Pittsburgh – Buffalo 2:3 (1:2 po s.n.) | Dallas – Colorado 4:3 (po s.n.) | NY Islanders – NY Rangers 4:2 (kon.)
Tampa – Florida 0:1 (0:1 po s.n.) | Toronto – Detroit 5:0 (kon.) | Montreal – Ottawa 4:3 (po pr.)
Calgary – Edmonton 3:2 (kon.) | Anaheim – Arizona 2:1 (kon.) | Carolina – Washington 3:4 (kon.)
Eisbären – Chicago 1:3 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 4:5 (po pr.) | Columbus – St. Louis 0:0 (zruš.)
Carolina Hurricanes
3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
Washington Capitals
Neděle 29.09.2019, 19:40 • PNC Arena, Raleigh • Příprava NHL

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (23:08:24)

3. Andrej Svečnikov (CAR) 0+2

Máme za sebou přípravné utkání před rychle se blížícím startem zámořské NHL, v němž Carolina na domácím ledě podlehla Washingtonu 3:4. Do vedení se dostali Canes zásluhou Sebastiana Aha, avšak v deváté minutě dokázal na tuto trefu odpovědět T. J. Oshie. Obrat dokonal ještě v první třetině český reprezentant Jakub Vrána. Caps odskočili do dvoubrankového vedení ve 28. minutě, to se podruhé prosadil T. J. Oshie. Další zásahy přišly až ve třetí třetině. Nejprve na rozdíl jediného gólu snížil Nino Niederreiter, ovšem Washingtonu vrátil dvougólové vedení opět Jakub Vrána. Poslední slovo měli domácí, trefil se Sebastian Aho, jenž si rovněž připsal svůj druhý zásah. Na víc už se ale domácí Carolina nezmohla a ve svém posledním přípravném zápase tak prohrála. I pro Capitals bylo toto utkání před novou sezónou tím závěrečným.

59:49
    Vysoké nahození Hamiltona nedokázal tečovat ani jeden z trojice hokejistů stojících před bránou. Puk skončil v připravené lapačce Holtbyho.

59:28
    Už jen poslední půl minutu mají Canes na srovnání skóre. Orlov přes celé hřiště mířil do prázdné brány, jenže minul, je z toho pouze zakázané uvolnění.

58:45
    Dalo se to očekávat. Kouč Brindamour odvolal z brány Petra Mrázka, domácí hokejisté hrají v šesti!

58:14
    Carolina se usadila v pásmu, na konci celé akce byla nepřesné střela Teuva Teravainena, jež proletěla nad horní tyčí.

57:45
    Velká šance pro domácí, na trestnou lavici usedá za hrubost Tom Wilson. Dočkáme se srovnání stavu?

57:25
    Výbornou nahrávku za obranu obdržel Michael Sgarbossa, avšak kvůli obtěžování beka Pesceho vůbec nedokázal zakončit.

56:46
    Finský forvard byl i u následující akce, bekhendovým posunutím se dostal ze střelecké pozice, nahrávkou Teravainena nenašel.

56:09
    Jenže Sebastian Aho v buly neuspěl, k červné čáře vyvezl touš Chandler Stephenson. Poté nahodil puk za klec Mrázka a šel střídat.

55:46
    Dougie Hamilton dosáhl nahozením od levého mantinelu přesnětoho, čeho potřeboval. Holtby lapil kotouč do lapačky, načež nestihl rozehrát.

55:01
    Rozběhla se závěrečná pětiminutovka základní hrací doby. Carolina ztrácí jediný gól, přes dobře organizovanou obranu soupeře to ale bude mít velmi složité.

54:45
    V posledních okamžicích se prakticky nepřerušuje, akce střídá akci, hraje se ve zběsilém tempu. Český fantim si věděl rady i se zakončením Siegenthalera.

54:23
    Petr Mrázek byl v pozoru proti nepříjemné střele Vrány z pravého kruhu, touš vykopl pravým betonem.

53:48
    Útok Caps tentokráte skončil už v jeho zárodku, velmi nepovedenou nahrávku Jensena vystihl u modré čáry Martinook.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 4. Aho (Svečnikov), 42. Niederreiter, 50. Aho (Svečnikov, Haula) – 8. Oshie (Stephenson, Gudas), 12. Vrána (Kuzněcov, Sgarbossa), 28. Oshie (Backstrom, Carlson), 45. Vrána (Stephenson)

Carolina Hurricanes: Mrázek (Reimer) – Bishop, Edmundson, Fleury, Foegele, Aho, Gauthier, Gibbons, Hamilton, Haula, Martinook, McGinn, McKeown, Niederreiter, Pesce, Slavin, Svečnikov, Teravainen, Wallmark
    Washington Capitals: Holtby (Samsonov) – Backstrom, Boyd, Carlson, Fehervary, Gersich, Gudas, Hathaway, Jensen, Kuzněcov, Lepsic, Orlov, Oshie, Pánik, Sgarbossa, Siegenthaler, Stephenson, Vrána, WIlson

Rozhodčí: L'Ecuyer, Peel – Barton, Mach

Diváci: 18 680