Řisuty – Jablonec n/N 4:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Šumperk 4:5 (po pr.) | SHK Hodonín – Opava 3:0 (kon.)
Val. Meziříčí – Nový Jičín 3:4 (po pr.) | Příbram – Kolín 5:7 (kon.) | Žďár n/S – Kopřivnice 1:3 (kon.)
Klatovy – Písek 6:1 (kon.) | Vrchlabí – Nová Paka 5:1 (kon.) | Kobra – Tábor 4:3 (kon.)
HC Kobra Praha
4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
HC Tábor
Sobota 21.09.2019, 18:00 • Zimní stadion Kobra, Praha • 2. liga skupina Střed (ČR) • 3. kolo

To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou. (20:14:11)

Dnešní utkání je u konce. Kobra nakonec zaslouženě vítězí po dramatickém závěru utkání 4:3.

Gólové konto sobotního utkání otevřel už ve 2. minutě zápasu Dominik Novák, čímž tak po 122 minutách hry jako první hokejista v letošní soutěžní sezóně vstřelil jihočeskému Táboru branku. O osm minut později už ale bylo vyrovnáno, kapitán Radim Heřman našel volného Ondřeje Šulka, a ten razantní ránou poslal puk pod víko branické branky. Do konce první dvacetiminutovky měli o něco více ze hry hostující hokejisté, zejména Martin Havran měl na konci třetiny na hokejce jasný gól, nakonec trefil ale pouze tyč.

Už ve 25. minutě hry šla Kobra do vedení, když se parádní brankou v přesilové hře blýskl Kamil Bříška. Na hostující odpověď museli fanoušci na branickém zimním stadionu čekat deset minut, Radek Seidl shodil puk pod sebe do prostoru mezikruží na Jana Bártu, který dobrou střelou našel škvíru mezi betony Lukáše Sochůrka. Půl minuty před koncem druhé periody už šla Kobra ale opět do vedení. Kamil Bříška vyslal po mantinelu přihrávku na Tomáše Plíhala, který puk nekompromisně zakončil pod břevno.

Třetí třetina přinesla opravdové drama. Nejprve stav utkání vyrovnal hostující kapitán Radim Heřman. Necelé tři minuty před koncem ale rozhodující branku vsítil ostrostřelec Kamil Bříška, který svým přesným zásahem rozhodl, že všechny tři body zůstávají na Kobře.

59:06
    Tábor hraje bez brankáře!

59:06
    Oddechový čas pro hosty.

Dnešní utkání sleduje 166 diváků.

57:59
    Dominik Valík (Kobra) si teď odsedí dvě minuty na trestné lavici za hákování.

57:39
    Kobra právě vstřelila branku!
    Kobra jde opět do vedení! Lukáš Tondr našel KAMILA BŘÍŠKU, který přesouvajícího se Dominika Šorfa prostřelil střelou k tyči. Vyloučení Martina Havrana končí předčasně, ale určitě ne tak, jak by si jihočeský hokejista představoval. Asistence: Lukáš Tondr, Tomáš Plíhal.

57:15
    Z hranice levého kruhu pro vhazování teď pálil Dominik Novák. Jeho střela švihem nakonec jihočeskou branku přeletěla.

56:42
    Kohouti z Tábora zatím oslabení zvládají bez větších problémů. Kobra si až na jednu střelu od modré nevytvořila žádnou nadějnější střeleckou pozici.

55:46
    Martin Havran (Tábor) si v souboji s Dominikem Novákem pomohl hákováním, za což ho rozhodčí poslal na dvě minuty na trestnou lavici.

55:28
    Tábor právě vstřelil branku!
    Táborská střídačka propuká radostí! Po přihrávce od Milana Dančišina se na hranici levého kruhu pro vhazování gólově prosadil střelou mezi bližší tyč a brankáře Lukáše Sochůrka kapitán jihočechů RADIM HEŘMAN. Asistence: Milan Dančišin.

54:40
    Nahození od modré schoval Lukáš Sochůrek v lapačce.

53:54
    Tak to byla šance! Nenápadná přízemní střela Jana Bárty z osy hřiště se odrazila od levé tyčky ven z branické branky!

53:07
    Na dlouhý pas po mantinelu David Matějka nedosáhl, což vyústilo v zakázané uvolnění jihočechů.

51:41
    Střelu Denisa Heldáka z levé strany kluziště vykryl Dominik Šorf betonem.

50:14
    Dominik Šteiner šikovně shodil puk z osy hřiště na levou stranu na volného Kamila Bříšku. Branický ostrostřelec z nadějné pozice na levé straně kluziště švihem vystřelil pouze doprostřed branky, kde už klečel připravený Dominik Šorf.

49:38
    Střela Radima Heřmana od pravého mantinelu proletěla vedle vzdálenější levé tyče branické branky.

48:22

Libor Kokoška

Branky a nahrávky: 2. D. Novák, 25. Bříška (Tondr), 40. Plíhal (Bříška, Tondr), 58. Bříška (Tondr, Plíhal) – 10. Šulek (Heřman), 36. Jan Bárta (Seidl, Hajič), 56. Heřman (Dančišin)

HC Kobra Praha: Sochůrek (Langer) – Šteiner (A), Šefl, Knesl, Valík, Šmíd, Mrkvička, Drahorád – Plíhal, Antončík (C), Tondr, Bříška (C), Šeba, D. Novák, Heldák, Petrov, Šťastný, Netolický, Hlinka, Hrubý, Smejkal
    HC Tábor: Šorf (M. Novák) – Dvořák, Hajič, Havelka, Skočovský, Černý (A), Radoš, Havran – Zayml, Matějka, Prášek, Pejchal, Jan Bárta, Březina, Heřman (C), Dančišin, Kadilák, Jiří Bárta, Šulek, Seidl (A)

Rozhodčí: Lukáš Místecký – Lukáš Sýkora, Adam Kurtin