Chabarovsk – Vladivostok 3:2 (kon.) | N.Novgorod – Minsk 4:3 (po pr.) | Spartak Moskva – Ufa 2:4 (kon.)
Viťaz – Jekatěrinburg 1:0 (po pr.)
Torpedo Nižnij Novgorod
4:3 (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)
HC Dinamo Minsk
Úterý 24.09.2019, 18:00 • KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod • KHL

Statistiky zápasu:
    Střely na bránu 40:31, vhazování 25:35, hity 7:7, čas v útoku 13:37 – 13:03, vyloučení 2:5, navíc Howden (NNO) 5 minut+do konce, využití 0:2, oslabení 1:0. (20:36:05)

V atraktivním zápase plném zvratů se dostalo do vedení Dinamo Minsk v pětiminutové přesilovce, jenže hned za 23 vteřin domácí kuriózní trefou v oslabení vyrovnali. V prostřední části pokračovala smůla Bělorusů vlastním gólem, načež Schroeder zvyšoval na 3:1. Nižnij Novgorod měl utkání rozhodnout daleko dříve, jenže Žafjarov ve 47. minutě neproměnil trestné střílení a hosté vzápětí slepenými góly při hře 4 na 4 a navazující přesilovce vyrovnali.
    Otevřený závěr přinesl obrovské šance na obou stranách, brankáři však excelovali a zápas dospěl do prodloužení, které rychle rozhodl domácí Šenfeld.

61:06 Anton ŠENFELD - 4:3

61:06
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Třetí nájezd za čtvrt hodiny herního času už domácí proměňují a vítězí. Brankář Tichomirov nejprve holí odklidil nebezpečí ze svého brankoviště, Genoway vyslal do úniku ANTONA ŠENFELDA a ten dovedl do zdárného konce bekhendový blafák. Asistence: Charles Genoway, Andrej Tichomirov.

60:10
    Dnešní utkání sleduje 5300 diváků.

60:01

Oba celky si připisují po bodu, Minsku se podařilo v poslední třetině slepenými góly stáhnout dvougólové manko. Zápas rozhodne prodloužení nebo nájezdy.
    Statistiky po 3. třetině:
    Střely na bránu 38:31, vhazování 24:34, hity 7:7, čas v útoku 13:27 – 12:48, vyloučení 2:5, navíc Howden (NNO) 5 minut+do konce, využití 0:2, oslabení 1:0.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:43
    Běloruský celek se vymanil z tlaku a vyhazuje.

59:12
    Také domácí jsou na ledě v pěti.

59:09
    Těsně před vypršením trestu mohlo rozhodnout oslabené Torpedo. Samostatný nájezd však po hrubce soupeře ve středním pásmu neproměnil Schroeder, jeho blafák po ledě Enroth betonem vystihl.

58:09
    Dinamo Minsk je kompletní, má ještě minutu a 3 vteřiny přesilovky před sebou. Rozhodne ještě v základní hrací době?

57:12
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Paul Szczechura – 2 min., sekání).

56:57
    Jeden z dinamovců přišel o hůl, ani výhodu "jednoho a půl muže" však domácí nevyužili, rána z úhlu končí za brankou a hosté se osvobozují.

56:09
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Kirill Gotovec – 2 min., podrážení). Už třetí menší trest hostujícího kapitána.

56:03
    Zápas nabírá grády, každý chce zvítězit! Teď ujeli do přečíslení 3 na 2 hosté a po perfektně sehrané kombinaci Alexandr Kitarov zblízka neprostřelil výborného Tichomirova.

55:33
    Paré držel proti přesile útočnou modrou pro Minsk, nezbyly mu ovšem síly na víc než bekhendové nahození podél hrazení.

53:58
    Bělevič našel křížnou přihrávkou na zadní tyči zcela volného Šenfelda, to byla obrovská šance Torpeda! Enroth prokázal neuvěřitelnou mrštnost a kotouč vytěsnil od tyče ven.

53:28
    Úsek nahoru-dolů utnul ofsajd Torpeda, pokračovat se bude po poslední reklamní přestávce.

51:49
    Hned po buly musel švédský brankář znovu zasahovat proti Žafjarovovi, který pálil od modré.

51:45
    Naopak závar před Enrothem, který má kotouč v lapačce a Orlov jen naštvaně bouchl holí do břevna.

50:50
    Tichomirov si po dvou rychle obdržených gólech vylepšil reputaci. Kosticyn krásnou křížnou přihrávkou našel Parému, proti jeho zakončení z první zasáhl domácí brankář skvěle betonem u tyčky.

49:29
    Komerční přestávka se protáhla, musela se totiž upevňovat posunutá brána Minsku po ataku domácího Šenfelda.
    48:04 Francis PARÉ - 3:3

48:04
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Genowayův trest hosté dokonale trestají. Ve zkrácené přesilovce pálil příklepem Pulkkinen, odražený kotouč se k němu vrátil a tentokrát Fin přihrával po ledě na zadní tyč, kde doklepl číhající FRANCIS PARÉ. Asistence: Teemu Pulkkinen, Marc-Andre Gragnani.

47:32
    Hosté jsou v plném počtu a mají k dispozici 69 vteřin přesilové hry.
    46:53 Jevgenij KOVYRŠIN - 3:2

46:53
    Při hře 4 na 4 se brzy po vyhraném buly prosazuje nenápadným nahozením od modré čáry JEVGENIJ KOVYRŠIN. Asistence: Andrej Kosticyn.

46:41
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Charles Genoway – 2 min., držení hole).

46:02
    Žafjarov při exekuci selhal a trestné střílení zakončil slabým bekhendem do Enrothovy lapačky!

46:02
    Damir Žafjarov si ve vysoké rychlosti nabruslil mezi minské beky a sám proti brankáři zakončoval blafákem vedle. Byl však zezadu zahákovaný Znacharenkem a tak je nařízeno trestné střílení.

45:32
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Kirill Gotovec – 2 min., krosček).

44:47
    Nahozený kotouč má v lapačce Andrej Tichomirov.

44:06
    Jeden z domácích útočníků pálil volný z pravého křídla, příklepem však bouchl spíše do ledu než do kotouče, který klouže za bránu.

43:27
    Shore pod tlakem přihrál nepřesně ve středním pásmu, domácí aktivním napadáním znovu nedovolují Minsku přejít modrou čáru.

41:58

41:26
    Naopak v oslabení mohl vrátit úder Shore, odražený puk však napálil z mezikruží bez přípravy vedle brány.

40:25
    Nižnij Novgorod se v přesilovce brzy usadil v útočném pásmu, ale Genowayovi střela od modré nesedla.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:47.

V prostřední části hry Torpedo dovršilo obrat, když zatím rozdílový gól si dal do vlastní sítě hostující Gragnani. Na 3:1 zanedlouho zvyšoval Schroeder, navíc čeká domácí po přestávce téměř celá přesilová hra.
    Statistiky po 2. třetině:
    Střely na bránu 24:20, vhazování 14:24, hity 4:6, čas v útoku 8:24 – 9:12, vyloučení 0:3, navíc Howden (NNO) 5 minut+do konce, využití 0:1, v oslabení 1:0.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:58
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Roman Ďukov – 2 min., držení). Nechat se vyloučit dvě vteřiny před sirénou za faul ve středním pásmu, to chce fištróna...

39:28
    Domácí kapitán Denis Barancev nastřeloval před bránu, tam se dvěma hokejistům v modrém nepodařilo tečovat a Enroth opět zalehává.

38:27
    Odbytou přihrávkou v útočném pásmu umožnil Shane Prince brejk hráčům Nižného Novgorodu. Ten zakončil Charles Genoway, jehož projektil těsně minul šibenici.

37:36
    Útoky se přelévají ze strany na stranu, Iljinův průnik zastavuje zalehnutím kotouče Enroth.

36:29
    Dinamo vyhrálo buly a rozjelo rychlý brejk. Paré přihrál za sebe Pulkkinenovi, jenž příklepem z úhlu vyprášil výstroj Andreje Tichomirova.

36:05
    Zakázané uvolnění Nižného Novgorodu.

35:18
    Damir Žafjarov jel po pravém křídle proti couvajícímu bekovi. Místo střely zkusil stahovačku ven, sice se vytlačil se z úhlu, ale stačil zadovkou nabít Schroederovi. Američan zblízka pálí do betonů Jhonase Enrotha.

34:09
    Jeden z domácích hokejistů byl bez hole, čehož využil Pulkkinen. První střelou trefil obránce, dorážku už musel rozklekem likvidovat Tichomirov.

32:36
    Oddechový čas si vyžádal domácí trenér David Nemirovski, aby si jeho pětice po zakázaném uvolnění mohla odpočinout.

32:28
    Dinamovci udrželi ještě chvíli kotouč v útočném pásmu díky rybičce Vladislava Jerjomenka, pak ale Martynov uvízl v rohu kluziště a Torpedo se osvobozuje.

31:10
    Tichomirov musel zacvaknout beton k tyčce po nečekaném odrazu o spáru v zadním hrazení.
    30:36 Jordan SCHROEDER - 3:1

30:36
    Žafjarov nabil zpoza brány JORDANU SCHROEDEROVI, který přes obránce parádně vymetl bližší horní růžek. Kanadský bod by si ovšem zasloužil také Mišarin, který baseballovým úderem na modré čáře udržel vyhozený kotouč v útočném pásmu. Má ale smůlu, bodují jen další dva nahrávači. Asistence: Damir Žafjarov, Arťom Aljajev.

30:14
    Paré hledal zadovkou najíždějícího Prince, ten byl dobře pokryt.

28:55
    Nedotažený útok Dinama, domácí po přejetí červené čáry vyhazují a jedou střídat.
    27:28 Michail VARNAKOV - 2:1

27:28
    Další nesmírně smolný gól v síti Bělorusů. MICHAIL VARNAKOV hledal před bránou Žafjarova, jenže hůl do jeho křížné přihrávky vložil Gragnani tak nešikovně, že obloučkem přehodil vlastního brankáře. Bez asistence.

26:46
    Shane Prince si najel mezi kruhy a měl dost prostoru vypálit příklepem, jenže mezi tyče se netrefil.

26:18
    Sledujeme delší opatrnou pasáž marných pokusů přejít modrou čáru, brankáři jsou bez práce. Po reklamní pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

23:49
    Dinamo Minsk hraje v plném počtu.

23:36
    Bělorusové znovu vyhazují, tohle oslabení zřejmě přežijí.

22:16
    Série rychlých přihrávek na jeden dotek mezi Varnakovem na pravém křídle a Genowayem na modré čáře nevedla k přesnému zakončení.

21:49
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Kirill Gotovec – 2 min., podrážení).

21:30
    Obě mužstva zahájila prostřední část hry ze zajištěné obrany.

20:01

Pětiminutová přesilovka Dinama Minsk za hrubý faul domácího Howdena udala ráz celé úvodní třetině. Minutu před jejím vypršením se ji hostům konečně podařilo pohlednou kombinací využít, ale hned za 23 vteřin inkasovali po šťastném odrazu od Iljina. Torpedo mělo jinak většinu času mírně navrch, při rovnovážném počtu hráčů však další gól nepadl.
    Statistiky první třetiny:
    Střely na bránu 12:7, vhazování 8:11, hity 1:2, čas v útoku 4:56 – 4:35, vyloučení 0:1, navíc Howden (NNO) 5 minut + do konce, využití 0:1, v oslabení 1:0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:07
    Varnakov mezi dvěma hráči krásně prostrčil na Běleviče, jenž si kotouč přehodil na bekhend a střílel zblízka po ledě. Enroth secvakl betony včas.

18:30
    Torpedo svírá soupeře v jeho pásmu, Mišarinova střela od modré bez přípravy se rozbila o zadní mantinel.

17:21
    Enroth přikryl puk lapačkou na ledě a po vzrušujících chvilkách si mohou Dinamovci oddechnout při druhé komerční přestávce.

17:09
    Také hosté hrají v plném počtu.

16:25
    Povedená kombinace Torpeda v útočném pásmu, v posledním okamžiku však Szczechurovi padl do rány před brankovištěm jeden z obránců.

15:26
    Domácí jsou v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilovka. Gončaruk, jenž si odpykával trest za vyloučeného Howdena, skáče na led.

15:09
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Shane Prince – 2 min., podrážení).

14:48
    Hosté si vyžádali přezkoumání vyrovnávacího gólu na videu, ale zvratu původního verdiktu se nedomohli.
    14:48 Daniil ILJIN - 1:1

14:48
    Nižněgorodci okamžitě přispěchali s odpovědí. Hned po buly se vydali v oslabení vpřed, Urakovovu střelu vyrážel Enroth před sebe a od DANIILA ILJINA se kotouč kuriózně odrazil za jeho záda. Asistence: Kirill Urakov.
    14:25 Teemu PULKKINEN - 0:1

14:25
    Po čtyřech minutách hosté využívají přesilovku, dokonalou kombinaci zakončil doklepnutím u tyčky a svým sedmým gólem sezóny finský snajper TEEMU PULKKINEN. Asistence: Andrej Kosticyn, Shane Prince.

13:54
    Hned po vyhraném buly mohl střílet zcela volný Paré, jenže kotouč se mu svezl po čepeli hole.

13:50
    Dinamo znovu rozestavělo přesilovkový vzorec. Teemu Pulkkinen na levém kruhu neměl komu přihrát, tak vypálil golfákem přímo do brankáře Tichomirova.

12:56
    Drew Shore najížděl od pravého hrazení diagonálně k bráně a švihem minul zadní tyč. Přesilovka zatím hostům nevychází.

11:52
    Minsk střídá, nová pětice se vydává na útok zpoza vlastní brány.

10:51
    Zatím jsou v oslabení nebezpečnější domácí. Žafjarov se vydal do přečíslení, kotouč si však dal moc daleko před hůl, dostihl ho až v rohu kluziště a musel centrovat na obsazeného spoluhráče.

10:26
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Quinton Howden – 5 min. + osobní trest do konce utkání, vražení na hrazení).

10:06
    Běloruský celek kombinuje v šesti při signalizované výhodě.

9:29
    Enroth předvádí už šestý zákrok, vhazuje se po jeho vyrážečce. Hostům je pak nesprávně signalizováno zakázané uvolnění a po chybě rozhodčích se vhazuje ve středovém kruhu.

9:11
    Zápas je zatím vyrovnaný, na pořádnou šanci ale diváci na Nagorném čekají marně. Po tlaku Torpeda končí odražený kotouč na střídačce a vhazuje se ve středním pásmu.

8:08
    Varnakov se hladce projel útočným pásmem, jenže nezakončil přesně.

7:23
    Dvojice hokejistů Minsku za bránou vybojovala kotouč, následovala přihrávka na najíždějícího Gragnaniho, jehož střela byla přizvednuta do ochranné sítě.

6:00
    Vůbec první hvizd rozhodčího od 26. vteřiny zápasu přichází přesně v době, kdy se naplnila šestá minuta. Bekhendem z úhlu střílel do Tichomirovovy výstroje hostující Andrej Kosticyn.

5:37
    Dlouho se hraje bez přerušení, to nepřichází ani po nahození hostů přes všechny čáry kolem mantinelu.

3:44
    Na druhé straně se do střelecké pozice dostával Kovyršin a branku z mezikruží netrefuje.

2:59
    Hraje se zatím plynule, ale až teď přichází náznak šance. Paré ujížděl v tandemu, rozhodl se pro samostatné zakončení, po kličce ven však nedokázal kotouč zvednout.

0:26
    Brzy si připisuje první zákrok Jhonas Enroth, bekhendem ho prověřil Žafjarov.

0:01

Zápasu předcházejí tradičně hymny, tentokrát zahrál běloruskou a po ní ruskou přímo na ledě nastoupený orchestr. Domácí budou hrát v modrých dresech, hosté v bílých.

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Lindbäck) – Barancev, Orlov, Genoway, Mišarin, Volčenkov, Aljajev, Zborovskij – Varnakov, Schroeder, Žafjarov – Šenfeld, Bočarov, Bělevič – Howden, Szczechura, Urakov – Gončaruk, Iljin, Věrjajev.

HC Dinamo Minsk: Enroth (Osipkov) – Gragnani, Jerjomenko, Gotovec, Jevenko, Ďukov, Děrjabin, Znacharenko – Kosticyn, Paré, Prince – Kogaljov, Pulkkinen, Shore – Děmkov, Martynov, Stěpanov – Kovyršin, Kitarov, Feoktistov – Kazjanin.

Rozhodčí: Bukin, Lavrenťjev – Kanifadin, Parikov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy
    Dlouhodobá bilance těchto soupeřů je poměrně vyrovnaná, v loňské sezóně ovšem vyhrál oba vzájemné duely v základní hrací době Nižnij Novgorod – doma 3:2 a v Minsku 6:3.

Dinamo Minsk (3-1-0-4, 24:21) naopak hrálo čtyřikrát za sebou doma a aktuálně drží sérii neprůstřelnosti ještě delší než jeho dnešní soupeř – 151:53 minuty. Po výhře 1:0 tři vteřiny před koncem prodloužení nad Chabarovskem rozstříleli Bělorusové Jokerit Helsinky 5:0.
    Kanadské bodování:
    Pulkkinen 6+2, Shore 0+7, Kosticyn 4+2, Paré 1+5, Gragnani 3+1.

Torpedo Nižnij Novgorod (4-2-0-4, 30:26) se vrací domů na Nagornyj po dvou zápasech venku. V Soči dokázali borci s jelenem na hrudi zázračně povstat a stáhnout v samém závěru čtyřgólové manko, aby vzápětí inkasovali rozhodující gól na 4:5. Naopak z Čerepovce přivezli výhru 4:2.
    Na vlastním ledě Torpedo už 142 minut neinkasovalo.
    Žafjarov 5+5, Schroeder 4+5, Varnakov 3+5, Genoway 2+6, Aljajev 2+5.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 15. D. Iljin (Urakov), 28. Varnakov, 31. Schroeder (Žafjarov, Aljajev), 62. Šenfeld (Ch. Genoway, Tichomirov) – 15. Pulkkinen (A. Kosticyn, Prince), 47. Kovyršin (A. Kosticyn), 49. Paré (Pulkkinen, Gragnani)

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Lindbäck) – Barancev, Orlov, Genoway, Mišarin, Volčenkov, Aljajev – Varnakov, Schroeder, Žafjarov – Šenfeld, Bočarov, Bělevič – Howden, Szczechura, Urakov – Gončaruk, Iljin, Věrjajev.
    HC Dinamo Minsk: Enroth (Osipkov) – Gragnani, Jerjomenko, Gotovec, Jevenko, Ďukov, Děrjabin, Znacharenko – A. Kosticyn, Paré, Prince – Kogaljov, Pulkkinen, Shore – Děmkov, Martynov, Stěpanov – Kovyršin, Kitarov, Feoktistov – Kazjanin.

Rozhodčí: Bukin, Lavrenťjev – Kanifadin, Parikov

Diváci: 5 300