NY Islanders – Washington 1:2 (kon.) | New Jersey – Winnipeg 4:5 (1:2 po s.n.) | Columbus – Toronto 1:4 (kon.)
San Jose – Vegas 1:5 (kon.)
New York Islanders
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Washington Capitals
Sobota 05.10.2019, 01:00 • Barclays Center, New York • NHL

Skončilo nám utkání mezi New Yorkem Islanders a Washingtonem Capitals. Hosté se radují také z druhé výhry v sezoně. Dnes zvítězili ve velmi urputném zápase 2:1. První branka padla v 11. minutě z hole Jakuba Vrány. Asistenci na jeho trefě si připsal i další český hokejista Radko Gudas. Po následných dvou minutách si právě Gudas nešťastně srazil do brány nahození Devona Toewse. Rozhodující branka padla v přesilovce v závěru druhé třetiny z hokejky T.J. Oshieho.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou! (03:40:51)

Jakub Vrána (WSH), 1+0, 3 střely, čas ve hře: 14:45, Česko
    Richard Pánik (WSH), 0+0, 1 střela, čas ve hře: 14:09, Slovensko.

59:38
    Brassard nepropasíroval svou střelu až k bráně. Washington poté opět vyhazuje.

59:23
    Vyhození Carlsona minulo prázdnou bránu. Píská se zakázané uvolnění.

58:55
    Varlamov je na střídačce! Domácí hrají powerplay.

58:23
    Carlson dostal puk do středního pásma. Washington se zatím v pohodě brání.

58:02
    Samsonov zachytil v lapačce střelu Toewse. Hra je přerušena a na řadu přichází vhazování po pravici ruského brankáře.

57:48
    Zakázané uvolnění Capitals. Přerušení hry teď přijde domácímu celku jednoznačně vhod.

57:25
    Domácí beci se pokusí o rozehrávku. Nyní si přihrávají před svou bránou.

56:58
    Lee zavezl puk do útočného pásma a nyní o něj bojuje u mantinelu.

56:08
    V těchto chvílích to vypadá, že ztrátu dohání spíše Washington. Domácím se nedaří vůbec nic.

55:34
    Eller svému spoluhráči nepředložil ideální přihrávku. Přesto na kotouči zůstali hosté.

54:55
    Nelson zavezl touš do útočného pásma. Islanders se po delší době zjevili před bránou Samsonova.

54:09
    Ovečkinovi se nevydařila klička do středu kluziště.

53:40
    Washington hned po buly zahrozil. Nejprve byla střela Orlova překvapivým způsobem tečovaná a následně pálil z mezikruží Hagelin. Varlamov svůj celek velkou měrou podržel ve hře.

53:28
    Střela od modré čáry skončila v lapačce Varlamova.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 13. D. Toews (Beauvillier, Komarov) – 11. J. Vrána (Eller, Gudas), 38. Oshie (Carlson, Bäckström)

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Boychuk, Leddy, Mayfield, D. Toews, Pelech, Pulock – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Dal Colle – Komarov, Brassard, Beauvillier – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Washington Capitals: Samsonov (Holtby) – Carlson (A), Siegenthaler, Jensen, Orlov, Fehérváry, Gudas – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Oshie, Eller, J. Vrána – Pánik, Stephenson, Hagelin – Hathaway, Dowd, Leipsic.

Rozhodčí: Rehman, Chmielewski – Cormier, Brisebois

Diváci: 13 917