Třinec – Mountfield HK 4:0 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Kladno – Olomouc 4:3 (po pr.)
Liberec – Zlín 6:4 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 2:3 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
6:4 (3:0, 1:1, 2:3)
Berani Zlín
Neděle 29.09.2019, 16:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga • 6. kolo

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek nedělního večera. (18:35:57)

Nejlepšími hráči zápasu byli určeni Bedřich Köhler (ZLN) a Rostislav Marosz (LIB).

Zápas je u konce! Nakonec z toho byl poměrně divoký zápas, nutno však podotknout, že Tygři měli většinu utkání pod kontrolou a v závěru nepřipustili žádné drama. Severočeši tak pokračují ve vítězné sérii a drží první příčku. Oproti tomu Zlín musí na svou první výhru nadále čekat.

59:30
    Ševci to ještě zkouší bez gólmana!
    59:16 Jiří ONDRÁČEK - 6:4

59:16
    Zlín právě vstřelil branku!
    A nakonec je sníženo! Justin Peters si myslel, že má puk po zakončení JIŘÍHO ONDRÁČKA plně ve své moci, jenž ten mu vypadl z výstroje a dojíždějící útočník Zlína jej dorazil za brankovou čáru. Bez asistence.

57:23
    Liberečtí se nyní navíc rozjeli do útoku, při kterém Tomáš Filippi přihrával Rostislavu Maroszovi. Ten mohl završit svůj hattrick, jenže trefil přesouvajícího se Daniela Hufa.

56:15
    Berani se stále snaží zápas aspoň trochu zdramatizovat, jenže obrana Severočechů zatím skvěle funguje.

53:42
    Lukáš Derner se nyní hodně atypicky vydal na útočný výlet, objel bránu a chtěl využít prostoru, který mu Zlínští nabídli. Bohužel pro něj ale trefil pouze hrudník Daniela Hufa.

53:07
    Tygři se bez větších potíží ubránili.

52:49
    Petr Jelínek teď skvěle vystihl rozehrávku Zlína v obranné třetině, jenž puk mu následně vypíchl hostující brankář.

51:38
    Domácí se zmocnili puku a vydali se v oslabení do útoku. Jan Ordoš přenechal touš Jaroslavu Vlachovi, jehož projektil z vrcholu kruhu si Daniel Huf pohlídal a poradil si i s následnou dorážkou.

51:27
    Tvrdý pokus Zdeňka Okála tečoval do ochranné sítě Ladislav Šmíd. Vhazovat se bude po pravé ruce Justina Peterse.

51:07
    Možná poslední šance pro Zlín něco s utkáním udělat. Michal Birner (LIB) je vyloučen za podrážení.

50:12
    Severočeši už se nyní nikam neženou a soustředí se především na obranu.

47:41
    Hosté se tentokrát ubránili. Tygři však nadále drží útočné pásmo.

47:16
    Daniel Huf teď vyrazil další zakončení Tomáše Filippiho přímo na hůl Libora Hudáčka, který však z ostrého úhlu puk do prázdné brány neposlal.

46:15
    Ladislav Šmíd nabil napřahujícímu Tomáši Filippimu, proti jehož jedovaté střele tentokrát Daniel Huf stihl zakročit.

45:41
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Lukáš Buchta – 2 min., sekání).
    45:14 Rostislav MAROSZ - 6:3

45:14
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tygři využívají i druhou přesilovku! Radan Lenc vjel v plné rychlosti do útočné třetiny a přihrál ROSTISLAVU MAROSZOVI, jenž poslal puk za marně se přesouvajícího Daniela Hufa. Asistence: Radan Lenc.

44:13
    Po střele Libora Hudáčka se puk odrazil do středního pásma.

43:42
    Zdeněk Okál (ZLN) putuje na trestnou lavici za sekání. Liberec si zahraje přesilovou hru.
    42:44 Bedřich KÖHLER - 5:3

42:44
    Tak pozor, ještě to bude drama! Po sražené střele BEDŘICHA KÖHLERA se pokoušel dorážet Rickard Palmberg, který však neuspěl. Puk se ale poté odrazil zpět ke Köhlerovi, jenž objel bránu a zasunul touš k tyči, kam se Justin Peters nestihl přesunout. Následná trenérská výzva Tygrů byla neúspěšná. Asistence: Rickard Palmberg.

42:44
    Zlínští se radují z branky! Liberec si ale bere trenérskou výzvu kvůli domnělému postavení hráče v brankovišti.
    41:43 Roman SZTURC - 5:2

41:43
    A vzápětí je opět sníženo! ROMAN SZTURC vyhrál přetlačovanou na modré s Petrem Jelínkem a poté nahodil touš do skrumáže před Petersem, kde jej zřejmě Lukáš Krenželok tečoval do vlastní sítě. Bez asistence.
    40:23 Michal BULÍŘ - 5:1

40:23
    Liberečtí hned v úvodu závěrečného dějství navyšují své vedení! Libor Hudáček naznačil, že pojede za bránu, a na poslední chvíli adresoval přihrávku MICHALU BULÍŘOVI, který z bezprostřední blízkosti nasměroval puk mezi betony Daniela Hufa. Asistence: Libor Hudáček.

40:01

Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 11 (26)
    PSG Berani Zlín: 10 (17)

Třetí třetina začne přibližně v 17:56.

A máme za sebou druhou periodu, ve které se děly věci. Zlín díky svému zlepšenému výkonu dokázal zbrzdit rozjeté Tygry a trochu šťastným gólem snížil. Poté se dokonce radoval z kontaktní trefy, jenže ta nakonec nebyla uznána a slovo se přihlásili opět domácí, kteří šest vteřin před druhou sirénou využili početní výhodu. Po čtyřiceti minutách je tak stav 4:1 pro Liberec, uvidíme, zda Berani utkání zdramatizují.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00
    39:54 Oldrich KOTVAN - 4:1

39:54
    Tygři využívají přesilovku a střílí gól do šatny! Rostislav Marosz přihrál na modrou čáru OLDRICHU KOTVANOVI a ten nechytatelnou dělovkou z první propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Rostislav Marosz.

38:52
    Hosté se osvobozují, Tygři musí začít na své polovině kluziště.

38:12
    Ladislav Šmíd přihrál z levé strany do prostoru mezi kruhy Tomáši Filippimu, který vypálil z voleje. Mířil ale těsně mimo.

37:52
    A přesilovku si poprvé v zápase zahraje i Liberec. Pavel Kubiš (ZLN) se provinil nedovoleným bráněním.

37:02
    Libor Hudáček přihrával zpoza brány Jaroslavu Vlachovi, jenže ten z bezprostřední blízkosti Daniela Hufa neprostřelil.

36:31
    Obě mužstva již hrají v pěti hráčích.

34:32
    Kvůli tvrdému ataku na Lukáše Dernera se následně ještě strhla menší potyčka. Za hrubost jsou nakonec vyloučeni Roman Graborenko (LIB) a Jakub Ferenc (ZLN). Hrát se bude ve čtyřech.

34:30
    Hosté už se radovali z gólů, jenže branka nemůže být uznána, neboť chvíli předtím rozhodčí přerušil hru kvůli Lukáši Dernerovi, jenž zůstal po tvrdém zákroku ležet na ledě.

34:10
    Úmyslný ofsajd v podání hráčů z města bot. Hra se přestěhuje před Daniela Hufa.

33:07
    Až v samotném závěru početní výhody se hosté dostali ke střele, kterou však Justin Peters ukryl do své rukavice. Ve stejný okamžik se Tomáš Havlín vrací na led.

32:40
    Beranům se ani tato přesilovka moc nedaří. Do útoku se paradoxně dostávají častěji šelmy z Liberce.

32:00
    Z ničeho nic se sám před Hufem zjevil Jan Ordoš! Než ale stihl zakončit, zpacifikovali ho zlínští obránci.

31:20
    Roman Graborenko vybojoval v rohu kotouč a poslal jej na druhou stranu kluziště.

31:07
    Berani budou mít další výhodu jednoho muže v poli navíc. Do boxu vedle časoměřičů totiž za držení míří Tomáš Havlín (LIB).

30:30
    Tomáš Filippi ujížděl sám na bránu a ještě jej z druhé vlny podporoval Rostislav Marosz. Filippi se nakonec rozhodl pro individuální řešení a vyprášil Hufův levý beton.

29:59
    Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách. Boj probíhá především v neutrální zóně.

29:06
    Tomáš Hanousek opustil trestnou lavici. Liberečtí zvládli oslabení na výbornou.

28:30
    Zlín se na chvíli usadil v útočném pásmu, kotouč ale dlouho neudržel. Severočeši opět vyhazují.

28:02
    Tygři se opět dostali ke kotouči a zdržují, co to jen jde.

27:23
    Ladislav Šmíd nejdříve ušetřil cenné vteřiny a poté se dokonce dostal i do šance, kterou ovšem Daniel Huf zlikvidoval.

27:06
    Tomáš Hanousek (LIB) obdržel menší trest za podrážení. Zlín si zahraje početní výhodu.

26:40
    Ševci se dostali do další šance, jenže tentokrát jejich střelecký pokus tečovala liberecká defenziva do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

25:42
    Tygři se teď ale dostali do přečíslení dva na jednoho! Tomáš Filippi si položil obránce a poté přes jeho brusle přihrál najíždějícímu Rostislavu Maroszovi, který mířil do odkryté klece. Daniel Huf se však stihl fantasticky přesunout a udržel naděje svého mužstva na zvrat!

25:29
    Vstřelená branka Berany viditelně nabudila, najednou je jich plný led.
    24:02 Jakub ŠLAHAŘ - 3:1

24:02
    A je sníženo, hosté se zničehonic prosazují! JAKUB ŠLAHAŘ zkusil Justina Peterse překvapit ranou z ostrého úhlu a podařilo se mu to! Liberecký gólman si teď vybral smolný moment. Asistence: Michal Popelka.

23:04
    Domácí začali druhou třetinu stejně jako tu první a Berani mají s jejich náporem nemalé problémy. Lukáš Krenželok vybojoval puk v rohu a krásným křížným pasem vybídl ke střele Romana Graborenka, jehož pokus byl ale zblokován.

21:29
    Tomáš Hanousek mohl po nahrávce Ladislava Šmída zakončovat do odkryté klece, jenže na poslední chvíli si do jeho rány klekl jeden z obránců Zlína.

20:27
    Libor Hudáček se na vrcholu kruhu uvolnil parádní stahovačkou a poté okamžitě vypálil. Jeho pokus však zamířil na bránu a po mantinelu se poté odkutálel z útočné třetiny.

20:01

Střely na bránu v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 15
    PSG Berani Zlín: 7

Druhá třetina začne přibližně v 17:02.

Máme za sebou první třetinu. Liberec do ní vlétl jako uragán, zasypal gólmana Daniela Hufa střelami a zaslouženě vede po dvaceti minutách o tři góly. Ševci se sice do několika šancí dostali a dokonce měli k dispozici přesilovku, jenže Justin Peters dnes zatím drží čisté konto. Po úvodní periodě tak na kostce nad ledem svítí stav 3:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

18:59
    Daniel Huf musel řešit další těžkou situaci, když neudržel nahození Lukáše Dernera. Všechny dorážky libereckých hráčů však zvládl pokrýt.
    17:34 Jan ORDOŠ - 3:0

17:34
    A máme tu třetí gól domácích! Oldrich Kotvan přihrál totiž podél modré lajny na druhou stranu hřiště Jaroslavu Vlachovi, který vypálil a jeho pokus tečoval za brankovou čáru JAN ORDOŠ! Asistence: Jaroslav Vlach, Oldrich Kotvan.

17:12
    Tygři teď měli menší problémy s útočnou akcí Zlína, zmatky v defenzivě Severočechů ale nakonec vyřešil Justin Peters.

16:04
    Michal Bulíř tandemem přenechal touš Michalu Birnerovi, který se povedenou kličkovanou dostal až před Daniela Hufa. Ten však na jeho bekhendové zakončení stihl zareagovat.

15:54
    Daniel Huf ukryl do své lapačky projektil Tomáše Hanouska a přerušil hru. Buly proběhne po jeho levici.

14:46
    Roman Graborenko objel dva protihráče a zavezl puk do útočného pásma, kde následně zkusil vystřelit. Jeho pokus byl tečován do ochranné sítě a Tygři tak díky běloruskému obránci získali vhazování u Daniela Hufa.

13:55
    Ševci se ale díky přesilové hře dostali do tempa. Domácí teď mají nemalé problémy v rozehrávce.

13:11
    Tým z města pod Ještědem se ubránil a je kompletní.

12:29
    Berani se provinili ofsajdem. Jejich další pobyt v obranné třetině Liberce se odkládá.

12:20
    Severočeši se díky své obrovské obětavosti nakonec osvobozují.

12:04
    Po dalším pokusu hostujícího kapitána se v brankovišti strhla divoká tlačenice. Justin Peters ovšem brankovou čáru uhájil.

11:35
    Tomáš Žiška svou dělovkou od modré lajny mířil vedle. Zlín ale zůstává v útočném pásmu.

11:10
    Domácí zastavili velkou šanci Beranů pouze za cenu faulu. Petr Jelínek (LIB) si odsedí dvě minuty za sekání.

09:46
    Teď už Daniel Huf zasahovat musel! Rostislav Marosz totiž vypálil zpoza obránce, zlínský gólman ale stihl vytasit svůj beton a podržel svůj tým.

08:47
    Liberečtí ve své obranné třetině rozjeli povedenou kombinaci, na jejímž konci pálil z prostoru mezi kruhy Michal Birner. Jeho projektil však zamířil těsně vedle levé tyče.

07:18
    Jakub Šlahař to zkusil od modré, Justin Peters měl ale velmi dobrý výhled a bez jakéhokoliv problému zasáhl.
    06:18 Rostislav MAROSZ - 2:0

06:18
    Domácí navyšují vedení! Tomáš Filippi vyhrál buly v útočném pásmu přímo na ROSTISLAVA MAROSZE, jenž si pečlivě připravil střelu a poté poslal kotouč za Hufova záda. Asistence: Tomáš Filippi.

06:16
    Po úspěšném zákroku Daniela Hufa na druhé straně kluziště následuje komerční přestávka.

05:51
    Ševci se pokoušeli o rychlou odpověď, jenže ránu Rickarda Palmberga z mezikruží srazil liberecký obránce do rohu a Justin Peters nemusel zasahovat.
    04:38 Petr JELÍNEK - 1:0

04:38
    A Tygři otevírají skóre! Ladislav Šmíd zachytil na modré vyhození soupeře a přihrál k levému mantinelu Marku Zacharovi. Ten černou gumu poslal směrem na bránu a jeho nabídku těsně před Danielem Hufem tečoval do sítě PETR JELÍNEK. Asistence: Marek Zachar, Ladislav Šmíd.

03:52
    Hosté se následně dostali do rychlého přečíslení, při kterém Pavel Kubiš přihrával před bránu najíždějícímu Antonínu Honejskovi. Ten ovšem nasměroval puk nad břevno Petersovy brány.

02:46
    Nakonec od modré vypálil Tomáš Hanousek, který ale zamířil přímo do blokujícího protihráče, od něhož se touš odrazil do neutrální zóny.

02:27
    Tygři se usadili v útočném pásmu a zkouší něco vymyslet.

01:36
    Lukáš Derner zachytil na modré čáře puk a přihrál jej svému kolegovi Romanu Graborenkovi, jenž svým nahozením trefil náruč připraveného Daniela Hufa.

00:59
    Zakázané uvolnění Liberce. Vhazovat se bude před Petersem.

00:38
    Na druhé straně se vzápětí Tomáš Filippi po pravé straně protlačil až do brankoviště. Daniela Hufa však bekhendovým pokusem nepřekonal.

00:07
    Zlín vyhrál úvodní vhazování a rozjel první útočnou akci. Rickard Palmberg posílal kotouč do brankoviště, kde všechny problémy Liberce vyřešil svým zákrokem Justin Peters.

00:01

Oba týmy už jsou na ledě, zazní státní hymna.

Mužstva už mají za sebou předzápasové rozbruslení. Liberec nastoupí ve svých oblíbených bílých dresech, Zlín se oblékl do modrého.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Bílí Tygři Liberec: Peters (Schwarz) – T. Hanousek, Šmíd (A), Kotvan, Knot, Derner, Graborenko, Havlín – L. Hudáček, Bulíř (A), Birner – Lenc, Filippi, Marosz – M. Zachar (C), P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, A. Musil, J. Vlach.

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Žižka (C), Nosek (A), Freibergs, Ferenc, Řezníček, Buchta, Gazda – Köhler, Palmberg, Dufek – Szturc, Herman, Okál (A) – Kubiš, Honejsek, J. Ondráček – Fryšara, Popelka, Šlahař..
    Zlomí Zlín sérii proher na ledě Liberce?

Liberec vs. Zlín

Počet vzájemných zápasů: 68

Bilance: 35 – 4 – 3 – 3 – 23

Skóre: 204:178

V posledních vzájemných duelech se dařilo více Bílým Tygrům, kteří Berany porazili hned sedmkrát z deseti případů. Poslední utkání nicméně ovládli hráči Zlína, kteří v závěru minulého ročníku získali v Liberci důležité body.

Ty nyní potřebují ševci znatelně více, neboť v dosavadním průběhu extraligy nebodovali ani jednou. Proti smrtícímu útoku Severočechů to však nebudou mít vůbec jednoduché. Budou Liberečtí pokračovat ve své vítězné sérii nebo naopak hosté přeruší svou sérii proher? To se dozvíme během následujících dvou hodin!

Umístění v tabulce: 1.
    Počet bodů: 13
    Skóre: 28:21
    Poslední utkání: Litvínov vs. Liberec 4:5
    Nejproduktivnější hráč: Michal Birner (4+8)

V posledních zápasech Tygři otáčejí ve třetí třetině skóre v jejich prospěch. V předešlém domácím utkání šelmy těsně porazily Bruslaře z Mladé Boleslavi 4:3. Utkání se podařilo obrátit až v poslední třetině, a tak si Severočeši připsali tři body, díky kterým mohli zaujmout první místo v tabulce.

V tomto duelu se blýskli Michal Bulíř, který vstřelil dva góly a Tomáš Filippi, jenž na dva góly nahrál a jeden vsítil. Nelze také opomenout kanadského brankáře Justina Peterse, který svými zákroky svědomitě chránil libereckou svatyni.

V počtu kanadských bodů stále vede Michal Birner, jenž se dělí o první místo bodování extraligy s útočníkem Milanem Gulašem z týmu HC Škoda Plzeň. Po pěti zápasech nastřílel čtyři góly a na osm nahrál.

PSG Berani Zlín

Umístění v tabulce: 14.
    Počet bodů: 0
    Skóre: 9:16
    Poslední utkání: Zlín vs. Kladno 1:2
    Nejproduktivnější hráč: Bedřich Köhler (1+2)

Berany před začátkem extraligy posílili zkušení hráči nejen z českých lig. Do PSG Zlín přestoupili útočníci Bedřich Köhler z Komety Brno, Roman Szturc z Ridery Vítkovice a Jan Dufek z Poruby.

Zlínští přijali pod svá křídla Lukáše Buchtu, který přestoupil z Omaha Mavericks. Zde hrál severoamerickou juniorskou univerzitní ligu NCAA. Na východě Moravy vyzkouší své první české angažmá i Švéd Rickard Palmberg, který do klubu přišel z východošvédského týmu Timrå IK. Naopak žlutomodré opustili obránci Tomáš Valenta, jenž přestoupil do Olomouce a Nicolas Werbik, který teď startuje za HC Vítkovice Ridera.

Beranům se v letošní sezóně vůbec nedaří. Prohráli zatím všechny zápasy, i když nějaké soupeře pěkně potrápili a o výhře rozhodovaly poslední minuty. Poslední sehraný zápas s Kladnem vypadal pro Zlín nadějně, když byl stav po první třetině vyrovnaný 1:1. Ke konci utkání mělo ale více štěstí Kladno, které vyhrálo poprvé v extralize po pěti letech a připsalo si první tři body.

Přeji pěkné nedělní odpoledne a vítám vás u textového přenosu z hokejové extraligy. Nejvyšší česká soutěž má dnes na programu své šesté kolo, které se mimo jiné bude týkat i týmů Bílí Tygři Liberec a PSG Berani Zlín.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jonáš Majtyka

Branky a nahrávky: 5. P. Jelínek (M. Zachar, Šmíd), 7. Marosz (Filippi), 18. Ordoš (J. Vlach, Kotvan), 40. Kotvan (Marosz), 41. Bulíř (L. Hudáček), 46. Marosz (Lenc) – 25. Šlahař (Popelka), 42. Szturc, 43. Köhler (Palmberg), 60. J. Ondráček

Rozhodčí: Šír, Kika – Hlavatý, Tošenovjan