Jekatěrinburg – Spartak Moskva 2:4 (kon.) | Ufa – Nižněkamsk 2:0 (kon.) | Magnitogorsk – Kazaň 1:2 (kon.)
Čerepovec – N.Novgorod 2:4 (kon.) | Soči – Vladivostok 1:2 (po pr.) | Minsk – Jokerit 5:0 (kon.)
Dynamo Moskva – Riga 4:1 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Sobota 21.09.2019, 13:30 • Ufa Arena, Ufa • KHL

To už je z mé strany vše. Mějte se fajn! (15:46:09)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 38:19 (11:5, 14:10, 13:4)
    Zblokované střely – 10:18
    Vyhraná vhazování – 21:17
    Trestné minuty – 2:6
    Hity – 16:27

Hokejisté Ufy zdolali Nižněkamsk 2:0 a připisují si tak do tabulky další dva body. To Neftěchimik zůstal poražen počtvrté v řadě.

Přes velkou převahu Salavatu Julajev padly góly až ve třetí třetině. Kouzlo brankáře Barulina odčaroval v čase 41:42 Linus Omark, který kotouč propasíroval za brankovou čáru odrazem o výstroj gólmana Neftěchimiku. O chvíli později pak zvýšil domácí náskok povedenou ranou do šibenice Maxim Majorov. Hosté dnes byli směrem dopředu hodně slabí a brankáře Metsolu příliš neprověřili.

59:51
    Domácí dostali puk do středního pásma a je jasné, že zvítězí!

59:19
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:52
    Je to tak, Barulin zamířil na střídačku! Domácí si vyžádali oddechový čas.

58:52
    Zakázané uvolnění domácích. Tak snad teď budou mít hosté možnost odvolat brankáře.

58:33
    Z otočky střílel Nikita Sošnikov. Branku netrefil, ale domácí samozřejmě zase ušetřili cenný čas.

58:19
    Po střele Philipa Larsena od modré čáry musel přerušit hru Barulin. Vhazuje se tedy v útočném pásmu Ufy.

57:58
    Do konce zápasu scházejí dvě minuty a domácí stále hlídají svůj náskok aktivní hrou. Hosté momentálně nemohou přemýšlet ani o power-play.

56:57
    Ildar Šiksatdarov objel branku a pokusil se vyzvat ke střele Ryana Murphyho, který si sjížděl do předbrankového prostoru. Byl však dobře obsazen.

56:13
    Hosté byli na ledě dlouho a tak se spokojili s posunutím puku do středního pásma a prostřídáním.

55:25
    Už se hraje velmi dlouho bez přerušení. Rychle plynoucí čas hraje pro domácí.

54:55
    Sošnikov našel napravo najetého Alexandra Burmistova. Ten střílel vedle vzdálenější tyčky.

54:13
    Domácí už mohou hrát v klidu a tak se snaží rozvážně držet puk. Na straně Neftěchimiku mi schází větší snaha o forčekink.

53:28
    Hosté by už potřebovali hrát dopředu, ale místo toho se stále jen brání.

52:29
    Teď už jsou hosté v plném počtu.

52:15
    Velká šance Ufy! Po ráně Sošnikova se puk odrazil před odkrytou hostující branku. Nikdo z hráčů Ufy ho však mezi tyče nedostal!

51:30
    Hosté vyhazují.

50:39
    Po střele od modré čáry zvonila za Barulinem tyčka!

50:28
    Sošnikov byl navíc zahákován Damirem Šaripzjanovem, který dostává dvouminutový trest.

50:25
    Sošnikov nyní projel jako nůž máslem až před Barulina! Ten hosty zachránil od třetího gólu.

49:59
    Barulina prověřil Nikita Sošnikov. Hostující gólman vyrazil puk do rohu.

48:56
    Domácí nepolevují ani s dvoubrankovým vedením v zádech. Hraje se na jednu branku.

47:48
    Alexandr Kadějkin se individuálně prosadil až k bekhendovému zakončení. Pro puk si sáhl Barulin lapačkou.

46:55
    Přihrávku mezi kruhy dostal Rodion Amirov. Domácí mladíček netrefil branku.

46:03
    Nabuzení domácí soupeře motají v jeho obranném pásmu.

45:17
    Domácí jsou při chuti a nadále útočí. Majorova nyní nenapodobil Philip Larsen, který z podobné pozice minul branku.
    44:01 Maxim MAJOROV - 2:0

44:01
    Ufa právě vstřelila branku!
    Domácí ve třetí třetině zlomili střelecké prokletí! Kadějkin našel krásným pasem rozjetého MAXIMA MAJOROVA, který z levé strany zamířil přesně do vzdálenější šibenice nad lapačku Barulina – 2:0. Asistence: Arťom Sergejev a Alexandr Kadějkin.

42:58
    Domácí se málem dostali do přečíslení 2 na 1. Amirov však celou akci zpomalil a hosté se stačili vrátit.

42:47
    Vedení Ufy je vzhledem k dosavadnímu průběhu zápasu zasloužené. Domácí byli aktivnější, na kontě mají mnohem více střel na branku. Nižněkamsk bude muset zvýšit aktivitu.
    41:42 Linus OMARK - 1:0

41:42
    Domácí mě vyslyšeli a ujímají se vedení! Velmi chytře to udělal LINUS OMARK, jehož střelu z levého kruhu Barulin vyrazil do relativně bezpečného prostoru, ovšem odražený kotouč dojel právě Omark a ze záporného úhlu ho odrazem o výstroj hostujícího gólmana poslal do branky. Pro švédského forvarda je to první trefa v sezóně. Asistence: Maxim Majorov a Nikita Sošnikov.

41:24
    Domácí jsou v plném počtu a mohou zase začít myslet na ofenzivu.

40:50
    Domácím se podařilo vyhodit.

40:02
    Hosté dohrávají přesilovku, kterou přerušila přestávka mezi třetinami.

Hity – 10:15

Ani 40 minut hry gól nepřineslo. Domácí byli také ve druhé třetině aktivnější, ale žádnou ze svých šancí nedokázali proměnit. To hráči Nižněkamsku puk do branky v jednom případě dostali, ovšem Rjasenského zásah byl po úspěšné domácí trenérské výzvě odvolán kvůli postavení mimo hru. Uvidíme, zda se gólů dočkáme alespoň ve třetí části utkání.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:57
    V úplném závěru třetiny střílel od modré Bryncev, puk ale nezamířil do prostoru mezi tyčkami.

39:22
    Nikita Sošnikov vzápětí za brankou namáčkl na mantinel Stěpana Zacharčuka a je vyloučen za vražení. První přesilová hra v zápase pro Neftěchimik.
    39:20 Sošnikov neproměnil tutovku, poté ještě fauloval.

39:20
    Nikita Sošnikov nahrál na pravý kruh Amirovovi, jehož střelu vyrazil Barulin právě k Sošnikovovi. Ten ale nedokázal poslat puk do odkryté části branky!

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:51
    Zajímavá spolupráce Amirova se Sošnikovem. Druhý jmenovaný branku netrefil.

37:41
    Nakonec přišlo poměrně lehké nahození, po němž Metsola přerušil hru.

37:28
    Hosté každopádně ožívají. Nyní dojel nastřelený kotouč za branku jako první Marat Chairullin a hráči Nižněkamsku tak zase mohou uvažovat o ohrožení Metsoly.
    36:29 Nakonec neuznaný gól hostí.

36:29
    A gól neplatí! Jevgenij Rjasenskij, který pak celou akci zakončil, byl v útočném pásmu o chloupek dříve než spoluhráč, který tam puk zavážel. Challenge Ufy tedy byla úspěšná a stav zůstává 0:0.

36:29
    Hosté se radovali ze vstřeleného gólu, ale ten nakonec ještě nemusí platit! Domácí si totiž vyžádali coach's challenge a reklamují, že gólové akci předcházel ofsajd.

35:37
    Na druhé straně nepotvrdil pověst kanonýra Nikita Sošnikov, který střílel přes obránce vedle branky.

34:47
    Hostující útočník s hokejově profláknutým číslem 99, Rafael Bikmullin, se snažil opět donutit Metsolu k zákroku. Jeho první bekhendový pokus ale zablokoval obránce a druhý byl nepřesný.

33:55
    Hosté hrozí sporadicky, takže každá jejich střela může být pro studeného brankáře Metsolu nebezpečná. Teď střílel od modré Zacharčuk a gólman Ufy musel do akce.

33:26
    Domácí následně stačili i prostřídat, ale k žádné větší šanci to nevedlo.

32:45
    Domácí mají na ledě první formaci, která se usadila v útočné třetině. Skandinávští útočníci momentálně rotují za brankou.

31:25
    Kerby Rychel vybojoval puk u zadního mantinelu a vytáhl hru na obránce Ryana Murphyho. Ten pálil z voleje do připraveného Metsoly.

29:47
    Barulin pokryl střelu Pašnina a přerušil hru. Reklamní přestávka.

29:00
    Všechny ofenzivní statistiky jasně hovoří pro Ufu. Domácí hráči ale stále nenašli recept na Konstantina Barulina, který drží Neftěchimik.

27:50
    Po delší době se hosté osvobodili a drží puk mimo své obranné pásmo.

27:12
    Další velkou příležitost neproměnil Maxim Majorov. Ten z pravé strany těsně minul branku!

26:26
    Nápor domácích pokračuje. Myslím, že za Barulinem dokonce zazvonila tyčka!

26:10
    Barulin nadále drží Ufu! Nyní se stačil přesunout proti ráně Amirova z levého kruhu.

25:23
    Od modré čáry vystřelil Pavel Koledov. Puk drží ve výstroji Barulin.

24:40
    Výbornou individuální akci předvedl Maxim Majorov. Domácí útočník prokličkoval od mantinelu až před branku a bekhendem zakončil těsně vedle pravé tyčky z pohledu Barulina.

23:30
    Ještě před šancí Aťušova odjel na střídačku notně otřesený domácí obránce Jevgenij Lisovec. Na toho si totiž počíhal Chafizov, který ho ostrým hitem poslal k ledu.

23:09
    Domácí špatně rozehráli a do šance se tak dostával Vitalij Aťušov, který si sjel z modré čáry až mezi kruhy. Metsolu ale neprostřelil!

22:14
    Burmistrov našel zpoza branky Rodiona Amirova. Domácí mladíček zblízka jen vyprášil betony připraveného Barulina.

21:39
    Zajímavá kombinace hostí. Kerby Rychel našel přesným pasem na druhém křídle najíždějícího Whitea. Ten chtěl ještě předávat před branku Mitchellovi, ale vše skončilo jen posunutou klecí Ufy.

20:34
    druhá třetina začíná útočnou aktivitou domácích hráčů. Barulin už má na kontě první zákrok.

Další třetina začne přibližně ve 14:18.

V první třetině jsme gól neviděli. Ufa rozhodně měla herní převahu, hlavně během úvodních deseti minut můžeme dokonce hovořit o jejím drtivém tlaku, ale velmi dobrého Barulina v brance Nižněkamsku nedokázali domácí překonat. Poté se trochu osmělili i hostující hokejisté, kteří přeci jen několikrát prověřili brankáře Metsolu.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:10
    Už probíhá poslední minuta úvodní části zápasu.

18:59
    Manninen předal zadovkou na Teemua Hartikainena, který z pravého kruhu zamířil do připraveného Barulina.

18:13
    Rafael Bikmullin se drze vytočil zpoza branky až do domácího brankoviště a proti jeho bekhendu musel zasahovat Metsola.

17:39
    Hráči Ufy už zase drží kotouč a snaží se něco vymyslet.

16:57
    Maxim Grošev se ocitl s pukem v dobré pozici. Ani nadvakrát však neprostřelil obránce, který mu do zakončení dobře zaklekl.

16:09
    Hosté jsou v plném počtu. Mohou si oddechnout. Hráči Ufy je totiž dvě minuty nepustili z obranného pásma.

16:05
    Asi poslední zakončení v přesilovce vymyslel Linus Omark. Barulin předvedl jistý zákrok a schoval puk ve své výstroji.

15:10
    První minuta domácí přesilovky byla velmi slušná. Alexandr Burmistrov dostal puk na úroveň brankové čáry a natlačil se s ním až před branku, čímž ale Barulina nepřekvapil. Poté přišla tvrdá střela z levé strany, kterou vyrazil hostující gólman ramenem.

14:08
    Právě Pavel Kulikov je vyloučen za hákování. Přesilovka pro Ufu.

13:39
    Zatím nejlepší střídání hostů v zápase. Metsola musel několikrát zasahovat. Nejvíce ho prověřil asi Pavel Kulikov, který střílel z voleje z prostoru levého kruhu a Metsola proti kotouči vykopl pravý beton.

12:44
    Kadějkin bojoval s dvěma protihráči na útočné modré. Přes přesilu se neprotlačil a kotouč tak mají hosté.

12:26
    Domácím nevyšla rozehrávka a zahráli na zakázané uvolnění.

11:56
    Vypadá to, že se hráči Nižněkamsku postupně začínají osmělovat. Přeci jen se už více tlačí do útoku.

10:41
    Metsola si připsal první zákrok, který nebyl úplně lehký. Jednalo se totiž o střelu z první z prostoru mezi kruhy. Metsola ale dokázal vyrazit puk do rohu.

10:35
    Sakari Manninen nevěděl, co s pukem a tak ho od mantinelu nahodil na Barulina. Zkušený hostující brankář ho drží v lapačce.

09:24
    Hosté hrají hodně pasivně. Většinu času mají kotouč na hokejkách hráči Ufy.

08:40
    Mezi kruhy vyhrábl puk Vladimir Žarkov. Vypálil ale vedle branky.

08:20
    Domácí jsou zatím lepším týmem. Jejich brankář Juha Metsola ještě nemusel ani jednou zasahovat.

08:08
    Domácí v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

07:37

07:31
    Po přihrávce Larsena střílel z levého kruhu Dmitrij Kugryšev. Barulin si stačil povyjet a zakročil levým betonem.

07:01
    Sošnikov přenášel hru na Kugryševa. Ten na levém kruhu nezkrotil puk tak rychle, aby mohl střílet.

06:22
    Ne nadlouho. Hosté vyhazují.

05:58
    Hosté se na úvod oslabení osvobodili. Nyní se už domácí ale usazují v útočném pásmu.

05:36
    Tlak Ufy může pokračovat. Za hákování je vyloučen Andrej Sergejev.

04:50
    Teď měli hosté obrovské štěstí! Linus Omark zpoza branky nahodil puk do brankáře Barulina. Kotouč se od jeho zad odrazil do břevna, pak se ocitl na úrovni brankové čáry a v nepřehledné situaci se odrazil zpět do pole! Ke gólu chyběly centimetry.

04:25
    Tohle je velký tlak. Domácí stačili prostřídat, naopak Nižněkamsk má na ledě už hodně unavenou pětici.

03:47
    Nápor Ufy pokračuje. Brankář Barulin se musí mít neustále na pozoru.

03:26
    Z mezikruží tentokrát střílel Linus Omark. Švédský hokejista trefil obránce.

02:33
    Kadějkin nahrál mezi kruhy Maximovi Majorovovi, který zápěstím zamířil vedle branky Neftěchimiku.

01:52
    Ufa je zatím aktivnější. Domácí hráči opět operují v útočném pásmu.

00:54
    Do zajímavé příležitosti se dostal Teemu Hartikainen. Domácí útočník udělal pár rychlých kroků na levé straně a zakončoval z kruhu pro vhazování. Barulin byl na místě.

00:01

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Panin (C), Arzamascev, Koledov, Muchamadullin, Lisovec, Ar. Sergejev, Pašnin – Hartikainen, Manninen, Omark – Sošnikov, Burmistrov, Amirov – Kugryšev, Chochrjakov, Baranov – V. Žarkov (A), Kadějkin, M. Majorov.

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – S. Zacharčuk (C), Bryncev, R. Murphy (A), Rjasenskij, An. Sergejev (A), Šaripzjanov, Aťušov – Chairullin, P. Kulikov, Černikov – White, Z. Mitchell, Rychel – Padakin, Chafizov, Bikmullin – Šiksatdarov, Fazlejev, Grošev – Šarifjanov.

Rozhodčí: Sidorenko, Spirin – Šadrin, Novikov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa

Do utkání nenastoupí žádný český ani slovenský hráč.

Salavat Julajev Ufa:
    Ufa je tradičně ambiciózním celkem. V tomto ročníku zatím odehrála sedm zápas a s devíti body ji patří v tabulce Východní konference pátá příčka. Poslední čtyři utkání hráči Salavatu Julajev odehráli na svém ledě. Tuto sérii začali porážkou 0:2 s Jekatěrinburgem, poté přehráli shodně 3:2 Chabarovsk a Kunlun a naposledy podlehli 2:5 Omsku.