Ústí n/L – Sokolov 4:2 (kon.) | Litoměřice – Třebíč 4:0 (kon.) | Kadaň – Prostějov 2:3 (kon.)
Benátky n/J – Havířov 4:1 (kon.) | Slavia – Frýdek-M. 2:1 (kon.) | Motor ČB – Poruba 2011 2:3 (0:1 po s.n.)
Přerov – Chomutov 2:1 (kon.) | Jihlava – Vsetín 2:4 (kon.)
HC Benátky nad Jizerou
4:1 (0:0, 4:1, 0:0)
AZ Havířov
Sobota 05.10.2019, 17:00Chance liga • 10. kolo

O vítězství domácího týmu rozhodla velmi dobrá druhá třetina. Se závěrečnou sirénou se ještě bude formálně vylučovat, to ale na výsledku již nic nezmění. (19:06:32)

59:44
    Hosty zastavil odpískaný ofsajd.

59:09
    Špaček objel hostující branku, puk ale za brankovou čárou neskončil!

58:49
    Benátečtí relativně v poklidu kráčí za vítězstvím, hosté se nemohou usadit v útočném pásmu.

57:39
    Po další střele domácích nachází Stezka puk ve své lapačce.

57:19
    Špaček našlápl ve vlastní třetině, podél mantinelu se dostal před svého strážce a poté až před Stezku, puk ale zřejmě sjel z hole!

56:00
    Hostům se příliš nedaří, nyní je zastavilo zakázané uvolnění.

55:28
    Ofsajd hostujícího týmu posílá slezský mančaft do středního pásma.

54:42
    Fridrich se dral z rohu před branku, v rozhodující fázi mu ale odklouzal kotouč.

54:12
    Klapka pálil z levého křídla, leč nepřesně. Střelu na druhé straně vyráží Hrstka.

53:14
    Nejnebezpečnější hráč hostů Bambula volil nyní sám před Hrstkou místo střely přihrávku, tu ale jeho spoluhráči nezachytili!

52:05
    Útočná akce se nepovedla ani Balážovi, který skončil na pravém mantinelu. Domácí tak mohou kupředu.

51:03
    Ofsajd na domácí straně. Benátečtí zatím kontrolují průběh utkání.

50:28
    Nepovedená přihrávka hostů nadělala zmatek. Puk se totiž dostal ke Kotalovi, ten ale neprostřelil jednoblok před sebou.

50:03
    Icing také na havířovské straně. Ten byl ale po chvíli opraven, vhazovat se tak bude ve středu kluziště.

49:44
    Baláž našlápl na levém křídle, jeho následnou střelu kolem Aubrechta ale Hrstka viděl a puk krotí.

49:19
    Veselý stál v domácím brankovišti a hosté jsou hvizdem připraveni o útočnou akci.

49:01
    Duda vysouval kupředu Chrtka, který ale nedostihl puk – icing.

Ondřej Nejedlo

Branky a nahrávky: 32. D. Špaček (Najman), 34. Wiencek (Kolmann, R. Duda), 36. Klapka (A. Dlouhý, Aubrecht), 37. Chrtek (R. Duda) – 38. R. Veselý (Rašner)

HC Benátky nad Jizerou: Hrstka (Kašpar) – Kolmann, Kunst, Buchtela, Aubrecht, Niko, Žůrek – R. Duda, Chrtek, A. Dlouhý – Rychlovský, Najman, D. Špaček – Klapka, Šafařovský, Wiencek – Šeliga.
    AZ Havířov: Stezka (Štipčák) – Matai, Chroboček, Mrowiec, Rašner, Kachyňa, L. Rutar – Bambula, F. Seman, Kotala – Dvořák, R. Veselý, L. Bednář – Pawliczek, Pořízek, Maruna – Danielčál, Baláž, Fridrich.

Rozhodčí: Pavlovič, Valenta – Beneš, Štofa