Chabarovsk – Novosibirsk 3:0 (kon.) | Jokerit – Jekatěrinburg 4:2 (kon.) | Čerepovec – Ufa 4:3 (kon.)
Kazaň – Kunlun 5:0 (kon.) | Nižněkamsk – Minsk 5:4 (2:1 po s.n.) | Petrohrad – Dynamo Moskva 4:1 (kon.)
Viťaz – Magnitogorsk 3:2 (2:1 po s.n.) | Omsk – Spartak Moskva 3:4 (0:2 po s.n.)
Jokerit Helsinky
4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Sobota 28.09.2019, 15:00 • Hartwall Arena • KHL

To je pro tuto chvíli z mé strany vše. Přeji Vám hezky zbytek víkendu! (17:30:28)

Československá stopa v utkání

Jakub Kovář (Jekatěrinburg) 22 zákroků, 3 góly, 88% úspěšnost zákroků.

Skončilo utkání mezi týmy Jokerit Helsinky a Avtomobilist Jekatěrinburg. Domácí celek byl po valnou většinu utkání tím lepším, a tak si zaslouženě po výhře 4:2 připisuje po mizerném vstupu do sezóny 3 body.

Střely na branku 26:26
    Hity 13:11
    Trestné minuty 22:8

58:57
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Mikko Lehtonen – 2+10 min., úder do hlavy a krku).
    58:30 Henri IKONEN - 4:2

58:30
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Domácí rozhodují o osudu zápasu! Prázdnou bránu neměl problém trefit ze středního pásma HENRI IKONEN. Asistence: Brian O'Neill, John Norman.

58:09
    Hosté jsou znovu v šesti v útočném pásmu!
    57:22 Vjačeslav LITOVČENKO - 3:2

57:22
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Tak to byla bomba! Od modré vypálil tvrdě Michajl Mamkin, jehož střelu tečoval VJAČESLAV LITOVČENKO. Puk zapadl nad rameno domácího gólmana. Asistence: Michajl Mamkin, Denis Bodrov.

57:16
    Hosté to zkoušejí v šesti v útočném pásmu!

57:16
    Domácí vyhazují puk na zakázané uvolnění.

56:26
    Hosté závěr zápasu opravdu nezvládají. Vůbec nejsou v souvislém tlaku. Pokud se jejich hra rapidně nezlepší, tak se žádného dramatu v tomto zápase nedočkáme.

55:40
    Další výborná práce Marka Anttily, který opět vyvezl puk ze své třetiny. Následně po minutovém střídání odjel na střídačku.

54:52
    Domácí se dostali do útočného pásma, ve kterém zejména Marko Anttila šetří čas.

53:57
    Hostům ubíhá čas velice rychle, ale prozatím nejsou schopni si vytvořit nějaký souvislejší tlak.

53:00
    Domácí si nekomplikovali situaci. Ze svého obranného pásma vyhodili puk do střední třetiny hřiště.

52:23
    Bude následovat poslední komerční přestávka tohoto zápasu.

52:10
    Zakázané uvolnění hostujícího celku přesune veškeré dění před Jakuba Kováře.

Tomáš Němčík

Branky a nahrávky: 15. Lööv (Moses, Lepistö), 19. Eronen (Joensuu, Regin), 36. Joensuu (Haapala, Moses), 59. H. Ikonen (O'Neill, Norman) – 14. Bělousov, 58. Litovčenko (Mamkin, D. Bodrov)

Jokerit Helsinky: Kalninš (Niemi) – Lehtonen, A. Grant, Lööv, Lepistö (A), Eronen, Kivistö, E. Räsänen – Haapala, Kontiola, Mäenalanen – H. Ikonen, Norman, O'Neill – Joensuu, Regin (C), Moses – Oksanen, Pihlström, Anttila (A).
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Alexej Vasilevskij, I. Višněvskij, Trjamkin, Gurkin, D. Bodrov (A), Mamkin, Valitov – Macek, Dawes (C), Litovčenko – Bělousov, Kučerjavenko, Sexton – Obidin, Platt (A), Mozer – Setdikov, V. Popov, Chripunov – Ovčinnikov.

Rozhodčí: Romasko, Morozov – Vilyugin, Nikolayev