Chabarovsk – Vladivostok 3:2 (kon.) | N.Novgorod – Minsk 4:3 (po pr.) | Spartak Moskva – Ufa 2:4 (kon.)
Viťaz – Jekatěrinburg 1:0 (po pr.)
HC Viťaz Moskevská oblast
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Úterý 24.09.2019, 18:30 • Ledovyj dvorec Viťaz • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části KHL, v němž VIŤAZ MOSKEVSKÁ OBLAST přivítá na svém stadionu AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG.

Možná československá stopa v utkání

Jakub JEŘÁBEK (VIT)

Jakub KOVÁŘ (JEK)

VIŤAZ MOSKEVSKÁ OBLAST
    Viťazu vychází zatím tato sezóna nad očekávání dobře! Po výhře 4:2 na ledě Petrohradu se Viťaz vyšvihl do čela Západní konference, právě před petrohradský tým, který na čelo ztrácí tři body, ovšem má o zápas více. Tým z moskevské oblasti se může pochlubit parádní bilancí sedmi výher v řadě, z toho tři vítězství v základní hrací době uhrál venku, čtyři výhry pak doma, z toho dvě v základní hrací době. Naposledy prohrál Viťaz 4. září, právě na ledě dnešního soupeře Jekatěrinburgu (2:3).

AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG
    Avtomobilist přicestoval k dnešnímu šlágru tohoto kola v pozici lídra Východní konference, což je také pozice, na kterou si v Jekatěrinburgu musí zvykat... Avtomobilist má po devíti odehraných kolech stejný počet bodů, jako Viťaz v druhé konferenci, tedy šestnáct a také tříbodový náskok před svým pronásledovatelem. Vítězná série Jekatěrinburgu se zastavila na čísle osm a skončil a v posledním kole, kdy Avtomobilist doma nestačil na moskevský Spartak, kterému podlehl 2:4. Předtím však, v již zmíněné vítězné sérii, osmkrát vyhrál, z toho čtyřikrát v základní hrací době.

HC Viťaz Moskevská oblast: Samonov (I. Ježov) – Jeřábek, Katičev, V. Lajunen, Golovkov, Šinkevič, Voronkov, Pylenkov – A. Sjomin, Švec-Rogovoj, Makejev – Laričev, M. Aaltonen, Grebenščikov – Arťuchin, Mons, P. Černov – Mojsejev, A. Ševčenko, Koltygin – Petrakov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Alexej Vasilevskij, I. Višněvskij, D. Bodrov, Mamkin, Trjamkin, Berezin, Valitov – Dawes, Macek, Litovčenko – Sexton, Holland, Platt – Mozer, Obidin, Kučerjavenko – Dacjuk, Bělousov, Ovčinnikov – Chripunov.

Rozhodčí: Bondar, Gofman – Goljak, Novikov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Hraje ruská hymna, utkání začne za malý okamžik.

00:01

00:15
    Jakub Jeřábek (Viťaz) si hned v úvodu zápasu musí dát pozor při rozehrávce.

00:31
    Nigel Dawes (Jekatěrinburg) nahazuje puk na branku Samonova, puk končí v rohu.

01:06
    Ofsajd zastavuje útočnou akci Viťazu, hra přerušena, vhazování ve středním pásmu.

01:40
    Ivan Višněvskij (Jekatěrinburg) rozehrává, hosté se snaží po pravé straně, ale ztrácí puk.

02:24
    Alexandr Samonov (Viťaz) si připisuje důležitý zákrok proti střele z levé strany.

02:52
    Jekatěrinburg s pukem ve vlastní třetině, ale hosté chybují.

03:08
    Arťom Švec-Rogovoj (Viťaz) získal puk a dostal se ke střele, jeho pokus z mezikruží Jakub Kovář vyráží. Stejně tak i následnou střelu Sjomina.

03:59
    Avtomobilist také zahrozil a Alexandr Samonov (Viťaz) měl plné ruce práce.

04:35
    Souboj dvou nejlepších týmů dosavadního průběhu základní části nabízí parádní hokejovou podívanou.

04:59
    Pavel Dacjuk (Jekatěrinburg) se dostal k odraženému puku na pravé straně, vypálil, ale Samonov srazil střelu nad branku.

05:32
    Jevgenij Arťuchin (Viťaz) si připisuje první tvrdý hit u mantinelu, za brankou Avtomobilistu, bránící hráč soupeře se svalil na led.

05:58
    Jevgenij Mons (Viťaz) si sjel z levé strany do zakončení, ale Kovář jeho pokus vyrazil.

06:27
    Viťaz s pukem ve středím pásmu, následuje nahození puku na Jakuba Kováře, ten sráží do rohu a hrají hosté.

07:05
    Ville Lajunen (Viťaz) vybojoval puk ve vlastní třetině a zavezl ho do útočného pásma, dobrá práce domácího zadáka.

07:24
    Jakub Kovář (Jekatěrinburg) má puk ve své moci a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

07:52
    Jakub Kovář (Jekatěrinburg) si připisuje další skvělé zákroky, hlavně dělovka Jevgenije Arťuchina (Viťaz) musela českého gólmana štípnout.

08:30
    Michail Mamkin (Jekatěrinburg) pod tlakem za vlastní brankou, při rozehrávce.

08:49
    Viťaz je zatím aktivnější a domácí mocně usilují o vstřelení prvního gólu.

09:31
    Hosté pouze vyhazují kotouč z vlastní třetiny a budou se tak muset znovu bránit.

09:55
    Jevgenij Mons (Viťaz) podržel puk za svou brankou, pak ale špatně přihrává a puk získávají hosté.

10:15
    Tak jestli bude i další průběhu zápasu tak zajímavý, jako byla první desetiminutovka, tak se máme na co těšit!

11:08
    Puk za brankou Viťazu, Alexej Makejev (Viťaz) uspěl v souboji a získává puk pro svůj tým.

11:21
    Špatnou rozehrávkou se ale domácí zbavují puku, je odpískán icing, hra se tak vrací před Samonova.

11:40
    Miro Aaltonen (Viťaz) ve velké šanci, měl před sebou odkrytou část branky, ale obránce Avtomobilistu mu jeho střelu zablokoval.

12:14
    Jakub Kovář (Jekatěrinburg) nyní sice neviděl dělovku domácích, od pravého mantinelu, ale ještě dokázal střelu srazit nad branku.

12:40
    Jevgenij Mons (Viťaz) to zkusil z pravé strany střelou zápěstím, ale branku přestřelil.

13:10
    Pavel Dacjuk (Jekatěrinburg) podržel puk v útočném pásmu, v rohu, mezitím jeho spoluhráči dokázali vystřídat.

13:40
    Ke střele se ale hosté nedostali, Viťaz odvedl dobrou práci v defenzivě.

14:13
    Statistika střel na branku zatím poměrně vyrovnaná – 9 : 8.

14:35
    Michail Mamkin (Jekatěrinburg) neustál souboj ve vlastní třetině, alespoň ale dokázal odehrát puk a hosté se poté osvobodili.

15:30
    Poslední pětiminutovka první třetiny, stále je to čekání na první gól, blíže k němu měli domácí.

15:55
    Jakub Jeřábek (Viťaz) s míčem za vlastní brankou, velmi dobrá rozehrávka a domácí se dostávají do třetiny Avtomobilistu.

16:35
    Ivan Petrakov (Viťaz) musí zabojovat za vlastní brankou o puk.

17:02
    Alexej Makejev (Viťaz) pláchl obráncům Avtomobilistu a z levé strany si sjle před Kováře, toho ale nepřekonal.

17:38
    Svjatoslav Grebenščikov (Viťaz) dostal puk na modou, sjel si ale do levého kruhu pro vhazování, pak vystřelil, jeho prudká střela ale končí pouze na zadním hrazení.

18:16
    Viťaz v útočném pásmu, ale hosté rychle přistupují a domácí se nedostávají ke střele.

18:35
    Ke střele se naopak dostali hosté, z pravé strany, Samonov vyráží, ale bude se vylučovat.

18:35
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jakub Jeřábek – 2 min., hákování).

18:50
    Alexandr Samonov (Viťaz) v ohni střel, ale odolal a domácí dostali puk ze třetiny.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:39
    Denis Bodrov (Jekatěrinburg) pálí od modré, Alexandr Samonov ale střelu viděl a lapil jí, hra přerušena.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Skončila první třetina, která sice gól nenabídla, ale rozhodně nenudila. K vidění byl velmi rychlý hokej, oba týmy se dostávaly do šancí, ale na obou stranách vládli zatím gólmani. Jakub Kovář (Jekatěrinburg) čelil úspěšně deseti střelám, jeho protějšek Alexandr Samonov si pak připsal celkem jedenáct zákroků.

Další třetina začne přibližně v 19:17.

20:01

20:11
    V úvodu druhé třetiny ještě hosté dohrávají přesilovou hru, při vyloučení Jakuba Jeřábka.

20:35

20:40
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Domácí sice přečkali oslabení, vyloučený Jakub Jeřábek již opustil střídačku, ale Avtomobilist zůstal v útočném pásmu, kde BROOKS MACEK vystřelil z pravé strany a puk skončil v brance.
    20:40 Hosté se radují z gólu, který padl po střele Brookse Macka, ale sudí jdou ještě sledovat video.

20:40
    Ale pozor, rozhodčí jdou ještě sledovat video!

20:40
    A pozor – gól neplatí! Brooks Macek (Jekatěrinburg) totiž vystřelil z pravé strany a puk srazil bruslí do branky Jevgenij Mozer, právě proto gól nebyl uznán.
    20:40 Gól Avtomobilistu neplatí pro hraní bruslí

21:40
    Tlak Avtomobilistu pokračuje, Viťaz nezachytil úvod druhé třetiny.

22:01
    Georgij Bělousov (Jekatěrinburg) vyprášil lapačku Alexandra Samonova, ten přerušuje hru.

22:28
    Viťaz se opět brání, hosté dobře napadají rozehrávku a v dosavadním průběhu druhé třetiny se Avtomobilist prezentuje lepším pohybem.

22:48
    Vhazování po levici Samonova, domácí získávají puk a dostávají ho ze třetiny.

23:13
    Hra přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

23:40
    Dan Sexton (Jekatěrinburg) zavezl puk do třetiny Viťazu, nahodil ho za branku, tam ale hraje obránce soupeře.

24:37
    Jakub Kovář (Jekatěrinburg) zastavuje nahozený puk soupeře, hosté hned otáčí hru.

25:49
    Ve třech se nyní domácí hnali do útoku, ale je pískán ofsajd.

26:31
    Jevgenij Katičev (Viťaz) zavezl puk do útočného pásma, tam ale nepřešel přes Mamkina, který získal puk.

27:10
    Jevgenij Mons (Viťaz) pálí z levé strany, střela v pádu ale nebyla nebezpečná pro branku Avtomobilistu.

27:52
    Alexandr Kučerjavenko (Jekatěrinburg) ztratil puk na útočné modré, ale domácí vzápětí odešli střídat.

28:50
    Nyní je to již opět poměrně vyrovnaná bitva, bez šancí na obou stranách.

29:11
    Svjatoslav Grebenščikov (Viťaz) si najel do mezikruží, na střelu bekhendem si ale netroufl, přesto domácí zůstávají ve třetině soupeře.

29:55
    A znovu Svjatoslav Grebenščikov (Viťaz) v akci, tentokrát zvolil průnik před branku, ale Jakub Kovář si své brankoviště pohlídal.
    29:55 Svjatoslav Grebenščikov (Viťaz) a jeho nájezd ze strany před branku Jakuba Kováře

30:15
    Dostali jsme se do druhé poloviny tohoto zápasu, stále čekáme na první gól.

30:40
    Statistika střel na branku – 15 : 22 z pohledu Viťazu.

30:50
    Nikita Trjamkin (Jekatěrinburg) vystřelil od modré, ale neprostřeli hradbu bránících hráčů Viťazu.

31:46
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Ivan Petrakov – 2 min., hákování).

31:58
    Avtomobilist vyhrál vhazování před Samonovem a hosté jsou tak od úvodních vteřin v útočném pásmu.

32:35
    Avtomobilist opět v útočném pásmu, Nigel Dawes ale netrefuje puk na pravém křídle a hosté ztrácejí útočné pásmo.

33:03
    Danila Mojsejev (Viťaz) se po parádním pasu Jakuba Jeřábka dostal do útočného pásma, ale vracející obránce ho odstavil od puku tělem.

33:46

33:50
    Druhou minutu oslabení zvládl Viťaz na jedničku, na rozdíl od soupeře se domácí i v oslabení dostali do zakončení.

34:17
    Georgij Bělousov (Jekatěrinburg) a jeho slabá střela z pravé strany, Samonov sklepává do rohu.

34:40
    Na druhé straně nesedla střela domácímu kapitánovi Sjominovi, Jakub Kovář i tak hranou lapačky vyráží puk mimo.

35:25
    Jevgenij Arťuchin (Viťaz) si připisuje již několikátý hit v tomto zápase, doslova věší soupeře na mantinely.

36:05
    Jevgenij Mozer (Jekatěrinburg) v podstatě jen nahazuje kotouč na branku Viťazu, Alexandr Samonov přerušuje hru.

36:30
    Hosté musí ven z útočného pásma, domácí mohou v klidu rozehrát.

36:50
    Ivan Laričev (Viťaz) skočil na led ze střídačky a hned se k němu dostal puk, vystřelil z pravé strany, jenže obětavým pádem do střely ji zablokoval bránící hráč Avtomobilistu.

37:20
    Blíží se závěr druhé třetiny a stále čekáme na první gól... dnes to gólové hody opravdu nebudou.

38:05
    Avtomobilist získává útočné pásmo, ale Nikita Trjamkin jen nahazuje puk za branku, kde jeho spoluhráči musí svést nepříjemný souboj.

38:33
    Další nahozený kotouč hostů a puk se po mantinelu svezl ven ze třetiny.

39:18
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny, hosté se sice snaží v útočném pásmu, ale ke střelám se nedostávají.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Viděli jsme třetinu, která začala mocným náporem Jekatěrinburgu. Hosté dokonce dopravili puk do branky Viťazu, ale gól nebyl uznán. Od té doby to byla zase pouze urputná bitva o každý metr plochy a spíše jsme sledovali hokej plný osobních soubojů, než nějakou strhující podívanou, jak tomu bylo ve třetině první nebo v úvodu této třetiny.

Další třetina začne přibližně v 20:08.

40:01

40:47
    Puk ve středním pásmu, domácí zkouší zaútočit po pravé straně a nakonec se Ivan Laričev (Viťaz) dostal ke střele, Jakub Kovář chytá a přerušuje hru.

41:18
    Svjatoslav Grebenščikov (Viťaz) to zkusil individuálně, po levé straně, přes jednoho bránícího hráče prošel, přes druhého ale nikoliv a přišel o puk.

41:48
    Pavel Černov (Viťaz) napřáhl ke střele z pravé strany, vypálil, ale branku minul.

42:22
    Jakub Jeřábek (Viťaz) příklepem poslal puk na Jakuba Kováře, ten sklepává vedle branky.

43:30
    Hosté se drží v útočném pásmu, ale znovu je to jen o soubojích u mantinelu.

43:50
    Ofsajd zastavuje útočnou akci Jekatěrinburgu, vhazovat se bude ve střední třetině.

44:25
    Obraz hry se zatím ani ve třetí třetině nijak nemění, stále je to urputná bitva, bez velkých šancí.

45:10
    Vjačeslav Litovčenko (Jekatěrinburg) dělá otočku ve středním pásmu a nechává své spoluhráče dostřídat.

45:57
    Nigel Dawes (Jekatěrinburg) udržel puk v útočném pásmu a poslal ho do roku, na Brookse Maceka.

46:33
    Svjatoslav Grebenščikov (Viťaz) vybojoval puk, šel do brejku, jenže jeho spoluhráči mu odešli střídat...

46:58
    Miro Aaltonen (Viťaz) neustál souboj u mantinelu, ve třetině soupeře a těžce se zvedá z ledu.

47:45
    Georgij Bělousov (Jekatěrinburg) sice udržel na okamžik útočné pásmo, proto bránící přesile ale nakonec neměl šanci a o puk přišel.

48:45
    Alexej Makejev (Viťaz) se snažil dostat ke střele z mezikruží, ale obránce ho připravil o puk.

49:27
    Je škoda, že v souboji dvou nejlepších týmů dosavadního průběhu základní části snesla přísnější měřítko pouze první třetina... pak se zápas propadl spíše do průměru.

50:15
    Kořením (nejen) hokeje jsou góly a ty stále nepřichází, jsme v poslední desetiminutovce třetí části, při tomto stylu hry nás docela reálně čeká prodloužení.

50:38
    Geoff Platt (Jekatěrinburg) se dostal k odraženému puku, neměl na levé straně ale rychlost, tak spíše ze zoufalství poslal puk na Samonova, ten v poklidu vyráží.

51:25
    Viťaz útočí, nahozený kotouč ale bleskově hosté odehrávají pryč ze třetiny.

51:50
    Střela Pavla Černova (Viťaz), od modré, prošla k Jakubu Kovářovi, který ji vyráží.

52:32
    Hosté se v dosavadním průběhu třetí třetiny neženou tak do útočení a spíše se soustřední na bránění středního pásma.

52:50
    Vhazování po levici Jakuba Kováře, puk se dostává na modrou čáru, odkud to zkouší Jakub Jeřábek, v souboji dvou českých reprezentantů a Jakubů vyhrál gólman Avtomobilistu.

53:28
    Závar před brankou Jekatěrinburgu, kam se vrhlo hned několik domácích borců, hlavně Pavel Černov byl velmi aktivní, ale Jakub Kovář (Jekatěrinburg) má puk kdesi ve své výstroji.

54:23
    Ivan Višněvskij (Jekatěrinburg) vypálil pohotově z levé strany, přesouvající Alexandr Samonov (Viťaz) ale dokázal zasáhnout.

55:10
    Začala poslední pětiminutovka třetí třetiny, puk míří do třetiny Viťazu, hosté ale střídají, takže hrát mohou domácí.

56:24
    Statistika střel – 30 : 39 z pohledu Viťazu, přesto je to stále 0:0...

56:55
    Aktivita na hokejkách domácích, kteří by evidentně ještě chtěli rozhodnout do konce normální hrací doby.

57:30
    Puk ve třetině Jekatěrinburgu, hosté rozehrávají.

58:32
    Znovu se bojuje o puk ve třetině hostů, ale jak to již bývá v tomto utkání, puk zamířil ze třetiny pryč.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, utkání s největší pravděpodobností skončí po šedesáti minutách fotbalovým výsledkem.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Souboj dvou nejlepších týmů základní části končí po šedesáti minutách nerozhodně 0:0 a nutno dodat, že to je určitým zklamáním potom, co nám oba týmy předvedly v první třetině. V dalších dvou to totiž byla v podstatě nekoukatelná bitva, kdy spousta akcí končila u mantinelů a v rozích, odkud se góly prostě nedávají.

60:01

60:22
    Alexandr Sjomin (Viťaz) v ofsajdu, jeho zpětná otočka nebylo povedená, vhazování ve střední třetině.

60:45
    Puk v držení hráčů Avtomobilistu, ale ani v prodloužení to nejsou nějaké divoké útočné hody.

61:10
    Jegor Voronkov (Viťaz) volil příliš komplikované zakončení, místo toho o puk přišel.

61:33
    Na druhé straně šel do souboje s dvěma bránícími hráči Denis Bodrov (Jekatěrinburg), ani to nemělo šanci na úspěch.

61:45
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Vjačeslav Litovčenko – 2 min., hákování).

61:45
    Oddechový čas pro domácí.

61:50
    Při vyloučení v prodloužení se hraje čtyři na tři, domácí tak mají šanci na rozhodnutí zápasu.

62:04
    Viťaz právě vstřelil branku!
    První a zároveň jediný gól tohoto zápasu dávají při přesilové hře domácí, kteří tak rovnou rozhodují o svém vítězství! Alexandr Sjomin si počkal, až si ARŤOM ŠVEC-ROGOVOJ najede od mantinelu blíže k brance Jekatěrinburgu, poslal mu přesným pasem puk a Švec-Rogovoj překvapil Jakuba Kováře střelou nad pravé rameno, pod horní tyčku branky Avtomobilistu. Asistence: Ville Lajunen a Alexandr Sjomin.
    62:04 Arťom ŠVEC-ROGOVOJ - 1:0

Je konec, z bitvy dvou nejlepších týmů dosavadního průběhu základní části KHL bere bod navíc domácí Viťaz, který tak prodlužuje svou sérii vítězství. Dnes to nebyla nijak velká hokejová podívaná, s výjimkou první třetiny, kdy se hrál opravdu špičkový hokej. Pak ale hra upadla spíše do slabšího průměru a byť se poměrně často střílelo, nebyly to vyložené gólovky, spíše střely od mantinelů nebo od modré.