Ústí n/L – Sokolov 4:2 (kon.) | Litoměřice – Třebíč 4:0 (kon.) | Kadaň – Prostějov 2:3 (kon.)
Benátky n/J – Havířov 4:1 (kon.) | Slavia – Frýdek-M. 2:1 (kon.) | Motor ČB – Poruba 2011 2:3 (0:1 po s.n.)
Přerov – Chomutov 2:1 (kon.) | Jihlava – Vsetín 2:4 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
HC Baník Sokolov
Sobota 05.10.2019, 16:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vážení hokejový fanoušci, fandové ústeckého Slovanu, Baníku Sokolova či jen náhodní surfující na webu, vítám Vás u onlajn přenosu z desátého kola Chance Ligy. V tomto klání se představí dva celky, které dosud získaly shodný počet šesti bodů a drží se na čtrnáctém, respektive patnáctém místě tabulky.
    Ústečtí se v útoku mohou spolehnout na Tomáše Vildumetze, který vévodí týmovému bodování se šesti body. Důležitou roli hraje také veterán Jaroslav Roubík, který je se čtyřmi góly nejlepším střelcem svého klubu. Naposledy se trefil v posledním zápase proti Havířovu.
    Sokolovská kabina bude doufat v bodové hody svého nejproduktivnějšího hráče Matěje Zadražila (5+4). Obranu pak ztuží Petr Přindiš, na kterého trenér Kurfürst nejvíce sází, v průměru totiž odehraje přes třiadvacet minut na zápas! Přindiš ústecký stadion velmi dobře zná, jelikož zde v sezónním ročníku 2016-2017 působil.

Uvidíme, kdo odejde ze zápasu vítězně, zdali to budou domácí či nováček ze Sokolova. Úvodní buly bude vhozeno s úderem čtvrté hodiny odpolední.

00:01

01:06
    Baník právě vstřelil branku!
    Tak to je rychlý start! Ústečtí sice byly v dobré šanci, nicméně ihned z protiútoku udeřil JAROMÍR KVERKA a otevřel skóre dnešního utkání. Asistence: Tomáš Vracovský, Josef Stříbrný.
    01:06 Jaromír KVERKA - 0:1

04:33
    Z levé strany se dostal do dobré pozice ústecký Maršoun. Zkusil střelu švihem, jeho pokus však Kuchař udržel ve své náruči.

04:53
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Jan Tomeček – 2 min., podrážení).

05:01
    Sokolov své první oslabení začíná výhozem až k Brízgalovi, Ústečtí rozehrávají.

05:41
    Ústí se dostalo do pásma, chvíli kombinovalo. Nicméně Roubík propásl moment přihrávku, byl mu odebrán kotouč a vyhozen sokolovským obráncem z pásma.

06:22
    A další výhoz hostů, domácí se nedokážou dostat ke zdárné koncovce.

06:53

07:11
    A už to mohlo být o dvě branky! Stříbrný z vrcholu kruhu orazítkoval horní tyč!

07:11
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Dominik Málek – 2 min., nedovolené bránění).

07:11
    Svoji první přesilovou hru si vyzkouší také Baník, který je podporován solidní skupinkou fanoušků.

07:41
    Díky spolupráci Severy a Brože Ústečtí podrželi půlminuty kotouč na svých hokejkách.

08:38
    Nepřesná přihrávka jednoho z hostujících hráčů končí až u Kuchaře.

09:06
    Následné tažení Baníkovců zastavilo postavení mimo hru.

09:11

09:29
    Vildumetz to zkusil po pravé straně backhandem, Maršoun ještě dorážel. V obou případech byl ale Kuchař úspěšný.

10:11
    Vildumetz nahodil šikovně na Kuchaře, který musel přerušit. Oba celky střídají a vhazuje se po pravici sokolovského brankáře.

10:52
    Pěkná kombinace mezi ústeckým útokem vedeným Roubíkem. Na jejím konci stál Kružík, který však z mezikruží netrefil zařízení.

11:48
    Přindiš se vydal na útočnou zteč a zkusil ránu golfem. Tu mu zablokoval domácí Brož.

13:27
    Havel nyní otestoval pozornost hostujícího gólmana, jeho nepříjemnou střelu vyrazil Kuchař betonem.

13:54
    Tak to byla další obrovská příležitost na dvoubrankové vedení hostí. Vracovský už zasouval backhandem kotouč do prázdné klece, když se Brízgala vytáhl pěkným zákrokem vyrazil puk hokejkou.

15:06
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Marek Švec – 2 min., podrážení).

15:13
    Tak, jako v prvním oslabení hostů, se Sokolovští osvobozují lehkým výhozem přes všechny čáry.

15:44
    Ústí se již pomalu usadilo v pásmu, ale Brož lehce přejel kotoučem do středního pásma, a tak se píská postavení mimo hru.

16:14
    Dobře teď zapracoval Kovařík s Vodičkou, dokázali výborně napadat v obranné třetině a odpálit kotouč až k Brízgalovi.

17:03
    Po pravé straně ujel domácím Tomáš Rohan. Zkusil z vrcholu nenápadnou střelu švihem, kterou ústecký brankář lapačkou chytil.

17:06

17:58
    Nepřesná rozehrávka na straně ústeckých plejerů – zakázané uvolnění.

18:05
    Nepříjemná rána Vracovského, Brízgala ramenem a pomocí lapačky puk pokryl.

18:21
    Moc dlouhý lob domácího Bláhy, další icing Slovanu.

18:43
    Baník nyní kroužil v pásmu a hledal dobrou pozici k zakončení. Bohužel pro ně jeden z útočníků stál v brankovišti a hra je tak přerušena.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:45
    15 vteřin do konce první periody, vhazuje se v útočném pásmu Ústí. Zvládnou domácí do konce třetiny ještě vyrovnat?

19:55
    Kdepak, puk mají na holích hosté a do konce první části se nic nestane.

20:00

První dvacetiminutovka je za námi, troufnu si říct, že střelecky aktivnější byli domácí. Ty nebezpečné šance a hlavně gól si však připsali hosté ze Sokolova. Skóre otevřel na začátku druhé minuty Kverka, jeho jediná branka je tak zatím rozdílová.

Druhá třetina začne přibližně v 16:49.

20:01

20:42
    Odstartovala prostřední část dnešního duelu. Nováček soutěže se nepřesnou rozehrávkou provinil icingem, a tak se vhazuje před Kuchařem.

21:16
    A mohlo být vyrovnáno! Merta našel najíždějícího Pšeničku, ten z první orazítkoval břevno hostující branky!

22:15
    Na ledě se objevuje po delším zranění domácí forvard Martin Tůma a hned je jeho účast na ledě znát. Po jeho nahrávce zkusil své štěstí Krejčí, jehož pokus však Kuchař lapil do své výstroje.

22:23
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Petr Přindiš – 2 min., podrážení).

22:44
    První pokus v této přesilovce si připisuje Brož, který oprášil Kuchařovu vyrážečku.

23:31
    Více jak minutu drželi domácí svého soka v pásmu, dobrou šanci měl z dorážky Maršoun, ale nedokázal procpat puk za Kuchařova záda.

24:23

25:03
    Po návratu Přindiše z trestné lavice ihned Sokolovští okupovali Brízgalovu branku, nedostali se však k lepší koncovce a navíc se dopustili přihrávky rukou.

25:51
    Tůma se procpal z pravé strany až ke Kuchařovi a zkoušel mu propašovat kotouč mezi betony. Ten si vůbec nebyl jist svým zákrokem.

27:02
    Situace dva na jednoho směrem na ústeckého gólmana – Švec hledal najíždějícího Rohana, ale ústecký obránce jeho úmysl vystihl a nedovolil tak větší vzrušení.

28:27
    Dobrá rána Havla, která možná i lehce lízla levou tyč.

29:13
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    A je srovnáno! Tomáš Vildumetz našel připraveného PETRA MARŠOUNA, který střelou z voleje propálil hostujícího strážce branky. Asistence: Tomáš Vildumetz.
    29:13 Petr MARŠOUN - 1:1

30:04
    Ústečtí ihned po gólu sprintují do pásma a vytvářejí si tlak. Tůma opět nabil Krejčímu, který však z první trefuje jen hokejku Osmíka.

31:08
    Rulík to teď zkusil nenápadným švihem od modré čáry, Brízgalův beton byl však na místě.

31:24
    Tak to byla krásná nahrávka od Kružíka přes celé útočné pásmo na hůl Severy, který zakončoval do poloprázdné klece. Kuchař však stihl při přesunu vytáhnout svoji mrštnou nohu a vyrazit černý nesmysl do rohu hřiště.

33:28
    Hra se nyní přelévala z jedné strany na druhou, pro oko diváka však nenabídla žádné ohrožení branky, pouze několik ostrých soubojů na hranici pravidel.

33:43
    Jen jsem to dopsal a už je k vidění branka! O tu se postaral MATYÁŠ FILIP, který dostal luxusní nahrávku od Tomáše Vildumetze do poloodkryté klece, se svým zakončením nezaváhal a poslal tak svůj celek do vedení. Asistence: Tomáš Vildumetz, Petr Maršoun.
    33:43 Matyáš FILIP - 2:1

36:12
    Osmík prokázal své defenzivní dovednosti a jako vracející se útočník odebral Havlovi kotouč.

37:10
    Po pár svižných přihrávkách pálil domácí Merta, bohužel pro svůj celek mimo tři tyče.

38:02
    Vracovský našel před brankou volného Stříbrného, tomu však střela nesedla a skončila v rohu kluziště. Následuje komerční přestávka a necelé dvě minuty do konce druhé třetiny. Uvidíme, zdali se Baník semkne a ještě dovede vyrovnat.

38:49
    Krejčí nyní vyvážel puk před svojí svatyní, ten mu však ujel a jeden z hostujících útočníků se mohl dostat do dobré příležitosti. Vše nakonec skončilo u Brízgaly.

38:56
    Ihned po buly pálil od mantinelu Rohan. Domácí gólman lapí puk.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:45
    To byla obrovská šance na vyrovnání skóre! Tomáš Vracovský se řítil sám na Brízgalu, zvolil kličku do backhandu, ale ten mířil příliš vysoko! To je obrovská škoda pro Baník.

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi, během této periody otočili domácí skóre ve svůj prospěch. Nejprve dokázal překonat Kuchaře ve 30. minutě Maršoun, o čtyři minuty později pak strhl vedení na svoji stranu Filip. Hosté měli velkou šanci na vyrovnání krátce před hvizdem značící konec druhé třetiny, když se Vracovský hnal sám na domácího brankáře. Jeho pokus však za jeho záda nespadl a tak jdou do šaten spokojenější domácí.

Třetí třetina začne přibližně v 17:38.

40:01

40:44
    První střelu ve třetí periodě si zapisuje hostující Vodička, který od modré tahem nahodil na Brízgala.

41:20
    Do dobré palebné pozice si najel s pukem Kverka, jeho tvrdou ďahu domácí brankář zneškodnil betonem.

42:30
    Vildumetz se dostal do úniku, místo zakončení však objel branku a hledal najíždějícího Maršouna, který už by zasouval do prázdné brány, nicméně byl zblokován a k zakončení se nedostal.

42:39
    Tohle byla lahůdka od navrátilce do sestavy MARTINA TŮMY! Z rohu se dokázal prokličkovat až před Kuchaře a prudkou střelou na bližší tyč do horního rohu nedal hostujícímu brankáři jedinou šanci. Asistence: Ondřej Bláha.
    42:39 Martin TŮMA - 3:1

44:42
    Klikorka nyní dostal útočné choutky, dostal se až za hostující branku a hledal před ní své spoluhráče. Jeho pas však nenašel adresáta a puku se ujímá Sokolov.

45:42
    Hosté si mysleli, že se odpíská zakázané uvolnění v jejich prospěch, rozhodčí však rozpažili a toho využil dobře napadající Vildumetz. Nahrál Veberovi na modrou čáru, který z první zkusil své štěstí. Kuchař byl v tomto souboji úspěšnější.

46:56
    Po delší časové odmlce se na chvíli dostali i hosté do jejich útočného pásma, po komerční přestávce se bude vhazovat po Brízgalově pravici.

47:48
    Jsou to však Ústečtí, kteří se tlačí do šancí. Roubík se dostal do několika střeleckých pokusů, ani jednou však neskóroval.

48:22
    I Jiří Severa byl po jedné ze střel Roubíka blízko gólu, když se snažil dorážet za ležícího Kuchaře. Netrefil však puk mezi tři tyče.

48:40
    A jako blesk z čistého nebe se dostali hosté do velké šance, na jejímž konci stál dnes aktivní Vracovský. Snažil se na několikrát vydolovat puk z ležícího Brízgaly, ten jeho náletům s pomocí obránců dokázal úspěšně čelit.

49:51
    Koho bych vyzdvihl, co se týče aktivity z domácích, tak je jednoznačně Tomáš Vildumetz, který hraje dnes dobrý zápas. Nyní to prokázal, když si vypracoval šanci a přes obránce zkusil nenápadnou střelu. Tu mu však s mírnými obtížemi Kuchař chytil.

51:24
    Sokolov dlouho kroužil s pukem v obranném pásmu a nedařilo se mu se dostat před Brízgalu. Kotouč si vzal na svoji hůl Kovařík, s ničím se nepáral, projel rozjetý jak vlak až do útočného pásma a svým švihem provětral Brízgalovu lapačku.

52:31
    Z levé straně nebezpečně zahrozil Kverka, který orazítkoval tágo hokejky domácího brankáře. Z následné dorážky ještě pověřil Brízgalovu pozornost Vracovský. Brízgala pozorný a dáme si komerční přestávku.

52:45
    Je vidět, že Ústečtí se snaží kombinovat a vyšperkovávat své akce až do prázdné brány. Tentokrát to však lajna Merta – Pšenička – Havel překombinovali.

53:02
    Prudký švih Vodičky končí v náruči domácího brankáře.

Dnešní utkání sleduje 812 diváků.

54:48
    Krejčí nenápadně nahodil, puk se asi dvakrát odrazil před clonícími hráči, a tak měl Kuchař co dělat s neposedným toušem.

55:20
    Z levé strany nabral rychlost sokolovský Kverka, zkoušel to na bližší tyč, ale Brízgala si pohlídal volné místo na pokus od jediného střelce Sokolova.

55:31
    A Baník snižuje! To bude ještě drama. Nenápadné nahození PAVLA KUBĚNY končí v brance domácích a necelých pět minut před koncem tak snižuje na 3:2. Asistence: Petr Vodička, Jan Bečvář.
    55:31 Pavel KUBĚNA - 3:2

56:48
    Hosté si berou oddechový čas.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:19
    Nyní Baník dlouho držel Ústecké v pásmu, ti se uvolnili výhozem přes všechny čáry a berou si také time-out.

58:30
    Hosté v šesti se snaží o vyrovnání, domácí obrana je však proti a nenechává hostům prostor.

59:53
    3 body zůstanou v Ústí! Definitivní pojistku do prázdné branky přidal DANIEL KRUŽÍK. Asistence: Jan Havel.
    59:53 Daniel KRUŽÍK - 4:2

Máme tu konec utkání, který vyzněl nakonec lépe pro ústecký Slovan. Sokolov to sice v závěru zkoušel bez brankáře, ale naopak udeřili domácí. Nováček soutěže tak odjíždí bez brankového přídělu zpět domů.
    Ode mě je to vše, já vám děkuji za pozornost a u příštího onlajn přenosu napočtenou! (18:30:38)

Vojtěch Červinka

Branky a nahrávky: 30. Maršoun (Vildumetz), 34. Filip (Vildumetz, Maršoun), 43. Tůma (O. Bláha), 60. Kružík (J. Havel) – 2. Kverka (Vracovský, Stříbrný), 56. Kuběna (Vodička, Bečvář)

HC Slovan Ústí nad Labem: Brízgala (Stahl) – Klikorka, D. Krejčí, Vl. Brož, Hes, Veber, D. Málek, M. Zdvořáček – J. Havel, Pšenička, D. Merta – Kružík, Roubík, Severa – Filip, Vildumetz, Maršoun – Tůma, Kordule, O. Bláha.
    HC Baník Sokolov: Kuchař (Fečo) – Kadeřávek, A. Rulík, Vodička, Michálek, Přindiš, J. Tomeček – Osmík, Kovařík, Kuběna – Kverka, Vracovský, Bečvář – Křemen, Stříbrný, Švec – Vrána, M. Zadražil, T. Rohan.

Rozhodčí: Petružálek, Doležal – Votrubec, Ševic