Řisuty – Jablonec n/N 4:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Šumperk 4:5 (po pr.) | SHK Hodonín – Opava 3:0 (kon.)
Val. Meziříčí – Nový Jičín 3:4 (po pr.) | Příbram – Kolín 5:7 (kon.) | Žďár n/S – Kopřivnice 1:3 (kon.)
Klatovy – Písek 6:1 (kon.) | Vrchlabí – Nová Paka 5:1 (kon.) | Kobra – Tábor 4:3 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
4:5 (0:1, 2:2, 2:1 - 0:1)
DRACI PARS ŠUMPERK
Sobota 21.09.2019, 17:00 • ZS Kotlina (kapacita: 4 000). • 2. liga skupina Východ • 4. kolo

Ode mne je to pro dnešek z Kotliny vše. Sobotní večer skoro vybízí k dlouhým zápasovým rozborům v útrobách restauračních zařízení a věřte mi, že dnes bude o čem hovořit. Hezký večer přeje Richard Wagner. (19:27:29)

Neskutečné drama přinesl souboj dvou celků ze špice tabulky. Draci vedli už 3:0, ale domácí zabojovali a srovnali. Ve třetí části Šumperk znovu odskočil, ale za osmnáct vteřin bylo srovnáno. Závěrečná loterie v nastaveném čase vyšla lépe hostům, kteří v početní převaze rozhodli o svém setrvání na čele tabulky východní skupiny.

61:43
    Draci právě vstřelili branku!
    Máme hotovo! Jen čtrnáct vteřin stačilo Drakům na rozhodnutí. Tomáš Sedlák vyslal dělovku od modré čáry a puk odražený od zadního mantinelu uklidil za záda Martina Holíka TADEÁŠ JAROŠ. Velká radost na straně hostů, kteří ztratili v průběhu zápasu tříbrankový náskok. Díky výhře v nastaveném čase tak zůstanou i po tomto kole na čele tabulky. Asistence: Tomáš Sedlák.

61:29
    Kryštof Kulhánek (HBR) dostává za faul na modré dvě minuty. Provinil se nedovoleným bráněním. Šumperk si bere time-out.

61:20
    Jakub Matušík mohl být hrdinou večera. Dostal se totiž do samostatného úniku, kde si rozhýbal Waneckého. Ten klouzal k levé tyči a domácí útočník mu vyslal ránu do volné části branky. Tu ale přestřelil.

60:58
    Neúspěšný únik Draků kontroval na levém křídle Miroslav Třetina, jehož střela z kruhu skončila v klíně pozorného brankáře hostů.

60:09
    Prodloužení začalo výpadem Marcela Juráně po pravé straně. Jeho střelu ale zneškodnil vyrážečkou Michal Wanecki.

60:01

Neuvěřitelnou story píše tento mač. Domácí dokázali díky Přidalově trefě srovnat na 3:3, poté nevyužili dlouhou dvojnásobnou přesilovku a po Drtilově trefě to vypadalo všelijak. Hned za dvacet vteřin ale srovnal Matušík a máme tu tak dramatickou koncovku v podání nastaveného času!

60:00

59:35
    Ostré pokusy o výpady ze středního pásma si obě obrany hlídají. Zápas spěje do prodloužení.

58:23
    Tentokrát byl Jan Milfait tím, kdo způsobil ofsajd. Na modré čáře totiž přejel unikajícímu Tadeáši Jarošovi.

57:46
    Jan Milfait našlapoval po levém křídle a když už si chystal puk na střelu, ozvala se píšťalka sudího, který signalizoval ofsajd.

56:54
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Tak to je reklama na hokej! Za pouhých dvacet vteřin je v Kotlině opět vyrovnáno! Jakub Kadlec povodil mezi kruhy bránícího hráče a podal přihrávku JAKUBOVI MATUŠÍKOVI, který si položil Michala Waneckého a uklidil kotouč do sítě! To je řežba, panečku! Asistence: Jakub Kadlec a David Vala.

56:36
    Říká se, že ten, který nevyužije přesilovku pět na tři, nemůže vyhrát. Bruslaři doslova pohrdli obrovskou šancí na zvrat v zápase, a tak přichází tvrdý direkt. Vladimir Antonov našel TOMÁŠE DRTILA, který se ocitl mezi kruhy a tvrdou střelou na bližší tyč překonal bezmocného Martina Holíka! Asistence: Vladimir Antonov.

56:08
    Moravští hosté ožili a snaží se tlačit do útočného pásma, domácí se omezili jen na několik výhozů.

55:39
    Fantastický Martin Holík! Daniel Vachutka vystřelil od modré, domácí muž s maskou dokázal puk vyrazit. O dorážku se přihlásil Tadeáš Jaroš, ale havlíčkobrodský čaroděj se převalil na záda a po haškovském způsobu jeho dorážku zlikvidoval. Neskutečné!

55:04
    Hosté jsou kompletní. Přežili hodně těžké chvíle, naopak bruslaři se nepopasovali s nabídnutou šancí vůbec dobře.

54:25
    Tomáš Drtil dokázal vyvézt puk a téměř ihned poté se Draci znovu osvobodili.

53:35
    Další výhoz a Šumperk je vy čtyřech. Domácím se v početní převaze vůbec nevedlo. Na Waneckého ani nevystřelili.

53:16
    Agilní Daniel Vachutka předvedl obětavý pád, následně Šumperk vyhodil do středního pásma.

52:58
    Kryštof Kulhánek pálil od modré, ale netrefil klec.

52:28
    Domácí ještě nevystřelili, Draci vyhodili puk do střední třetiny.

51:58
    Další trest pro Šumperk! Na lavici pro hříšné muže ledové plochy putuje Tomáš Sedlák (SUM). Celé dvě minuty budou hosté ve třech!

51:40
    Tak to je velká nepříjemnost pro hosty! Pětapadesát vteřin budou hrát Draci ve třech, Tomáš Drtil (SUM) nešťastně vyhodil puk přímo mimo mantinely. První dvojnásobnou přesilovku Šumperk zvládl. Co nyní?

51:03
    Slušná řádka hostujících fanoušků nyní oslavuje vyhození svého týmu, které doletělo až k havlíčkobrodské brance.

50:35
    Na dvě minuty za sekání je vzápětí vyloučen Vojtěch Krejčiřík (SUM).

50:28
    Jakub Matušík se dostal po levé straně blízko před branku, ale Michal Wanecki včas vyjel a rychlým skokem mu vypíchl puk!

Dnešní utkání sleduje 648 diváků.

50:04
    Daniel Hroch se protlačil po pravé straně až skoro na brankoviště. V ideálním úhlu vystřelil, ale Martin Holík byl včas na ledě a kotouč ukryl ve výstroji.

49:08
    Martin Holík se nyní zapotil. Nejprve si poradil se zakončením z pravé strany a následně ještě hasil střelu Tomáše Sedláka od modré. Ta sice hezky mířila pod horní tyč, ale domácí muž s maskou dokázal nastavit svou lapačku.

48:14
    David Vala se probil na pravý kruh, odkud zakončil. Jeho střelu vykopl slajdující Michal Wanecki do bezpečí. Draci posléze dostali puk do středního pásma.

47:10
    Zakončení hostujícího hráče z levého kruhu bylo zablokované, následný kopeček od Tomáše Semráda se na útočné modré zamotal mezi nohy bránícího hráče a chybělo málo k tomu, aby Roman Mikeš ujížděl sám. Dračí bek ale situaci zvládl.

46:41
    Daniel Kabelka si najel mezi kruhy a našteloval si puk na střelu. Jeho zápěstní pokus zaplul přímo do hrudi Martina Holíka.

46:14
    Papíroví draci se dostali do útočného pásma, ale nepovedlo se jim pořádně zakončit. Nakonec ale vybojovali alespoň vhazování.

45:37
    Obrovská salva nadšení v Kotlině! Roman Mikeš byl na kruhu zablokovaný, hosté naskočili do plného počtu, ale Tomáš Semrád dokázal zachytit vyhazovaný puk. Okamžitě rozehrál pod sebe na Miroslava Třetinu, který našel před brankou PATRIKA PŘIDALA, jenž parádní střelou k pravé tyčce vyrovnal! Asistence: Miroslav Třetina a Tomáš Semrád.

45:00
    Šumperk se osvobodil a je ve čtyřech.

44:34
    Michal Kliment vystřelil ostře od modré čáry, ale Michal Wanecki dokázal nastavit pokusu vyrážečku.

44:16
    Kryštof Kulhánek si několikrát narazil na modré s Tomášem Semrádem. Následnou střelu udržel Michal Wanecki na hrudi.

43:47
    Šumperští rozbili kombinaci Brodu a vyhazují.

43:27
    Vzápětí ale Daniel Vachutka (SUM) podrazil domácího hráče a je z toho minutu a půl dlouhá přesilovka pět na tři!

43:20
    Ve vlastním oslabení ujel Daniel Vachutka, který ale v tísni nedokázal zamířit mezi tři tyče.

42:44
    A další puk, který je ve středním pásmu.

42:30
    Šumperk se dokázal osvobodit výhozem k domácí brance.

42:00
    Domácí jsou kompletní a začíná jim tříminutová přesilovka.

41:44
    Marek Haloda se prodral po levém křídle ke střele, ale tu nasměroval jen do výstroje klečícího Martina Holíka.

41:15
    Na druhé straně to zkoušel z levé strany Daniel Kabelka, ale našel jen připravený hrudník Martina Holíka.

40:34
    Šumperský útok dokázal zastavit Tomáš Semrád, který pak vyslal do brejku ještě Romana Mikeše, který ale nedokázal trefit Waneckého branku.

40:01

40:00
    Již avizovaný trest jest skutečností. Petr Gewiese (SUM) je za svou nebetyčnou klukovinu vyloučen na pět minut a k tomu má automaticky ještě trest do konce utkání. Bodnutí špičkou hole. Tak zní verdikt rozhodčího. Poslední dějství začne tedy ve čtyřech na obou stranách.

Prostřední perioda je za námi a nutno říci, že měla hodně zajímavý průběh. Šumperk se díky gólům Spratka s Vachutkou dostal do vedení již 3:0. Bruslaři se zdáli býti zdecimováni, ale dokázali se nadechnout a po trefách Cachnína s Třetinou snížili na současných 2:3.

Před odchodem do kabin to ještě na ledě zajiskřilo a Petr Gewiese píchl holí Miroslava Třetinu na tříslo. Za to by měl vyfasovat trest na pět minut a do konce utkání. Nedůstojné gesto a zcela nehodné kapitána týmu ze špice tabulky.

Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Havlíčkův Brod: 16 (24)
    Šumperk: 8 (18)

Třetí perioda začne odečítat vteřinky cca v 18.38.

40:00

39:58
    Hosté se dostali do velké šance, ale Martin Holík předvedl na brankové čáře parádní zákrok. Následně je dvěma minutami za držení potrestán David Vala (HBR).

39:30
    Kryštof Kulhánek zakončil od modré, ale jeho jedovku si hostující muž s maskou pohlídal. Šumperk je kompletní.

39:00
    Bruslaři dlouho kombinovali a Tomáš Semrád i vystřelil, ale Michal Wanecki puk vykopl. Dorážku pak zpacifikovala dračí obrana. Po zásahu puku do ochranné sítě se vhazuje v území nikoho.

38:17
    Nejprve se zjevil na brankovišti Miroslav Třetina, ale zblízka puk do sítě neprotlačil. Následně hosté rozbili domácí kombinaci a dostali puk do středního pásma.

37:28
    Tomáš Sedlák (SUM) fauloval na obranné modré Marcela Juráně a za faul kolenem je poslán na dvě minuty k trestoměřičům!

37:11
    Daniel Hroch tečoval nahozený puk od mantinelu. Jeho tečku z osy hrací plochy ale parádně zlikvidoval Martin Holík!

36:48
    Šance také na druhé straně. Do blízkosti domácí klece se dostal jeden z Draků, ale na klečícího brankáře si nepřišel.

35:45
    Jen pět vteřin stačilo domácí družině k tomu, aby nabídnutou početní převahu využila! Rázem jsme tak na stejném rozdílu, který platil po první části. Lehké nahození Tomáše Semráda od modré čáry tečoval bryskně MIROSLAV TŘETINA. Puk změnil směr letu a mezi betony Michala Waneckého pošel do sítě! Asistence: Tomáš Semrád a Patrik Přidal.

35:40
    Hosté se dostali v útočném pásmu ke střele, která ale minula klec. Následně je hostující hráčská lavice (SUM) potrestána za příliš mnoho hráčů.

35:28
    Domácí jsou po vstřelené brance na koni! Sám ujížděl na brankáře Luboš Voříšek, ale dobře ho sjel jeden z beků a domácí ostrostřelec na chvíli ztratil koncentraci. Na to zareagoval bystře Wanecki, jenž mu vypíchl puk!

34:35
    A mohlo být pro hosty ještě hůře! Roman Mikeš dostal nahrávku na spodek levého kruhu, kde mu nejprve odskočil kotouč, ale napodruhé už vystřelil a Waneckého zachránila spojnice tyče a břevna!

33:43
    Bruslaři snižují! Tomáš Plachý prosvištěl po pravém křídle ze středního pásma a z brankové čáry vyslal křižný pas skrze brankoviště na RICHARDA CACHNÍNA, který zblízka překonal marně klouzajícího gólmana hostů! Asistence: Tomáš Plachý a Tomáš Semrád.

33:04
    Velký závar před Holíkovou brankou. Snad tři hráči doráželi v rychlém sledu za sebou, ale maskovaný muž domácích i v sedě odolal. Následně dokázali obránci odklidit touš do bezpečí.

32:23
    Matěj Krejčí vypálil od modré čáry a ačkoliv toho Michal Wanecki moc neviděl, mohl zůstat v klidu. Projektil vyklouzl z hloučku těl a proletěl jen na zadní mantinel.

31:48
    Jakub Kadlec dorážel zblízka do výstroje pozorného Michala Waneckého. Ten ještě předtím zastavil ránu z levého kruhu, kterou vykopl betonem.

30:49
    Šumperk získává na své hole již tříbrankové vedení! Jako opaření horkou vodou jsou nyní domácí hráči. Nedůrazné vyhození z obranného pásma zachytil Tadeáš Jaroš. Ten přiklepl Tomáši Sedlákovi, který přenesl hru na druhou stranu. Rychlá kolmice byla využita přesnou střelou DANIELA VACHUTKY, která zaplula za marně se natahujícího Martina Holíka! Asistence: Tadeáš Jaroš a Tomáš Sedlák.

29:36
    Vzápětí se domácím znovu komplikuje žití. Miroslav Třetina (HBR) je vyloučen za podrážení.

29:21
    Léty orezlé pravidlo "nedáš – dostaneš" se opět prokázalo jako platné! Zblokovaná přihrávka Dominika Pokorného se šťastně odrazila k hostujícímu DANIELU SPRATKOVI, který zblízka propálil dezorientovaného Martina Holíka! Máme tu další zásah bývalého hráče Havlíčkova Brodu. Asistence: Dominik Pokorný a Vojtěch Krejčiřík.

29:08
    Richard Cachnín našel přihrávkou zpoza branky na vrcholu brankoviště volného Kryštofa Kulhánka, který ale zblízka nepřekonal rychle vyjíždějícího Michala Waneckého.

28:45
    Jakub Matušík převzal ve středním pásmu přihrávku od Tomáše Semráda, ale na modré mu vypíchl puk Vladimir Antonov. Šumperk posléze vyhodil na icing.

27:43
    Oba celky se nyní popotahují kolem mantinelů, ale vinou nepřesností se nedostávají do střeleckých pozic.

26:52
    Hosté jsou nyní střelecky aktivní a Martin Holík musel řešit další zakončení z kruhu. Puk mu zaplul přímo do připraveného klína.

26:29
    Tadeáš Jaroš napálil od levého mantinelu puk na branku. Havlíčkobrodský muž s maskou zvedl kotouč lapačkou nad horní tyč.

26:12
    Bruslařům se nepovedla rozehrávka z obranného pásma a píská se zakázané uvolnění.

25:54
    Na druhé straně se Draci protlačili ke střele z pravého kruhu. Martin Holík na ní ale dobře viděl a kotouč sklapl v lapačce.

25:08
    Jakub Matušík se proháčkoval obranou a zprava najížděl sám na Michala Waneckého, který ale bryskně vystrčil proti puku hůl a připsal si další skvělý zákrok.

24:43
    David Haluza převzal po buly v obranném pásmu kotouč a obhodil si couvajícího obránce domácích. Puku dal ale přílišnou razanci a je z toho jen zakázané uvolnění.

24:06
    Tvrdý tlak bruslařů se povedlo Drakům přerušit a Petr Gewiese zavezlo touš až do útočného pásma, kde byl však odzbrojen.

23:19
    Marcel Juráň podal nahrávku Tomáši Plachému, který byl ve výborné pozici na vrcholu brankoviště. Celou situaci ale ještě vyšperkoval nahrávkou zpět na třiadvacetiletého třebíčského odchovance, kterého však parádně vychytal Michal Wanecki, který natáhl svůj beton. Bravo!

22:13
    Šumperk pronikl do útočného pásma, ale dlouho se tam neohřál, domácí defenziva dostala kotouč až k hostující kleci.

21:31
    Jakubové Kadlec s Matušíkem se dostali kombinací do blízkosti Waneckého, ale skrze urputnou obranu Draků se jim nepovedlo prosadit.

20:35
    Domácí dohrávali oslabení, ale Luboš Voříšek už je zpět na ledě a vesele se zapojuje do kombinace.

20:01

Úvodní část je za námi a musím říci, že jsme se nenudili. Oba celky se snažili hrát aktivně. Již v první minutě trefil Voříšek tyčku. Bruslaři byli v úvodu aktivnější, ale iniciativu posléze převzali Draci, kteří se díky Milfaitově zásahu dostali do vedení.

Střely na branku v 1. třetině:

Havlíčkův Brod: 8
    Šumperk: 10

Druhé dějství se začne dít cca v 17.48.

20:00

19:59
    Ještě jeden pokus od levého hrazení v podání dračího mužstva. Domácí muž s maskou byl připraven a utemoval prostor u bližší tyče.

19:28
    Jan Milfait útočil na druhý gól dnešního večera, když tečoval Vachutkovo nahození, ale Martin Holík včas vykopl svůj beton.

19:05
    Bruslaři dokázali vyhodit, ale šumperští hokejisté jsou už opět před Holíkovým hájemstvím.

18:28
    Další šance pro Draky, aby uplatnili svoji dobrou hru v předbrankovém prostoru. Na trestnou lavici putuje Luboš Voříšek (HBR) za sekání.

17:48
    Zmatky ve středním pásmu a jednoduché nahození, po kterém se bude vhazovat před Holíkem. Toť ve zkratce dění v posledních okamžicích.

16:44
    V publiku to jen zahučelo! Tadeáš Jaroš zpoza branky vyslal precizní nahrávku, kterou málem tečoval do poloodkryté klece jeden z dojíždějících útočníků, ale toho na poslední chvíli zastavil obránce. Šumperk je v oblasti brankoviště hodně nebezpečný.

16:01
    Po souboji ve středním pásmu vypadl puk na střídačku, a tak se bude vhazovat. Technika v Kotlině ale dnes očividně nemá svůj den. Na chvíli vypadla i časomíra.

15:20
    Na modré čáře napřáhl hůl k nebesům David Vala a kdekdo se již obával, co svou ránou způsobí. Puk se mu ale trochu zpomalil, a tak nakonec nevyslal žádnou hrozivou ránu. Jeho po ledě letící pokus v poklidu ukryl ve výstroji Michal Wanecki.

14:06
    V celé Kotlině se nyní raduje jen jeden jediný Broďák. Je to JAN MILFAIT, odchovanec Havlíčkova Brodu, který otevírá gólový účet střetnutí. Na osu kluziště dostal perfektní pas zpoza klece a svižnou střelou z první pokořil marně klouzajícího Martina Holíka! Parádní branka v podání hostujícího celku! Asistence: Marek Haloda.

13:15
    Už už to vypadalo, že domácí budou hrát minutu a půl ve třech. Jakub Kadlec dokonce usedl i na trestnou lavici, ale hlavní rozhodčí jej poslal zpět. Na "hříšné sedátko" si jde odpočnout Tomáš Sedlák (SUM) za sevření puku rukou. Hráč svůj pád při souboji s Kadlecem, který se cítil být první vyloučený, ale zbytečně přihrál.

12:48
    Kryštof Kulhánek (HBR) zastavil unikajícího Vladimira Antonova jen za cenu faulu a je tu první přesilovka pro hosty. Trest mu byl vyměřen za hákování.

12:34
    Tomáš Semrád si na modré čáře udělal dobrým pohybem prostor a po dvou krocích směrem k brance vystřelil. Michal Wanecki jeho pokus vytěsnil do rohu.

11:50
    Hra se nyní soustředila především ve středním pásmu, Kulhánek se snažil rozjet spoluhráče přihrávkou o hrazení, ale šumperská obrana si domácí atak pohlídala.

10:45
    Na druhé straně našel Tomáš Sedlák Tadeáše Jaroše, jehož svižnou střelu k tyči scvakl do výstroje Martin Holík.

10:03
    Tak říkajíc "za bukem" si počíhal na modré Luboš Voříšek, který po přijetí přihrávky upaloval sám na brankáře, ale Michal Wanecki se nenechal rozhodit a utěsnil mezírku mezi svými betony. Následně odolal i proti dorážce.

09:21
    Domácí tým se nyní ocitl pod krátkým tlakem svého soupeře. Vše nakonec uťal až souboj v rohu pásma, po kterém vyskočil černý kroužek do ochranné sítě.

08:51
    Jan Milfait projel jako expres Přeloučí útočným pásmem. Z rohu pásma pak narýsoval přesný pas na pravou stranu, kde z první střílel Daniel Vachutka, avšak Martin Holík se bleskově přesunul a schoval puk na hrudi.

08:21
    Jakub Kadlec vyslal dopředu Tomáše Plachého, ale ten už byl moc z úhlu, a tak pouze vyslal kolmici, která bez povšimnutí prosvištěla brankovištěm.

07:37
    Je po přesilovce. Domácí celek nedokázal téměř nic vymyslet. V útočném pásmu setrval jen krátce a Šumperk si tak připisuje první ubráněné oslabení.

06:14
    Martin Holík přišel o hokejku, využili toho hned dva hráči hostů. Nejprve přišla po Milfaitově přihrávce střela od modré, kterou domácí muž s maskou vyrazil do rohu a posléze to ještě zkoušel z kruhu Adam Scheuter, ale vyrážečka strážce brodské svatyně zaúřadovala.

05:54
    Draci dokázali rychle vyhodit, bruslaři se pak při stěhování do útočné třetiny dopustili ofsajdu.

05:27
    Vojtěch Krejčiřík se prosmýkl obranou, ale zblízka na Holíka nevyzrál. Následně se v útočném pásmu dopustil prohřešku Petr Gewiese (SUM). Šestadvacetiletý šumperský kapitán je vyloučen za sekání.

04:48
    Domácí jsou nastěhovaní v blízkosti soupeřovy svatyně. Od modré nahazoval na teč David Vala, leč do kotouče nikdo nesáhl a ten tak skončil vedle.

04:00
    Tomáš Semrád našlapoval po levém křídle. Na kruhu si našteloval touš, který ale přizvedl až příliš a krom ramena šumperského gólmana přestřelil i branku.

03:05
    Petr Gewiese se probil po křídle až na spodek kruhu. Jeho zakončení v klidu pokryl vyrážečkou Martin Holík.

02:35
    Vzápětí jsme byli svědky dvou šancí Draků. Nejprve si havlíčkobrodský brankář poradil se střelou z levého kruhu. Potí se přímo před něj natlačil Daniel Vachutka, avšak v tísni dvou beků minul.

01:55
    Po několika neshodách ve středním pásmu se bruslaři dostali před šumperskou branku a Tomáš Plachý vyslal z levého kruhu lehkou střelu, kterou pokryl Wanecki na hrudi.

00:58
    Na druhé straně měli domácí ke gólu ještě blíž! Luboš Voříšek si vybruslil na pravý kruh, odkud vyslal dělovou ránu. Ta proletěla kolem Waneckého a břinkla o tyčku!

00:28
    To je panečku začátek! Jaroš zatáhl puk po levém křídle a z poměrně velkého úhlu poslal parádní kolmici na Jana Milfaita, který ale zblízka netrefil branku. Hned vzápětí přišla střela od modré, ale projektil letící na zadní tyč šikovně zachytil do lapačky Maritn Holík.

00:01

Všichni aktéři jsou na ledové ploše, a tak můžeme směle vykročit k úvodnímu buly.

Do začátku zbývá něco kolem pěti minut, hráči mají za sebou rozbruslení. Domácí celek dnes nastupuje vinou nemocí jen s pěti beky. Šlágr čtvrtého kola má postaráno o solidní náboj, oba týmy dělí v tabulce jen bod!

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Kliment, Semrád, Kulhánek, Vala, Krejčí – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Kadlec, Matušík, Voříšek – Juráň, Cachnín ml., Plachý – Holenda.
    Trenér: Richard Cachnín st.

Draci Šumperk: Wanecki (O. Haloda) – Drtil, Sedlák (A), Gewiese (C), Kabelka, M. Haloda, Řezáč – Jaroš, Milfait (A), Vachutka – Krejčiřík, Spratek, Pokorný – Scheuter, Antonov, Hroch – Urban, Šíp, Haluza.
    Trenér: Martin Janeček.

Rozhodčí: Vojtěch Král – Robin Horký, Jiří Roupec.

Dobrý den, drazí sportovní přátelé!

Nedělní podvečer v Kotlině bude patřit šlágru 4. kola druholigové východní skupiny. Doposud stoprocentní Šumperk přijede poměřit síly s druhými bruslaři, kteří mají jen o bod méně.

Obě mužstva se společně setkala již v přípravě a pokaždé se radovali domácí. Havlíčkův Brod nejprve vyhrál 6:3, podjesenická odveta byla zas v režii Šumperka. Draci zvítězili 5:1.

Hosté dokázali v úvodu ročníku pokaždé plně bodovat. Na mále měli proti Moravským Budějovicím, domácí střetnutí otočili až v poslední třetině. Zatím nejvyšší výhru si Draci zapsali hned v prvním duelu na žďárském ledě. Plamenům uštědřil pětibrankový debakl.

Broďáci v prvním letošním ligovém představení rozdrtili Nový Jičín 8:1. Posléze čekala na ekipu z Kotliny dvě venkovní představení. Nejprve bruslaři přetlačili Valašské Meziříčí v prodloužení, následně se vydali k prvnímu derby do Moravských Budějovic, kde urvali výhru 3:1.

Kdo se bude v tomto šlágru radovat, to je otázka, na kterou najdeme odpověď po šedesáti minutách hry. Jisté je, že pikantní příchuť bude mít zápas pro Jana Milfaita, který na jaře přestoupil do dračího kádru právě z Brodu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Richard Wagner

Branky a nahrávky: 34. Cachnín (Plachý, Semrád), 36. Třetina (Semrád, Přidal), 46. Přidal (Třetina, Semrád), 57. Matušík (Kadlec, Vala) – 15. Milfait (M. Haloda), 30. Spratek (Pokorný, Krejčiřík), 31. Vachutka (Jaroš, Sedlák), 57. Drtil (Antonov), 62. Jaroš (Sedlák)

DRACI PARS ŠUMPERK: Wanecki (O. Haloda) – Drtil, Sedlák (A), Gewiese (C), Kabelka, M. Haloda, Řezáč – Jaroš, Milfait (A), Vachutka – Krejčiřík, Spratek, Pokorný – Scheuter, Antonov, Hroch – Urban, Šíp, Haluza.

Rozhodčí: Vojtěch Král – Robin Horký, Jiří Roupec