Litvínov – Liberec 4:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Třinec 4:3 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 0:3 (kon.)
Zlín – Kladno 1:2 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 4:2 (kon.) | Olomouc – Pardubice 3:1 (kon.)
HC Olomouc
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 27.09.2019, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 5. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u online přenosů z plecharény, na viděnou! (20:16:40)

Střely na branku ve třetí třetině:
    Olomouc – 11 (celkem 23)
    Pardubice – 8 (celkem 28)

Třetí třetina už byla ze strany domácích opatrnější a byly to opět Pardubice, kdo diktoval tempo hry. Vyrovnat už se jim ale nepodařilo a naopak v poslední vteřině zápasu ztvrdil vítězství kohoutů gólem do prázdné branky Petr Kolouch.

Nejlepší hráči utkání:
    Zbyněk Irgl (OLO)
    Jakub Štěpánek (PCE)

60:00 Petr KOLOUCH - 3:1

60:00
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Burian nabídl puk PETRU KOLOUCHOVI do středového kruhu a ten čtyři desetiny před koncem zamířil přesně k pravé tyči prázdné branky. Asistence: Vilém Burian, Jan Lukáš.

59:43
    Jaroměřský vyváží puk do útočného pásma a šetří čas.

59:38
    Oddechový čas pro hosty.

59:34
    Tentýž hráč mohl zahrozit, když vyrazil podél mantinelu do útoku, Piché ho ale zastavil zákrokem na hranici faulu.

59:22
    Obrovský závar před Lukášem vyřešil Knotek, který poslal puk rukavicí do rohu.

59:10
    Hosté to zkoušejí v šesti!

58:48
    Irgl posílá puk podél mantinelu za branku hostů, kde si ho bere Štěpánek, který už byl na půl cesty na střídačku.

58:03
    Eklundovu střelu Lukáš vyrazil, ale netušil kam. Naštěstí pro domácí puk skončil v rohu.

57:43
    Štěpánek však zatím zůstává v brance.

57:43
    Jan Švrček (OLO) putuje na dvě minuty na trestnou lavici a pro Pardubice to znamená zřejmě poslední šanci na vyrovnání!

57:23
    Švrček v souboji o puk zasáhl Machalu do tváře a Pardubice tak mají výhodu.

Dnešní utkání sleduje 4197 diváků.

57:10
    Nahodil poslal puk na Štěpánka, ten bez potíží zakročil a podržel puk ve výstroji.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 2. Strapáč (Irgl, Ondrušek), 28. Irgl (Strapáč, Škůrek), 60. Kolouch (Burian, Lukáš) – 14. Holland (Harju, Mandát)

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Dujsík, Valenta – Ostřížek, J. Knotek (A), Klimek – Strapáč, Kolouch, Irgl – Burian, Nahodil, Olesz – V. Tomeček, Skladaný, Hecl.
    HC Dynamo Pardubice: Štěpánek (Kacetl) – Eklund, Holland, J. Kolář (C), Piché, Mikuš, J. Zdráhal, Ivan – Machala, Mandát (A), Hovorka – Harju, R. Kousal, J. Kloz – Látal, Poulíček (A), Rouha – Machač, Pochobradský, Matýs.

Rozhodčí: Šír, Veselý – Lučan, Kis