2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
HC Dukla Jihlava
Sobota 05.10.2019, 12:30 • ŠKOENERGO Aréna • turnaj O Pohár DHL • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

V Mladé Boleslavi se po obědě odehraje utkání mezi Mladou Boleslaví a Jihlavou. Jedná se o 10. kolo "Turnaje o pohár DHL", kterým Český svaz ledního hokeje obchází rozsudek Městského soudu v Praze o odložení startu DHL Ligy akademií.

Mladoboleslavští junioři se v aktuální tabulce nacházejí na osmém místě se 13 body. Zejména střed tabulky je ale dost vyrovnaný, proto rozhoduje ztráta nebo zisk každého bodu. Naposledy ale Bruslaři dvakrát prohráli. Nejprve nestačili na Litvínov, ve čtvrtek pak na domácím ledě prohráli těsně s Brnem.

Jihlavě patří v tabulce až předposlední místo, získala zatím 5 bodů. Jihlava v posledních čtyřech zápasech hned třikrát vysoko prohrála – 1:7 s Pardubicemi, 0:8 s Hradcem a 1:6 s Karlovými Vary. Pouze Plzeň Jihlava 27. září porazila 2:1.

BK Mladá Boleslav: Zeithaml (Kmec) – Sýkora, Dotter (C), M. Houška (A), Vacík, Dudycha, Rudolph, Procházka – Schulz, Grim, Petržilka, Hašlar, Mežnar, Moucha, Petriska, Vasilev (A), Moravčík, Šíma

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Krejčí) – Piskač, Dvořák, Grauer, Rašín, Smolko, Trávník (A), Černohorský – Brož, Chlubna, Krajíček, Kardoš, Gergel, Fiala, Juda (C), Čermák (A), Doležal, Vlk

Rozhodčí: Bejček – Špůr, Hnát.

Dobré poledne z Mladé Boleslavi. Počasí je zde takové, že by ani psa z boudy nevyhnal, což se nejspíš podepsalo i na návštěvě tohoto zápasu – v hledišti jsou zatím jen jednotky diváků.

Rolba právě opouští led, za chvíli přijdou na led hráči, zápas začne co nevidět.

Boleslavští hokejisté čekají na modré čáře na jihlavské hráče, ti přicházejí se zpožděním až nyní. Utkání tak začne asi o dvě minuty později.

00:01

00:41
    Kapitán Juda si najel až před Zeithamla, ale nezakončil přesně.

01:30
    Hostům byl odpískaný úmyslný ofsajd, následuje tedy buly před Ondřejem Chaloupkem.

03:39
    O puk se bojuje za Zeithamlovou bránou, posléze došlo i na střelu, mladoboleslavský gólman však přerušil hru.

03:55
    Jan Grim nabral v obranném pásmu rychlost, zničehonic byl až před jihlavským brankářem. Zakončoval k levé tyči, nebylo to však přesné.

04:54
    Puk skončil na střídačce Mladé Boleslavi, vhazuje se před Tadeášem Zeithamlem.

06:10
    Domácí hrají po faulu ve výhodě.

06:18
    Na dvě minuty za držení byl vyloučen Jindřich Kardoš (JIH).

06:44
    Domácím zatím přesilovka nejde, Jihlava se krátce po vhazování osvobodila.

08:18

08:25
    Mladá Boleslav si vytvořila tlak až v závěru přesilové hry, většina střel však mířila na pozorného Ondřeje Chaloupka.

09:45
    Z levého kruhu mířil na brankáře domácích Jakub Černohorský, Tadeáš Zeithaml ale zasáhl bez obtíží lapačkou.

09:51
    Další trest pro hosty. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Valentýn Smolko (JIH).

10:15
    Tentokrát Středočeši uzamkli hned od začátku protihráče v pásmu, jenže Samuel Dotter nejprve v levém kruhu promáchl, následně trefil nohu protihráče.

10:54
    Z pravého kruhu zkusil uspět také Andrej Moravčík, který však střílel nepřesně.

11:51

13:13
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Po jednom z průniků nyní přerušil jihlavský gólman hru, vhazuje se tak v útočném pásmu domácích.

15:06
    Jihlavští boleslavskému brankáři dobře stínili, od modré čáry vystřelil Daniel Piskač, jenže puk nemířil mezi tři tyče.

16:24
    Domácí Ján Petriska (MBL) tvrdě fauloval Tomáše Chlubnu. Mladoboleslavský útočník dostal za sekání pětiminutový trest plus do konce utkání. Pět minut za něj odpyká na trestné lavici Jan Hašlar (MBL).

17:00
    Domácí se osvobodili, puk je za bránou Jihlavy.

17:37
    V oslabení ujížděl sám na bránu Miroslav Vasilev, který s pukem před Ondřejem Chaloupkou zamíchal a následně chtěl zakončit, jenže gólman Jihlavy zachoval chladnou hlavu a nenechal se ošálit.

18:19
    Dukle každopádně přesilovka zatím vůbec nejde, puk je po většinu času v jejím obranném pásmu.

18:39
    Hosté sice puk nahodili před Tadeáše Zeithamla, jenže i tady ho zachytili Středočeši a dostali jej alespoň do středního pásma.

19:00
    Minutu před koncem první třetiny vystřelil z velkého úhlu Jakub Krajíček, puk ale brankáře domácích výrazněji neohrozil.

19:42
    Domácí znovu vyhodili puk, zbytek třetiny už zjevně přečkají bez inkasování.

20:00

Další třetina začne přibližně ve 13:15.

První třetina skončila bez branek. Více šancí měli sice domácí, ti však nevyužili své dvě přesilovky. Pětiminutovou v současné době hraje po faulu Petržílky Jihlava, prozatím v ní však mnoho nepředvedla.

20:01

21:24

21:26
    Jihlava dlouhou početní výhodu nevyužila. Hosté mají ale stále tlak před brankářem Zeithamlem a jsou v úvodu druhého dějství aktivnější.

22:18
    Hra byla přerušena v obranném pásmu hostů, po vystřídání hráčů bude pokračovat.

24:56
    Nahození až od modré čáry Tadeáš Zeithaml viděl, puk ukryl v lapačce.

26:34
    Puk mířící k boleslavskému brankáři zachytil Štěpán Dudycha a zavezl ho spolu se svými spoluhráči do útočného pásma.

27:16
    Jihlavští poněkud v obranném pásmu zaváhali, ke střele se dostal Jan Grim a následovala skrumáž. Puk po chvíli Ondřej Chaloupek chytil, hráči se ale začali strkat a vylučuje se.

27:17
    Vylučuje se na obou stranách a bude se hrát čtyři na čtyři – za hrubost byli vyloučeni Andrej Moravčík (MBL) a Miroslav Juda (JIH).

28:08
    Hra čtyři na čtyři zatím výraznější momenty nepřinesla, hra se opět přelévá z jedné strany na druhou.

28:24
    Hosté půjdou do tří. Na dvě minuty byl za hákování vyloučen Tomáš Chlubna (JIH).

28:27
    Domácí vyhráli buly a přihrávají si v pásmu.

28:35
    Puk byl sražen do ochranné sítě, proto se vhazovalo před Ondřejem Chaloupkem.

28:59
    Jan Grim je v tomto utkání aktivní. Najel si mezi kruhy, odkud se napřáhl a rázně zamířil mezi Chaloupkovy betony. Jihlavský brankář ale puk udržel.

29:17
    Jihlava už má na ledě čtyři hráče, Bruslaři jsou v pěti.

30:24

31:04
    Daniel Piskač na modré čáře na nic nečekal a vystřelil, Tadeáš Zeithaml byl však pozorný.

34:12
    David Sýkora (MBL) byl vyloučen na dvě minuty za podrážení. Využije Jihlava přesilovku k tomu, aby vstřelila první gól klání?

34:21
    Do oslabení vstoupila Mladá Boleslav dobře, po buly Bruslaři vyhodili puk.

34:34
    Dukla si přesilovku dlouho neužila. Za vysokou hůl byl potrestán menším trestem Vítězslav Brož (JIH). Bude se tak hrát čtyři na čtyři.

35:27
    Utkání sleduje 63 diváků.

35:41
    Domácím je odpískáno zakázané uvolnění. Hlavní trenér Jan Křivohlávek nejprve něco rozhodčím říkal, následně si vybral oddechový čas.

36:12

36:19
    David Sýkora vyjížděl z trestné lavice, na útočné modré čáře zachytil puk a hnal se s ním směrem k brankáři Dukly, jenže nakonec zakončil jen tam, kde měl Ondřej Chaloupek připravené betony.

36:34

38:08
    Po několika nepřesnostech je tu zakázané uvolnění na straně Jihlavy. I trenéři Dukly zvolili možnost vybrat si po icingu oddechový čas, ten probíhá právě v těchto chvílích.

38:36
    Jihlavští junioři dosud nevystřídali, Mladá Boleslav má tlak v pásmu.

38:50
    Hosté se dostávali po špatné přihrávce domácích do přečíslení, Bruslaři však unikajícího hráče dostihli. Pomohlo jim v tom i to, že jsou hráči celku z Vysočiny na ledě už dlouho a neměli moc sil.

39:09
    Ještě jedno vhazování před Ondřejem Chaloupkou, mezitím už se v rohu arény u vrat chystá rolba, druhá třetina se blíží ke konci.

39:55
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Pouhých pět sekund před koncem druhého dějství otevírají domácí gólový účet zápasu. Z levého kruhu se ke vzdálenější tyči trefil ANDREJ MORAVČÍK. Asistence: David Sýkora, Miroslav Vasilev.

40:00

Další třetina začne přibližně ve 14:04.

I druhá třetina nabídla několik vyloučených, z přesilovek však žádné góly nepadly. Jednoho jediného se zatím 63 diváků dočkalo pět sekund před koncem dvacetiminutovky. Bruslařský klub tak těsně vede, pro Jihlavu ale nemusí být v závěrečném dějství vůbec žádný problém otočit klání na svou stranu.

40:01

40:59
    V úvodu třetí třetiny odpískal čárový rozhodčí Mladé Boleslavi zakázané uvolnění.

42:14
    Domácí se snaží dostat do útočného pásma, ale Jihlava si zatím modrou čáru důkladně hlídá.

42:31
    U mantinelu před střídačkou domácích zůstal ležet Jan Hašlar, po chvíli ale odešel na střídačku a zdá se, že bude v pořádku pokračovat ve hře.

42:38
    Zakázané uvolnění na straně Jihlavy.

43:21
    Tomáš Chlubna vybídl zadovkou k zakončení Vítězslava Brože, druhý jmenovaný však z prostoru mezi modrou čárou a kruhem nemířil úplně přesně.

43:26
    Hned po buly střílel od modré čáry Jan Trávník, ani tentokrát to však nebylo přesně.

44:11
    Dukla je i nadále aktivnější a drží se v útočném pásmu.

44:32
    S pukem si až před brankáře hostů proklestil cestu Michael Schulz, hosté mu však nedali moc prostoru ke kvalitnímu zakončení. Bruslaři si však vynutili buly před Ondřejem Chaloupkem.

46:28
    Jihlava měla obrovskou šanci na vyrovnání. Puk už poskakoval na brankové čáře a gólman jej neměl ve své moci, jenže zničehonic přijel do brankoviště Dominik Vacík a puk na poslední chvíli vyškrábl, čímž zabránil inkasování.

46:42
    Šancí přibývá na obou stranách. Do levého kruhu si najel Lukáš Moucha a prověřil lapačku Ondřeje Chaloupka.

47:15
    Zakázané uvolnění na straně Dukly.

48:33
    O puk se bojovalo v obranném pásmu hostů, domácího hráče však čistým hitem odstavil od kotouče Tomáš Chlubna.

49:18
    Po odpískání se do sebe pěstně pustili Eric Mežnar (MBL) s Adamem Dvořákem (JIH), zatáhli do toho také čárového rozhodčího, kterému se zpočátku nedařilo od sebe hráče oddělit, ale nakonec dosáhl svého. Oba hokejisté již sedí na trestné lavici, Dvořák však dostal 2+2 minuty za vysokou hůl a Mežnar jen dvě minuty za hrubost. Mladá Boleslav tak bude hrát klasickou přesilovou hru.

49:18
    Trenéři Dukly ještě diskutovali s hlavním rozhodčím, nyní už se ale pokračuje ve hře.

49:49
    Hosté vyhodili puk až k boleslavskému brankáři, čímž si ušetřili několik sekund z oslabení.

50:01
    Hlavní rozhodčí přerušil hru, vhazuje se ve středním pásmu.

50:09
    Střelu z blízka Ondřej Chaloupek vykryl a přerušil znovu hru. Následuje buly po jeho pravé ruce.

50:21
    Z levého kruhu vyslal tvrdou střelu Dominik Vacík, gólman ale vyškrábl puk betonem.

50:43
    Domácí stále drží pásmo, nyní si ale místo střel spíše přihrávají.

50:49
    Puk skončil mimo hrací plochu, následuje další vhazování před Ondřejem Chaloupkem.

51:18
    Oba týmy hrají v pěti.

51:27
    Boleslavští si vytvořili před bránou tlak a z mezikruží přidal druhý gól domácích ANDREJ MORAVČÍK. Asistence: Miroslav Vasilev, Jakub Petržilka.

51:43
    Hosté si zahrají početní výhodu. Menší trest za pozdní dohrání dostal Jan Hašlar (MBL).

51:56
    Bruslaři po chvíli vyhodili puk přes všechny čáry.

52:31
    V oslabení ujížděl sám na jihlavského gólmana Miroslav Vasilev, nakonec ale trefil puk po jeho střele plexisklo.

53:43

54:20
    Jihlavu zastavil v přemístění do útočného pásma ofsajd, bude se tak vhazovat ve středním pásmu.

54:28
    Následuje zakázané uvolnění na straně Mladé Boleslavi.

54:55
    Emoce znovu vzplály – 5 minut plus do konce utkání za vražení na hrazení dostal Patrik Čermák (JIH). Na ledě zůstal ležet po jeho zákroku jeden z boleslavských hráčů, u kterého je zdravotnice. Trest za Čermáka odpykává Dan Fiala (JIH).

54:55
    Jihlavský asistent kapitána ještě diskutoval o výši trestu. Faulovaným hráčem je jeden z klíčových útočníků domácích – Andrej Moravčík. Zdá se ale, že bude v pořádku pokračovat ve hře.

55:22
    Jihlava se osvobodila, domácí se pokoušejí nyní usadit znovu v pásmu.

55:37
    Dukla zatím dobře napadá, a domácí si tak nevytvořili tlak.

56:06
    Mezi kruhy si najel Jan Grim a ráznou střelou rozduněl brankářovy betony.

56:37
    Miroslav Vasilev ujížděl na bránu, jenže ho přitom sekal Daniel Piskač (JIH), kterého čeká dvouminutový trest. Domácí tak budou hrát dvě minuty pět na tři.

57:02
    Vítězslav Brož na modré čáře dobře napadá. I díky tomu se hosté po chvíli osvobodili.

57:22
    Po Petržilkově střele zasáhl Ondřej Chaloupek betony.

58:13
    Jihlava znovu vyhodila puk, zápas se mezitím chýlí ke konci.

58:36
    Od modré čáry vyslal tvrdou střelu Samuel Dotter, brankář na puk ale viděl.

58:37
    Jihlava hraje ve čtyřech, dvojnásobné oslabení přečkala.

59:14
    Utkání se dohrává v rohu kluziště poblíž Chaloupkovy brány.

59:41
    Po Procházkově střele od modré čáry přerušil brankář Dukly hru.

Po dvou hodinách a deseti minutách je utkání u konce. Jihlava měla sice mnoho příležitostí na to, aby se náskoku soupeře dorovnala, jenže Mladá Boleslav měla zápas gólově pod kontrolou a vyhrála s čistým kontem, které vychytal Tadeáš Zeithaml.

Hokejisté si podávají ruce a pomalu opouštějí led. Z tohoto utkání je to vše, těším se opět za hodinu u zápasu dorostenců Mladé Boleslavi a Českých Budějovic. Do té doby přeji dobré odpoledne. (14:43:44)

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 40. Moravčík (Sýkora, Vasilev), 52. Moravčík (Vasilev, Petržilka)

Rozhodčí: Bejček – Špůr, Hnát