Boston – New Jersey 2:0 (kon.) | Pittsburgh – Detroit 4:2 (kon.) | Toronto – Montreal 3:0 (kon.)
Buffalo – Columbus 4:3 (po pr.) | Nashville – Carolina 3:0 (kon.) | Chicago – Washington 0:6 (kon.)
Vancouver – Ottawa 2:6 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 2:0 (kon.) | Vegas – Colorado 1:4 (kon.)
Buffalo Sabres
4:3 (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)
Columbus Blue Jackets
Čtvrtek 26.09.2019, 01:08 • KeyBank Center, Buffalo • Příprava NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:32:47)

Česko-slovenská stopa v utkání:
    Vladimír Sobotka (BUF) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:06
    Marko Daňo (CBJ) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:15.

1. Marcus Johansson (BUF) 1+0
    2. Nathan Gerbe (CBJ) 2+0
    3. Jack Eichel (BUF) 0+2.

Buffalo své zaváhání z konce třetí třetiny dokonale napravilo, když v prodloužení prakticky nepustilo soupeře k puku, a když už se konečně Columbus dostal do držení, předvedl hrubou chybu v rozehrávce. Toho využil Marcus Johansson, který vsítil rozhodující gól ve druhé minutě prodloužení.

Sabres vyhráli i třetí domácí zápas v přípravě, naopak Blue Jackets prohráli potřetí na ledě soupeře.

61:36 Marcus JOHANSSON - 4:3

61:36
    Sabres právě vstřelili branku!
    Když se už Columbus dostal k puku a vyrážel do útoku, přišla chyba v rozehrávce a přečíslení domácích dvou proti jednomu. MARCUS JOHANSSON si vzal puk po pomalé a odfláknuté přihrávce soupeře, najel si blíž k brance na pravé straně, naznačoval přihrávku doleva a nakonec po krátkém rozmýšlení poslal střelu na blížší tyč pod břevno. Bez asistence.

61:05
    Skinner se zpoza kruhů dostal k prudké střele, kterou Merzlikins vyráží. Buffalo zůstává u puku.

60:40
    Eichel s pukem zajel do útočného pásma, projel za brankou a podél levého mantinelu zase vyjel do střední třetiny.

60:01

Buffalo, které mělo při svém výkonu vítězství takřka v kapse, se dopustilo dvě minuty před koncem chyby při vyhození puku a věnovalo soupeři obrovskou šanci, kterou Columbus využil. O utkání tak bude muset rozhodnout prodloužení.

60:00

59:43
    Ještě šance před brankou Columbusu, ale byla doslova překombinovaná a střela z mezikruží odklouzala mimo branku.

59:00
    Hra je přerušena před brankářem domácích po střele Bemstroma.
    58:04 Nathan GERBE - 3:3

58:04
    Columbus právě vstřelil branku!
    Hrubá chyba Buffala v obraně, nepovedené vyhození puku podél mantinelu, které rukou zachytil Korostelev, jenž si s pukem sjel mezi kruhy a vyslal na branku bekhendovou střelu, kterou NATHAN GERBE tečoval hokejkou do své pravé nohy, od níž se puk odrazil za bezmocného Huttona. Asistence: Nikita Korostelev.

57:03
    A další icing Columbusu.

56:23
    Zakázané uvolnění Columbusu, jemuž se nepovedlo protečovat do útočného pásma.

55:40
    Jenže bez úspěchu, puk opět míří do středního pásma.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 20. Thompson, 22. Reinhart (Skinner, Eichel), 50. Olofsson (Eichel), 62. Johansson – 6. Gerbe (Bittner, Kukan), 49. Anderson (Harrington, Lilja), 59. Gerbe (Korostelev)

Buffalo Sabres: Hutton (Ullmark) – Dahlin, Ristolainen, Gilmour, Miller, Scandella, Jokiharju – Olfosson, Eichel, Reinhart – Skinner, Johansson, Rodrigues – Vesey, Mittelstadt, Okposo – Girgensons, Sobotka, Thompson.
    Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Vehvilainen) – Peeke, Harrington, Kukan, Carlsson, Nutivaara, A. Karlsson – Bemstrom, Wennberg, Anderson – Lilja, Dalpe, Daňo – Stenlund, Hannikainen, Sherwood – Bittner, Gerbe, Korostelev.

Rozhodčí: Schrader, Morton – Smith, Devorski

Diváci: 15 788