Chabarovsk – Vladivostok 3:2 (kon.) | N.Novgorod – Minsk 4:3 (po pr.) | Spartak Moskva – Ufa 2:4 (kon.)
Viťaz – Jekatěrinburg 1:0 (po pr.)
Torpedo Nižnij Novgorod
4:3 (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)
HC Dinamo Minsk
Úterý 24.09.2019, 18:00 • KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod • KHL

Statistiky zápasu:
    Střely na bránu 40:31, vhazování 25:35, hity 7:7, čas v útoku 13:37 – 13:03, vyloučení 2:5, navíc Howden (NNO) 5 minut+do konce, využití 0:2, oslabení 1:0. (20:36:05)

V atraktivním zápase plném zvratů se dostalo do vedení Dinamo Minsk v pětiminutové přesilovce, jenže hned za 23 vteřin domácí kuriózní trefou v oslabení vyrovnali. V prostřední části pokračovala smůla Bělorusů vlastním gólem, načež Schroeder zvyšoval na 3:1. Nižnij Novgorod měl utkání rozhodnout daleko dříve, jenže Žafjarov ve 47. minutě neproměnil trestné střílení a hosté vzápětí slepenými góly při hře 4 na 4 a navazující přesilovce vyrovnali.
    Otevřený závěr přinesl obrovské šance na obou stranách, brankáři však excelovali a zápas dospěl do prodloužení, které rychle rozhodl domácí Šenfeld.

61:06 Anton ŠENFELD - 4:3

61:06
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Třetí nájezd za čtvrt hodiny herního času už domácí proměňují a vítězí. Brankář Tichomirov nejprve holí odklidil nebezpečí ze svého brankoviště, Genoway vyslal do úniku ANTONA ŠENFELDA a ten dovedl do zdárného konce bekhendový blafák. Asistence: Charles Genoway, Andrej Tichomirov.

60:10
    Dnešní utkání sleduje 5300 diváků.

60:01

Oba celky si připisují po bodu, Minsku se podařilo v poslední třetině slepenými góly stáhnout dvougólové manko. Zápas rozhodne prodloužení nebo nájezdy.
    Statistiky po 3. třetině:
    Střely na bránu 38:31, vhazování 24:34, hity 7:7, čas v útoku 13:27 – 12:48, vyloučení 2:5, navíc Howden (NNO) 5 minut+do konce, využití 0:2, oslabení 1:0.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:43
    Běloruský celek se vymanil z tlaku a vyhazuje.

59:12
    Také domácí jsou na ledě v pěti.

59:09
    Těsně před vypršením trestu mohlo rozhodnout oslabené Torpedo. Samostatný nájezd však po hrubce soupeře ve středním pásmu neproměnil Schroeder, jeho blafák po ledě Enroth betonem vystihl.

58:09
    Dinamo Minsk je kompletní, má ještě minutu a 3 vteřiny přesilovky před sebou. Rozhodne ještě v základní hrací době?

57:12
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Paul Szczechura – 2 min., sekání).

56:57
    Jeden z dinamovců přišel o hůl, ani výhodu "jednoho a půl muže" však domácí nevyužili, rána z úhlu končí za brankou a hosté se osvobozují.

56:09
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Kirill Gotovec – 2 min., podrážení). Už třetí menší trest hostujícího kapitána.

56:03
    Zápas nabírá grády, každý chce zvítězit! Teď ujeli do přečíslení 3 na 2 hosté a po perfektně sehrané kombinaci Alexandr Kitarov zblízka neprostřelil výborného Tichomirova.

55:33
    Paré držel proti přesile útočnou modrou pro Minsk, nezbyly mu ovšem síly na víc než bekhendové nahození podél hrazení.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 15. D. Iljin (Urakov), 28. Varnakov, 31. Schroeder (Žafjarov, Aljajev), 62. Šenfeld (Ch. Genoway, Tichomirov) – 15. Pulkkinen (A. Kosticyn, Prince), 47. Kovyršin (A. Kosticyn), 49. Paré (Pulkkinen, Gragnani)

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Lindbäck) – Barancev, Orlov, Genoway, Mišarin, Volčenkov, Aljajev – Varnakov, Schroeder, Žafjarov – Šenfeld, Bočarov, Bělevič – Howden, Szczechura, Urakov – Gončaruk, Iljin, Věrjajev.
    HC Dinamo Minsk: Enroth (Osipkov) – Gragnani, Jerjomenko, Gotovec, Jevenko, Ďukov, Děrjabin, Znacharenko – A. Kosticyn, Paré, Prince – Kogaljov, Pulkkinen, Shore – Děmkov, Martynov, Stěpanov – Kovyršin, Kitarov, Feoktistov – Kazjanin.

Rozhodčí: Bukin, Lavrenťjev – Kanifadin, Parikov

Diváci: 5 300