HC MUNI – Engineers Prague 2:1 (kon.) | Akademici Plzeň – BO Ostrava 0:2 (kon.)
HC MUNI
2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
ČVUT Engineers Prague
Středa 02.10.2019, 20:00 • Hokejové haly dětí a mládeže, Brno • Univerzitní liga ledního hokeje • 2. kolo

Ode mě je to z Hokejových hal dětí mládeže za Lužánkami vše. Přeji pěkný zbytek večera a u dalšího sportovního textového přenosu opět na počtenou. (22:09:57)

Je konec! HC Masaryk University poráží v souboji dvou největších měst republiky Engineers Prague 2:1 a připisuje si první výhru v sezóně. Hosté se k závěrečnému náporu nedokázali propracovat a Brňané tak udrželi svůj hubený náskok z první třetiny, ve které padly všechny tři branky zápasu. Za domácí se prosadili Patrik Říčka a Jan Gonos, za hosty pak Martin Suda.

59:22
    Pražané v šesti, Havel odjel na střídačku!

59:00
    Začíná poslední minuta třetí třetiny a hosté stále nejsou schopni dostat se z vlastního pásma.

58:38
    Oddechový čas pro hosty.

58:38
    Engineers ztratili dobrých dvacet třicet sekund bojem o kotouč v rohu kluziště, který navíc ovládli Brňané. O chvíli později byl naopak na druhé straně nucen přikrýt kotouč Havel.

57:30
    Jan Kolář se u mantinelu nepáral s Gonosem a narazil jej na hrazení.

56:46
    Lašák byl nucený zahrát na úmyslný ofsajd, jinak by se soupeř dostal do samostatného úniku. Hra se přesouvá před Golasowského.

56:33

55:41
    Domácím se již několikrát nepodařilo dostat do útočné třetiny...

54:46
    Havel si poradil se Sedlákovou dělovkou od modré i pohotovou dorážkou Lašáka z pokleku z pravého kruhu!

54:33
    Vyloučení v týmu Engineers Prague (Klement – 2 min, podrážení).

53:59
    Pavel Tomaník usměrnil skvělou Vaverkovu nabídku od pravého mantinelu jen na lapačku brankáře Havla!

53:52
    Oba týmy v plném počtu.

52:53
    Grygera si špatně přikopl kotouč a stížil si tak zakončení, Havel i tak musel proti jeho bekhendové střele zasáhnout maskou.

51:52
    Vyloučení v týmu HC Masaryk University (Tomaník – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Engineers Prague (Kolář – 2 min., sekání).

51:52
    Golasowski teď hodně podržel svůj tým! Zlikvidoval totiž samostatný únik Sudy a skokem po kotouči znemožnil dorážku! Poté došlo za bránou domácích k menší potyčce.

50:55
    Burda již poněkolikáté za poslední minuty pálil od levého mantinelu. v tomto případě odrazil Golasowski kotouč vyrážečkou až do ochranné sítě.

Filip Krůza

Branky a nahrávky: 4. Říčka (Strakoš, Grygera), 16. Gonos (Vomočil, Tomaník.) – 20. Suda (Janata)

HC MUNI: Golasowski (Holub) – Sedlák, Krejčí, Lašák, Gonos, Kučera Š., Grygera, Kučera J. – Bustin, Florek (C), Čtvrtníček – Račický, Biolek, Heža – Kadlic, Matov, Říčka – Vomočil, Vaverka, Tomaník – Strakoš
    ČVUT Engineers Prague: Havel (Slavata) – Janásek, Kulich, Raiterman, Žáček, Klement, Vostracký, Sedliský – Ureš, Hyršl, Vopat, Janata, Zdvořáček, Suda, Sekerka, Ujfaluši, Fabiánek, Burda, Kadlec, Kolář, Outrata