Banská Bystrica – Nové Zámky 0:2 (kon.) | Trenčín – Lipt. Mikuláš 6:4 (kon.) | Nitra – Detva 3:5 (kon.)
Miskolc – Poprad 2:3 (kon.) | HC Slovan – Zvolen 4:1 (kon.) | MAC Budapešť – Košice 5:1 (kon.)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
HK Poprad
sk Pátek 27.09.2019, 18:00 • Ice rink, Miškovec (Maďarsko) • Tipos Extraliga (SR) • 6. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose zo zápasu šiesteho kola hokejovej Tipsport Ligy, v ktorom sa proti sebe postavia DVTK Miškovec a HK Poprad. Stretnutie sa začne o 18:00.

DVTK Miškovec

Maďarský celok zažíva fantastický vstup do súťaže, keď je po piatich odohraných kolách na čele ligovej tabuľky. Má však kvôli predohrávke 13. kola s Banskou Bystricou o jeden odohraný zápas viac ako druhé Košice, ktoré majú rovnaký počet bodov. Miškovec ťahá hlavne produktívny útok, keď viac strelených gólov má len ich dnešný súper Poprad. Jeho hlavnou hviezdou je útočník János Vas, ktorý je najproduktívnejším hráčom ligy s desiatimi bodmi (2 góly a 8 asistencií). DVTK dokázalo bodovať v každom zápase okrem maďarského derby, v ktorom prehralo na pôde MAC Budapešť 3:5. V poslednom zápase dokázal Miškovec dokonca vyhrať i na pôde majstra z Banskej Bystrice, forma domácich je tak veľmi dobrá a v dnešnom zápase ich môžeme považovať za favorita.

HK Poprad

Popradu sa narozdiel od domáceho tímu vstup do novej sezóny veľmi nevydaril. Z piatich zápasov vyhral len jeden v riadnom hracom čase, a to v poslednom kole doma proti Nitre (5:0), a body začal zbierať až od tretieho kola, keďže úvodné dva zápasy prehral. Poprad má najproduktívnejší útok Tipsport Ligy, ktorý za 5 zápasov strelil 18 gólov. Ťahá ho predovšetkým trojica Takáč (5 gólov + 2 asistencie), Leclerc (3+4) a Zagrapan (2+4). Výraznou slabinou je však obrana, pretože viac gólov ako Poprad inkasovali len predposledný Liptovský Mikuláš a posledná Detva. V poslednom kole si však Podtatranci udržali čisté konto, uvidíme teda, či na tento výsledok nadviažu i na ľade aktuálneho lídra súťaže.

Poprad – Banská Bystrica 2:3
    Zvolen – Poprad 3:2
    Poprad – MAC Budapešť 6:5 po predĺžení
    Michalovce – Poprad 4:3 po nájazdoch
    Poprad – Nitra 5:0

Vzájomné zápasy

Všetkých 5 vzájomných zápasov v minulej sezóne bolo veľmi tesných a až tri sa predlžovali. O niečo lepšie z tejto bilancie vychádza Miškovec, ktorý vyhral nad Popradom trikrát a dvakrát s ním prehral.

Úvodné zostavy:

DVTK Miškovec: Adorján – Dudás, Ross, Vandane, Göz, D. Kiss, Szirányi, Farkas, Láda – Rodman, Vas, Reszegh – Magosi, Galanisz, Beach – Beauviller, Harrison, Ritó – P. Kiss, Lövei, Vojtkó

HK Poprad: Vošvrda – Ťavoda, Kozák, Kramár, Erving, Magovac, Ulrych, Fabian, Česánek – P. Svitana, Paukovček, Karterud – Leclerc, Zagrapan, Takáč – Matis, Mlynarovič, Štrauch – R. Svitana, Bjalončík, Paločko

Rozhodca: Konc st., Korba – Jurčiak, Durmis.

Oba tímy už sú na ľadovej ploche, zápas sa tak o malú chvíľu začne. Miškovec bude hrať v bielych dresoch, Poprad v modrých.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:29
    Popradčania hneď po vhadzovaní nahodili puk do pásma domácich, tí ale bez väčších problémov získali puk.

00:51
    Göz vyhodil puk na tribúnu, vylúčenie ale nebude kvôli teču popradského hráča.

01:22
    Adorján vyrazil nahodenie zo stredného pásma a Matis ho potom v rohu vybojoval. Útočník Popradu drží puk na svojej hokejke.

02:14
    Nepresná prihrávka na modrú ale vyhnala hostí z útočnej tretiny a k puku sa dostávajú domáci.

02:37
    Popradčania výborne prehustili stredné pásmo a nahodenie na Vošvrdu vyrazil popradský gólman. V rohu sa následne zmocnili puku hráči maďarského celku.

03:20
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Davis Vandane – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

03:31
    Popradčania úvodné presilovkové vhadzovanie vyhrali. Kozák nahadzoval puk od modrej, trafil ale len pred ním stojaceho Reszegha.

03:47
    Poprad dal gól!
    Poprad využíva hneď svoju prvú presilovku a otvára skóre! Peknú presilovkovú kombináciu Popradu zakončil po prihrávke Kozáka od modrej presnou strelou z ľavého kruhu k pravej žŕďke Adorjánovej bránky ALEKSANDAR MAGOVAC. Asistencie: Lukáš Kozák, Patrik Svitana.

04:46
    Domáci mohli hneď odpovedať. Po prihrávke medzi kruhy od Magosiho z ľavej strany sa ocitol v tomto priestore úplne voľný Beach, puk ale nedokázal v čistej streleckej pozícii zasiahnuť.

05:27
    Beauviller sa pokúsil o individuálny prienik a až strelec popradského gólu Magovac mu puk vypichol.

05:57
    Rossovu tvrdú strelu vyrazil Vošvrda len pred seba, kde sa z bekhendu snažil doraziť puk do odkrytej bránky Rodman. Puk však dobre netrafil a po strele mimo popradskej bránky ho hostia vyhodili na zakázané uvoľnenie.

06:30
    Hostia potom vytlačili domácich zo svojho pásma a po nedorozumení v rozohrávke vyhodili hráči Miškovca puk na zakázané uvoľnenie.

06:58
    Miškovec prebral po inkasovanom góle iniciatívu a má výrazne viac z hry. Ďalší útok domácich skončil v rohu popradskej tretiny po nahodení Szirányiho.

07:38
    Rýchly útok Popradu vyriešil Patrik Svitana prihrávkou z ľavého krídla na modrú Kozákovi, ktorý tvrdou strelou minul Adorjánovu bránku.

08:08
    Ani jednému z tímov sa teraz nedarí rozohrávka a niekoľkokrát si puk v strednom pásme doslova vymenili.

08:53
    Kramár zastavil v strednom pásme prienik Vojtkóa a sám sa dostal po pravom krídle do tretiny domácich. Tam založil kombináciu hostí.

09:07
    K odrazenému puku sa medzi obrancami Miškovca dostal Mlynarovič, slabú strelu ale bez problémov chytil brankár Miškovca Adorján.

09:32
    Domáci prepadli pri snahe o prechod stredného pásma a po prihrávke od spoluhráčov sa za obrancami Miškovca objavil Mlynarovič. Tomu v presnejšom zakončení zabránil len Szirányiho faul.

09:32
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Bence Szirányi – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

10:01
    Hostia sa znovu dostali po vhadzovaní do presilovkového vzorca a zvierajú domácich. K strele sa ale zatiaľ nedostali.

10:20
    Po nepresnej prihrávke z pravej strany získali domáci puk a bez váhania ho vyhodili za Vošvrdovu bránku.

10:41
    Takáč prenikol po pravom krídle trochu prekvapivo až pred Adorjána, ktorý vyrazil jeho strelu z pomerne ostrého uhla.

11:01
    Ulrych sa snažil cez Dudása prestrčiť puk na teč Leclercovi, ten ale nedokázal puk pred Adorjánom tečovať.

11:32
    Miškovec v plnom počte.

11:49
    Po skvelej prihrávke z pravej strany sa ocitol sám pred Vošvrdom Beauviller. Útočník domácich vyskúšal blafák do pravej strany, Vošvrda ale ľavým betónom strelu vyrazil.

12:30
    Domáci robia v prvej tretine pomerne dosť chýb v rozohrávke a i teraz darovali nezmyselnou spätnou prihrávkou puk Bjalončíkovi. Tomu ale pri snahe o strelu puk odskočil.

13:00
    Popradčania však sú naďalej aktívni v napádaní a darí sa im získavať puky od domácich. Patrik Svitana minul Adorjánovu bránku, puk ale zostáva na hokejkách Popradu.

13:26
    Paukovčekova strela z pravého krídla bola zrazená na ochrannú sieť.

13:40
    Hneď po vhadzovaní musel Adorján vyraziť tvrdú strelu od modrej a následnú snahu o rýchly útok domácich ukončil ofsajd Beauvillera.

14:38
    Snáď prvýkrát v zápase dokázali domáci zavrieť hostí v ich tretine. Z ľavej strany pálil Ritó a následne sa snažil o dorážku Harrison, Vošvrda však obe strely vyrazil do rohu.

15:01
    Tlak Miškovca ukončil Takáč, ktorý zaviezol puk do tretiny domácich.

15:26
    Takáč prihrávkou z pravej strany našiel pred bránkou voľného Zagrapana, ktorého teč brankár domácich Adorján reflexívnym zákrokom vyrazil.

15:52
    Prečíslenie Miškovca 3 proti 2 zakončil po prihrávke Rossa Reszegh, Vošvrda však dokázal jeho strelu z pravého kruhu vyraziť.

16:00
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Petr Ulrych – 2 min., nedovolené bránenie).

16:15
    Popradčania hneď po vhadzovaní vyhodili puk za Adorjánovu bránku.

16:20
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Samuel Mlynarovič – 2 min., sekanie).

16:35
    I dvojnásobné oslabenie začali Popradčania ziskom puku a jeho vyhodením za Adorjánovu bránku.

17:27
    Presilovkovú kombináciu Miškovca zakončil tvrdou od modrej Beach, jeho pokus však bol zrazený nad bránku Vošvrdu.

17:55
    Miškovec dal gól!
    Domáci napokon dvojnásobnú presilovku využívajú a vyrovnávajú! Po prihrávke Beauvillera prekonal Vošvrdu tvrdou strelou TAMÁS RESZEGH. Asistencie: Francis Beauviller, Jesse Ray Dudás.

18:20
    Poprad v plnom počte.

19:02
    Poprad sa v závere prvej tretiny dostáva pod tlak domácich, ktorých povzbudil vyrovnávajú gól. Miškovčania teraz zvierajú hostí v ich tretine.

19:45
    Hostia ale predsa len ešte raz zaútočili. Patrik Svitana sa pokúsil o individuálny prienik, ten ale zastavil dobrým obranným zákrokom Harrison.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine svieti na výsledkovej tabuli zrejme zaslúžený výsledok 1:1. Popradčania boli v prvej polovici prvého dejsta aktívnejší, za čo boli odmenení presilovkovým gólom Magovaca. Domáci zase pridali v druhej desaťminútovke a i oni strelili gól v presilovke zásluhou Reszegha. Do druhej tretiny tak idú oba tímy s rovnakými šancami na zisk bodov.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:54.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:15
    Domáci vyhrali úvodné vhadzovanie, prvý útok sa im ale nevydaril a puku sa rýchlo zmocnili Popradčania.

20:38
    Prechod do útočného pásma domácich skončil odohraním puku Paukovčekovi na hráčsku lavicu Popradu.

21:10
    Domáci zavreli hostí v ich tretine, okrem jednej Beachovej strely sa ale nedostali cez dobre sa pohybujúcich hostí do zakončenia.

21:36
    Vandaneovo nahodenie od modrej zastavili popradskí obrancovia, ktorí sa pokúsili o založenie útoku hostí. Ten sa nevydaril.

22:02
    Miškovec vstúpil do druhej tretiny veľmi aktívne a znovu zatlačil hostí pred ich bránku.

22:47
    Harrisonovo nahodenie od modrej tečoval Galanisz mimo Vošvrdovej bránky. K puku sa potom dostal Štrauch, ktorý zaútočil po ľavej strane a strelou cez obrancu donútil Adorjána k zákroku.

22:56
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Jesse Ray Dudás – 2 min., krosček).

23:11
    Popradčania vyhrali vhadzovanie a hneď sa rozostavili do presilovkového vzorca.

23:17
    Poprad znovu využíva presilovku a znovu sa dostáva do vedenia! Magovac strelou z ľavej strany trafil korčuľu LUKÁŠA PAUKOVČEKA, od ktorej sa puk odrazil do brankára Adorjána. Od domáceho gólmana sa potom puk dostal Paukovčekovi priamo na hokejku a pomedzi betóny Adorjána ho Paukovček poslal do siete. Asistencie: Aleksandar Magovac, Lukáš Kozák.

23:52
    Obrovská chyba domácich! Domácu rozohrávku vystihol Leclerc, ktorý si narazil puk pred Adorjánom so Zagrapanom, proti jeho strele sa ale stihol gólman DVTK presunúť.

24:26
    Ďalšia obrovská chyba domácich! Na útočnej modrej utiekol Dudásovi puk, za ktorým okamžite vyštartoval Paločko a ten sa dostal do samostatného nájazdu. Paločko sa pokúsil o blafák do ľavej strany, Adorján ale jeho úmysel vystihol a puk vyrazil.

25:15
    Znovu chyba domácich. Dudás doslova prihral Patrikovi Svitanovi, ktorý sa ešte snažil nájsť medzi kruhmi spoluhráča. Puk mu ale odskočil a k strele sa napokon nedostal.

26:00
    Domáci sa doslova zahrávajú s ohňom. Ich rozohrávku vystihol Zagrapan, chybu svojho spoluhráča ale napravil Dudás, ktorý útočníkovi Popradu puk vypichol.

26:38
    Miškovec po dlhej dobe úspešne založil útok, akcia ale skončila nahodením puku na zadný mantinel. Za bránkou Vošvrdu ho nedokázal vybojovať Vojtkó.

27:16
    Prienik Vasa po pravom krídle bol zastavený a Ulrych okamžite otočil hru. Napokon sám strieľal z pravej strany, bránku Adorjána však minul.

28:01
    Hostia sa snažili trochu upokojiť rozháranú hru, vôbec sa im to ale kvôli Magovacovmu zakázanému uvoľneniu nepodarilo.

28:40
    Hra má v druhej tretine veľký spád a útoky sa rýchlo striedajú zo strany na stranu. Hrá sa prakticky bez prerušení.

29:20
    Beach nahodil puk od ľavého mantinelu na teč Magosimu, Vošvrda ho ale dokázal vyraziť a jeho spoluhráči môžu i zaútočiť.

29:51
    Ich akcia sa ale skončila za bránkou Adorjána, odkiaľ sa Popradčania snažia vydolovať puk do útočnej kombinácie.

30:12
    Kozák sa po krížnej prihrávke Patrika Svitanu od pravého mantinelu dostal k strele od modrej, Adorján však jeho pokus videl a bez problémov ho chytil.

30:31
    Beauvillerovi pri prechode útočnej modrej odskočil puk, a tak ho Vandane len nahodil na zadný mantinel. Tam ho opäť získali Popradčania.

31:09
    Poprad hrá v druhej tretine výborne a domácich prakticky nepúšťa k dlhšiemu pobytu vo svojej tretine. Teraz mu navyše pomohlo zakázané uvoľnenie Löveia.

31:30
    Hneď po vhadzovaní strieľal z pravej strany Fabian, jeho pokus ale tečoval jeden z brániacich hráčov Miškovca na ochrannú sieť.

32:00
    Česánkovo nahodenie vyrazil Adorján k Renému Svitanovi, ktorý sa snažil o dorážku z bekhendu. Domáci gólman sa včas presunul k svojej ľavej žŕďke a strelu chytil.

32:37
    Domáci majú obrovský problém s agresívnym napádaním Popradčanov a vôbec sa im nedarí rozohrávka.

33:15
    Prečíslenie 3 proti 2 zakončil po krížnej prihrávke od ľavého mantinelu Beauviller, dostal sa však už príliš blízko k brankárovi Vošvrdovi a ten ho vychytal.

34:01
    Útok Popradčanov zastavuje ofsajd Štraucha.

34:22
    Prerušení hry je zrazu veľmi veľa. Teraz prišlo ďalšie, po nepresnej rozohrávke Magosiho skončil puk na zakázanom uvoľnení.

34:40
    Po rýchlom prechode do útočnej tretiny strieľal z pravého kruhu Reszegh, Vošvrda puk vyrazil.

35:03
    Adorján zaváhal pri zastavovaní puku za vlastnou bránkou, keď sa nedohodol s Rossom. Paločko získal puk a hneď ho posielal pred prázdnu bránku Miškovca, tam ale nebol nikto v modrom.

35:39
    Miškovec zatlačil hostí do obrany, domáci ale nevystrelili ani raz. Puk si len posúvajú popri mantineli.

36:11
    Patrik Svitana si naviedol puk z ľavej strany na os klziska a cez domáceho obrancu vypálil, pozorný Adorján však dokázal jeho strelu vyraziť.

36:38
    Popradčania sa ale udržali v útočnej tretine, kde bojuje pri mantineli o puk Leclerc.

37:04
    Domáci získali puk a len ho dostali zo svojej tretiny, potrebovali totiž už vystriedať.

37:40
    I tak sa ale dostali k puku a zaútočili. Reszeghovo nahodenie od ľavého mantinelu pred bránku Popradu nedokázal Vas tečovať a hostia vyhodili puk za bránku Adorjána.

37:59
    Göz pálil hneď po vhadzovaní, Vošvrda však jeho pokus vyrazil. Beach sa potom dostal do menšej šarvátky s Ulrychom, ktorý ho odtlačil od svojho bránkoviska.

38:21
    Paukovček zachytil rozohrávku domácich a pripravil pozíciu na strelu od modrej Ervingovi. Adorján túto strelu vyrazil a ani jeden z hráčov Popradu nedokázal puk zasiahnuť pred bránkoviskom domácich.

38:41
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (tímový trest – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Kyle Beach.

39:00
    Popradčanom sa dnes presilovky daria a znovu sa okamžite po vhadzovaní dostali k puku v útočnej tretine.

39:08
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Samuel Takáč – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

39:48
    Vandaneovi odskočil puk na modrej a hracieho predmetu sa zmocnil Ťavoda. So svojim spoluhráčom sa dostal do prečíslenia 2 proti 1, ktoré napokon zakončil sám a Adorján musel jeho pokus ľavým ramenom vyraziť mimo svojej bránky.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Poprad predviedol v druhej tretine výborný výkon a zaslúžene sa dostal do vedenia. I tretí gól dnešného zápasu padol v presilovke, keď domáceho brankára Adorjána prekonal Paukovček. Domáci robili v celej druhej tretine obrovské chyby v rozohrávke a nebyť mizernej efektivity Popradčanov, tak mohla byť ich strata na súpera omnoho väčšia. Takto však majú v tretej tretine ešte šancu bojovať o víťazstvo.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:48.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:20
    Tretia tretina začína hrou 4 proti 4 a popradským víťazným vhadzovaním.

40:41

41:01
    Leclerc sa po pravom krídle tlačil k bránke domácich a na poslednú chvíľu mu puk vypichol Beach.

41:08

41:36
    Zagrapan prihrávkou spoza bránky našiel medzi kruhmi Kramára, ktorý strelou z prvej minul domácu bránku.

41:52
    K puku sa potom v rohu dostal Štrauch, ktorý si ho naviedol do ľavého kruhu a svojou strelou donútil Adorjána k zákroku.

42:12
    Mlynarovičovo nahodenie tečoval niekto v prehustenom priestore pred bránkou domácich a puk sa odrazil po tomto teči len tesne mimo svätyne Miškovca.

42:50
    Popradčania sú aktívnejší i v úvode tretej tretiny a tlačia domácich hlboko do obrany. Miškovec má naďalej obrovský problém s rozohrávkou a agresívnym presingom hostí.

43:40
    Až teraz sa domácim konečne vydaril prechod do útoku a hneď sa usadili v útočnej tretine. Okrem jednej Harrisonovej strely od modrej sme ale nič nebezpečného pred bránkou Vošvrdu nevideli.

44:17
    Magosiho zadovka neprešla na Galanisza a Patrik Svitana otočil hru. Nahodenie hostí potom skončilo v rohu, kde o puk bojuje práve Patrik Svitana.

44:51
    Kramárovo nahodenie od modrej tečoval Paukovček mimo domácej bránky. Hostia naďalej zostávajú pri puku.

45:26
    Beauvillerov prienik po ľavom krídle ukončila obrana hostí odtlačením domáceho útočníka za Vošvrdovu bránku. K puku sa po prihrávke od Beauvillera dostal Szirányi, ktorý z ostrého uhla minul popradskú bránku.

46:21
    Útok domácich ukončuje ofsajd Vojtkóa.

46:46
    Matis bojuje v rohu útočnej tretiny o puk a úspešne. Puk sa dostal k Mlynarovičovi, ktorého strela skončila mimo.

47:44
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Nikandrosz Galanisz – 2 min., hákovanie).

48:05
    Domáci získali puk hneď po vhadzovaní a vyhodili ho za bránku Vošvrdu. Popradčania chceli rýchlo rozohrať, Paukovček ale nestihol vykorčuľovať z útočnej tretiny a previnil sa tak proti pravidlám ofsajdom.

48:41
    Popradčanom sa v tejto presilovke nedarí. Ich ďalšie dva pokusy o prienik do útočného pásma zastavili domáci už v strednom pásme a puk vyhodili za Vošvrdovu bránku.

49:32
    Domáci v oslabení vyrovnávajú! Harrison získal puk v strednom pásme, potiahol ho do útočnej tretiny a prihrávkou medzi kruhy našiel BÁLINTA MAGOSIHO. Ten si puk posunul na os ihriska a najskôr trafil brankára Vošvrdu, puk sa mu ale odrazil naspäť na hokejku a druhou strelou, tentokrát už do odkrytej bránky, prekonal popradského brankára. Asistencie: Ryan Harrison, Nicholas Rory Ross.

49:44

Poprad dostal v tejto sezóne už štvrtý gól pri vlastnej presilovke.

50:50
    Poprad pokračuje vo svojej útočnej aktivite navzdory inkasovanému gólu. Domáci sú zavretí vo svojej tretine.

51:15
    Patrik Svitana s pukom obkrúžil celú útočnú tretinu a potom musel puk posunúť na modrú Paločkovi. Ten tvrdou ranou minul Adorjánovu bránku.

51:55
    Beauviller dostal puk v útočnej tretine a prihrávkou z pravej strany do druhej vlny našiel voľného Beacha. Jeho strelu na poslednú chvíľu nadvihol nad svoju bránku Kramár.

52:13
    Na ľade je v pravom kruhu pred popradskou bránou diera, ktorú zatiaľ opravujú len rozhodcovia.

52:19
    Takáč hneď po vhadzovaní vyrazil dopredu a strelou spoza obrancu donútil Adorjána k vyrazeniu puku na ochrannú sieť.

52:47
    Takáč z ostrého uhla minul domácu bránku a domáci sa následne zmocnili puku.

53:35
    Harrison sa pokúsil zaskočiť strelou spoza bránky Vošvrdu, ten si ale dal pozor, aby si jeho nahodenie nezrazil do vlastnej bránky. Na opačnú stranu potom vyrazil Patrik Svitana, ktorého strelu z pravého kruhu chytil výborne chytajúci Attila Adorján.

54:10
    Popradčania sú stále iniciatívnejší a chcú dnešný zápas vyhrať už po 60 minútach. Matis si so Štrauchom vymenil puk a nakoniec pripravil pozíciu na strelu od modrej Ulrych. Pripravený Adorján chytá i túto ranu.

54:43
    Patrik Svitana obral rozohrávajúcich domácich o puk, nemal ale na koho prihrať. Útok hostí sa tak nateraz zasekol v rohu útočnej tretiny.

55:20
    Odtiaľ domáci vyhodili puk do stredného pásma, Popradčania ale získali v strednej tretine puk.

55:47
    Beauviller narazil na mantinel v strednom pásme padajúceho Kramára, ktorý zostáva otrasený ležať na ľade. Okamžite sú pri ňom lekári.

55:47
    Kramár sa našťastie postavil na nohy a odchádza v hlbokom predklone na striedačku Popradu. Beauviller vylúčený nebude.

56:10
    Fabianovu strelu vyrazil Adorján a brankár Miškovca potom zlikvidoval i Fabianovu dorážku.

56:36
    Popradčania po vyhranom vhadzovaní posunuli puk dozadu na Ulrycha, ktorého skrytú strelu cez obrancu znovu chytil brankár Adorján.

56:59
    Popradčania znovu vyhrali vhadzovanie a od modrej pálil Magovac, strelou z prvej ale bránku Adorjána minul. Domáci následne vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.

57:41
    Tentokrát vyhrali buly domáci, hostia ale znovu získali okamžite puk. Štrauch strelou z vrcholu ľavého kruhu minul Adorjánovu bránku a Matis ho v rohu útočnej tretiny v súboji s domácim obrancom stratil.

58:29
    Hostia sú odmenení za svoju aktivitu a tesne pred koncom riadnej hracej doby sa dostávajú do vedenia! Paločko výbornou prihrávkou z pravej strany našiel medzi kruhmi PATRIKA SVITANU, ktorý i z trochu ťažkej pozície z prvej prestrelil strelou pod hornú žŕďku brankára Adorjána. Asistencie: Peter Bjalončík, Matúš Paločko.

59:09
    Domáci sa okamžite pokúsili dostať sa do útočnej tretiny, Popradčania ale oba ich pokusy umne zachytili už v strednom pásme.

59:37
    Hostia dokonca ešte zaútočili. Výborne hrajúci Patrik Svitana zaviezol puk do útočnej tretiny, kde ho drží za Adorjánovou bránkou.

60:00
    Vandane už trochu zúfalým nahodením od modrej trafil jedného z Popradčanov, ktorý vyhodil puk do prázdnej domácej bránky. Podľa rozhodcov však puk neprešiel bránkovú čiaru pred koncom tretej tretiny, Poprad tak dnes víťazí napokon len o gól.

Poprad bol i v tretej tretine aktívnejší, na výhru sa ale napokon poriadne nadrel. Domáci z ojedinelého útoku a navyše vo vlastnom oslabení vyrovnali zásluhou Magosiho, potom ale hostia poriadne zatlačili domácich do ich tretiny a vytvorili si obrovské množstvo gólových príležitostí. Minútu a pol pred koncom riadnej hracej doby napokon strelil víťazný gól Popradu Patrik Svitana, ktorý rozhodol o zaslúženom víťazstve Podtatrancov. Výkon domácich dnes bol sklamaním a v závere si nedokázali už vytvoriť ani v šestici tlak v útočnom pásme.

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (20:30:06)

Michal Sadlek

Branky a nahrávky: 18. Reszegh (Beauviller, Dudás), 50. Magosi (Harrison, Ross) – 4. Magovac (Kozák, P. Svitana), 24. Paukovček (Magovac, Kozák), 59. P. Svitana (Bjalončík, Paločko)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján – Dudás, Ross, Vandane, Göz, D. Kiss, Szirányi, Farkas, Láda – Rodman, Vas, Reszegh – Magosi, Galanisz, Beach – Beauviller, Harrison, Ritó – P. Kiss, Lövei, Vojtkó

Rozhodčí: Konc st., Korba – Jurčiak, Durmis

Diváci: 1 204