Mladá Boleslav – Ostrava 2:0 (kon.) | Sparta – Slavia 0:3 (kon.)
AC Sparta Praha
0:3 (0:1)
SK Slavia Praha
Neděle 22.09.2019, 18:00 • Generali Arena, Praha-Bubeneč • FORTUNA:LIGA • 10. kolo

Derby začalo oboustranně velmi opatrně a první příležitostí tak byla rovnou penalta, kterou v 17. minutě zavinil Martin Frýdek a nabídnuté šance se úspěšně chopil sám faulovaný Tomáš Souček.

Slavia navýšila své vedení po změně stran, kdy po sérii odrazů míče v pokutovém území vystřelil Peter Olayinka a jeho střelu směřující mimo branku si do sítě srazil sedící Michal Sáček.

Po hodině hry sudí Zelinka vyloučil nejdříve Josefa Hušbauer, o patnáct minut později také Benjamina Tetteha a v závěru zápasu pak potvrdil vítězství Slavie třetí brankou úspěšným lobem Lukáš Masopust. (20:08:01)

Slavia ovládla dění na Letné a vítězí 3:0! Hosté jásají, skolili největšího rivala a odskakují Plzni zpět na tříbodový rozdíl, přičemž na Spartu už disponují náskokem dvanácti bodů.

90+7

90+7
    S centrem Masopusta si sparťanská defenziva poradila, přesto se míče brzy zase zmocnila Slavia.

90+7
    Slavia vybojovala ještě jeden rohový kop, to už jsou závěrečné momenty 294. derby.

90+6
    V úvodu poslední avizované nastavené minuty zahrával ještě jednu standardní situaci Masopust, Souček ale u vzdálenější tyče v tísni jen prodloužil míč za sparťanskou branku.

90+4
    Míč se ve středu hřiště dotkl rozhodčího Zelinky, ten tak navazuje hru míčem rozhodčího, v držení balónu je Slavia.

90+3
    Semih Kaya musí být ošetřen ve středu hřiště, tureckému obránci přišlápl nohu Tomáš Souček.

90+2
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Peter Olayinka, přichází Jakub Hora.

90+1
    Rozhodčí Zelinka oddaluje závěrečný hvizd o šest nastavených minut.

90
    Pokud někteří jedinci začali odcházet po červené kartě Benjamina Tetteha, teď už domácí příznivci míří ze stadiónu v masových počtech.
    90. Lukáš MASOPUST - 0:3

90
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slávisté orazítkovali svoji dnešní výhru! Peter Olayinka se vydal do útoku ve dvou s LUKÁŠEM MASOPUSTEM, přihrál svému spoluhráči a Masopust efektním lobem přehodil brankáře Heču!

89
    Lischka zvládl souboj s Milanem Škodou, ten navíc sparťanského stopera fauloval za cenu žluté karty.

88
    Série nepřesností na obou stranách, míč pod svoji kontrolu dostali slávisté.
    86. Plavšič mířil sám na bránu, ale únik nezakončil gólem

86
    Sparťané jednoduchou souhrou přehráli slávistickou defenzivu, Michal Trávník výbornou průnikovou přihrávkou vysunul Srdjana Plavšiće do samostatného úniku, Srba ale vychytal Ondřej Kolář!

Čtvrtý důležitý zákrok Ondřeje Koláře v dnešním zápase, hostující brankář jej oslavil s Davidem Hovorkou.