Třinec – Litvínov 3:2 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:3 (kon.) | Kladno – Vítkovice 2:3 (po pr.)
Plzeň – Zlín 5:4 (kon.) | Olomouc – K. Vary 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 2:0 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 1:2 (kon.)
konec
HC Košice
4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
HKM Zvolen
sk Neděle 22.09.2019, 17:00 • Steel Aréna, Košice • Tipsport Liga (SR) • 5. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Siréna v Steel Aréne hlasno zatrúbila, šláger kola medzi HC Košice a HKM Zvolen sa skončil. Po výsledku 4:2 sú spokojnejší domáci, ktorí si do tabuľky pripisujú tri body.

  Pomer striel v dnešnom zápase: 25:32

  S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim, prajem vám ešte pohodový zvyšok víkendu a úspešný štart do nového týždňa. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (19:31:19)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:29
  Vylúčenie v tíme HC Košice (Marcel Haščák – 2 min., krosček).
   
  59:01
  Posledná minúta riadnej hracej doby.
   
  58:20
  Ja len pripomeniem, že to Zvolen stále skúša so šiestimi korčuliarmi. Tomáš Tomek je medzi svojimi spoluhráčmi na striedačke.
   
  58:20
  Oddychový čas domácich.
   
  58:20
  Košičania sa teraz unáhlili a puk poslali na zakázané uvoľnenie. Buly v pásme pre Zvolen.
   
  57:54
  Tomek znova odchádza. Ešte to Zvolen skúsi.
   
  57:39
  Košice dali gól!
  A tak sa zdá, že je definitívne rozhodnuté. Gólom do prázdnej bránky upravuje na 4:2 z košického pohľadu OLIVER JOKEĽ.
   
  57:22
  Tomáš Tomek ostáva na striedačke. To je poriadne odvážny ťah Andreja Podkonického.
   
  57:22
  Hra je teraz pomerne často prerušovaná. Ťažko povedať, komu to bude vyhovovať viac. Každopádne, Zvolen na to reaguje svojím oddychovým časom.
   
  57:03
  Striedame počas hry — Košice aj Zvolen. Hansen sa ešte obzrel a ubezpečil sa, že je na ľade všetko v poriadku. Už tam prichádzajú čerstvé sily.
   
  56:30
  Medzičasom začali plynúť posledné štyri minúty riadnej hracej doby. Oceliari stále tesne vedú a my čakáme, ako na tento fakt zareagujú zverenci trénerského tandemu Podkonický — Kobezda.
   
  55:03
  Mimoriadne nepresný pokus v podaní Corrina. Zvolen ešte ostal v pásme, kde si chcel vypracovať tlak. Nepodarilo sa mu to. Naopak, bude sa musieť brániť košickej aktivite.
   
  54:31
  Košičanom sa brejky zapáčili. Sujova formácia teraz zaviezla puk do pásma a volila strelu od pravého kruhu. Tomáš Tomek mal pomerne dobrý výhľad, preto vo výskoku zakročil úspešne.
   
  53:51
  Hra sa presťahuje pred bránku Tomáša Tomeka, buly po jeho pravici.
   
  53:20
  Na ťahu sú hostia, ktorí to dobre vedia. Košarišťana teraz donútili skočiť na ľad a puk tam prikryť. Zdá sa, že sa to po góle znova trochu rozbieha.
   
  52:47
  Košice dali gól!
  Dnes je to zápas o brejkoch. Potvrdilo sa to aj v tomto prípade. Absolútne nič nenasvedčovalo tomu, že by sa Košice mali ujať vedenia. Potom sa však PAVEL KLHŮFEK pretlačil do úniku a prekonal prekvapeného Tomeka. Asistencia: Vojtech Zeleňák.
   
  52:39
  A táto situácia sa zopakuje ešte raz. Košice stále nemôžu striedať.

  Lukáš Pancurák

  Branky a nahrávky: 8. Haščák (Košarišťan), 38. Bortňák (Rapáč), 53. Klhůfek (Zeleňák), 58. Jokeľ – 25. Bonis (McPherson), 38. Bonis


  HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Slovák, Koch (A), Čížek (C), Repe, Růžička, Zeleňák, Michalčin — Majdan, Chovan, Haščák — Klhůfek, Suja (A), Jokeľ — Rapáč, Bortňák, Belluš — Milý, Hrabčák, Bučko
  HKM Zvolen: Tomek (Hollý) — Lowney, Švarný (C), Roman, Corrin, Drgoň (A), Maier, Chlepčok, Fatul — Hansen, Špirko (A), Kelemen — McPherson, Trotter, Bonis — Handlovský, Halama, Thompson — Kolenič, Preisinger, Petráš

  Rozhodčí: Snášel (SVK), Rencz (HUN) — Šoltés (SVK), Soltész (HUN)