Nové Zámky – MAC Budapešť 7:4 (kon.) | Nitra – Košice 0:9 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Banská Bystrica 1:5 (kon.)
Trenčín – Zvolen 3:6 (kon.) | Michalovce – HC Slovan 4:3 (kon.) | Poprad – Detva 2:3 (po pr.)
HK Poprad
2:3 (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
HK Detva
sk Neděle 29.09.2019, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 7. kolo

Gašpar teda rozhodol o definitívnom výsledku stretnutia a takisto aj o zisku ďalšieho bodu pre Detvu. Hostia teda odchádzajú spod Tatier s dvojbodovým ziskom, domáci získavajú jeden bod. (19:19:35)

60:29
    Detva dala gól!
    Hostia rozhodujú o osude tohto stretnutia pomerne rýchlo! Kozákova strela od modrej bola zrazená do chráničov RASTISLAVA GAŠPARA, ktorý vyrazil do úniku a blafákom na forhend prekonal Vošvrdu.
    Bez asistencie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Posledná dvadsaťminútovka v tomto zápase nepriniesla gól, a tak sa stav 2:2 nemenil. Zápas teda bude pokračovať formou päťminútového predĺženia.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:26
    Fabian dával puk po mantineli smerom na Leclerca, ktorý oň ešte musel zabojovať. Detva ho získala.

58:33
    Do dobrej streleckej pozície na ľavom kruhu sa vysunul Matúš Paločko, ktorý štipľavou strelou trafil rameno Romana Petríka.

58:22
    Detva je momentálne s pukom v útočnom pásme. Posúva si ho však iba po mantineloch.

57:39
    Tak napokon je to jednoznačné, gól neplatí, puk teda nebol v bránke. Pokračujeme vhadzovaním v obrannom pásme Detvy.

57:39
    Hlavný rozhodca odchádza ku časomeračom, aby si na podnet hostí overil Podešvovu strelu, či náhodou sa puk neodrazil od vnútornej žrde a tým pádom by hostia viedli.

57:38
    Po pravom krídle sa dopredu statočne pretláčal Samuel Takáč. Namieril si to priamo pred bránku, no nedokázal prekvapiť Petríka.

56:45
    Tak toto bolo naozaj divoké! Po ľavom krídle prenikol dopredu Martin Podešva a vypálil z kruhu. Delovka zasiahla spojnicu a hlavný rozhodca ruky rozpažil!

56:21
    Spoza ľavého kruhu od mantinelu nahadzoval puk Maroš Surový. Jeho pokus mieril tesne vedľa Vošvrdovej bránky.

55:48
    Takáč s Leclercom sa za detvianskou bránkou nešťastne zrazili a Poprad tak prišiel o puk v útočnom pásme.

55:00
    Žeby sa schyľovalo k predĺženiu? Pred nami je posledných päť minút tretej tretiny.

54:32
    Táto početná prevaha kamzíkom vôbec nevychádza. Dostali sa raz s pukom do pásma, posúvali si ho však len po mantineli a potom oň prišli.

53:37
    Frederik Fekiač to vyriešil veľmi rázne. Zachytil puk za svojou bránkou a tvrdo ho poslal preč cez celé klzisko.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 27. Zagrapan (Matúš Paločko, Takáč), 31. Leclerc (Takáč, Zagrapan) – 32. Sýkora (Chovan, Gašpar), 37. Žilka (F. Fekiač), 61. Gašpar

HK Poprad: Vošvrda (Halo) – Kozák, Ťavoda, Erving, Fabian (C), D. Brejčák (A), Magovac, Česánek – Karterud, Paukovček, P. Svitana (A) – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Štrauch, Mlynarovič, Matis – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko
    HK Detva: Petrík (Šimko) – Andersons, Chovan, Golian, Kuklev, F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec, Král – Sýkora, Zuzin, Šišovský – M. Surový, Valent, Gašpar – Čacho, Podešva, Žilka – Čenka, V. Fekiač, Török

Rozhodčí: Korba, Kókai – Bogdaň, Smrek

Diváci: 1 188