrenovy klece. Asistence: Jevgenij Dadonov, Aleksander Barkov.
    46:48 Jonathan HUBERDEAU - 2:3

47:19
    Po dalším přerušení hry je na řadě komerční pauza.

47:29
    Další tlak na branku Montrealu. Borgstrom s pukem chtěl objet Lindgrena, ale ve skórování mu nakonec zabránil natažený beton.

48:50
    Peca s Belzilem operovali v útočném pásmu a nakonec se i dostali ke střele, ta ale na brankáře Driedgera neprošla. Čtvrtá formace Montrealu ovšem znovu prokázala svou kvalitu.

49:45
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Usadit se v útoku nedaří ani jednomu z týmů.

50:38
    Obrázek se příliš nezměnil. Floridu zastavil ofsajd. Komerční přestávka.

51:23
    A je vyrovnáno! RILEY BARBER přijal přihrávku Petryho na útočné modré, nabruslil si přes levý kruh na střed a střelou po ledě překonal Driedgera! Asistence: Jeff Petry.
    51:23 Riley BARBER - 3:3

52:26
    Hoffman se dostal s pukem až mezi kruhy, prudkou střelu ovšem neusměrnil na branku.

53:05
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Evans – 2 min., hákování).

53:12
    Hoffman se tlačil do zakončení na levé straně brankoviště, puk ale netrefil dobře a Montreal následně vyhazuje.

53:40
    Další vyhození Montrealu.

53:50
    Hoffman v pravém kruhu promáchl.

53:57
    A založil tím protiútok Montrealu, který se prosadil z protiútoku! Ryan Poehling výtečně zavezl puk do útoku, z levého kruhu předvedl kličku na střed a přiťuknul na pravou stranu brankoviště ALEXOVI BELZILEMU, který měl před sebou odkrytou klec a střílí gól v oslabení! Asistence: Ryan Poehling.
    53:57 Alex BELZILE - 4:3

55:04
    Tippett byl nikým nebráněn a mířil k Lindgrenovi z levého kruhu. Brankář Montrealu skvěle vyrazil.

55:05

55:20

55:48
    Při snaze Floridy projet do útoku byl kotouč odpálen mimo kluziště.

56:45
    Fleuryho dělovka od modré zapadla Driedgerovi do lapačky. Hudon se marně snažil o dorážku.

57:28
    Velká šance Montrealu v signalizované výhodě. Odraženého puku se ovšem dokázali hosté dotknout a rozhodčí přerušuje hru.

57:28
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Ekblad – 2 min., držení).

57:50
    Barkov vyváží puk ze svého pásma, ale udržet ho nedokázal.

58:10
    Florida potřebuje i v oslabení vybojovat útočné pásmo kvůli odvolání brankáře. To si i na druhý pokus domácí pohlídali.

58:33
    Z pravého kruhu přílétla na Driedgera rána z voleje Hudona. Hostující brankář zachytil puk betonem.

59:11
    I když se Panthers snaží, usadit se v útoku proti přesile nedaří.

59:20
    Branka Floridy je prázdná!

59:28
    A končí oslabení Floridy!

59:48
    Ještě zakázané uvolnění bránícího se Montrealu.

Montreal Canadiens na trochu netradičním místě, v hale K. C. Irving Regional Centre v Barhurstu v New Brunswicku, dokázali porazit Floridu 4:3, když ve třetí třetině prohrávali 2:3, ale po brankách Barbera a Belzileho v 52. a 54. minutě se jim podařilo zvítězit 4:3.

Florida si v letošní přípravě připsala už svou třetí porážku a stále čeká na první vítězství. Naopak Montreal podruhé zvítězil.

Tři hvězdy utkání
    Matthew Peca (MTL) 1+1
    Alex Belzile (MTL) 1+1
    Jonathan Huberdeau (FLA) 1+1

Slovenská stopa v utkání
    Tomáš Tatar (MTL) 0+0

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:50:10)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 6. Peca (Belzile, Evans), 25. Petry (Peca, Barber), 52. Barber (Petry), 54. Belzile (Poehling) – 16. Dadonov (Huberdeau, Ekblad), 31. Hoffman (Barkov, Ekblad), 47. Huberdeau (Dadonov, Barkov)

Montreal Canadiens: Lindgren (McNiven) – Chiarot, Petry, Reilly, Folin, Leskinen, Fleury – Tatar, Danault, Drouin – Hudon, Kotkaniemi, Armia – Cousins, Poehling, Barber – Peca, Evans, Belzile

Rozhodčí: J. Hebert, G. Hebert – Marquis, MacPherson