Amiens – Marseille 3:1 (kon.)
Amiens SC
3:1 (2:1)
Olympique Marseille
Pátek 04.10.2019, 20:45 • Stade de la Licorne, Amiens • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 9. kolo

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:3. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:15. (22:39:56)

Dobojováno! Fotbalisté Amiens poprvé v historii porážejí Olympique Marseille, slavného soka zdolali na svém stadiónu 3:1 a zcela zaslouženě získávají nesmírně důležité tři body.

Nakročili k nim už v 11. minutě, když se po hezké akci Kakuty trefil Aleesami, Mandanda už vyrážel míč za brankovou čárou. Hostům se povedlo vyrovnat díky povedené ráně Benedetta z dálky k tyči, rozhodnutí ale padlo ještě před přestávkou po proměněné penaltě Guirassyho.

Ve druhém poločase domácí promarnili dva samostatné úniky, Guirassy trefil břevno a Otera vychytal Mandanda, z toho třetího už ale udeřil v nastaveném čase Mendoza a orazítkoval výhru Amiens.

90+3
    90+2. John Stiven Mendoza - 3:1

90+2
    Amiens právě vstřelilo branku!
    Hotovo! Hosté už hráli vabank, propadli v defenzivě a třetí samostatný únik domácích ve druhém poločase už přeci jen končí gólem, když utekl JOHN STIVEN MENDOZA, v pokutovém území si ještě zasekl míč kolem dobíhajícího Perrina a pak střílel podél brankáře Mandandy.

90+1
    Utkání nenabídlo výraznější prodlevy, rozhodčí Hamel tak oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.

90
    K radosti zaplněného stadiónu domácí vybojovali autové vhazování u útočného rohového praporku, Amiens tak stráví desítky sekund v hloubi útočné poloviny.

89
    Všech osm vzájemných zápasů v první či druhé nejvyšší francouzské lize vždy opanovali fotbalisté Marseille, dnes mohou poprvé ztratit body, dokonce i prohrát.

88
    Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Sehrou Guirassy, přichází Mathieu Bodmer.

87
    Nemanja Radonjić zahrozil povedenou ránou k bližší tyči, Gurtner si ale připisuje důležitý zákrok a Srbovu ránu vyráží.

86
    Mendozovi se na levém křídle nepovedlo prosmýknout kolem Sarra, rozehrávat od své branky může Mandanda.

84
    Marseille sice kombinuje na útočné polovině, hosté ale zatím jsou vzdáleni Gurtnerově brance a ve druhém poločase si ještě nevypracovali žádnou výraznou příležitost, jen pološance Benedetta z volného kopu a Sansona z halfvoleje.

83
    Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází Bongani Zungu.

82
    Marseille mohlo zahrávat hned dva rohové kopy v rychlém sledu, oba však byly zahrány velmi zle a hosté neměli šanci se dostat k ohrožení Gurtnera.

81
    Po zajímavé souhře hostů v pokutovém území mohl střílet Sakaj, jeho pokus je ale sražen na roh.

79
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Isaac Lihadji.

78
    Velmi nepovedená střela Chauího vysoko nad domácí branku udělala radost jen domácím příznivcům.

77
    Další individuální průnik předvedl John Mendoza, před pokutovým územím ale trochu zadrobil a pak už takřka z kroku střílel jen přímo do brankáře Mandandy.

76
    Diabaté se rozběhl s míčem po útočné polovině a doběhl až do pokutového území, tam už ale narazil na početní převahu a míč neudržel.

Tomáš Kohlmann

Branky: 11. Aleesami (G. Kakuta), 41. Guirassy (pen.), 90+2. Mendoza (Diabaté) – 23. Benedetto (Maxime López)

Karty:   67. Blin (AMI) – 40. Ćaleta-Car (OMA), 42. Maxime López (OMA), 66. Rongier (OMA)

Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:3. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:15.
    Amiens SC: Gurtner (C) – Aleesami, Dibassy, Chedjou, Calabresi – Gnahoré, Blin, Mendoza, G. Kakuta (83. Zungu), Otero (73. Diabaté) – Guirassy (88. Bodmer).
    Náhradníci: Dreyer – Akolo, Bodmer, Diabaté, Lefort, Monconduit, Zungu.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – B. Sarr, Perrin, Ćaleta-Car, Sakaj – Maxime López (72. Chauí), Rongier, Radonjić, M. Sanson (79. Lihadji), Germain – Benedetto.
    Náhradníci: Pelé – Aké, Amavi, Chabrolle, Chauí, Lihadji.

Rozhodčí: Hamel – Pignatelli, Grosbost