Kladno – Liberec 5:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
HC Sparta Praha
Sobota 05.10.2019, 17:00 • KV Arena, Karlovy Vary • turnaj O Pohár DHL • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Po devíti odehraných zápase Karlovy Vary vedou tabulku s 25 body. Energetici vstřelili 40 gólů a pouze 16 jich inkasovali. Karlovarští navíc bodovali v každém zápase, pouze proti Olomouci si Energie vzala z utkání jediný bod.

Sparta se drží na třetí příčce, má však za sebou o jeden zápas méně oproti Energii. Na kontě má 18 bodů. Sparta má za sebou čtyři výhry v základní hrací době a třikrát zvítězila v nastaveném prodloužení.

Komu se podaří uspět? Bude Energie pokračovat v sérii výher?

HC Energie Karlovy Vary: Horák (Maleček) – Záruba, Benda, Kořán, Mikulec, Stejskal, Cestr, Patzelt – Křehlík "A", Jiskra "C", Konášek, Adámek, Černý "A", Bačo, Rozhon, Novotný, Šťastný, Korčmaroš, Seidler

HC Sparta Praha: Cichoň (Čazimi) – Prchal "C", Bláha, Havlín "A", Krutil, Gajdoš, Tomek – Slavíček, Čech, Arnošt "A", Gluzman, Konečný, Klimo, Rubeš, Vaňouš, Kulhánek, Kuracina, Vágner, Obadal

Rozhodčí: Sýkora – Ondráček, Hynek.

Sparta se jako první objevuje na ledové ploše v KV Areně.

Připojuje se vzápětí se připojuje Energie.

00:01

00:10
    Energie dostává puk do třetiny, tam si kotouč přebírá Sparta, která zahazuje do obranného pásma Karlových Varů.

00:25
    Hosté se dopouští ofsajdu při přechodu do třetiny energetiků.

00:36
    Po vhazování od modré vypálil Adámek, Cichoň zasáhl lapačkou.

01:08
    Karlovarští se drží kotouče a přesouvají se do útočné třetiny.

01:24
    Ke střele se energetici ale nedostali. Na druhé straně pospíchala Sparta do protiútoku, který se jí nevydařil.

01:58
    Slavíčkova rána z pravého kruhu byla zastavena Horákem.

02:20
    Domácí mají problém s hrou Sparta. Energie se těžko dostává z vlastní třetiny a dominuje hostující tým.

03:04
    Energie nakonec zachycuje kotouč za vlastní bránou a pokouší se rozehrát.

03:40
    Petr Rozhon zachytil sparťanskou rozehrávku na modré, pokoušel se vypálil, kotouč mu přeskočil hokejku.

04:12
    Karlovarským se dlouho nepodařilo vyjet ze třetiny.

04:32
    Domácí si vybojovalo pásmo hostů a pokouší se dobře rozestavět. Sparta je v mžiku o kotouč obírá a míří dopředu.

04:58
    Na druhé straně se puku znovu zmocňuje Energie. Adámek pálil z mezikruží, Cichoň zastavil ránu betonem.

05:49
    Hra se přelévá z jednoho konce na druhý.

06:18
    V rohu kluziště u branky hostů se bojuje o puk. Souboj vyhráli pražané, kteří zavítali do třetiny energetiků, ke střele prostor nedostali. Energie se osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.

07:20
    Dvě zakázané uvolnění a následně vyhozený kotouč.

07:25
    Sparta se zdržela v útočné třetině, žádná střela z jejich pobytu nevznikla.

08:51
    Jakub Konečný dostal dobře nabito a od karlovarské střídačky poslal střelu na Horáka, který ji ukryl do svých křídel.

08:58
    Sparta právě vstřelila branku!
    Ránou mezi betony otevřel skóre zápasu MICHAL KLIMO. Asistence: Tomáš Tomek.

09:05
    Pražené se znovu radují. Od modré čáry pálil TOMÁŠ KULHÁNEK, Horáka kotouč přeskočil a zapadl do sítě. Asistence: Václav Rubeš.

10:50
    Energie je nyní nejistá, Sparta dominuje v útočné třetině.

11:12
    Za karlovarské po delší době vypálil Šťastný, jehož střelu stačil brankář hostí zastavit.

11:50
    Sparta se snadno dostává před domácího gólmana. Prudkou střelu vyslal Michal Klimu, Horák ji vyrazil lapačkou.

12:25
    Dva pokusy měl na své holi Vít Jiskra, který prvně pálil z mezikruží a následně se pokoušel dorazit z těsné blízkosti.

13:10
    První vyloučení v dnešním klání. Na trestnou lavici usedl Václav Rubeš (SPA), který se provinil podrážením.

13:22
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energie využívá přesilovou hru po jedenácti vteřinách. RICHARD ZÁRUBA se dostal ke kotouči, který se Sparta pokoušela vyhodit. Cichoň seděl v brankovišti po předchozím zákroku, Záruba se trefil do horní části hostující brány. Bez asistence.

14:05
    Hosté nahazují do útočné třetiny, tam kotouč raději podržel Horák.

14:26
    Gajdoš se pokoušel propálit Horáka dělovkou od modré, ale minul karlovarské brankoviště.

15:09
    Energie zaváží do třetiny Sparty, hostující gólman se příliš nezapotil.

15:59
    Utkání nabralo na tempu. Bojuje se o každý milimetr kluziště.

16:51
    Michael Krutil (SPA) se dopustil přestupku a vysloužil si dvě minuty odpočinku na trestné lavici.

17:13
    Záruba vyzkoušel pozornost Cichoně ránou od modré, netrefil hostující klec.

17:30
    Další pokusy Záruby, kterou zastavil hruď sparťanského brankáře.

17:53
    Počet hráčů na ledě se srovnal. Karlovy Vary si zahrály v šesti a Vít Bedna (KVA) odchází zpytovat svědomí na trestnou lavici.

18:13
    Energie vyhazuje na zakázané uvolnění.

18:36
    Karlovarští napadají hostující rozehrávku, Sparta se dál drží na puku.

18:57
    Hosté hrají v plném počtu.

19:09
    Sparta získává útočné pásmo, Karlovarští po mantinelu vyhazují.

19:25
    Do konce prvního dějství zbývá třicet vteřin.

19:36
    Pražané ještě zakládají útok.

19:46
    Energie bleskově vyhazuje a hraje v plném počtu.

20:00

Ačkoli bylo utkání zpočátku vyrovnané, Spartě se podařilo vstřelit dva rychlé góly, které od sebe dělilo jen několik vteřin. Úvodní gól měl na holi Klimo, poté přidal ránu Kulhánek. V přesilové hře snížil gólový náskok Richard Záruba. Druhá třetině začne v 17:50.

20:01

20:05
    První nahození Sparty zastavuje Horák.

20:20
    Energie zaváží do útočné třetiny. Tam domácí hledají pozici ke střele.

20:49
    Úplně volný na levém kruhu zůstal ŠTĚPÁN ČECH, který hbitou střelou posílá Spartu do dvoubrankového vedení. Asistence: Dominik Arnošt.

21:20
    Hosté se drží u Horákovy brány.

21:38
    Energii se ale nepodařilo na první pokus vyhodit kotouč.

21:48
    Nakonec do třetiny zaváží puk Novotný a Energie může vystřídat.

22:20
    Pražané hledají lepší pozici ke střele, nakonec rozehrávku Energie zachycuje. S kotoučem jí podařilo pouze přemístit do neutrálního pole.

22:50
    Karlovarští se dostali před Cichoně, střelecky se snažil prosadit Jiskra, ale brankář hostí byl přesný.

24:08
    Do prázdné brány mohl zakončovat Dominik Arnošt, ale nepodařilo se mu zvednout kotouč dostatečně vysoko.

24:30
    Daniel Mikulec (KVA) si odsedí dvě minuty za podrážení.

24:44
    Krutil nahodil od modré a Horák měl s kotoučem menší potíže.

25:00
    Energie získává cenné vteřiny, dovezla puk do třetiny hostů, ke střele možnost nedostala.

25:40
    Sparta se zabydlela v útočné třetině a snaží se roztočit kolotoč v pásmu energetiků.

26:31
    Domácí sice hrají v plném počtu, ale Sparta si tlak ještě několik vteřin udržela.

26:49
    Po návratu Mikulce z trestné lavici se domácí podívali do obranného pásma Sparty. Domácí si však střelecký pokus nepřipsali.

27:18
    Šťastný napálil beton pražského brankáře.

27:56
    Hra je rychlá, přelévá se z jednoho konce na druhý. Ovšem větší počet šancí mají hosté.

29:04
    Energie se kotouče téměř nedotýká.

29:12
    Sparta výborně sbírá kotouče a dostává se do protiútoků.

29:57
    Hostující jsou lepším týmem, aktivnějším. Jsou všude o krok dřív, oproti energetikům.

30:57
    Energie má problémy s udržením a dostáním se do třetiny hostů.

31:45
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

31:50
    Domácí trápí nepřesné přihrávky.

32:37
    Energie se dostala po dlouhé době ke střele. Vypálil Novotný, ale trefil prvního hráče před sebou.

33:26
    Sparta má výbornou obranu, Energii nepouští do vlastního pásma.

34:20
    Jiskrova střela sražena do ochranné sítě.

34:42
    Neposedný kotouč zastavuje Cichoň.

35:45
    Týmy bojují o pásma.

35:45
    Dvě minuty za hákování si vysloužil Bláha (KVA)

36:15
    Sparta posílá kotouče do bezpečné vzdálenosti.

36:45
    Energie získala třetinu a hledá pozici ke střele.

37:03
    Černý pálil, minul hostující bránu.

37:44
    Domácí se ještě drží v pásmu, střelu si ovšem v přesilové hře připsal pouze Černý.

38:04
    Horní víko prostřelil střelou z mezikruží PETR ROZHON a Energie snižuje gólové manko. Asistence: Tomáš Křehlík.

38:44
    Arnošt výborně pálil z kruhu, Horákova lapačka střelu zlikvidovala.

39:06
    Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.

39:27
    Karlovarští se drží stále v útočném pásmu. Ovšem ke střele se domácí nedostali.

39:46
    Na druhé straně si úspěšné zákroky připisuje Horák.

40:00

Ve druhém dějství se Spartě podařilo navýšit skóre o jednu branku, střelecky se prosadil Štěpán Čech. Energetikům se povedlo snížit ve 39. minutě a autorem druhého gólu Energie se stal Petr Rozhon. Třetí část začne v 18:36.

40:01

40:05
    Energie po vhazování zaváží kotouč do třetiny hostů. Cichoň s pobytem energetiků neměl žádné potíže. Hra se přesouvá před Horáka.

40:35
    Ani tam Sparta nebyla úspěšná. A hra se obrací do útočného pásma Energie. Karlovarští se pokoušeli vyzrát na brankáře hostů, ale marně. Další útok má na čepeli Sparta.

41:25
    Ondřej Havlín poslal dělovou ránu od modré čáry, kterou Horákova lapačka dokázala zlikvidovat.

41:44
    Energie vyhazuje až na zakázané uvolnění.

42:05
    Hraje se převážně ve třetině Karlových Varů. Prchal se pokoušel prosadit, ale trefil jen bránící hráče před sebou.

42:55
    Pražané si začali karlovarské mladíky hlídat a domácí mají těžký přesun do třetiny hostů.

43:30
    Po špatném střídání se sám na Horáka rozjel Havlín, tváří tvář Horákovi ale neuspěl.

44:28
    Další ubytování se Sparty před brankářem Karlových Varů. Maskovaný muž v brankovišti Energie si připisuje další úspěšný zákrok.

44:50
    Sparta hraje ze zabezpečené obrany, což karlovarským hokejistům dělá značné problémy.

45:30
    Havlín přestřelil domácí bránu, hra pokračuje u Horákovy svatyně.

46:40
    Energie se zmocňuje kotouče, o útočného pásma se na další dobu ale nedostala.

47:20
    Energetikům se po dlouhé době podařilo získat pásmo. Rozhon pálil z kruhu, před bránou se snažil puk tečovat Kořán.

48:06
    Záruba dělovka od modré čáry orazítkovala jen plexisklo za Cichoněm.

49:08
    Horákovi vypadl kotouč z rukavice, Kulhánek se jej ještě pokoušel dorazit za brankovou čáru, ale brankář Karlových Varů stačil puk zastavit.

50:06
    Černý se snažil z těsné blízkosti nasměrovat ránu za záda hostujícího gólmana, to se mu ale nepodařilo.

51:22
    Jiskra vypálil od modré čáry, brankář Sparty předvedl zákrok lapačkou.

51:37
    Bačův pokus nebyl přesný a do útoku se hrne znovu Sparta.

52:25
    Havlínovu ránu schoval Adam Horák do lapačky.

52:42
    Další pokus hostů, tentokrát měl puk na holi Slavíček.

54:00
    Levitující kotouč nahozený od Klima zastavuje brankář Energie.

54:20
    Pražané nakoukli do obranného pásma energetiků.

55:07
    O další šanci Energie se postaral Vít Jiskra, ale přestřelil bránu Sparty.

55:58
    Hosté se drží ve třetině Karlových Varů a hledají recept na Adama Horáka. Energetikům se daří na chvilku osvobodit z pražského sevření, ale Sparta se snaží o pásmo znovu.

57:30
    Hra se přelévá z jednoho konce na druhý. Sparta dále dominuje.

57:45
    Záruba pálil z mezikruží, ale Cichoň sklapl betony včas.

58:06
    Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.

58:36
    Mikulcům pokus se pouze odrazil od mantinelu, další šance je na straně Sparty.

Oddechový čas pro domácí.

58:50
    Pokračuje se ve hře. Sparta drží puk v rohu kluziště za bránou domácích.

59:20
    Energie to zkouší bez brankáře. Ke střele se dostal Křehlík, Cichoň zakročil.

59:30
    Energie měla na holi několik šancí, ale nedokázala dostat puk za bezmocného Cichoně.

59:35
    Zakázané uvolnění Sparty.

59:41
    Pražané se osvobozují.

Ve třetí třetině se skóre už neměnilo. Energie se ještě pokoušela srovnat, měla několik pokusů, ale Cichoň za svá záda další gól nepustil.

Ode mě je to pro dnešní večer vše, loučí se s vámi Kamila Ströerová. (19:02:53)

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 14. Záruba, 39. Rozhon (Křehlík) – 9. Klimo (Tomek), 10. Kulhánek (Rubeš), 21. Čech (Arnošt)

Rozhodčí: Sýkora – Ondráček, Hynek