Detroit – NY Islanders 3:4 (po pr.) | New Jersey – NY Rangers 4:2 (kon.) | Tampa – Nashville 3:1 (kon.)
Toronto – Buffalo 3:0 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 3:4 (po pr.) | Edmonton – Calgary 6:2 (kon.)
Columbus – Pittsburgh 3:1 (kon.)
Edmonton Oilers
6:2 (1:2, 2:0, 3:0)
Calgary Flames
Sobota 21.09.2019, 03:08 • Rogers Place, Edmonton • Příprava NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (05:36:11)

3. Joakim Nygard (EDM) 1+0

Dva klíčové okamžiky určily vývoj dnešního zápasu mezi Edmontonem a Calgary. Tím prvním bylo prostřídání brankářů Flames ve 33. minutě, kdy odešel David Rittich a přišel Jon Gillies, který nerozchytaný nedokázal zastavit nápor Edmontonu. Tím druhým klíčovým okamžikem bylo vyrovnání na 2:2, které zařídil Ryan Nugent-Hopkins ve vlastním oslabení.

Od té chvíle bylo Calgary doslova utlumené, převážně se bránilo a inkasovalo jeden gól za druhým. Výsledkem je drtivé vítězství Edmontonu 6:2.

59:56 Sam GAGNER - 6:2

59:56
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Velká smůla pro Jona Gilliese, který už zaklekl k zákroku, ale střela SAMA GAGNERA byla tečována obráncem a zcela změnila směr. Gillies se sice snažil zareagovat, ale puk letící do protipohybu doletěl až do branky. Asistence: Zack Kassian, Darnell Nurse.

59:40
    Přesto Nygard schytal úder hokejkou do obličeje a krvácí. Rozhodčí tento prohřešek nepostřehli.

59:29
    Ještě jedno přerušení po zákroku Gilliese, který ukryl pod lapačku odražený kotouč.

59:00
    Poslední minuta zápasu. Oba týmy hrají v závěru spíš na půl plynu, nikam se neženou a už vůbec ne do tvrdých soubojů.

58:12
    Russell střílel zpoza levého kruhu přímo do Gilliese.

57:14
    Kotouč byl vystřelen až do ochranné sítě. Ještě jedna komerční pauza.

56:10
    Hraje se sice další delší úsek bez přerušení, ale zápas už ztratil trochu své tempo. Calgary je smířeno s porážkou a důležité je se v přípravě zbytečně nezranit.

54:45
    Kvůli přihrávce rukou je hra přerušena. Komerční přestávka.

54:00
    Nugent-Hopkins zkoušel štěstí z pravého kruhu, Gillies vyráží.

53:40
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Utkání bude brzy odpočítávat poslední minutky a Edmonton bez větších problémů ve třetí třetině míří za vítězstvím.

52:51
    Souhra mezi Draisaitlem a Nygardem znovu vedla k ohrožení Gilliese, který se tentokrát blýskl dobrým zákrokem proti druhému jmenovanému, jenž zakončoval před brankovištěm.

52:00
    Calgary dál hraje pod jakousi "dekou" a to od inkasované branky při vlastní přesilovce ve 35. minutě.

51:30
    Chiasson na poslední chvíli dosáhl na puk a protečoval, tudíž se Edmonton nedopustil zakázaného uvolnění.
    50:10 Leon DRAISAITL - 5:2

50:10
    Na další akci zakončenou LEONEM DRAISAITLEM už byl ale Jon Gillies krátký! Německý útočník znovu pronikl do pásma po pravé straně, v prostoru kruhů si narazil se Samem Gagnerem a využil přesunu brankáře ke zvýšení vedení na 5:2! Asistence: Sam Gagner, Ethan Bear.

49:48
    Výborný průnik Draisaitl od pravého mantinelu a modré čáry až k brankovišti Gilliese. Brankář Calgary vyráží.

48:38
    Hostující Bennett se snažil ohrozit Koskinenovu branku, jeho střela byla sražena jedním z obránců na zadní mantinel. A Calgary poté přichází o útočné pásmo, ve kterém je ve třetí třetině zatím spíš svátečním hostem.

47:38
    Znovu to na sebe vzal Burdasov od modré, Gillies jeho dalekou střelu opět zastavuje.

47:12
    Burdasov střílel hned po přebruslení útočné modré čáry, Gillies puk chytá a přerušuje hru. Komerční pauza.

46:35
    Mangiapane se s pukem snažil protlačit až do branky, Koskinena ověem neobhodil a ani nepropálil z dorážky. Po dlouhé době trochu světlý okamžik ve hře Calgary.

45:51
    Znovu Russell v mezikruží, tentokrát střílel z mezikruží, ale přímo do Gilliese, který měl i trochu štěstí.

45:10
    Hrubka Calgary v rozehrávce zpoza vlastní branky potrestána nebyla. Russell minul z mezikruží klec.
    44:26 Zack KASSIAN - 4:2

44:26
    Nejen, že se nakonec usadit podařilo, ale ještě ZACK KASSIAN dokázal z pravého kruhu vyslat na branku soupeře přesnou střelu na bližší tyč a právě o tyčku poslal puk za záda Gilliese. Asistence: Ethan Bear, Sam Gagner.

43:59
    Flames znovu vyhazují puk. Edmonton se nemůže usadit v útočném pásmu.

43:22
    Jankowski blokuje střelu soupeře před brankovištěm a Calgary se osvobozuje.

42:59
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Hamonic – 2 min., nedovolené bránění).

41:10
    Burdasov střílí zpoza levého kruhu, Gillies je připraven.

40:45
    Třetí třetina začala hodně zvolna, hraje se převážně u mantinelů.

40:01

Další třetina začne přibližně v 04:58.

Edmonton byl ve druhé třetině o něco lepším týmem, přitom čelil více než minutovému dvojnásobnému oslabení, a i další přesilovce soupeře, ale po vystřídání Davida Ritticha přišlo Calgary o své vedení. Obrat nastartoval gólem v oslabení Nugent-Hopkins, na něhož poté navázal šťastnou střelou Nurse.

40:00

39:39
    Po dlouhé době jsou v útoku také Flames. Davidson zkoušel štěstí od modré, orazítkoval jen zadní mantinel.

38:34
    Rychlý průnik Nygarda skrz obranné pásmo Calgary, Gillies jeho zakončení po ledě vytěsnil svým betonem.

38:02
    Tlak domácích pokračuje. Nugent-Hopkins se dostal ke střele švihem na hranici levého kruhu, Gillies tentokrát kotouč zastavil a hru přerušil.
    37:08 Joakim NYGARD - 3:2

37:08
    Bleskový obrat domácích! Darnell Nurse si najel s pukem do levého kruhu a prudkou střelou do boku Gilliese se snažil procpat puk za brankovou čáru. Brankář sice kotouč vyškrábl, ale pouze k JOAKIMU NYGARDOVI, který dorazil do branky. Asistence: Darnell Nurse, Leon Draisaitl.

36:17

35:36
    Domácí vyhazují puk ze svého pásma. Calgary tato přesilovka vůbec nevychází.
    34:59 Ryan NUGENT-HOPKINS - 2:2

34:59
    Domácí se prosadili v oslabení! Edmonton šel do útoku ve dvou proti dvěma, RYAN NUGENT-HOPKINS chtěl přihrát na pravou stranu, ovšem přihrávka neprošla přes obránce Calgary. Tomu se ovšem nepovedlo puk odpálit a Nugent-Hopkins po rychlé kličce na střed stihl puk zachytit a vystřelit z bekhendu. Gillies zakončení nechytil. Bez asistence.

34:17
    Komerční přestávka.

34:17
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Draisaitl – 2 min., držení).

34:00
    Brankář Gillies, který dostal šanci ve druhé polovině utkání, si připsal první zákrok proti střele Gagnera z pravého kruhu.

32:53
    Střídání v týmu Calgary Flames: ze hřiště odchází Rittich, přichází Gillies.

32:53
    Kotouč končí v ochranné síti po bloku Rinalda na modré čáře Calgary. Komerční pauza.

32:28
    Zatímco Edmonton vyhodil až k Rittichovi, na led se vrací i Sheahan. Edmonton přežil dlouhé oslabení, ve kterém hrál dokonce ve třech.

32:17
    Mangiapane zkoušel po otočce zadovku před brankoviště. Trefil brusli Larssona, od níž se puk odrazil ke Koskinenovi, který zastavuje hru.

32:04
    Lindholm z mezikruží míjí Koskinenovu klec svou ránou z první.

31:52
    Nurse srazil Mangiapaneho střelu do ochranné sítě. Edmontonu se nyní po vhazování vrátí Nygard a Calgary bude pokračovat v klasické přesilovce.

31:47
    Smith-Pelly z levého kruhu zkoušel střelu na případnou dorážku před brankovištěm. Ale Koskinen puk udržel.

31:16
    Dlouhá kombinace v útoku nic nepřinesla. Calgary přichází o útočné pásmo a musí se vracet.

30:28
    Calgary si zahraje dvojnásobnou přesilovku! Sheahan po vhazování sevřel puk rukou.

30:18
    Mangiapane se dnes poprvé dostal ke střele a z pravého kruhu dal Koskinenovi pořádně zabrat. Puk mu vypadl z lapačky a obrana musela vypomoci, aby Flames z dorážky neskórovali.

29:59
    Quine na modré čáře se dostal ke střele krátce po vhazování. Koskinen byl připraven a vyráží.

29:53
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Nygard – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

29:31
    Útok Calgary zastavil dobrým obranným zákrokem Draisaitl, který narušil přihrávku.

28:43
    Gagner měl v pravém kruhu dost času i prostoru. Místo, aby vymýšlel technické zakončení, vsadil na sílu. Střelu z nápřahu Rittich vyráží betonem.

28:02
    Flames vyhodili puk ze svého pásma a dopouští se zakázaného uvolnění. Ve druhé třetině se jim zatím vůbec nedaří vymyslet kloudnou útočnou akci a spíš se brání.

27:14
    Kotouč vyletěl ve středním pásmu mimo kluziště. Komerční přestávka.

26:40
    Calgary sice bylo v útoku poměrně dlouhý úsek hry, ale vůbec se nepropracovalo do střelecké pozice.

25:47
    Rychlý útok Nygarda končí nepřesnou střelou z levého kruhu. Rittich zasahovat nemusel.

25:10
    Obrana Calgary se pořádně zapotila, ale Jankowski a Hamonic úspěšně blokují střelecké pokusy soupeře a vypomáhají Rittichovi.

24:11
    Bennett byl ve snaze o únik obraně čistě zastaven. V pádu poté srazil brankáře Koskinena a vyrazil klec domácích ze svého postavení.

23:46
    Domácí zahráli vysokou holí puk a hra je přerušena.

23:15
    Ránu Nurseho od modré čáry Rittich vyráží. Ve druhé třetině má zatím český brankář mnohem víc práce než v úvodní periodě.

22:13
    Rittich lapačkou zastavil rychlou střelu z levého kruhu.

22:00
    Na začátku druhé třetiny je to hlavně boj z obou stran o vybojování pozice v útočném pásmu.

21:13
    Oilers se dopouští zakázaného uvolnění.

20:52
    Při útoku Edmontonu Hanifin zblokoval střelu a odrazil puk do ochranné sítě.

20:40
    Úvodní útok druhé třetiny obstaralo Calgary, branku Koskinena ovšem neohrozilo.

20:01

Další třetina začne přibližně v 04:00.

Úvodní třetinu přípravného utkání v Edmontonu vyhrálo Calgary, které sice ve 3. minutě poprvé inkasovalo po teči Chiassona, ale poté brankami Bennetta a Lomberga skóre otočilo.

20:00

19:26
    Útok domácích zastavilo postavení mimo hru.

19:10
    Archibald výborně zasáhl v obraně, když zastavil Bennetta, který si vytvořil volný prostor v pravém kruhu a už se napřahoval ke střele. Archibald odráží puk do ochranné sítě.

17:50
    Larsson měl před sebou od modré čáry volnou dálnici. Rittich měl ovšem také výborný výhled a letící puk chytá lapačkou.

16:18
    Zatímco končí oslabení Edmontonu, brankář Koskinen si poradil se střelou od pravého mantinelu, kterou ho prověřil Quine.

15:27
    Domácí Khaira odpálil puk až k brankáři Rittichovi, který musel dávat pozor, aby mu puk neutekl do branky.

15:05
    Dube s Hamonicem si přihráli na modré čáře, střela druhého jmenovaného neprošla na Koskinena.

14:32
    Oilers na začátku oslabení vyhazují puk ze svého pásma.

14:15
    Komerční pauza.

14:15
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Chiasson – 2 min., vysoká hůl).
    13:30 Ryan LOMBERG - 1:2

13:30
    Calgary právě vstřelilo branku!
    A z jednoho takového odraženého útoku se Flames dostali do protiútoku a přečíslení dva na jednoho! RYAN LOMBERG, který si najížděl na středu, dostal přihrávku z pravého kruhu od Zaca Rinalda a z první obstřelil přesouvajícího se Koskinena. Asistence: Zac Rinaldo, Oliver Kylington.

13:05
    Calgary odráží úspěšně pokusy o útok soupeře.

12:15
    Edmonton se marně snažil vybojovat postavení v útočném pásmu. Zatím v tomto střetnutí vyslal na Davida Ritticha jen dvě střely a není to z jeho pohledu příliš vydařená první třetina, byť se ujal ve 3. minutě dokonce vedení.

11:07
    Zakázané uvolnění Edmontonu.

10:42
    Bennett našel volný prostor mezi kruhy, Koskinen měl na puk dobrý výhled a stihl včas zareagovat. Komerční pauza.

10:30
    Calgary je už dobrou minutu v útočném pásmu a snaží se ubruslit unavenou obranu domácích.

10:05
    Stone zkoušel štěstí od modré čáry, na Koskinena ovšem nevyzrál.

09:12
    Dobrá práce obrany Flames, která zastavila střely Boucharda i Chiassona a pomohla svému brankáři při prvním větším tlaku.

08:15
    Gagner s pukem sjel do hodně ostrého úhlu z pravé strany a vyzkoušel pozornost Ritticha. Český bránkář vyráží.

08:05
    Koskinen ramenem zastavil nepříjemnou střelu Davidsona od modre a puk rychle ukryl do lapačky.
    07:01 Sam BENNETT - 1:1

07:01
    Calgary poprvé střílí na branku a je z toho vyrovnání! Stone se protlačil kolem obránce do pravého kruhu, vyslal puk na Koskinena, který sice jeho střelu vyrazil, ale jen na hokejku SAMA BENNETTA, který doráží do odkryté branky. Asistence: Michael Stone, Mikael Backlund.

06:12
    Kotouč byl sražen do ochranné sítě, komerční přestávka. Zatím sledujeme trochu spíš tuhé zápolení o puk. K vidění byla jen jedna střela na branku, a ta skončila gólem Edmontonu.

04:50
    Jankowski se protlačil v pravém kruhu do zakončení, ale branku Edmontonu přestřelil.

03:58
    Edmonton, ve snaze zahrát dlouhou přihrávku na útočnou modrou, se dopouští zakázaného uvolnění.

03:45
    Oilers se dál tlačí do útoku, Bouchard od modré znovu míjí klec soupeře.
    02:44 Alex CHIASSON - 1:0

02:44
    Domácí se ujímají vedení! Střelu od modré protečoval mezi kruhy ALEX CHIASSON, brankář David Rittich nedokázal na teč zareagovat a poprvé inkasuje. Asistence: Adam Larsson, Colby Cave.

00:54
    Bouchard na modré čáře útočného pásma zkusil první střelu, ale puk poslal jen na zadní mantinel.

00:01

Oilers do zápasu půjdou po schytaném debaklu 1:6 od Vancouveru, s nímž prohráli v noci na pátek. V noci na sobotu pak přivítají střelecky rozjeté Calgary, které v posledním duelu přehrálo San Jose 6:4.

Pro Calgary se bude také jednat o čtvrtý zápas v přípravě. Kromě duelu se Sharks mají za sebou i dvojzápas s Vancouverem, se kterým se střetli dvakrát během jedné noci a zatímco v duelu na domácím ledě prohráli 2:3 po prodloužení, na ledě soupeře druhá nasazená soupiska zvítězila 4:3.

Hokejisté Edmontonu se po dvou porážkách s Vancouverem pokusí vylepšit svou zápasovou bilanci v přípravě a na domácím ledě přivítají Calgary v dalším kanadském souboji v rámci tréninkových kempů před sezonou 2019/20.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 3. Chiasson (Larsson, Cave), 35. Nugent-Hopkins, 38. Nygard (Nurse, Draisaitl), 45. Kassian (Bear, Gagner), 51. Draisaitl (Gagner, Bear), 60. Gagner (Kassian, Nurse) – 8. Bennett (Stone, Backlund), 14. Lomberg (Rinaldo, Kylington)

Edmonton Oilers: Koskinen (Starrett) – Nurse, Larsson, Lagesson, Bouchard, Manning, Bear – Nygard, Draisaitl, Kassian – Burdasov, Nugent-Hopkins, Gagner – Khaira, Sheahan, Archibald – Russell, Cave, Chiasson
    Calgary Flames: Rittich (33. Gillies) – Hanifin, Hamonic, Kylington, Stone, Davidson, Yelesin – Bennett, Backlund, Frolík – Mangiapane, Jankowski, Lindholm – Dube, Quine, Smith-Pelly – Lomberg, Gawdin, Rinaldo

Rozhodčí: Dunning, Pollock – Mach, Murchison